Ankieta

Którą wersję językową będę kupował(a)?

Angielską (bo mam swoje powody)
46 (74.2%)
Polską (bo mam swoje powody)
4 (6.5%)
Dowolną z nich, jest mi to obojętne którą
1 (1.6%)
Dostosuję się do lokalnego środowiska i znajomych
1 (1.6%)
Poczekam na to, aż wyjdą i wtedy zdecyduję, w zależności od wydania i dostepności
10 (16.1%)

Głosów w sumie: 60

Autor Wątek: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?  (Przeczytany 19498 razy)

Kalon

  • boxable Personality
  • Wiadomości: 1
  • Samurai
    • Zobacz profil
    • http://zmarszczki-lwie.net.pl/kategoria/zapobieganie/
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #20 dnia: 2017-05-15, 10:47 »
Chyba spróbuję z polską wersją. Jeszcze nigdy nie miałem kontaktu, a jednak wolałbym po polsku, o ile te tłumaczenia nie będą złe.
Cześć!

kamron6

  • Scorpion Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #21 dnia: 2017-05-15, 12:45 »
Zdecyduje cena, chyba że tłumaczenie będzie jak w HwA a nie jak w GoT. Mieszanie wersji językowych mnie tak nie boli w przypadku jakby Galakta miała znowu zawiesić produkcję. 

Kurga

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 263
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #22 dnia: 2017-05-15, 19:09 »
English,

Bo w legende można grać też poza Polską (co zresztą bardzo dobrze wspominam) gdzie nasz język na kartonach może być pewną przeszkodą.

kamron6

  • Scorpion Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #23 dnia: 2017-05-15, 20:03 »
Mieszkając na stałe faktycznie, ale polska wersja nie jesteś ewenementem i wiele krajów ma swoje wersje - na okazyjnych turniejach nigdy to nie był problem (mówię o innych karciankach, może l5r jest wyjątkiem).

Mishima

  • Gość
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #24 dnia: 2017-05-27, 22:35 »
Trochę tendencyjna ankieta, nie mogę zagłosować  ;D

Ale chyba rzeczywiście osoby, które nie są zainteresowane LCGiem tylko samym CCG zniknęły już z tego forum

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #25 dnia: 2017-05-27, 22:56 »
Czemu tendencyjna? Brakuje jakichś odpowiedzi? Chciałbyś kupować czeską wersję?

A może podane odpowiedzi sugerują jakiś wybór?
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #26 dnia: 2017-06-22, 18:48 »
Jeśli fejsbukowy translator działa poprawnie, to u włoskiego znajomego na tablicy pojawiła się informacja, że mają (dystrybutor) Core Set przetłumaczony w 100%. Podaję w związku z ciszą ze strony Galakty.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Nimrod

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #27 dnia: 2017-07-14, 14:12 »
English version

mam swoje powodu, i traumy z karcianek w tłumaczeniu polskim
"Warrior monks are a dangerous breed, but I would prefer to face a dozen of them than those tattooed madmen from the Dragon Clan." - Ikoma Toraji" - A Warrior's Wisdom"

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #28 dnia: 2017-07-17, 01:24 »
Cytuj
Yandere - Wczoraj o 15:20
We are quite dormant for most of the time... Well the German channel was in a bit of an unroar after parts of the official German translation became known. It is the classical case of... Hey my English is good enough to no longer deal with this... I mean for the same reason the last German l5r translation died.

;)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Stazi

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #29 dnia: 2017-07-17, 17:31 »
Nie widzę sensu tłumaczenia czegoś tak prostego jak karcianka. Przecież do opisu wszystkich zdolności na kartach używane jest może ze 200 słów. Przeciętnie rozgarniętego szympansa by nauczył w to grać. Trudno korzystać z komputera i internetu i nie znać podstaw angielskiego. Wg mnie, w dzisiejszych czasach, to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Na turniejach są z takimi kartami tylko problemy, bo w razie jakiegoś sporu trzeba szukać angielskiej wersji, żeby sprawdzić czy samo tłumaczenie nie powoduje dodatkowych niejasności. Dla wydawcy to też dodatkowe koszty. Szczerze wątpię aby popularność L5R w Polsce była na tyle duża żeby wydawca miał z tego porządny zysk i zdecydował się na ciągnięcie tego dłużej niż podstawka plus 1-2 dodatki.

Kris

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 740
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #30 dnia: 2017-07-17, 20:15 »
http://galakta.pl/zapowiedz-legenda-pieciu-kregow/

Galakta dziś właśnie zapowiedział polski core-set

Nadal uważam, że lepiej mieć angielski oryginał i nie zastanawiać się na tym czy np. "wybierz", nie oznacza "wskaż", czy tym podobne koszałki....

bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #31 dnia: 2017-07-17, 22:38 »
Ogólnie w polskim tłumaczeniu nie podobało  mi się jeno "przygotuj" no ale i tak penie będę pogrywał po ENG.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #32 dnia: 2017-07-17, 23:36 »
Ogólnie w polskim tłumaczeniu nie podobało  mi się jeno "przygotuj" no ale i tak penie będę pogrywał po ENG.

No jak to? Shugenja Zagłady jest bezbłędna. :D (Doomed Shugenja)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #33 dnia: 2017-07-18, 08:19 »
"Zagraj tylko jak jesteś mniej honorowy..." jeden z kfiatków na szybko znaleziony.

Naprawdę trzeba mieć problem ze sobą, żeby PL wersję kupować.

edit:
Ja jestem ciekaw w jaki sposób PL wersja gry będzie oceniać, który gracz jest mniej honorowy, jestem bardzo ciekaw. Może na turniej trzeba będzie z życiorysem przyjść? ;D
Shoju na prezydenta! :)

bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #34 dnia: 2017-07-18, 08:23 »
Przy krótkiej grze wstępnej może jeszcze przydać się: "Niecierpliwy zwiadowca". No ale w AGocie w podstawce była karta "Niczym ciepły deszcz"  ;D

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #35 dnia: 2017-07-18, 10:18 »
"Zagraj tylko jak jesteś mniej honorowy..." jeden z kfiatków na szybko znaleziony.

Naprawdę trzeba mieć problem ze sobą, żeby PL wersję kupować.

edit:
Ja jestem ciekaw w jaki sposób PL wersja gry będzie oceniać, który gracz jest mniej honorowy, jestem bardzo ciekaw. Może na turniej trzeba będzie z życiorysem przyjść? ;D

Co w tym tłumaczeniu jest nie tak? Czy też tego nie da się przetłumaczyć? Czy też może po kiego kuja jest język polski skoro angielski taki cool, wypas i wszystko fajnie brzmi? Gracz jako klan jest bardziej lub mniej honorowy. Czy ma być pełnia wykładnia bo tego nie jesteś w stanie zrozumieć?

Przy krótkiej grze wstępnej może jeszcze przydać się: "Niecierpliwy zwiadowca". No ale w AGocie w podstawce była karta "Niczym ciepły deszcz"  ;D

A wiesz że mnie nie interesują Twoje skojarzenia? Ani co z nimi jest związane. Ze szkoły tak Ci zostało?

Jedyny zakalec jaki na razie można tam znaleźć to Doomed Shugenja. To jest zakalec tłumacza. Ale na siłę "jeżdżenie" po wersji pl...  Nie bądźcie śmieszni. Galakta nie jednego babola walnie, to pewne, ale w tym wytykaniu trzymajmy jakiś poziom. Już wolę wspomnieć że to kolejny przepisany z google translatora artykuł FFG przez Galaktę. Źle się to czyta. Jak i pewnie źle się będzie czytało kolejne.

Nie mam problemu z angielskim ale zawsze wolę jeżyk polski na kartach, bo bardziej przemawia do mnie, do wyobraźni, do przyjemności z gry. I tak, pokazane karty bardziej mnie przekonały do kupienia.
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #36 dnia: 2017-07-18, 10:34 »
A jak Gliwice? Nadal wbijacie w polską? Czy kluczowe dla decyzji będzie pojawienie się jednak tego Poplecznika? ;)



PS. Z tą kartą jest jedna rzecz, której nie da się już odwidzieć tzn. fantomatycza katana w ręce ruganego samuraja. ;)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Mishima

  • Gość
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #37 dnia: 2017-07-18, 11:31 »
Katana duchowa dramatyczna,nie widziałem jeszcze czegoś takiego. A przerabiałem większośc karcianek.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #38 dnia: 2017-07-18, 11:36 »
Katana duchowa dramatyczna,nie widziałem jeszcze czegoś takiego. A przerabiałem większośc karcianek.

Ten fragment template rodzaju karty (Attachment) to nawiązanie do ccg'owego ozdobnika z Celestial/Emperor. Akurat w wersji półprzeźroczystej FFG na karcie WC tak się to niefortunnie nałożyło.

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Co kupię - L5R (ENG) czy L5K (PL) ?
« Odpowiedź #39 dnia: 2017-07-18, 11:40 »
Ja mam największy problem z:
"Po rozpatrzeniu twojego pierwszego konfliktu jako atakującego gracza w  tej fazie, [...]"
Nie powinno  być "jako atakujący gracz"?
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique