Autor Wątek: The Egg of P'an Ku (Exp)  (Przeczytany 2115 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
The Egg of P'an Ku (Exp)
« dnia: 2013-05-09, 10:01 »
The Egg of P'an Ku (Experienced) (L5R.com)
Item - FIXED

Force: +0
Chi: +0
Gold Cost: 10

Experienced ? Unique
Limited: Bow one of your target unbowed Personalities. Remove this Item from the game. Create a copy of a target Personality, ignoring costs and restrictions. Bow the second target. He will not straighten, attack, or defend until after your next turn begins. Remove the copy from the game after your next turn begins.

Focus Value: 4
   
A fragment of divine madness, given form.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: The Egg of P'an Ku
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-05-09, 10:04 »
drogie w ciula, w praktyce uzyteczne tylko jak skopiujesz wrogiego championa/ekwiwalent gozaru. co, samuraia za 7 bede kopiowal? bez sensu...
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: The Egg of P'an Ku (Exp)
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-05-09, 10:07 »
Sachine.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: The Egg of P'an Ku (Exp)
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-05-09, 10:12 »
breaker - to jajko jest genialne...

kopiujesz przeciwnikowi kloca, leży kwiczy do kolejnego Twojego attack phase
czy ładujesz go przez 2 tury w tym pierwszą kopią bydlaka ;-)

dla mnie bomba;-)
Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: The Egg of P'an Ku (Exp)
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-05-09, 10:19 »
I ten zapis ma być naturalny i prosty?

Limited: Bow one of your target unbowed Personalities. Remove this Item from the game. Create a copy of a target Personality, ignoring costs and restrictions. Bow the second target. He will not straighten, attack, or defend until after your next turn begins. Remove the copy from the game after your next turn begins.

Ok robię po kolei:
Bow one of your target unbowed Personalities. Remove this Item from the game. jasne
Create a copy of a target Personality, ignoring costs and restrictions. Nie do końca jasne - zakładam, że tu chodzi o nowy cel, oraz, że to JA przejmuję kontrolę nad kopią. Bo jeśli skopiuję postać przeciwnika to co? Kopia to kopia - jest jego?
Bow the second target. Nie do końca jasne - ma sens tylko przy interpretacji, że drugi target to ten co go kopiuję i że to chodzi o drugą postać.
Reszta jasna.

Reasumując. Mnie się wydaje, że rozumiem kartę ale zapis jest bez sensu.

Stary byłby pewnie taki:
Limited: Bow your performing Personality, target a Personality and remove this card from the game: ... zero problemów z interpretacją celów itp.
Efekt byłby pewnie podobnie napisany.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: The Egg of P'an Ku (Exp)
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-05-09, 10:37 »

Create a copy of a target Personality, ignoring costs and restrictions. Nie do końca jasne - zakładam, że tu chodzi o nowy cel, oraz, że to JA przejmuję kontrolę nad kopią. Bo jeśli skopiuję postać przeciwnika to co? Kopia to kopia - jest jego?
Bow the second target. Nie do końca jasne - ma sens tylko przy interpretacji, że drugi target to ten co go kopiuję i że to chodzi o drugą postać.
Reszta jasna.

Reasumując. Mnie się wydaje, że rozumiem kartę ale zapis jest bez sensu.
Jasny jest. Po kiwnięciu swojej postaci (dawniej performera) targetujesz dowolną postać ("a Personality", a nie "the Personality") i tworzysz sobie jej kopię (sobie, bo nigdy nie można było tworzyć kart przeciwnikowi - można było stworzyć je sobie i podpiąć/oddać przeciwnikowi). A potem kiwasz cel drugiego targetu (całkiem niezależnie od tego, kto był celem pierwszego), czyli postać, którą skopiowałeś.

Mimo, że nowe słownictwo jest jakieś dziwne (ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia) to nie ma tu dwuznaczności.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: The Egg of P'an Ku (Exp)
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-05-09, 16:44 »
Czy jak skopiuje Matsu Nimuro ( tego nowego ) to kopiuję jego zasadę, że robię sobie kolejnego Matsu Nimuro ?
Z tekstu jajka jest że Tworzysz kopię, nie kopiujesz jego abilities. potem tworzysz drugiego nimuro i jedziesz w ciasto :P