Autor Wątek: Polityka preview  (Przeczytany 2788 razy)

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Polityka preview
« dnia: 2013-08-13, 09:14 »
Hattori - nadrob zaleglosci bo dostaniesz baniak od admina
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-08-13, 10:18 »
Warto przemyśleć jeszcze raz tak restrykcyjną politykę wrzucania preview, skończy się tym, że nikt tego nie będzie robił, ja osobiście wolę byle jakie tematy niż żadne :)

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-08-13, 10:31 »
Warto przemyśleć jeszcze raz tak restrykcyjną politykę wrzucania preview, skończy się tym, że nikt tego nie będzie robił, ja osobiście wolę byle jakie tematy niż żadne :)
nie wiem czy to jest tylko widzimisie admina, calkiem mozliwe ze musi trzymac pewien standard by moc ubiegac sie w AEG o "wlasne karty"

a kupiec IMO bardzo fajny, niby bez zdolnosci ale chlop za darmo/ z proclaimem pod Kate za 2 (czyli mozliwosc od pierwszej tury) wyglada ciekawie.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Seppun Chikan

  • Imperial
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-08-13, 10:36 »
A co złego jest we wklejeniu samego linku do preview? To nieeee, każdy musi po swojemu sformatować i przepisać z błędami, niepełne, a przede wszystkim - NIE PODAJĄC ŹRÓDŁA. Albo kopiując z Oracla. Już jeden taki był, co kopiował bez podania źródła, teraz nawet w legendę nie gra.

Do niektórych nie dociera, że format nie jest moim widzimisię do którego się onanizuję pomiędzy dawaniem banów, tylko ma na celu zachowanie pewnych zasad obowiązujących przy preview. Czyli - PODAWANIE ŹRÓDŁA i CZYTELNOŚĆ. I będę za to walił bany. Nie podoba się? Trudno. Jak nie będę walił banów, to będą takie posty :

Cytuj
Lost Caravan
Strategy
Open, [pay 3]: Straighten your target Stronghold or Holding.
2 Focus

http://www.crabclan.net/forum/viewtopic ... 9fc8db503f

Fajny, nie?
« Ostatnia zmiana: 2013-08-13, 13:07 by sejmitar »

Seppun Chikan

  • Imperial
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-08-13, 10:57 »
Chcecie rozluźnienia polityki previewsów? Proszę : http://ccg.webd.pl/index.php?topic=6408.0

Porównajcie tytuł i treść, a potem spróbujcie skorzystać z opublikowanego w treści linka.

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-08-13, 11:41 »
Warto przemyśleć jeszcze raz tak restrykcyjną politykę wrzucania preview, skończy się tym, że nikt tego nie będzie robił, ja osobiście wolę byle jakie tematy niż żadne :)

Wiesz co, z jednej strony masz rację, głupie jest takie uganianie się za ludźmi.
Jednak z drugiej strony, czy naprawdę tak ciężko jest przekopiować formatkę?
Gdy wrzucam previev (wrzucam tylko Dragonowe) to zajmuje mi to... minutę, może pół.
Po skopiowaniu formatki podmieniam tylko linki i tekst, cała reszta już jest, czy to takie trudne?
A na pewno zdecydowanie bardziej czytelne i łatwe w odbiorze.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Seppun Chikan

  • Imperial
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-08-13, 11:47 »
"Uganianie", Hitomi? O respektowanie zasad formatki proszę od czasów previewsów Torn Asunder. To pół roku.

Stazi

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-08-13, 12:58 »
Generalnie byłem przeciwko polityce bezlitosnych banów, ale po tym co Hattori zaprezentował dzisiaj moje nastawienie nieco się zmieniło. Teraz jestem gdzieś w okolicy:"w tym szaleństwie jest metoda" ;).

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-08-13, 14:32 »
A to można po prostu link wkleić nie narażając się na bana ?
Nie wiem jak wy ale ja i tak zawsze klikam w link żeby kartę przeczytać, więc dla mnie formatowanie chocby nie wiem jak super dopracowane i tak jest bez sensu a tym bardziej ściaganie ludzi za to, że źle to robią.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-08-13, 14:56 »
A to można po prostu link wkleić nie narażając się na bana ?
Nie wiem jak wy ale ja i tak zawsze klikam w link żeby kartę przeczytać, więc dla mnie formatowanie chocby nie wiem jak super dopracowane i tak jest bez sensu a tym bardziej ściaganie ludzi za to, że źle to robią.

Akurat link Hanzo prowadzil w tym przypadku w gleboka dupe.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-08-13, 15:26 »
A to można po prostu link wkleić nie narażając się na bana ?(...)

Można. Wystarczyło przeczytać zasady, jak postować previusy. Dość ciężko ten element przegapić.

(...)Nie wiem jak wy ale ja i tak zawsze klikam w link żeby kartę przeczytać, więc dla mnie formatowanie chocby nie wiem jak super dopracowane i tak jest bez sensu a tym bardziej ściaganie ludzi za to, że źle to robią.

Ale listę kart z danego formatu się fajnie i wygodnie czyta, nie ? Tylko lista bazuje na konkretnie sformatowanych postach. Ponieważ jednak posty nie są odpowiednio formatowane, to lista się non stop wypierdala, i zamiast zajmować się swoimi sprawami - muszę ją edytować ręcznie. A potem widzę posty analfabety vonSchabowa prowadzące bezpośrednio do obrazka (za co grozi ban z listy previewsów AEGa - za to się rzucam, drogi analfabeto). Analfabeci Misiaczka i Matsuhiro, którzy stosują 15 różnych formatów, każdy inny - i nie, żaden nie kopiuje formatu źródła, ba, potrafią sformatować tekst na 2 różne sposoby przy previu z jednej strony (przez co zamiast spędzać przy weryfikacji postów minutę, to siedzę pół godziny, cholerni analfabeci).

W skrócie - staram się, by na forum było czytelne. Ja naprawdę mam lepsze rzeczy do roboty niż formatowanie postów i pilnowanie, by wątki były w odpowiednich miejscach. Jak zrobiłem eksperyment i na pół roku zaprzestałem moderacji, to podniosły się głosy, że śmietnik, że nic nie można znaleźć i że admin leci w chuja (to jest cytat). Jak zacząłem wymagać porządku, to jest zamordyzm, że nic nie można zrobić, i że admin leci w chuja (to też cytat, ale z rozmowy na żywo). W każdej opcji jestem ten zły, więc wolę mieć porządek na forum który przyda się tym czytelnikom, którzy się jeszcze nie poobrażali na moje krwawe rządy. Moja  krwawa i restrykcyjna polityka to (IIRC) 8 banów przez ostatnie 18 miesięcy. W tym 4 za te previewsy,  1 za previewsy TA, przez które o mały włos Chikan nie miał swoich, 1 za chamski offtop i 1 za chamskie złamanie zasad forum i dżentelmeńskiej umowy. Normalnie, Sejmitar the Bloody.

Aha, mirumo - dałem 7 dni bana osobom, które przez pół roku ignorowały prosby, napomnienia, pmki, sugestie, żądania i komunikat z ostrzeżeniem na forum. Też uważam, że to bez sensu, bo powinienem dać miesiąc bana po 3 miesiącach napomnień, taki patent jest znacznie skuteczniejszy.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-08-13, 15:28 »
Aha - z mojej strony EOT. Nie mam nic do dodania w tej sprawie, wszystko co miałem do powiedzenia jest w zasadach forum (zwykłych i previewsowych) oraz ogłoszeniach i ostrzeżeniach dawanych publicznie.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-08-13, 16:08 »
Ale listę kart z danego formatu się fajnie i wygodnie czyta, nie ?

Nie wiem, nie korzystam, wolę oracla :P

Trudno mi się również odnieść, do twoich słów na temat "złego admina" i "krwawego sejmitara". Mam tylko nadzieję, że to przekonanie nie jest wywołane moją prośbą o przemyślenie polityki umieszczania preview, bo była by to ogromna nadinterpretacja.

Mlody

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1040
  • Crab Clan
    • Zobacz profil
Odp: Polityka preview
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-08-14, 00:42 »
Ja jestem po stronie admina. Na moim necie ciezko mi Wejsc na oracle, czy jakiekolwiek nine forum, chic zdarzaja sie wyjatki. A ccg mi za to smiga swietnie. Jak nie chce ci sie robic tego wg schematu to nie rob tego wcale, coby potem kwasu nie bylo.
I can swim.