Autor Wątek: SE previews - Crab  (Przeczytany 6553 razy)

Krzychu

  • Crab Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
    • www.ancalentari.com
SE previews - Crab
« dnia: 2007-06-22, 17:57 »
http://www.l5r.com/products/samurai-edition-previews/

No i dostaliśmy uboższą wersję Toketsu: Razor of the Dawn Castle. Plusy takie, że Determination już nic nam nie zrobi, minusy z kolei, że działa to na samurajów, a nie jak poprzednio na Crab Clan Personalities i brak boxowego Battle (może i rzadko się korzystało, ale zawsze coś).

The 7th Tower bardzo mi się podoba, jednakże teraz jest tyle reakcji na śmierć, że granie na tym będzie chyba nieco ryzykowne (poczekamy zobaczymy)

Nasz Strength powoduje discardowanie jedej karty mniej jak to miało miejsce w Lotusie, bleh.

Co do Kuona...Jego zdolność z exp4 przeszła na zbroję, a sam ma nawet ciekawe prostowanie (chociaż to, że nie można Hero Personalities skłonic było lepsze), no i to min F i C of 2. Podoba mi się to, aczkolwiek kiedy miał mniej punktów doświadczenia to był lepszy :P.

Ogólnie to nie ma na co marudzić (na razie).

Czekamy na Preview personalek.



benjiro

  • boxable Personality
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-06-22, 19:07 »
Rzekłbym, że RotDC jest duużo uboższą wersją, Wieża zdaje się wyglądać lepiej. Niemniej moim zdaniem i tak największy potencjał mają Baraki  :twisted:
Też jestem ciekaw nowych personalek. Mali herosi? Mali berserkerzy?  8)

...err, skauci?
"Victory needs no explanation, Defeat allows none"

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-06-22, 19:29 »
Trait zawsze lepszy od reakcji. Co do Kuona, ludzie na forum AEG narzekali (jak pokazali go w rulebooku), że jest niegrywalny z powodu kosztu. Mnie wygląda na całkiem grywalnego..

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Re: SE previews - Crab
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-06-22, 19:39 »
Cytuj

No i dostaliśmy uboższą wersję Toketsu: Razor of the Dawn Castle. Plusy takie, że Determination już nic nam nie zrobi, minusy z kolei, że działa to na samurajów, a nie jak poprzednio na Crab Clan Personalities i brak boxowego Battle (może i rzadko się korzystało, ale zawsze coś).


rzadko? jeżeli krab uzywał jakiejś akcji na mnie to zawsze był pierwszy domek bo przecież nie traci się kart z ręki



Cytuj
The 7th Tower bardzo mi się podoba, jednakże teraz jest tyle reakcji na śmierć, że granie na tym będzie chyba nieco ryzykowne (poczekamy zobaczymy)


czy aż takie ryzykowne połowa akcji nic poważnego nie robi pozatym nie wiem czy przy tak małej ilości zabijania bedzie się grało kartę która w 80% gier będzie tylko leżeć na ręce

Cytuj

Nasz Strength powoduje discardowanie jedej karty mniej jak to miało miejsce w Lotusie, bleh.


bo dwie to było przegięcie :)
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Kuni Jinoku

  • Crab Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-06-22, 19:49 »
Strenght jest fajny.Żeby wyrwać jakiegoś chwasta z 7th Tower, u przeciwnika liczymy force unitu, u nas tylko personalki, więc  +4F będzie dość ważne.
W Kuonie tęsknie za jego Yu...ale zdolność ciekawa, zobaczymy jak będzie się sprawdzał.
Razor of the Dawn Castle - nie podoba mi się. I tak widzę, że mało killa będzie w SE, więc akcja jest taka se.
Co do zbroji, chyba nie można powiedzieć, że słaba. Są lepsze, tak ale ta jest dobra.
Ogólnie - czekamy na resztę, ale jest dobrze. Nie tak źle, jak się spodziewałem.
Dodane:
No, to się doczekałem;]
Hida Genichi - ciekawy...szkoda że nie działa w obronie, ale i tak mocarny.
http://www.alderac.com/forum/viewtopic.php?t=58494

Kaiu Jurobei - też ciekawy, ale i tak sam force, tylko czasem wymiana kart...to już bersierkerzy lepsi
http://www.alderac.com/forum/viewtopic.php?t=58497

Hiruma Aki - force za kasę. nic więcej. http://www.alderac.com/forum/viewtopic.php?t=58496

Hida Kaoru - też force za kasę. jeszcze gorzej. http://www.alderac.com/forum/viewtopic.php?t=58495
Ogólnie, lipa. Kiepawe te nowe kraby. Będę chyba grać na postaciach z TTT i KD
crab clan courtier

Ratman

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-06-22, 21:55 »
Obrazki pojawiły się na Myspace
Inny link

Jeżeli ktoś ma problemy z obejrzeniem to niech da znać wrzucę je tutaj (lub lepiej do innego tematu, a tu zam. odnośniki)

Cytat: "Kuni Jinoku"
Ogólnie, lipa. Kiepawe te nowe kraby.

Kiepskawe? No ja bym powiedział, że z tym f za koszt to są raczej mocne. Nie wiem czego się spodziewałeś. Inna sprawa, że jakby porównać te karty z tymi innych klanów to krabowe razem przynajmniej coś robią.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-06-23, 13:54 »
No to po kolei:
Kuon
mimo że kosztuje te 15 (i tak płacimy 13:P) to 12 force antychideatch i wyprostowanie to i tak dosc dużo
The seventh tower
raczej na tym domku będę grał lub na barrackach, ale szkoda, zę do barracków nic nie doszło z postaci. w samuraiu ma być mało pk to takowe na domku zawsze się przyda
razor of the dawb castle
trait to fajnie, ale za to będzie rzadko uzywany z powodu małej ilości pk jaka ma być, nie bardzo podoba mi się
zbroja bardzo fajna, kiwanie prawie darmo ;)
the crab's strength
nie jest przegięty jak lotusowy, ale bardzo dobry, spokojnie znajdzie się dla niego miejsce
kaoru
heros za 6 i 4 force, nie jest tak źle, lepiej niż niektóre klany dostały
aki
piękne jest to, zę to i berserker i samurai naraz (wreszcie), świetny obrazek, dużo siły
genichi
krab  na itemach i postać wtedy miodzio, szkoda ze nie 5 siiły
jurobei
szczerze mówiąc nie wiem co o nim myśleć

co do przedruków to dobrze, że podniesli gold cost sadao bo był za dobry,    
 bardzo cieszy mnie hiyao, a do sozena i daizu mam sentyment, hisayuki dobry do podpałek, a szczególnie do triumph of courage, chyba tylko po to bedę go trzymał

szkoda, zę nie dali za bardzo postaci do barracków, mogli dać chociaż jedną
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
SE previews - Crab
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-06-23, 18:05 »
Nie no Paku... czyzbys byl jedna z niewielu obiektywnych osob, ktora mowi rzeczy w stylu:

Cytuj
o do przedruków to dobrze, że podniesli gold cost sadao bo był za dobry,


Reszta by narzekala... :)
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-06-23, 23:47 »
gdyby mi przedrukowali sugimoto i okichi exp to bym narzekał, że przesadzają :P
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Kuni Jinoku

  • Crab Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-06-30, 21:27 »
A mnie bardzo cieszy, że nic nie dali konkretnego do barracków...bezsensowny jest ten stronghold i miałem nadzieję, że nie będa tego ciagnąć...chwała kami, że tego nie robią. Eh, ale shouty dalej ciągną...Przerzucam się na żurawie;] Tam przynajmniej nikt nie krzyczy.
crab clan courtier

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-06-30, 21:50 »
Cytat: "Kuni Jinoku"
A mnie bardzo cieszy, że nic nie dali konkretnego do barracków...bezsensowny jest ten stronghold i miałem nadzieję, że nie będa tego ciagnąć...chwała kami, że tego nie robią. Eh, ale shouty dalej ciągną...Przerzucam się na żurawie;] Tam przynajmniej nikt nie krzyczy.
Bezsensowny? Ja uważam, że jest świetny ;)
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

MiRage

  • Scorpion Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-07-01, 00:48 »
Cytat: "Kuni Jinoku"
A mnie bardzo cieszy, że nic nie dali konkretnego do barracków...bezsensowny jest ten stronghold i miałem nadzieję, że nie będa tego ciagnąć...chwała kami, że tego nie robią. Eh, ale shouty dalej ciągną...Przerzucam się na żurawie;] Tam przynajmniej nikt nie krzyczy.




no daj Ty spokój, wlasnie robie na tym bardzo klimatycznego decka dla kumpla ^^
mi sie pomysl bardzo spodobal
"we hope to errata no more cards in Celestial Edition. "

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
SE previews - Crab
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-07-01, 23:40 »
Stronghold bezsensowny ? Kwestia gustu, akurat IDEA dania krabom decka na the Damned jest całkiem spoko, to ważny element flaffu... Natomiast IMO domek jest (potencjalnie) za mocny jak na plany dotyczące SE - cóż, robili go wcześniej i to widać, że tochę przedobrzyli. Też się cieszę, że nie będzie do niego zbyt dużego supportu, przynajmniej na początku...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Kuni Jinoku

  • Crab Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 117
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-07-02, 16:21 »
Ja nie mówiłem o idei tego Sh, ale o tym, jak działa. I o tym, jak może działać deck na nim -  totalna tępota i nic więcej. No cóż, ale może się opamietali, dlatego nie dają suportu pod niego.
crab clan courtier

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
SE previews - Crab
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-07-02, 17:23 »
Ale tego... od kiedy w Krabie bylo jakos wiecej do myslenia? :)
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Togashi Sparrow

  • Dragon Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 478
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-07-02, 17:52 »
Cytat: "Ertai"
Ale tego... od kiedy w Krabie bylo jakos wiecej do myslenia? :)


Kraby zawsze maja do podjecia trudne zyciowe decyzje - ono czy tetsubo? A moze dai-tsuchi? Ciezka zbroja czy moze jeszcze ciezsza? Zycie kraba nie jest latwe :P

Krzychu

  • Crab Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 453
    • Zobacz profil
    • www.ancalentari.com
SE previews - Crab
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-07-06, 23:30 »
Muły + Siły = Totalna Anihilacja (i BotD to reprezentuje:P) IMO  zajebisty stronghold.



Monk

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 208
  • The Sexorcist
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-04-02, 20:25 »
A ja tam bardzo żałuję że ten domek jest taki sobie te Baraki.. Zawsze marzyłem o złożeniu klimatycznego corrupted kraba, to kiedyś działało z Oni no Yakamo, ma mega klimat. Ludzie jednak na Damnedach nie grają bo nie ma kart do tego, wielka szkoda.. Znów nie ma Small Farmów, Corrupted Iron Mines, a to kiedyś całą frajdę dawało..  :wink: Akuma w talii (ten stary, niszczący prowincję), szybka talia, mocna w force.. Wracam do gry, a tu Akuma biega z 20F, się porobiło  :lol:

Twoja stara liczy Koku w AEG'u.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
SE previews - Crab
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-04-02, 20:55 »
Cytat: "Monk"
Akuma w talii (ten stary, niszczący prowincję)


Akurat każdy to robi. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Monk

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 208
  • The Sexorcist
    • Zobacz profil
SE previews - Crab
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-04-02, 21:33 »
Cytat: "kempy"
Cytat: "Monk"
Akuma w talii (ten stary, niszczący prowincję)


Akurat każdy to robi. :)


Pewnie tak.. tego nowego nie doczytywałem całego, bo trochę strach. Powinien tak ze trzy rozwalać w nowej wersji  :wink:

Twoja stara liczy Koku w AEG'u.