Autor Wątek: HV Preview: Crab  (Przeczytany 17575 razy)

Jar Jar

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1100
  • Star Fleet Commander
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #40 dnia: 2008-01-10, 02:00 »
Szlag... Przejżałem ten prev i same przekleństwa mi się cisna na gębę  :?  Naprawdę ostre przegięcie. Idę sobie zalać krabową z Vifona, może to poprawi mi nastrój  :?


Kakita Tatsuyoshi

  • Crane Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #41 dnia: 2008-01-10, 02:10 »
Ja tam grałem od końca dimonda i widziałem co potrafi zrobić dobrze złożony feniksowy wjazd (szczególnie pod koniec lotusa). Po odpaleniu komba howl of wolf + kuros fire + ISAWA SEZARU na stole nic nie zostawało. Poza tym feniks był tak samo niesmiertelny jak krab (a przynajmniej niesmiertelne były jego kluczowe postacie).

No ale takie jest zycie nam zabrali saorki, mura sabishi toshi i yotsu dojo, modliszce ride'y i orochi a feniksowi howl of wolf, senseia i kuros fire.

Nie żałuje bynajmniej tego co zostało zabrane żurawiowi ale chciał bym pewnej sprawiedliwości i wyrównania. Wiem że krab robi force'a i skończyły sie dni w których mogłem wybołować wszystkie postacie przeciwnika grając politykim żeby nie mógł wogóle mnie zaatakować (to nie dimond). Jednakże fajnie by było jak by można było by sie obronic i nabić ten honor. Nie twierdzę że musze się obronić zawsze ale miło by było jak by każdy miał równe szanse z kolejnymi dodatkami.

WielkieDŻ

  • Personality
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #42 dnia: 2008-01-10, 02:38 »
wyszedł krab który wyłącza nam zdolność ostatniego domku... bo po co tworzyć falowerki skoro i tak za chwile wszystkie zejdą...

po za tym: teraz feniks to już na pewno nie wygra [militarnie] z krabem...


połowa kart powinna być zbanowana

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #43 dnia: 2008-01-10, 08:10 »
Cytat: "Chemik"
Cytat: "Kakita Tatsuyoshi"

O ile rozumiem feniksa i to że potrzebował takich kart żeby jako bitewny klan mógł dalej żyć i dobrze funkcjonować o tyle całkowicie nie rozumiem dopakowywania kraba.


Ja ogólnie nie rozumiem czemu do ch... AEG Fenol ma być klanem na pojazd... Przez dużą część tego co grałem (a grałem od początku golda) Fenol miał swe domeny w honorówkach, kontrolach (tainted i nie) oraz w combo deckach... Czasem pojawiały się jakieś buildy na pojazd albo duele ale przeważnie to dalej było rozwinięcie honor/kontroli (duele) albo comba (MC`hammer)... A tu kuwa AEG mac zaczyna robić na siłę Fenola jako naporowy klan... Hej ty popierd.... krótkowzroczne DT ! Inne klany jadą lepiej... Ja chcieć na fenolach kontrol do wafla pana ><...

A co do Krabów to już ludziki popisali... Przegięli pytona...


czekaj czekajfeniks miał długa tradycję deków pojazdowych
open taint blith oraz kontrol smokowy ale to dalej pojazd , honor w openie feniks grywał tylko dlatego że była pewna lionowa shugaska (kitsu toju)
gold przez pół golda trunfy świecił Złówik a przez drugie pół z czystego pojazdu deck na samuraiach
diament deck na smokach i waszelakiego rodzaju inne z wykorzystaniem Voltrona (Agasha Chieh exp)
lotus to już wyrażnie prowadzenie wśród feniksowych deków pojazdówki smokowej raz z pojawieniem się MC hammera którego nie nazwał bym combo bo wcalenie musiałeś budować tego na sezaru a poprostu robiłeś to co feniksy robuły zawsze chroniłeś kluczowe postacie
feniks ma silne tradycje pojazdowe toże przy tym pojeździe wykorzystuje się różne tricki to juz specyfika feniksa
a feniks nawet teraz całkiem niezle radzi sobie z krabami ma chronione kluczowe postacie a może kraba ciąc jak kazdy inny klan (dzieki spellom)
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #44 dnia: 2008-01-10, 08:56 »
Lekka masakra. Ale w sumie takiego czegoś się spodziewałem. Krab miał straszne postacie więc szykowałem się psychicznie na coś podobnego, dlatego szok nie jest tak wielki.

Fakt jest taki - jest cholerny brak balansu. Nie wiem czy AEG chce aby race był emocjonujący pakując po kolei konkrete klany aby zdobywały przewagi tu i tam, a potem inne niech kopią ... czy pakują dany klan bo nimi grają (stawiam na to 2) -  jeżeli tak to skrewili strasznie. Gdy na początku race Lew wygrywał tu i tam byłem zaskoczony, bo to oznaczało że niszowy klan jest teraz w stanie wymiatać, to i Feniks pewnie może ... taaa. Zapewne DT zna już cesarza, a przynajmniej ograniczyli kandydatury do Skorpa i Krabika właśnie.]

Przez takie akcje zastanawiam się, czy granie na koteiu ma sens. Może po prostu niech Skorpy i Kraby wybiorą reprezentanta mykną partię finałową i cześć.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #45 dnia: 2008-01-10, 09:34 »
coz, jest taka stara prawda znana juz jaskiniowca... tworcy gry i jej zasad nie powinni w nia grac... bo pozniej te zasady jakos dziwnie sa robione pod siebie niewiadomo dlaczego... sic... :roll:
Shoju na prezydenta! :)

MiRage

  • Scorpion Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #46 dnia: 2008-01-10, 09:50 »
hmmmmmmmm no tak to juz mamy potecjalnego zwyciezce Koteia u nas ale na szczescie sa jescze Scorpy :P
bo tak Dishonor jak i ChiDeath sa skuteczne :)

yh tez ide po vifona
"we hope to errata no more cards in Celestial Edition. "

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #47 dnia: 2008-01-10, 10:15 »
Cytuj
Nie mówię, że nie. Ale jeśli już to na pewno nie jest to wina nas graczy.


w sumie to jednak jest bo crab ma najlepsze dojsce do DT i jako jedyny ma tam swoje przedstawicielstow . innni ludzie jak faber , czy reese czniaja czym graja jak długo to dobry deck jest.
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

klusek

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 936
  • CEO of Spółka
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #48 dnia: 2008-01-10, 11:35 »
ja chciałem zauważyć tylko, że klasyczny dishonor właśnie umarł po honors vailu...a właściwie już po E&JC jak wyszły magistrate station. No przepraszam- do zalegalizowania się honor's vaila można jeszcze grać dishonor bombę.


Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9383
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #49 dnia: 2008-01-10, 12:50 »
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
innni ludzie jak faber , czy reese czniaja czym graja jak długo to dobry deck jest.


A po polsku, bo nie zrozumiałem?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Shaft

  • Personality
  • Wiadomości: 207
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #50 dnia: 2008-01-10, 15:10 »
Cytat: "Walec"
Cytat: "Chemik"
Cytat: "Kakita Tatsuyoshi"

O ile rozumiem feniksa i to że potrzebował takich kart żeby jako bitewny klan mógł dalej żyć i dobrze funkcjonować o tyle całkowicie nie rozumiem dopakowywania kraba.


Ja ogólnie nie rozumiem czemu do ch... AEG Fenol ma być klanem na pojazd... Przez dużą część tego co grałem (a grałem od początku golda) Fenol miał swe domeny w honorówkach, kontrolach (tainted i nie) oraz w combo deckach... Czasem pojawiały się jakieś buildy na pojazd albo duele ale przeważnie to dalej było rozwinięcie honor/kontroli (duele) albo comba (MC`hammer)... A tu kuwa AEG mac zaczyna robić na siłę Fenola jako naporowy klan... Hej ty popierd.... krótkowzroczne DT ! Inne klany jadą lepiej... Ja chcieć na fenolach kontrol do wafla pana ><...

A co do Krabów to już ludziki popisali... Przegięli pytona...


czekaj czekajfeniks miał długa tradycję deków pojazdowych
open taint blith oraz kontrol smokowy ale to dalej pojazd , honor w openie feniks grywał tylko dlatego że była pewna lionowa shugaska (kitsu toju)
gold przez pół golda trunfy świecił Złówik a przez drugie pół z czystego pojazdu deck na samuraiach
diament deck na smokach i waszelakiego rodzaju inne z wykorzystaniem Voltrona (Agasha Chieh exp)
lotus to już wyrażnie prowadzenie wśród feniksowych deków pojazdówki smokowej raz z pojawieniem się MC hammera którego nie nazwał bym combo bo wcalenie musiałeś budować tego na sezaru a poprostu robiłeś to co feniksy robuły zawsze chroniłeś kluczowe postacie
feniks ma silne tradycje pojazdowe toże przy tym pojeździe wykorzystuje się różne tricki to juz specyfika feniksa
a feniks nawet teraz całkiem niezle radzi sobie z krabami ma chronione kluczowe postacie a może kraba ciąc jak kazdy inny klan (dzieki spellom)

No w sumie jedyny sensowny way dla fenola nie liczac oswiecenia to była wlasnie militarka. Fenixowa honowka umarla wraz pojawieniem sie web of lies, a byla naprawde mocna tylko na poczatku diamonda.
rzana's HunterZ Team Member



Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #51 dnia: 2008-01-10, 15:16 »
Cytat: "Walec"

czekaj czekajfeniks miał długa tradycję deków pojazdowych
open taint blith oraz kontrol smokowy ale to dalej pojazd , honor w openie feniks grywał tylko dlatego że była pewna lionowa shugaska (kitsu toju)
gold przez pół golda trunfy świecił Złówik a przez drugie pół z czystego pojazdu deck na samuraiach
diament deck na smokach i waszelakiego rodzaju inne z wykorzystaniem Voltrona (Agasha Chieh exp)
lotus to już wyrażnie prowadzenie wśród feniksowych deków pojazdówki smokowej raz z pojawieniem się MC hammera którego nie nazwał bym combo bo wcalenie musiałeś budować tego na sezaru a poprostu robiłeś to co feniksy robuły zawsze chroniłeś kluczowe postacie
feniks ma silne tradycje pojazdowe toże przy tym pojeździe wykorzystuje się różne tricki to juz specyfika feniksa
a feniks nawet teraz całkiem niezle radzi sobie z krabami ma chronione kluczowe postacie a może kraba ciąc jak kazdy inny klan (dzieki spellom)


ok zapomniałem o Voltronie który był 100% deckiem pojazdowym, MC był combem bo pojazd następował po odpaleniu całego chorego draw engine  
i ustawieniu choinki przy jej odpowiednim zabezpieczeniu... Wiec wygrywał militarnie ale jak już siadło przeciwnik miał mało do powiedzenia... Wiec uważam, że to było combo raczej :P O smokach też zapomniałem może z takiej racji, że nigdy nie lubiłem nimi grać wiec jakoś w pamięci mi się deck nie ulokował... Z taint decków pamietam cos na bazie I give your name/tsuburu no oni + Cloak of Night/Ogr warriors co również wydaje mi się kontrolą która wygrywa militarnie oraz deck na chi deatch...

Ale wracając do obecnej edycji Fenol może dostał support teraz, nawet mi zaczyna duelówka po łbie na fenolach chodzić po HV...
Fakt jest faktem, że meta się zmieni, mniej DVD, dalej mniej honoru, wszyscy jadą militarkami albo switchem a militarnie najlepszy będzie Crab... co za tym idzie DT zajebał robotę albo zrobił to celowo...
Tak czy siak Crab ma z górki a reszta pod górke...

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #52 dnia: 2008-01-10, 16:02 »
taint blitz miał chyba z 2 feniksów w deku :] ale rzeźbił nieźle nawet parę razy udało mi się wygra w 2 turze:]

Cytuj
MC był combem bo pojazd następował po odpaleniu całego chorego draw engine
no tak nie do końca bo pojazd następował jak tylko mógł mieć miejsce draw mógł pojawiać sie później chodziło bardziej o kurosa    :) i coś do dodanie forsa
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #53 dnia: 2008-01-10, 16:07 »
Cytat: "MiRage"
bo tak Dishonor jak i ChiDeath sa skuteczne :)

Problem jest taki, że ChiDeath ma bardzo miętko z Krabem, a Dishonorowi też jakoś fantastycznie z nami nie idzie...
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #54 dnia: 2008-01-10, 16:08 »
PS. Czy ktoś zna hiszpański? Ponoć na Lavoz akasha są już Shadsy... ale nie mogę ich znaleść. ok juz mam.

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #55 dnia: 2008-01-10, 16:39 »
Cytat: "kempy"
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
innni ludzie jak faber , czy reese czniaja czym graja jak długo to dobry deck jest.


A po polsku, bo nie zrozumiałem?

pierdolą. np nie chciało mi sie wulgaryzmu użyć bo dziecko miałem na kolanach  .
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9383
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #56 dnia: 2008-01-10, 16:41 »
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
Cytat: "kempy"
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
innni ludzie jak faber , czy reese czniaja czym graja jak długo to dobry deck jest.


A po polsku, bo nie zrozumiałem?

pierdolą. np nie chciało mi sie wulgaryzmu użyć bo dziecko miałem na kolanach  .


I wszystko jasne.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #57 dnia: 2008-01-10, 18:26 »
Nie wiem, czy dobrze liczę, ale zdaje się, że docieramy dopiero do połowy Race'a. A to znaczy, że końcówka będzie w kolejnej edycji chyba dopiero. Więc może jeszcze losy w ostatniej chwili się odmienią. Aczkolwiek boli, że HV wygląda jak wygląda, będąc jednocześnie ostatnim dodatkiem przed sezonem :/


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #58 dnia: 2008-01-10, 20:37 »
Cytat: "kunoichi"
Przez takie akcje zastanawiam się, czy granie na koteiu ma sens. Może po prostu niech Skorpy i Kraby wybiorą reprezentanta mykną partię finałową i cześć.


No wiesz ? U nas Fenol Kowalca zrobił mrrok (top4) wtedy, kiedy granie fenolem na koteju uchodziło za szczyt bezsensownego fanatyzmu. Lata kotejów (i innych turniejów) też dowodzą, że dominacja czy przeginanie jakiegoś klanu niczego nie określa na 100%.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

marecky

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 742
    • Zobacz profil
HV Preview: Crab
« Odpowiedź #59 dnia: 2008-01-11, 00:21 »
ale i tak krab byl 2gi...

pozdr
Cytat: ertai
Oj bo wrzuce maly hipokryto rozmowy z gg

dobrze że nie macie nagranego swojego sapania pod prysznicem :)