Autor Wątek: L5R wykupione przez FFG! aka L5R LCG  (Przeczytany 186071 razy)

AkodoJacek

  • Personality
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
    • Kyuden Bydgoszcz
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #40 dnia: 2015-09-12, 08:43 »
jeśli PDFy istnieją to też chętnie popatrzę

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #41 dnia: 2015-09-12, 09:39 »

FFG robi fajne karcianki. Tylko problem ma z balansem :)

Dokladnie. Dlatego usmiecham sie pod nosem czytajac wpisy o zajebistosci FFG i ich zmysle karciankowym. Gdyby nie licencje na ktore maja pieniadze pies z kulawa noga by sie nie zainteresowal np. takim przekombinowanym tworem jak Star Wars LCG.

Cytuj
Mam nadzieję, że AEG po pozbyciu się L5R, nie zabije też dopiero co powstałego Doomtowna:Reloaded.

Na razie bedzie miec spory zastrzyk gotowki zeby utrzymywac gre nawet jesli bedzie niewiele ponad progiem oplacalnosci.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #42 dnia: 2015-09-12, 09:42 »
Mi się tam star Wars lcg bardzo podoba :) co do samego przejścia to w sumie się bardzo cieszę, z ccg juz zrezygnowałem bo ostatnio legenda za bardzo mnie irytowala, a lcg z założenia Lubie bo mogę sobie na przykład wszystkie karty kupić :D szkoda tylko, że waszych mordek za bardzo nie pooglądam teraz ;) tylko kolekcji nie zdążyłem sprzedać :)
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #43 dnia: 2015-09-12, 09:53 »
Dokladnie. Dlatego usmiecham sie pod nosem czytajac wpisy o zajebistosci FFG i ich zmysle karciankowym. Gdyby nie licencje na ktore maja pieniadze pies z kulawa noga by sie nie zainteresowal np. takim przekombinowanym tworem jak Star Wars LCG.

I na tym polega ten zmysł karciankowy, Kempy, że nie wypuszczają takich "przekombinowanych tworów" samodzielnie, tylko pod płaszczykiem jakiegoś znanego tytułu i po synchronizacji mechaniki z treścią. Pograj sobie w np. LOTRa i zobacz jak fajnie można połączyć fluff z cyferkami. Albo jak ślicznie przechodzi fluff w mechanikę w SW.

Albo może inaczej : jak FFG zapowiedziało GoT2 to w ciemno wszedłem. Bo na kilku innych ich produktach się nie zawiodłem. W jednym gramy pulą kart powiększającą się od 3 lat i funu przybywa a nie ubywa. U AEGa bałem się odpalać (darmowego i potencjalnie dającego profity) klienta testowego, bo każde takie odpalenie powodowało kolejny zawał spowodowany przez wypociny debili z Design Teamu i Rules Teamu.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #44 dnia: 2015-09-12, 10:05 »
A ja powiem, że się cholernie cieszę - l5r odpuściłem sobie, jak zrobili nową "lepszą" edycję. Większość z Was przez ostatnie 1.5 roku jeździła po grze jak po łysej szkapie, bo AEG nie miała zielonego pojęcia jak gra działa... mam wrażenie, że popularności gry spadła w tym czasie na ryj... Będąc ponad 15 lat z RPG i karcianką ostatni story line sprawiał, że mi się rzygać chciało widząc turbaniarzy i rzymain w grze. Chyba gorzej być już nie może.

A co by nie mówić o FFG, to trzeba im oddać, że w zasadach szybko czyszczą niejasności - grając w Netrunnera nigdy nie narzekałem na ten problem... a odnośnie balansu... taaaak, l5r by AEG to był wzór balansu  ;D

Ja tam wierzę, że za dwa lata będzie dobrze!

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #45 dnia: 2015-09-12, 10:34 »
w zasadzie za 1,5 roku.
moze LCG by FFG bedzie zajebiste. co nie zmienia faktu ze w tym czasie mocno juz uszczuplona scena legendowa w Polszy po prostu sie rozpadnie. Nawet najbardziej zatwardziali legendowcy beda mieli obstrukcje grajac w tym samym typie przez 1,5 roku. Nawet liczac pdf-drukarka ediszyn to bedzie grubo ponad rok bez zadnych zmian.
do tego brak wsparcia dla sceny turniejowej. Odpadaja opcje koteiowe - male grupki wyalienowanych zapalencow beda sie szybciej lub wolniej wykruszac. Pozostac moga eventy organizowane bardziej w celach towarzyskich niz "growych" jak np Wakacje w Siodle.

wiec LCG nie bedzie rodzic sie na zgliszczach CCG. bedzie musialo sie przebic jak kazdy nowy produkt na rynku. i tylko "byc moze" powroci czesc starych graczy - ale to juz polaczenie nostalgii z ew.grywalnościa.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #46 dnia: 2015-09-12, 10:37 »
To prawda... jednak patrząc na liczbę graczy teraz, jestem skłonny postawić, że FFG będzie miała większą grupę graczy, a że będą to zupełnie inni ludzie, to już inna kwestia.

Jednak powiedzmy sobie szczerze, że AEG samo zarżnęło l5r cgg - moja cała playgrupa zwinęła żagle, gdy weszła interupt edyszyn

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #47 dnia: 2015-09-12, 10:41 »
To prawda... jednak patrząc na liczbę graczy teraz, jestem skłonny postawić, że FFG będzie miała większą grupę graczy, a że będą to zupełnie inni ludzie, to już inna kwestia.

Jednak powiedzmy sobie szczerze, że AEG samo zarżnęło l5r cgg - moja cała playgrupa zwinęła żagle, gdy weszła interupt edyszyn
niekoniecznie scena bedzie wieksza. niektore systemy sie przyjmuja inne nie. poza tym LCG to tez nie jest gwarant ciaglosci. juz pare systemow ktore mniej lub bardziej byly popularne zniknelo.
trwa tylko MtG. Wizardow mozna lubic lub tez nie, ale wiedza o co chodzi w tym biznesie. i chyba tylko oni nadal kultywuja CCG ?
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


AkodoJacek

  • Personality
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
    • Kyuden Bydgoszcz
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #49 dnia: 2015-09-12, 11:05 »
Jeśli chodzi o przetrwanie do 2017 to podobna akcja była już po wydaniu Spirit Wars a przed pojawieniem się Gold edycji (dostawy kart sie urwały w sklepiku i my mieliśmy ze sporym poślizgiem) ... przerwa nie była aż tak długa (niecały rok) ale przy regularnym wcześniejszym dopływie nowych kart dość dotkliwa.
Efektem było z tego co pamiętam odejście mniej więcej połowy graczy ... po pojawieniu się nowej edycji (Gold) pojawili się nowi gracze i był to okres kiedy nasza playgrupa była największa. Więc zakładam ze i tym razem może być podobnie.

Kwestia czy nie wypłyną kartoniki (Kolat dodatki) dodatków które design team przygotowywał ... bo zapewne coś było na etapie testów. Nie wiem czy chcę widzieć to co panowie wymyślili (nie prztestowane do końca) ale byłby to jakiś pomysł na podtrzymanie graczy przy grze. Są też inne sposoby na podtrzymanie gry ( chętnie bym pograł wznowionymi kartami ... sporo starych kart "pasowało" by do obecnej edycji -> a przy poświęceniu kilku osób można by wypracować np dodatki wydanych wcześniej 50 kart które wsierały by istniejące waye).

Jojczyliśmy na zmiany w Ivory może teraz trzeba będzie pomyśleć nad rozwiązaniami kiedy nie będzie już DT.

najtkriss

  • blank Personality
  • Wiadomości: 29
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #50 dnia: 2015-09-12, 11:16 »
Eh niezła dupa, a takie ładne domki do onyxa namalowałem, i już miałem wszystko ze wszystkimi pozałatwiane i chciałem z początkiem pazdziernika w końcu ten cholerny playmatowy sklep otworzyć... No nic, to otworzę w przyszłym tygodniu, może znajdzie się ktoś kto zaciera ręce na LCG i zakupi

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #51 dnia: 2015-09-12, 11:36 »
Dobrze, że ktoś w ogóle licencje na L5R zakupił. Lepsze FFG za 2 lata niż nic :)

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #52 dnia: 2015-09-12, 11:44 »
Dzień dobry...
Dokladnie wczoraj w nocy postanowiłem, że chcę wrócić do gry po roku przerwy. Wszedłem wiec na forum też po roku, żeby sie ogarnąć... A tu taki news.
Ale mam timing, rwał jego nać :P
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #53 dnia: 2015-09-12, 11:50 »
Dzień dobry...
Dokladnie wczoraj w nocy postanowiłem, że chcę wrócić do gry po roku przerwy. Wszedłem wiec na forum też po roku, żeby sie ogarnąć... A tu taki news.
Ale mam timing, rwał jego nać :P

Hej, mogło być gorzej. na FB jeden ziom napisał, że był praktycznie na otwarciu sklepu z singlami i kupił po piętnaście boxów każdego dodatku z Ivory.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #54 dnia: 2015-09-12, 12:00 »
Eh niezła dupa, a takie ładne domki do onyxa namalowałem, i już miałem wszystko ze wszystkimi pozałatwiane i chciałem z początkiem pazdziernika w końcu ten cholerny playmatowy sklep otworzyć... No nic, to otworzę w przyszłym tygodniu, może znajdzie się ktoś kto zaciera ręce na LCG i zakupi
wrzucisz gdzies te projekty czy to jakis problem prawny?
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Alchemist

  • Spider Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Samurai
    • Zobacz profil

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #56 dnia: 2015-09-12, 12:28 »
Dobrze, że ktoś w ogóle licencje na L5R zakupił. Lepsze FFG za 2 lata niż nic :)

Niby tak, ale po lekturze wpisów na forum FFG odniosłem wrażenie, że krążki takie jakie znamy teraz już raczej nie wrócą. Spodziewajmy się więc zupełnie nowej gry karcianej z logiem L5R.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


najtkriss

  • blank Personality
  • Wiadomości: 29
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #57 dnia: 2015-09-12, 12:31 »
Eh niezła dupa, a takie ładne domki do onyxa namalowałem, i już miałem wszystko ze wszystkimi pozałatwiane i chciałem z początkiem pazdziernika w końcu ten cholerny playmatowy sklep otworzyć... No nic, to otworzę w przyszłym tygodniu, może znajdzie się ktoś kto zaciera ręce na LCG i zakupi
wrzucisz gdzies te projekty czy to jakis problem prawny?

Właśnie mejluje z art directorem żeby się dowiedzieć, ch...FFG... ich tam wie

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #58 dnia: 2015-09-12, 12:43 »
Jakis czas juz nosilem sie z zamiarem zeby pojechac na ostatni turniej i pozegnac sie z ekipa:)
Jesli siodlo sie odbedzie i nic nie wypadnie chetnie sie pojawia, niestety do Bydgoszczy nie moge jechac- jestem wtedy za granica.
Korzystajac z okazji jezeli by sie okazalo ze scena zupelnie padnie chcialbym wszystkim podziekowac za te zajebiste lata grania razem, super imprezy i ogolnie niesamowity klimat jaki tworzylo to srodowisko.
Bylo zajebiscie, z checia wybiore sie na jakis event jezeli takowy bedzie sie odbywal.
Za 2 lata raczej gral nie bede.
Na nowa karcianke srednio sie zapatruje, narazie pykam w Hearthstona, no ale roznie moga potoczyc sie losy.
Dzieki wszystkim za wspolne gry, wspolne chlansko i gadanie przez n godzin o kartach;)
Eh... Piekne wspomnienia:)
*Gasi swiatlo* ;)

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #59 dnia: 2015-09-12, 12:56 »
A ja Wam powiem, że niemalże od 20 lat gram bitewniaka Warzone... od tego czasu gra upadła dwa razy, a pomiędzy ostatnim upadkiem a odrodzeniem minęło chyba z 10 lat - jak są wierni fani i nowy wydawca, to gra ma zawsze szanse  ;D