Autor Wątek: L5R wykupione przez FFG! aka L5R LCG  (Przeczytany 186082 razy)

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #100 dnia: 2015-09-14, 12:42 »
Zasadniczo każda karcianka która w FFG przechodziła z CCG na LCG spotykała się z mocną krytyką ludzi ogranych w CCG. CoC LCG jest fajny, ale CCG było lepsze :) Tak samo znam ludzi którzy ogrywali się w GoT'a CCG ale LCG nie tkną bo dla nich gra zrypana. Podobnie było z Netrunnerem, chociaż tutaj odwalono kawał dobrej roboty usprawniając mechanikę która miała dziury.
Siłą rzeczy każda gra przy takiej transformacji musi zwolnić tempo. Pula kart robi tutaj wszystko.

Co do wypowiedzi Prozza to właśnie będzie podstawowa różnica pomiędzy CCG a LCG. Pula kart robi wszystko. W LCG to nie problem zbierać playset. Więc na turnieju grasz czym Tobie pasuje, na co jest meta. Bez sentymentów. Ja tak nie potrafię...
I tutaj się zastanawiam czy FFG będzie w stanie zrobić ten sam poziom zaangażowania graczy w grę, jak to miało miejsce przy AEG.

Co do samej wypowiedzi Prozza, to mi się nasunął wniosek co do Doomtowna. Niby też taki format wydawniczy jak LCG a wystarczy popatrzeć na wyniki szeryfowych eventów. Niby kilka archetypów głównych jest, ale mimo wszystko dużo bardziej zróżnicowane decki.

Poczytując forum FFG w temacie L5R - polecam - trafiłem na takie informację że w ogóle w FFG jest grupa osób mocniej związanych z L5R - w sensie obecnych lub byłych graczy. Trzeba teraz na nich liczyć.

Na BGG tworzą jakieś teorie - herezje w temacie mechaniki - jak zrobić L5R z jednym dekiem...
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #101 dnia: 2015-09-14, 12:44 »
Odpowiem ze swojego doświadczenie z LCG takimi jak Netrunner i Doomtown.

1. Doomtown - pula kart nie jest duża i konstrukcję talii w dużym stopniu narzuca wartość karty więc składanie talii jest raczej przyjemne i proste i zajmuje ok 15-30min.

2. Netrunner - tu zupełnie inna para kaloszy. Tutaj mocno podpieram się netdeckingiem i to własnie jak 'prozz' pisał zmieniając 3-5 kart. Pula kart jest na tyle duża że nie mam czasu ani testować ani składać decka lub prozaicznie mi się po prostu nie chce. I widac z doświadczenia 'prozza' inni działaja podobnie.

W Legendę też podpieram się netdeckingiem i żyję.


Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #102 dnia: 2015-09-14, 12:46 »
Podejrzewam, że FFG zrobi to samo co z LOTR'em i częściowo z Inwazją (zaczynałem obie gry zbierać od premiery), chociaż wolę coś jak LOTRowy lub CoCowy starter - czyli coś co rozpakujesz i od razu siadasz do gry, nie jakieś ograniczone talie, a takie z których ułożysz 1 - 2  typ decków i przez pierwszy miesiąc się nie nudzisz ( bo pomysł, że FFG wyda startery dla każdego klanu osobno jest mało prawdopodobny).
Ok mija miesiąc i się zaczyna zwyczajna polityka FFG - czyli sztorm dodatków. Co miesiąc jeden mały, co kilka miesięcy coś dużego. Baza kart w ciągu roku baaardzo urośnie. Więc podejrzewam, że do połowy 2018 roku tego będzie od groma. Potem zależy. Albo zamykają linię via Inwazja, albo jadą dalej z odrobinę mniejszą częstotliwością.
Ja się cieszę, że mają do wszystkiego prawa, bo robią czasami świetne planszówki i ja na to liczę, że zrobią coś konkretnego z licencją. I na dobrego rpg.
Co do rysunków, potrafią zrobić klimatyczne rzeczy - w Lotrze część grafik jest świetna (mi się jednak osobiście marzy Briclot rysujący clanowych championów). Liczę na to i modlę się, żeby nie kontynuowali mangi, która się pojawiała w AEGowych grafikach. Świetne są ilustracje w CoC. Nie jest powiedziane, że to spieprzą. Ale prawdopodobieństwo, że gra będzie czymś innym jest 85%. Czy to źle? Zobaczymy:)

Ryoga

  • Phoenix Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 534
  • The Eternal Lost Boy
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #103 dnia: 2015-09-14, 14:02 »
Opcja optymistyczna:
W 2017 wychodzi lcg z grafikami na poziomie SW LCG z poprawioną lub nawet zmienioną mechaniką, ale zachowaniem dwóch talii i czterech warunków wygranej. Jest sugoi yatta i w ogóle.
Opcja pesymistyczna:
W 2017 wychodzi drastycznie zmieniony potworek. Jedna talia, wywalenie prowincji, honoru, dyshonoru i oświecenia. Do tego arty są zmangowane do poziomu Naruto. Formuhe się oddział zbrojny w pochodnie i widły gotowy do natarcia na siedzibę FFG.

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #104 dnia: 2015-09-14, 15:07 »
Wersja realistyczna:
W 2017 roku wychodzi LCG z grafikami na całkiem przyzwoitym poziomie. Części ludzi się podoba, część psioczy, że paskudne. Znika osobna talia na "prowincje". Tych mechanika zresztą również zostaje przerobiona. Od dziś prowincje mamy na starcie z jakimś tekstem i ich odrębną siłą. Część prowincji jest przypisana do klanu. Znika CHI - wszystkie pojedynki rozstrzyga FV (i keyword: Duelist +2)...
Dobra bo zaczynam fantazjować. Ja bym spokojnie poczekał na to co pokaże FFG. To firma, którą stać na prawdę na wszystko. Od potwora, który zostanie zlikwidowany w ciągu roku po na prawdę przyzwoitą karciankę.

BTW: Jak wyglądają turnieje w LCG (w sensie support)? Jakie nagrody? Co motywuje ludzi do udziału (poza innymi ludźmi ofc)?
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #105 dnia: 2015-09-14, 15:14 »
BTW: Jak wyglądają turnieje w LCG (w sensie support)? Jakie nagrody? Co motywuje ludzi do udziału (poza innymi ludźmi ofc)?

Alt arty, maty, pudełka. Dodatkowo zwycięzcy krajowych mistrzostw często w nagrodę dostają wyjazd na mistrzostwa świata w stanach. Z kolei mistrz świata ma mozliwość (podaje za A:NR) współtworzenia karty na której pojawia się jego nazwisko.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #106 dnia: 2015-09-14, 15:19 »
Cytat: kempy
Z kolei mistrz świata ma mozliwość (podaje za A:NR) współtworzenia karty na której pojawia się jego nazwisko.

Coś czuję, że jeśli taki model zostanie zachowany to mniej polskich akcentów będzie na kartach...

EDIT: No i nie powiecie mi, że to nie był jeden z najpiękniejszych elementów tej gry. Gracze mieli realny wpływ na losy świata, w którym się toczyła. A jaka satysfakcja płynęła z wygranej w turnieju, która owocowała pojawieniem się nazwiska na karcie...
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #107 dnia: 2015-09-14, 15:42 »
Witajcie po latach.

Z przejściami CCG>LCG to foch był zawsze o to, że kupowane karty stawały się bezwartościowe, i o to były gównoburze. Mechanicznie karcianki nie zmieniały się.

Jesteśmy świeżo po rage quitach i gównoburzy po ogłoszeniu 2 edycji GoTa, i trochę osób się obraziło, ale sporo zostaje. Generalnie gra jest świetna, i raczej świetną pozostanie.

Fun fact - zaczęliśmy z Ithilem i Ferozem grać w krążki, bo się na FFG obraziliśmy, że zrobiło przejście z CCG na LCG. Potem zostawiliśmy L5R i wróciliśmy do GoTa, jak już się rozbujał - bo to genialna karcianka jest. Gracze waszego kalibru bez problemu odnajdą się w naszej mecie, która jest, co by nie gadać, najfajniejszą metą karciankową, jaką miałem przyjemność poznać.
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #108 dnia: 2015-09-14, 17:44 »
Cytuj
Isawa Chuckles My friend's first response to the L5R sale news was to congratulate FFG on obtaining the most impossible to please player base in gaming. Emotikon smile
Lubię to! · Odpowiedz · 12 · 17 godz. · Edytowany

Steven Martino The fairest warning: "The craziest among them will complain about it no matter how good it is, and keep buying it no matter how bad it is."
Lubię to! · Odpowiedz · 17 min
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #109 dnia: 2015-09-15, 09:55 »
Ciekawa dyskusja miejscami.
Z garścią plotek - FFG chciało także kupić Doomtowna :) Na szczęście AEG dalej ma go prowadzić i jest opcja na kolejne ECG.
http://boardgamegeek.com/blogpost/45829/fantasy-flight-games-purchase-legend-five-rings
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #110 dnia: 2015-09-15, 12:11 »
"Na szczęście" ? Reese teraz będzie leadem w Doomtownie. Good luck.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #111 dnia: 2015-09-15, 12:26 »
"Na szczęście" ? Reese teraz będzie leadem w Doomtownie. Good luck.

Nie sądzę. Ale bałbym się gdyby dali mu do ręki np.  lead w 7th Sea. :D
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #112 dnia: 2015-09-15, 13:32 »
co by tu jeszcze zreesowac ;D
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #113 dnia: 2015-09-16, 12:03 »
No muszę :)
Nie myślałem że tego dożyję i przyznaje że baaardzo dziwnie to wygląda.
Dyskusja o naturze Jigoku na forum FFG. To jak rozprawiać o oceanie w korycie strumienia....
https://community.fantasyflightgames.com/topic/188068-a-tldr-of-the-l5r-storyline/
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #114 dnia: 2015-09-16, 12:26 »
Cytuj
Chris Braun
Evil Portents should be in their warehouse and ready to ship. Blackest Storm was locked and sent to printers as well, so I would assume that the set was in the queue and not yet done or we may have seen that, too. I am still hoping for a PDF release of it to finish the arc (and fuel future Kotei  ). Onyx was effectively done and was being typeset for sending off to the printer, if it wasn`t already completed before Gencon. The first expansion had finished the PT cycle, but there was still time for some fine-tuning before the set was locked, so I`m not sure it would be at a suitable release stage.



Wróciło wybrakowane forum AEG. Ale w przypadku L5R można zadawać co najwyżej pytania rulsowe na które... każdy może odpowiedzieć. Oraz są wątki kotejowe.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


najtkriss

  • blank Personality
  • Wiadomości: 29
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #115 dnia: 2015-09-16, 17:35 »
Co do artów - wygląda na to że zarówno obrazki z blackest stormu i onyxa zostaną użyte przez ffg podczas relaunchu. Takie dostałem info. Czyli dupa, nie pokażę tych wszystkich fajnych domków aż do 2017. O ile wogle. A i jeszcze ffg poprosiło aega o listę i mejle topowych artystów l5r. Ffg płaci najgorzej w branży karciankowej ale pewnie parę osób się skusi, może nawet ja jeśli uda mi się wynegocjować jakąś sensowną cenę. W każdym razie o mangowość bym się nie martwił.

No i tak na marginesie sklep powinien być czynny od poniedziałku albo wtorku, jeśli kogoś to jeszcze interesuje. 

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #116 dnia: 2015-09-16, 17:50 »
To dla graczy raczej dobre wieści (dla Ciebie trochę gorzej jak kasy nie dostaniesz), może nie wyłożą wafla na jakość grafik na kartach, chociaż tyle.

Nie spisywałbym już teraz na psy.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #117 dnia: 2015-09-17, 11:13 »
No i tak na marginesie sklep powinien być czynny od poniedziałku albo wtorku, jeśli kogoś to jeszcze interesuje.

Podaj linka.



Z wypowiedzi na FB wynika, ze PDF mogę się pojawić ale bez ilustracji do których prawo ma teraz FFG. Łącząc to w/w wypowiedzią Krzyśka można mieć nadzieję, że przynajmniej nie położą sprawy ilustracji w LCG bo będą się tym zajmowali graficy odwalający pańszczyznę dla AEG. Pomijając nieopublikowane ilustracje z TBS i Onyx mają jeszcze w bazie kilka tysięcy artów z historii gry. Jeśli nawet do 10% z nich zachowały się dobre kopie bazowe to jest spory zapas starczący na kilka lat wydawania LCG.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


AkodoJacek

  • Personality
  • Wiadomości: 313
    • Zobacz profil
    • Kyuden Bydgoszcz
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #118 dnia: 2015-09-17, 21:05 »
Ciekawe czy będą czekać aż ludzie będą mieli dość zwodzenia odnośnie kiedy oraz czy pojawią się PDFy. Jak na razie widzę nadzieję graczy że FFG poprawi to co ostatnio zostało napsute w Legendach ... ale brak informacji i wstrzymanie prewiewu Evil Portents może ciut ludzi nakręcić na ponowne narzekactwo. 

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #119 dnia: 2015-09-17, 21:40 »
"FFG poprawi" ? L5R LCG to będzie nowa gra. Być może doszukasz się pewnych analogii, ale ja bym oczekiwał raczej utrzymania story niż mechaniki :P
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.