Autor Wątek: [GotE] Codzienna dawka dopingu  (Przeczytany 141411 razy)

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-12-14, 09:04 »
laska spoko (pierwszy 5 chi duelist w samuraju )

Nie to żebym się czepiał, ale Isawa Ochiai exp też jest duelistem z 5 chi :P

MArecky nie ogarnia ze jest taka postac jak Ochiai bo mu sie w deku nie miesci

Kamil

  • Unicorn Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-12-14, 11:25 »
Nie wiem czy ktoś to zauważył  ale pokazano promkę

Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-12-14, 11:28 »
fajna karta ale niestety - albo stety się nie zmieści do decków za krótki działanie efektu
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-12-14, 11:37 »
CZemu ten domek jest niby lepszy od EHP
ogranicza attache tylko do spelli plus trzeba zagrać akcję ze spella a nie dowolną
Ale za każdym razem po podłączeniu spella masz akcję z niego ;)
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-12-14, 12:35 »
CZemu ten domek jest niby lepszy od EHP
ogranicza attache tylko do spelli plus trzeba zagrać akcję ze spella a nie dowolną

pozatym moim zdaniem nie jestem pewien czy wyprze on na chwile dzisiejszą BRT który daje ochronę wspomaga używanie Consuma i czasami daje też forsa

Bo jedziesz/bronisz cztery prowincje i w KAŻDEJ mówisz "dokładam, wyjdź" i to z pierwszej akcji (dwóch nawalonych feniksów, sneak), a potem robisz to w kółko. Mantis na EHP może zaskoczyć Cię raz na turę, feniks z tą nową zabawką może mieć cztery killujące spelle na ręce, o których nie wiesz i ich wszystkich używać odrazu, nie martwiąc się, że straci szugasa z nieużytym jeszcze spellem (przetestowane na mantysich wróżkach). A IMO feniksowi powinni followerzy/itemy zwisać. Jak se je chce mieć, to se kilka wrzuci i przed bitwą dołoży. No i obrazek mi się podoba :D

Ale fakt faktem, że jest to jednak brak inwencji. Nie, żeby EHP było finezyjnym boxem, ale "kopiuj - wklej" nie jest fajne ;p
« Ostatnia zmiana: 2008-12-14, 12:39 by Geralt_Bialy_Wilk »


Shiba Qwal

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 882
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-12-14, 13:35 »
CZemu ten domek jest niby lepszy od EHP
ogranicza attache tylko do spelli plus trzeba zagrać akcję ze spella a nie dowolną

pozatym moim zdaniem nie jestem pewien czy wyprze on na chwile dzisiejszą BRT który daje ochronę wspomaga używanie Consuma i czasami daje też forsa

Bo jedziesz/bronisz cztery prowincje i w KAŻDEJ mówisz "dokładam, wyjdź" i to z pierwszej akcji (dwóch nawalonych feniksów, sneak), a potem robisz to w kółko. Mantis na EHP może zaskoczyć Cię raz na turę, feniks z tą nową zabawką może mieć cztery killujące spelle na ręce, o których nie wiesz i ich wszystkich używać odrazu, nie martwiąc się, że straci szugasa z nieużytym jeszcze spellem (przetestowane na mantysich wróżkach). A IMO feniksowi powinni followerzy/itemy zwisać. Jak se je chce mieć, to se kilka wrzuci i przed bitwą dołoży. No i obrazek mi się podoba :D

To w której turze ty chcesz jechać żeby mieć 3 navalonych kolesi, sneaka i jeszcze force żeby zjechać prowincje? Bo navalony koleś ma 1 force więc musisz mieć jeszcze conajmniej 2 innych z nim żeby mieć szanse zjechać. To po pierwsze. Po drugie spelle (za wyjątkiem dwóch) nie dają force i też nie pomagają w zjeżdżaniu prowincji. Po trzecie nie mają kolesia który robi kasę w bitwie, przy okazji ma navala i dobre staty. Kolejną sprawą jest koszt spelli. Jak chcesz coś zabić to musisz mieć Consumeda który kosztuje 4 kasy, czasem zabije Earth Becomes Sky który też kosztuje 4, no i Yuki no Onna's Wrath które zabije bez attachmentów ale kosztem będzie zbowowanie shugenji. A mantis po dołożeniu czegokolwiek może zagrac dowolną akcję: ruthless, peasant, jakiekolwiek odsyłanie, opcji jest dużo, a fenix może zagrać tylko akcję z tego spella który dołożyłeś w tym momencie. Nie mówię że ten stronghold nie będzie grany, bo sam pewnie coś kiedyś na nim złoże, ale dużą przesadą jest mówienie że ten stronghold jest silniejszy od EHP.

Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-12-14, 13:35 »
CZemu ten domek jest niby lepszy od EHP
ogranicza attache tylko do spelli plus trzeba zagrać akcję ze spella a nie dowolną

pozatym moim zdaniem nie jestem pewien czy wyprze on na chwile dzisiejszą BRT który daje ochronę wspomaga używanie Consuma i czasami daje też forsa

Bo jedziesz/bronisz cztery prowincje i w KAŻDEJ mówisz "dokładam, wyjdź" i to z pierwszej akcji (dwóch nawalonych feniksów, sneak), a potem robisz to w kółko. Mantis na EHP może zaskoczyć Cię raz na turę, feniks z tą nową zabawką może mieć cztery killujące spelle na ręce, o których nie wiesz i ich wszystkich używać odrazu, nie martwiąc się, że straci szugasa z nieużytym jeszcze spellem (przetestowane na mantysich wróżkach). A IMO feniksowi powinni followerzy/itemy zwisać. Jak se je chce mieć, to se kilka wrzuci i przed bitwą dołoży. No i obrazek mi się podoba :D

Ale fakt faktem, że jest to jednak brak inwencji. Nie, żeby EHP było finezyjnym boxem, ale "kopiuj - wklej" nie jest fajne ;p

Nawet nie wiesz jak ci followerzy z 0 forca dopalaja deck kiedy w nim jest sztandar oraz jak ladnie wkur.... przeciwnika bo troche akcji to ucina. A do tego czasem ktos ma ten glupi range attack na co fenole sa podatni... lepiej miec te postacie i sie przebic przez prowincje niz ich nie miec nie ?

co do kart - babka taka sobie na ta edycje zobaczymy dalej.
Stronghold - fajny teraz, w next edycji zobaczymy jakie spelle beda.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-12-14, 14:30 »
CZemu ten domek jest niby lepszy od EHP
ogranicza attache tylko do spelli plus trzeba zagrać akcję ze spella a nie dowolną

pozatym moim zdaniem nie jestem pewien czy wyprze on na chwile dzisiejszą BRT który daje ochronę wspomaga używanie Consuma i czasami daje też forsa

Bo jedziesz/bronisz cztery prowincje i w KAŻDEJ mówisz "dokładam, wyjdź" i to z pierwszej akcji (dwóch nawalonych feniksów, sneak), a potem robisz to w kółko. Mantis na EHP może zaskoczyć Cię raz na turę, feniks z tą nową zabawką może mieć cztery killujące spelle na ręce, o których nie wiesz i ich wszystkich używać odrazu, nie martwiąc się, że straci szugasa z nieużytym jeszcze spellem (przetestowane na mantysich wróżkach). A IMO feniksowi powinni followerzy/itemy zwisać. Jak se je chce mieć, to se kilka wrzuci i przed bitwą dołoży. No i obrazek mi się podoba :D

To w której turze ty chcesz jechać żeby mieć 3 navalonych kolesi, sneaka i jeszcze force żeby zjechać prowincje? Bo navalony koleś ma 1 force więc musisz mieć jeszcze conajmniej 2 innych z nim żeby mieć szanse zjechać. To po pierwsze. Po drugie spelle (za wyjątkiem dwóch) nie dają force i też nie pomagają w zjeżdżaniu prowincji. Po trzecie nie mają kolesia który robi kasę w bitwie, przy okazji ma navala i dobre staty. Kolejną sprawą jest koszt spelli. Jak chcesz coś zabić to musisz mieć Consumeda który kosztuje 4 kasy, czasem zabije Earth Becomes Sky który też kosztuje 4, no i Yuki no Onna's Wrath które zabije bez attachmentów ale kosztem będzie zbowowanie shugenji. A mantis po dołożeniu czegokolwiek może zagrac dowolną akcję: ruthless, peasant, jakiekolwiek odsyłanie, opcji jest dużo, a fenix może zagrać tylko akcję z tego spella który dołożyłeś w tym momencie. Nie mówię że ten stronghold nie będzie grany, bo sam pewnie coś kiedyś na nim złoże, ale dużą przesadą jest mówienie że ten stronghold jest silniejszy od EHP.

To może tak - z tymi navalonymi gościami to masz rację, bo nie wiedzieć czemu ubzdurałem sobie, że ta water wróżka z tego dodatku też ma naval - mój błąd :P

Spelle same z siebie force nie dają może dużo, ale jeśli pamięć mnie nie myli - dają pośrednio (w stylu mam +X za spelle?). Że to nie to samo co follower? Follower w EHP to zazwyczaj 2F za 3-4G. Że Yoritomo Jera? Ano Jera, ale działa na tej samej zasadzie co samurai mający F za szugasów czy inne tego typu rzeczy.

Koleś co robi kasę w bitwie... Jedna postać. Zamiast tego wolałbym mieć dobrą postać robiącą dużo w bitwie, a takich uniqe'ów na ten przykład feniksowi nie brakuje.

Co do czarów - wymieniasz tylko trzy, a wybór jest większy. Roi się aż od spelli strzelających. I to nie strzelających za 2 czy 3.

Owszem - mantis może zagrać co mu się żywnie podoba, po attachowaniu. Jednak może to zrobić raz na turę, zaś feniks może ile razy chce na turę wyłożyć z ręki czar, dołożyć i odrazu zagrać. Problemem jest też to, że w "klasycznym" EHP 75% kart ma gold cost. Podobna sytuacja pewnie pojawiłaby się w militarnej wersji tego co mamy tutaj zaprezentowane.

Może się trochę zapędziłem, nazywając ten domek potężniejszym od EHP, ale słabszy to on IMO też nie jest. Po prostu jak się gra za dużo EHP na czarach i szugasach to się ma takie zboczenie ;P

Powiem tak - odkąd wpadłem na pomysł grania wróżkami w samuraju, marzy mi się mantysiowy domek ze wsparciem dla szugasów, stąd mój wyskok. Zresztą mało mam okazji grać feniksem, więc najzwyczajniej nie przemyślałem tego co napisałem.



Draq

  • Dragon Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-12-14, 15:57 »
Nikt nie broni feniksowi wkładać do decku mantisowych naval wróżek, bo wymagania honorowe raczej go nie ograniczają - i bedzie naval kill  ;). A ten domek jest na 100% lepszy od poprzedniego domku feniksa z dokładaniem spelli w open z ograniczeniami elementów. Gdyby feniks miał więcej siły na shugasach to bym się już zaczynał bać szybkości tego decku, ale przy obecnym stanie postaci nadal pozostaje tylko mieszanie samurai mających dopaki za spelle i inne duperele z shugasami. Może być z tego niezły pojazd.


WielkieDŻ

  • Personality
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-12-14, 16:36 »
przy odrobinie szczęścia można dosyć szybko zjeść prowincje z tym domkiem (kamis blesing) i to w bitwie w zależności: przeciwnik się postawi, podpinamy spel i zabijamy, nie pojawi się, dopalamy F i zjadamy prowincję

Kamil

  • Unicorn Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #30 dnia: 2008-12-14, 17:16 »
Ten domek to jak dla mnie siła feniksa tylko że działa nawet jak nie jest opposed i tyle razy ile chcesz.

marecky

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 742
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #31 dnia: 2008-12-14, 19:53 »
laska spoko (pierwszy 5 chi duelist w samuraju )

Nie to żebym się czepiał, ale Isawa Ochiai exp też jest duelistem z 5 chi :P

MArecky nie ogarnia ze jest taka postac jak Ochiai bo mu sie w deku nie miesci

bo to token, co nawte nie zabija

pozdr
Cytat: ertai
Oj bo wrzuce maly hipokryto rozmowy z gg

dobrze że nie macie nagranego swojego sapania pod prysznicem :)

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #32 dnia: 2008-12-14, 20:59 »
A jak coś nie zabija, to jest do chrzanu.

Pozdro dla Szatana ;D

Pojawiła się trzecia karta na stronie głównej L5R; Armor of the Heavens

+3/+0
Armor * Imperial
4GC

Political Reaction: After another player targets this personality with an action: Either gain 2 honor, or have the other player loose 2 honor.

4FV


Jak dla mnie fajna zabawka do switcha, bo mamy tutaj dopak do F, reakcję dającą honor (lub zabierającą, hello siódmy smród?) i wysoki Focus za przystepną cenę. Do tego non unique. Jedyny problem tej karty? Jest rarem ;D

EDIT: I ma 4GC, co jest zaletą, bo będzie trudniej wepchnąć ją do Lwa xD
« Ostatnia zmiana: 2008-12-14, 21:04 by Geralt_Bialy_Wilk »


Sephirion

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 855
    • Zobacz profil
    • Lastefem
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #33 dnia: 2008-12-14, 21:12 »
Hmmmm....

Hmmmm....

No nie, nie ma szansy, 4gc dyskwalifikuje.
Chociaż, MOŻE w jakimś switchu na ssk?

Hmm...

Nah.
Czytaj karty, potem pytaj.
Czytaj rulsy, potem pytaj.
Sprawdź, czy ktoś już o to pytał, potem pytaj.
Myśl. Potem pytaj.

Togashi Yeti

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #34 dnia: 2008-12-14, 21:35 »
Dlaczego nie jest weaponem? Bo kensaje z założenia nie mają działać.
Toshiro
Ronin*Samurai*Yojimbo*Storyteller*Poet*Tactician*Good Person


THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #35 dnia: 2008-12-14, 22:20 »
armorka meh . a swoja drogą kiedy pokażą craby , bo chce się wprowadzić w odpowiednią faze do postowania .
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

Ageto

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1055
    • Zobacz profil
    • Claimster - centrum umów
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #36 dnia: 2008-12-14, 23:15 »
armorka meh . a swoja drogą kiedy pokażą craby , bo chce się wprowadzić w odpowiednią faze do postowania .

Interesting 8)

Armor średni
Claimster - centrum umów

Brzana's HunterZ Team Member


Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #37 dnia: 2008-12-15, 01:07 »


ciekawe ale przeczuwam, że raczej rzadko będziemy to oglądać w samuraju


Cytuj
a swoja drogą kiedy pokażą craby , bo chce się wprowadzić w odpowiednią faze do postowania .

A kraby pokażą w środe
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #38 dnia: 2008-12-15, 20:16 »
Jest Odaka, jest taka jak trzeba, razem ze zbroją jest interesująca z domkiem też będzie :D


THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Codzienna dawka dopingu
« Odpowiedź #39 dnia: 2008-12-15, 21:51 »
no z tym domkiem co za target nie zdishonored peepsa w openie bierze favor to bedzie totalna masturabcja . uzywj favor , wez favor uzyj oki , uzyj goscia co bierze favor , uzyj goscia co daje honor i dishonoruje , wez favor z domku , a w tym czasie ziutas 0/2 za 6 ze swojego traitu macha 1 honoru z kazda polityczna akcje zagrana [albo obniża ale tylko do startowego więc lame].
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.