Autor Wątek: Wasze oczekiwania względem LCG  (Przeczytany 27101 razy)

Mishima

  • Gość
Wasze oczekiwania względem LCG
« dnia: 2017-05-20, 11:12 »
Interesuje mnie jakie są wasze oczekiwania wobec LCG jako starych, oddanych fanów L5R.
Co jest dla was warunkiem koniecznym, nienegocjowalnym żeby to kupować ?
Co natomiast spowodowałoby, że uznacie produkt za dishonored/zhańbienie L5R ?   

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-05-20, 11:29 »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-05-20, 12:18 »
Byłoby żałosne jakby skupili się tylko na siedmiu klanach. Gra bez Shadowlandsów, Nezumi, Mantisów, Naga i innych dziwności straciłaby na klimacie - równie dobrze mogłaby to być wtedy gra o feudalnej Japonii z elementem "shugenja".

Jar Jar

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1100
  • Star Fleet Commander
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-05-20, 17:18 »
W zasadzie nie można mieć oczekiwań (przynajmniej wzgledem mechanili), gdyż to bedzie zupełnie nowa gra w świecie L5R. I jako od nowej gry, nie będącej Legenda a jedynie grą w świecie, oczekuje jedynie utrzymania klimatu i wykreowanego świata.


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-05-20, 18:28 »
Ja oczekuję, że na turniejach Kempy nie będzie narzekał tak jak na forum, bo to się jeździć będzie odechciewało :D
Co do samej gry, to są dwa ważne aspekty:
1) co by można było spuszczać wpierdol
2) co by się dobrze piło przy okazji, przecież nie gramy po to, aby przestawiać kartony :P
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Jar Jar

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1100
  • Star Fleet Commander
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-05-20, 19:01 »
No tak... W sumie to podzielam też zdanie Paka  :)


Mishima

  • Gość
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-05-20, 19:44 »
Ja oczekuję, że na turniejach Kempy nie będzie narzekał tak jak na forum, bo to się jeździć będzie odechciewało :D
Co do samej gry, to są dwa ważne aspekty:
1) co by można było spuszczać wpierdol
2) co by się dobrze piło przy okazji, przecież nie gramy po to, aby przestawiać kartony :P


Kempy przygotowywuje was psychicznie na nowego wydawce. Ktory ma w porównaniu do wizardsow czy AEG na swoje pseudoplanszowkokarcianki zwane Lcg generalnie wyje-ane.

Ale jak na razie macie niewygorowane oczekiwania wiec moze zawodu nie będzie.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-05-20, 19:58 »
Ja oczekuję, że na turniejach Kempy nie będzie narzekał tak jak na forum, bo to się jeździć będzie odechciewało :D
Co do samej gry, to są dwa ważne aspekty:
1) co by można było spuszczać wpierdol
2) co by się dobrze piło przy okazji, przecież nie gramy po to, aby przestawiać kartony :P
+1

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-05-20, 21:22 »
Kempy przygotowywuje was psychicznie na nowego wydawce. Ktory ma w porównaniu do wizardsow czy AEG na swoje pseudoplanszowkokarcianki zwane Lcg generalnie wyje-ane.

Coś w tym jest. Pewnie gdybym w 2012 nie kupił, zwiedziony podstępem, tych dwóch Core Setów do Netrunnera i nie zapoznał się bliżej (bardzo blisko) z formatem LCG i FFG jako takim, to teraz byłbym pełnym nadziei, nieświadomym maszynistą w hypetrain nowych krążków.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #9 dnia: 2017-05-20, 21:37 »
Posmakowałem Netrunnera i Agota i w pierszywm przypadku zabrakło obu punktów z listy Paka a w drugim już tylko jednego, jest progres :)

Mishima

  • Gość
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #10 dnia: 2017-05-21, 00:46 »
Jezeli agot 2 jest dla was ok to L5R 2 tez powinien się sprawdzić :D
Tylko tyle i aż tyle. Obie gry wydają się być bliźniacze.

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #11 dnia: 2017-05-21, 01:13 »
Nie do końca. W L5R nie powinno być Valara...
Squeek

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #12 dnia: 2017-05-21, 01:41 »
Nie do końca. W L5R nie powinno być Valara...

Po co Valar w grze w ktorej postacie same odparowywuja?

PS. Ale nie mówiłbym hop. Mass removal może być jakąś kartą przypisaną do jednego z klanów, np. do Feniksa (The End is Near!). :D
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


orka

  • Phoenix Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #13 dnia: 2017-05-24, 23:49 »
Ja tam muszę przyznać, że nie do końca rozumiem narzekanie na FFG.

AGOT 2.0 jest co prawda krótko jeszcze na rynku, ale przez te prawie 2 lata nic w nim nie zjebali. Karty są zbalansowane, można naprawdę każda frakcja grać i wygrywać, klimat kart jest świetnie zachowany.

O AEG od dawna nie można było tego powiedzieć.

IMO jeśli w L5R LCG będzie grało się tak przyjemnie jak w AGOT2.0, to będzie naprawdę dobrze. a towarzystwo w ... i tak jest świetne :)

P.S. pozdrawiam, bo dawno mnie tu na forum nie było.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #14 dnia: 2017-05-25, 00:30 »
AGOT 2.0 jest co prawda krótko jeszcze na rynku, ale przez te prawie 2 lata nic w nim nie zjebali. Karty są zbalansowane, można naprawdę każda frakcja grać i wygrywać, klimat kart jest świetnie zachowany.

Oprócz AGoTa istnieje wiele innych gier z różnorakim bagażem doświadczeń. Przez ten spam legendami już nawet nie mam czasu by być na bieżąco z babolami.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #15 dnia: 2017-05-25, 09:15 »
Co by nie bylo ze strach Kempego nie ma podstaw. Historia zna juz jeden Ultimate fail jak nie kto inny jak Wizard of the coast czyli w ch gracz na rynku karcianek przy ktorym ffb to warzywo podkupil licencje do świata star Wars zajebujac genialne św ccg deciphera. Ponoc zapłacili kosmos kwotę i wydali swoja gra ktora okazala się w ch niewypalem. Wielka firma nr 1 uniwersum sprzedazowo itditd i taka klapa ze wszystkie dinozaury pamiętają. Takze zjebac można wszystko nawet jesli składniki to same perly ps historia uczy pokory. Jako ze Kempy to projekcja ai całego Internetu to na pewno juz wie tyle ze jego obaawy sauzasadnione. W końcu szkolil min wikileaks.
Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz

PROSIAK_PULAS

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #16 dnia: 2017-05-25, 10:37 »
@jabbas: Bardziej mi pasuje taka teoria spiskowa: Wizardzi maja historie kupowania karcianek po to zeby wydac ujnie i jeszce bardziej nakrecac madżika w ten sposob.

@orka: Jak bedzie sie w nowe l5r gralo tak dobrze jak w AGOTa 2.0 to dolacze do druzyny Kempego :D
Order of Black Muppet * Follower of Miss Piggy * cocaKolat *

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #17 dnia: 2017-05-25, 10:56 »
@orka: Jak bedzie sie w nowe l5r gralo tak dobrze jak w AGOTa 2.0 to dolacze do druzyny Kempego :D
Będzie Ci się lepiej grało bo ja będę grał :)

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #18 dnia: 2017-05-25, 11:18 »
Jak dla mnie L5R ma nadaj swoją najważniejszą mechaniczną przewagę nad AGoTem - dwa decki.

A co za tym idzie w grze jest jakiś element zaskoczenia, masz zwykle 5+ zakrytych kart w łapie przeciwnika z których każda jest zaprojektowana by Ci spuścić solidny łomot. W GoTcie też zdarza się, że przeciwnik trzyma 5+ kart w łapie (chyba, że mu DT nie dał drawa - GJ, Martell czasem Targ?) tylko, że... statystycznie połowa z nich to postaci na następną turę, a jedna czwarta ekonomia i dodatki/lokacje na następną turę... zostaje zwykle 1-2 karty które faktycznie trzeba brać pod uwagę na teraz.
A nawet pula tych kart w klaserze jest... mocno ogranioczona. Zwykle grając z przeciwnikiem możesz śmiało strzelać jakie eventy (czy inne niespodziajki a ambushem) ma w decku i jakich się spodziewać - nie wspominając o ordynarnym telegrafowaniu w postaci zostawienia sobie 2 złota po zakupach... Także często rozważania nad ukrytą informacją przeciwnika (czyt. tym co ma w łapie) nie sprowadzają się "cóż on mi tam może strasznego zagrać?" tylko "czy dobrał Puta/Risena/Treachery czy też blefuje?"... Pytanie w gocie to nie, 'co mi zrobi?' tylko 'czy mi TO zrobi?', gdzie TO jest zwykle jedno i oczywiste dla obu graczy.

A to sprawia, że GoT jest znacznie bliżej szachów niż brydża ^^ Jest praktycznie grą o informacji zupełnej (już nie wspominam o dwóch kartach które pozwalają graczowi bezczelnie zajrzeć na całą rękę przeciwnika, bo trzymanie ręki w sekrecie nie jest ważne w Grze o Tron), co ma swoje zalety jak się lubi prężyć intelektualne muskuły licząc każdy możliwy wariant... ale chyba nie o to w kartach chodzi, żeby wszystko było wiadomo  ;D

Z kolei newL5R wydaje się być wręcz projektowane jako zaprzeczenie tej filozofii karty z conflict decka wydają się w przeważającej większości (nawet bardziej niż w oldL5R, gdzie dużo było fateowych kart które się ot tak grało dla zysku w fazie akcji czy attachmentów podłączanych przez bitwą) przynależeć do kategorii "surprise maddafaka!", a system drawa i skupienie niemal całej uwagi graczy na konfliktach kierunkuje się na obrzucanie się akcjami i niespodziankami. Zapewne w samym core secie tych element zaskoczenia będzie mniejszy, ale w miarę wysycania się puli powinno być sporo zaskoczeń.

I mnie się taka gra bardziej podoba, bo choć grywałem w życiu i w brydża i w szachy to mostowanie bardziej przypadło mi do gustu.


PS: Zanim kempy zacznie biadolić, że zbyt optymistycznie do czegoś podchodzę - powyższy wywód jest tylko porównaniem dwóch cech jakie widzę w GoTcie i newL5R, mam pełną świadomość, że ze względu na inne swoje przymioty newL5R może być marną grą, ale to nie zmienia faktu, że ogólna idea odnośnie jawności informacji w nowolegendzie (jak również starej legendzie, bo to akurat tylko rozwinięcie głównej mechanicznej myśli z AEGa) mi się podoba.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #19 dnia: 2017-05-25, 11:38 »
Ciekawe porównanie chord, ale trochę mnie martwi bo ja to akurat zawsze wolałem szachy ;)

Co do różnych zarzutów i zachwytów kempego - czy wy w ogóle pamiętacie jaką kupą były legendy ostatnie 2 albo nawet 3 edycje?
To, że wcześniej to była fajna gra w sumie ma niewielkie znaczenie, ostatnie lata to była droga przez mękę z tą grą i masowy odpływ klientów (w tym ja grający na pożyczonych kartach, bo poziom kupy przekroczył imo miarkę) i nieudolne próby przyciągnięcia nowych. Skończcie już z tymi ahami i ohami jak było fajnie, bo czytać się nie da. Schyłek AEG legendy to była kwintesencja kupy - po 1 turze i odsłonięciu prowincji (+ew. flip) wiedziałem czy wygrałem czy przegrałem grę. Po uj grać w coś takiego? A już szczytem perwersji był zrypany 'domek bez postaci' gdzie już po odsłonięciu chałupy było wiadomo, że w plecy...

Fajnie to było się spotkać i nażłopać minimum 1 bro na każdą rundę, co nadal będzie można robić. ;D

Oczekiwania moja są na razie w miarę spełnione. Wywalili durnego mantisa i pająka co im liczę zarąbiście na plus, są dwa deki, jest dyshonor. Mnie więcej nie trzeba do szczęścia prócz czasu, żeby grać grać grać...
Shoju na prezydenta! :)