Autor Wątek: SE - Scorpion Preview  (Przeczytany 5097 razy)

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« dnia: 2007-06-19, 14:55 »
No muszę przyznać, że domek na dyshonor jest bardzo mocny reszta jest OK :P


Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-06-19, 15:30 »
Dostali calkiem wypasnych, calkiem tanich, cala mase courtierow...
Time is precious. Waste it wisely.

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-19, 15:44 »
Shosuro Uyeda to jakiś kosmos jest coś mi się wydaje że będzie niezła dominacja Scorpów w SE przynajmniej na pierwszy rzut oka.


Kakita Aoshi

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-06-19, 16:50 »
Scorpom brakuje tylko card drawu gdy on dojdzie .....


Ten domek do dishonoru nigdy nie powinien był zostać wydrukowany, powinien targetować gracze a nie postać.
Kakita Aoshi
Crane Clan Samurai*Bounty Hunter
"Zniszczmy całe zło, nie będzie konkurencji"

Rensej

  • blank Personality
  • Wiadomości: 69
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-06-19, 16:54 »
No domek skorpy mają przegięty, taki exp shizuka - a w zasadzie krzywe zwierciadło.
b]Loyal * Orcs Painter * PiS hater *[/b]

Ratman

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-06-19, 16:55 »
Jakby miał być przegięty to przypomnę o długiej i szlachetnej krążkowej tradycji errat ;P

Kakita Aoshi

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-06-19, 17:02 »
Cytat: "Rensej"
No domek skorpy mają przegięty, taki exp shizuka - a w zasadzie krzywe zwierciadło.


tylko dishonor gra do -20 nie to -40
Kakita Aoshi
Crane Clan Samurai*Bounty Hunter
"Zniszczmy całe zło, nie będzie konkurencji"

MiRage

  • Scorpion Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-06-19, 19:01 »
powiedzcie mi po cholere piszecie o czyms do czego nikt linku nawet nie zamieścił ??!!
Orginalny previev powinien byc wstawiony w pierwszy post

POSTACIE
"we hope to errata no more cards in Celestial Edition. "

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-06-19, 19:37 »
Fajnego mrocznego locka można założyć :wink:
Forteca jest teraz kartę, dorzucamy w drugiej turze hisoka, która celuje w stronghold i jednym słowem masz przesrane życie :D


Radko

  • Personality
  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-06-19, 20:20 »
Cytat: "Matsushiro"
Fajnego mrocznego locka można założyć :wink:
Forteca jest teraz kartę, dorzucamy w drugiej turze hisoka, która celuje w stronghold i jednym słowem masz przesrane życie :D


To ja może przytoczę rulebook'a:
Cytuj
No other card can target or affect your stronghold unless it specifically mentions the word “Stronghold.”


Więc chyba nie ma takiego mroku. ;)

Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-06-19, 22:34 »
Oj coś mi się zdaje że tak jak na początku diamentu będzą silne decki które będą albo dishonorem albo honor runem
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-06-20, 00:32 »
Wiec tak:

1. Dojo jest ok przeciwko wszystkim klanom, poza tymi co maja duze wymagania fh/duze ph postaci (lion, crane, dragon) bo kazdy, kto chce zdobywac honor wybierze sobie najpierw opcje, ze traci te 3 honoru (ale potem co ture wlasciwie moze wychodzic na 0, czasem na +, ale za to sie nie dyshonoruje co bedzie skorpa bardzo irytowalo). Kraby itp. beda mialy dola troche, z 2 powodow:
   a) beda sobie dyshonorowac postacie (nie oplaca sie im tracic 3 honoru bo nie odbija sobie tego z ph postaci)
   b) beda atakowac, co daje skorpom wieksze mozliwosci dyshonoru/punishmentu

2. Wiekszosc punishmentu na dishonored postaciach wchodzi w bitwie, a bez underhanda to raczej nie zmusisz nikogo do ataku.

3. Honor runnery w wiekszosci wypadkow beda wygrywac z dishonorem (patrz pkt. 1, gdzie wychodza na 0, a potem sobie dodaja z czegostam, zeby im odjac trzeba cos zdishonorowac), beda tylko spowalniane.

4. Zeby wygrac z honor runnerami potrzebne beda bitwy, w tym wypadku skorp bedzie atakowal (co jest tylko na reke honor runnerom bo sa na to przygotowane, poza tym beda skorpy musialy wkladac akcje bitewne wiec slabiej z polityka).

Poza tym, na poczatku SE pewnie pojawi sie sporo deckow na dishonor/magistrate i wszyscy beda wkladac jakies mety na to (a soldier's spirit itp.).

Tak na prawde to chyba najsilniejszy deck na poczatku to bedzie krejnowy honorrunner na magistrate'ach bo moze korzystac ze wszystkiego i ma solidna podstawe patrzac  na postacie.

Nie demonizujcie tak od razu :)
Time is precious. Waste it wisely.

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-06-20, 02:50 »
Cytat: "Manit0u"
Wiec tak:
(...)
Tak na prawde to chyba najsilniejszy deck na poczatku to bedzie krejnowy honorrunner na magistrate'ach bo moze korzystac ze wszystkiego i ma solidna podstawe patrzac  na postacie.

No i patrz Self-Appointed Prophet of Doom. Mamy w Polsce jakiegoś mrocznego zioma, który już potestował decki w samuraju i WIE! :shock: Agresor. No ale teraz jest gempukku więć sobie pograł z amerykanami/francuzami. Nie to co w Warszawie..I jeszcze sie ukrywa pod niewiele mówiącym nickiem.. Kurde, może to Aoshi? Albo Tomek Kowalewski :shock:

No ale skoro "tak naprawdę" najsilniejszy będzie krejn na magisatratach to chyba zaraz zabierę się za składanie.

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-06-20, 05:21 »
Cytat: "gaijin"
Cytat: "Manit0u"
Wiec tak:
(...)
Tak na prawde to chyba najsilniejszy deck na poczatku to bedzie krejnowy honorrunner na magistrate'ach bo moze korzystac ze wszystkiego i ma solidna podstawe patrzac  na postacie.

No i patrz Self-Appointed Prophet of Doom. Mamy w Polsce jakiegoś mrocznego zioma, który już potestował decki w samuraju i WIE! :shock: Agresor. No ale teraz jest gempukku więć sobie pograł z amerykanami/francuzami. Nie to co w Warszawie..I jeszcze sie ukrywa pod niewiele mówiącym nickiem.. Kurde, może to Aoshi? Albo Tomek Kowalewski :shock:

No ale skoro "tak naprawdę" najsilniejszy będzie krejn na magisatratach to chyba zaraz zabierę się za składanie.


Nie wiem, czy zwrociles uwage na obecnosc "chyba" itp. w moim poscie. Ot moje przemyslonka to byly, nie musisz sie z nimi zgadzac ale sarkazm zostaw prosze na kiedy indziej.
Time is precious. Waste it wisely.

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-06-20, 13:02 »
Gaijin wyluzuj. Po pierwsze mialem mozliwosc testowania SE deckow spory czas temu (wiec kto wie czy inni nie mieli), po drugie nie tylko Aoshi i Tomek Kowalewski moga sie wypowiadac na temat tej gry, po trzecie kazdy moze miec swoje zdanie, po czwarte nie przedstawil koles tego jako prawdy objawionej tylko wlasnie jego zdania i umotywowal to jakimis przykladami i argumentami czego ty w zadnym wypadku nie zrobiles.

Co do samego posta Manit0u to nie zgodze sie z tym, zeby skorpion mial problem z dyshonorowaniem.

Jest chociazby Saya. Ponadto na honor nie bitewny to sie zapowiada ze bedzie gral sam Crane, a pozostali beda wjazd robili... wiec jaki problem masz w skorpionie zmiescic akcje battle na rzecz slabszej limitedowo openowej polityki? Chyba ci to bardziej na zdrowie wyjdzie jak w bitwie zrobisz dyshonor/punishment a pozniej masz przeciez postacie typu: przeciwnik traci 2 honoru etc.

Jezeli sadzisz ze przy takim podejsciu gdzie masz duzo karzacych battle akcji, honorowy lew czy jednorozec moze powolic sobie na straty tych 3 honoru co tura (nie mowiac juz o jakims share the blame czy innych pierdolkach) to ja to nie bardzo widze. Kupujesz postac z honorem raz na ture, co przy proposal of peace jest slabym rozwiazaniem. Tak samo nie za duzo przeskoczysz (to jedno oczko czy dwa) przy In Time of war.

Wszystko to sprawia ze na dyshonor obecnie mety dobrej nie ma, zas na honor runnerow jest. Dlatego imo obecnie skorpion > zuraw.
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-06-21, 11:13 »
Cytat: "Ertai"
Gaijin wyluzuj. Po pierwsze mialem mozliwosc testowania SE deckow spory czas temu (wiec kto wie czy inni nie mieli),

Mieli mieli. I wszyscy o tym wiemy.
Cytuj
po drugie nie tylko Aoshi i Tomek Kowalewski moga sie wypowiadac na temat tej gry

No chyba widać było że to żart. Tomek Kowalewski się tu chyba nie pojawia (przynajmniej nie przez ostatnie 2 lata).
Cytuj
po trzecie kazdy moze miec swoje zdanie

No a czy ja to neguje?
Cytuj
po czwarte nie przedstawil koles tego jako prawdy objawionej tylko wlasnie jego zdania i umotywowal to jakimis przykladami i argumentami

Przyznaję że nie zauważyłem "chyba". Pewnie dlatego że "tak naprawdę" + "chyba" do dość sprzeczne wyrażenia. A co do krejna to motywacja jest boska: "bo moze korzystac ze wszystkiego i ma solidna podstawe patrzac na postacie". No comment.
Cytuj
czego ty w zadnym wypadku nie zrobiles.

Bo ja nie przekonywałem czy jakiś deck będzie rządził czy nie.

dr.viktor

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 120
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-06-23, 15:44 »
Mnie się wydaje, że na początku SE to raczej nie będzie dominacji Skorpionów. Podniecacie się tak domkiem i postaciami a trzeba się zastanowić co taki Skorpion może zrobić z podyshonorowanymi postaciami :
Można je nękać nowymi Danzaiami (i tu fakt - to jest mocna rzecz)
Jest Hunting the Prophet i Unexpected Betrayal - dobre bitewne karty
Paneki może kogoś zabić (żadna rewela - chyba, że trafisz na kurtierów)
Bitter Shadow of Shame

Pewnie - jest pełno akcji dyshonorujących postacie, ale mało robiących coś poważnego zdyshonorowanym postaciom. Jeżeli dodamy do tego potężną kartę antydyshonorową (Lies, Lies, Lies...) i brak Breach of Etiquette, Shame czy czegoś w tym rodzaju, to z mojego (skorpionowego) punktu widzenia sytuacja nie przedstawia się najlepiej.

To jest trochę tak jak z tymi techami odbołowywującymi feniksów w LE - wszystko pięknie, odbołujmy cały świat, ale nie można było wywalić sobie 5 razy z kurosa a i spelle i kiha w części nie wymagały już bołowania się do nich. Skutek był taki, że tylko niewielki % tych kart był używany w dekach (i to zazwyczaj gdy mógł robić coś jeszcze poza odbołowywaniem)

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
SE - Scorpion Preview
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-06-23, 15:58 »
I po to są SE Mantisy Magistrate. Jakoby uzupełniają się ze skorpionowymi courtierami i magistrate'ami.

Skorpiony dishonorują, Mantisy odpalają tonę niszczących akcji na zdyshonorowane postacie.

Tylko jak to teraz zgrabnie w jednym decku ułożyć? :P


EDIT:

Są jeszcze magistraci Smoków. Gracz Skorpionowy może się nad nimi też zastanowić, ale nie wiem, czy mu się to opłaca.