Autor Wątek: Granie: Gliwice  (Przeczytany 261226 razy)

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #860 dnia: 2013-08-24, 21:29 »
FoTM  jeszcze nie widzialem swarmowego, ryż-oni testowalem ze sciana (4-5 gier) -> mumok rozwalal system, podobnie jak deep roots. zdecydowanie lepsza opcja niz JEK imperial/courtier honor z ktorym sa becki. drugi FoTM jest dla mnie blitzem a nie swarmem. i ten bedzie dostawal lomot.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #861 dnia: 2013-08-24, 23:11 »
Dobra quasu w drugiej turze 4 postacie atakujace w 3  turze 6-7 jak to nie swarm to nie wiem co
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #862 dnia: 2013-08-25, 00:19 »
Dobra quasu w drugiej turze 4 postacie atakujace w 3  turze 6-7 jak to nie swarm to nie wiem co
ale zeby byla jasnosc- w dynastii nie ma postaci?
z wyj.chaptera reszta jest "one use only" - jezeli nastukasz pajacowi z att. albo bedzie sie dopalal kartami z promocja w postaci wlasnego zgonu to puknie ci jakas prowincje i napor zelzeje. mnie to sie kojarzy ze stylem blitzowym- szybkie wygenerowanie naporu ale jak przetrzymasz to zaczyna sie juz z gorki.
"swarm" dla mnie to wypuszczanie regularne duzej liczby chlopkow (2-3 na ture); niby wolniej ale faceless demonem predkosci tez nie jest.

jezeli AEG nie bedzie nic banowal to decki ewoluuja


Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #863 dnia: 2013-08-25, 09:20 »
w grał które grałem to FoTM generuje ten stałyi napływ postaci (2-3) na ture
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #864 dnia: 2013-08-25, 15:38 »
http://www.alderac.com/forum/viewtopic.php?f=327&t=104508&p=1377180#p1377180

Może ktoś się włączy do dyskusji? Im więcej fermentu tym większa szansa na reakcję.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #865 dnia: 2013-08-25, 16:14 »
Mnie ciekawi, że wcześniej faceless zgarniał jakiegoś mega hejta a teraz to nawet śmiesznie wygląda, wszyscy piszą "fajny deczek", "gratulacje", "spoko pomysł" i tylko biedny kempy marudzi :P

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #866 dnia: 2013-08-25, 16:42 »
Mnie ciekawi, że wcześniej faceless zgarniał jakiegoś mega hejta a teraz to nawet śmiesznie wygląda, wszyscy piszą "fajny deczek", "gratulacje", "spoko pomysł" i tylko biedny kempy marudzi :P
obecny sezon zdominowany byl przez 3? buildy- henshin/fenixlizard/KL.
to bije dominujace decki (ale ma tez ewidentnie slabe parringi)
jezeli topowe decki chca poprawic szanse musza albo grac na rzut kostka albo wlozyc mete- ktora sila rzeczy wypycha cos dobrego(fate jest juz tak ciasny ze sa tylko karty wazne i bardzo wazne) z decku dajac wieksze szanse reszcie.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #867 dnia: 2013-08-25, 18:20 »
Pisząc obecny sezon co masz na myśli?
Kotei to już chyba mało obecny, a jeden GenCon chodź największy turniej trudno sezonem nazwać.
Przez to też nie wiem skąd te statystyki dominacji przez 3 buildy ?
Osobiście jestem nie specjalnie na bieżąco, ale najczęściej słyszę o Imperialu w różnych wersjach i FotM.

Na genocnie rzeczywiscie było sporo Mantisa i Phoenixa, aczkowliek nie wiem czy to było tylko KL/Lizards/Henszini,
ale było też bardzo duzo Crabów i nie wiem czy można mówić o dominacji skoro nie wygrali.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #868 dnia: 2013-08-25, 18:34 »
pokonywałem lizwiz henshinów i kl facelesa nie mam szans pokonać i tak ma niestety wiekszość deków z t2 wkładać mete na facelessa? to jeszcze ,mnejsza szansa na pokonanie tych trzech deków które właśnie mają dużo elementów wymiennych  ( przykłądowo henshini buildy santosa i mirumo sie bardzo różniły od siebie)

amerykanie mają fobie na punkcie KL ale tak zawsze było z dekami kontrolnymi jak były za silne i popularne
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #869 dnia: 2013-08-25, 19:11 »
Pisząc obecny sezon co masz na myśli?
Kotei to już chyba mało obecny, a jeden GenCon chodź największy turniej trudno sezonem nazwać.
Przez to też nie wiem skąd te statystyki dominacji przez 3 buildy ?
Osobiście jestem nie specjalnie na bieżąco, ale najczęściej słyszę o Imperialu w różnych wersjach i FotM.
Na genocnie rzeczywiscie było sporo Mantisa i Phoenixa, aczkowliek nie wiem czy to było tylko KL/Lizards/Henszini,
ale było też bardzo duzo Crabów i nie wiem czy można mówić o dominacji skoro nie wygrali.
mialem na mysli kotei sezon.
Imperial honor zaczol grac jeszcze w sezonie (ot chocby Jar). masz faceless military (imperial/fotm)
crab w wersji zerk-blitz tez gral juz w koteiach- tyle ze plynie na chi death /zreszta sam grales z Vasq/

pokonywałem lizwiz henshinów i kl facelesa nie mam szans pokonać i tak ma niestety wiekszość deków z t2 wkładać mete na facelessa? to jeszcze ,mnejsza szansa na pokonanie tych trzech deków które właśnie mają dużo elementów wymiennych  ( przykłądowo henshini buildy santosa i mirumo sie bardzo różniły od siebie)
amerykanie mają fobie na punkcie KL ale tak zawsze było z dekami kontrolnymi jak były za silne i popularne
to moze kwestia decka?
bo np switch lionowy (imo waga pos srednia - T2) i takiego facelessa wciaga nosem...a z t1 nie ma juz tak rozowo.

tak naprawde mozemy gdybac, w niedlugim czasie powinno sie okazac czy DT zafunduje kolejna liste banow
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #870 dnia: 2013-08-26, 10:05 »
Quas. Ten drugi faceless z T8 na Genconie z meta na honor, nie jest do 'wciagniecia nosem' przez lwi switch w ktorym jedyne zyski to proclaim i grateful. Ba, czesc honorowek tez sie moze na nim wylozyc - na Genconie ta fruzia przejechala sie tym w T16 po pokemonach.

PS. Pamieta ktos ile trwala pierwsza gra Mirumo vs Paku w Bydgoszczy? Poltorej godziny czy dluzej?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #871 dnia: 2013-08-26, 11:40 »
Quas. Ten drugi faceless z T8 na Genconie z meta na honor, nie jest do 'wciagniecia nosem' przez lwi switch w ktorym jedyne zyski to proclaim i grateful.
PS. Pamieta ktos ile trwala pierwsza gra Mirumo vs Paku w Bydgoszczy? Poltorej godziny czy dluzej?
bez przesady. spogladam na swojego decka i sa jeszcze inne regularne honor gainy + jakis bitewny honor odpalany nawet bez przeciwnika + opcjonalnie zmniejszenia wymogow nawet do 31; zagram pewnie kilka partyjek w srode moze bede mial lepsze rozeznanie bo ze sciana(gencon winner) mam 100% winow /a metowanie sie na honor jest osiagane kosztem kart do karania militarek/

druga gra poszla juz znacznie szybciej-Paku nie mial optymalnego podejscia.

normalnie gra turniejowa ma ramy czasowe-45min. tam orgowie poszli na reke i sciagneli w finale limit czasowy. w takim wypadku jedyne osoby ktore moglyby narzekac to Mirumo i Paku....a ci pomimo 2 gier nie wygladali na znudzonych.


Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #872 dnia: 2013-08-26, 12:06 »
@admin

Mozna przerzucic posty od zwiezlego komentarza Jacy do watku o Gencon, albo stworzyc nowy?

@quas

Pograj z tym zmetowanym, bo przegral z Case
w T8 'przez strasznego pecha'. I smiem wierzyc ze to prawda, szczegolnie jak zobaczylem final.

---

To nikt sie nie odezwie w temacie faceless honor na forum AEG? To zycze Wam udanej zabawy jak na to traficie, doswiadczenie podobne do walenia lbem o sciane.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #874 dnia: 2013-08-27, 15:56 »
ja nie wiem ci amerykanie mają jakąś fobie na punkcie KL i lizwizardów
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #875 dnia: 2013-08-27, 16:17 »
ja nie wiem ci amerykanie mają jakąś fobie na punkcie KL i lizwizardów

Zgadza sie. Pier..eni bandwagonerzy i co drugi gra insektami to dziwnym nie jest ze maja tyle winow KL. A lizzwizz? Nawet Case sie zamarzylo ze zrobi Gencon jaszczurkami a tu dupa. Final byl taki jaki byl (tzn dostal wpierdol az sie kurzylo i mine mial srednio wyrazna), ale w komentarzu sie pochwalil ze mial pecha i ogolnie faceless go nie rusza. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #876 dnia: 2013-08-27, 16:33 »
w sumie miałby szanse ale grał jak ostatnia cipa - najbardziejh rozjebało mnie dokładanie attachmentów do postaci które nie mogły atakować zamiast kupic 2 postaci wiecej
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #877 dnia: 2013-08-27, 19:00 »
Widziałem drugą grę. Nie wiem czy miał szanse ale również uważam, że grał słabo.

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #878 dnia: 2013-08-29, 09:19 »
Kto dzis i o której? Ja bede ok 17:00

Santos niestety w pracy, natomiast zapowiedział się Tsu. Czas pograć coś przed MP i EC.
Squeek

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: Granie: Gliwice
« Odpowiedź #879 dnia: 2013-08-29, 11:14 »
mnie nie bedzie gram dziś w neta
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*