Autor Wątek: L5R wykupione przez FFG! aka L5R LCG  (Przeczytany 186079 razy)

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #120 dnia: 2015-09-18, 10:05 »
Nie jestem pewny czy FFG będzie skłonne utrzymać tak rozbudowany mechanizm story w L5R LCG jak obecnie. Mając na uwadze choćby rotację kart w produktach FFG - ciężko będzie tu oddać klimat zmian podążający za opowieścią. Bo jak pogodzić to, że jakaś postać była zwykłym samurajem, który został championem a potem otrzymał skazę cienia by w końcu wrócić z zaświatów jako nieumarły?
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #121 dnia: 2015-09-18, 10:59 »
Jest exp jest dobrze. Na pewno gra spowolni, fabuła nie będzie pędzić tak jak do tej pory.
Mogą się uczyć od AEG i Doomtowna. Czegoś podobnego bym się spodziewał.
Chociaż moze być i tak, że skoro mają 2 letni cykl przygotowywania kart to mogą także przygotować i większą pulę. Na regionalsach - zapewne nazwanych koteiami mogą być jakieś wybory dla graczy w ograniczonej do przygotowanej puli zakresie.
Przyznam że sztywność FFG nie pasuje do elastyczności L5R :)
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

burning_librarian

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #122 dnia: 2015-09-18, 11:36 »
dla mnie linia fabularna to najmniejszy problem. jestem gotów się z nią nawet całkiem pożegnać (i tak nie podobał mi się sposób realizacji), byle klimat i mechanika pozostały zbliżone, bo to dla nich grałem w tę grę i to przez nie każda inna wydaje mi się trywialna :D
a tak na marginesie, im więcej czasu mija od TAMTEGO DNIA, tym bardziej się czuję osierocony i skołowany :P

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #123 dnia: 2015-09-18, 12:13 »
a tak na marginesie, im więcej czasu mija od TAMTEGO DNIA, tym bardziej się czuję osierocony i skołowany :P

This.



Chichot historii. Było przecież L5R LCG - Rolling Thunder. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Bienias

  • Scorpion Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #124 dnia: 2015-09-19, 16:20 »
Heh.

Jak zawsze mam dobry timing. Właśnie sie zastanawiałem czy nie skusić sie na delikatny powrót do L5R :) A tu prosze bardzo - zamknięto oddział.
W każdym razie z pewnością odzyskają dwóch graczy - mnie (zaczynałem w Jade Edition - z tego co pamiętam - aczkolwiek tak naprawdę to była bardziej Perla - może sejmitar pamięta to lepiej - i raczej sie cofolem aż do Imeriala niz podążałem w kierunku Golda.
Trzeba przyznać ze gra wtedy wyjęła mi z 2 lata życia :) i Tomasza :)

W miarę starałem sie śledzić postępy głowinie ze względu na świetną historie gry i sentyment. W każdym razie - dla mnie w pewnym sensie AEG zostało daleko w tyle za trendami karciankowymi.
Przykladowo - kompletnie nie rozumiałem strachu przed Online Edition.

Czekam z niecierpliowscia - najpierw na to co stanie sie ze storylinem - a potem mechaniką.

Jak na ironie - jakiś miesiąc temu sprawdzałem co ze starym dobry WHFB - i sie okazało że też skonał :)
Tempus fugit.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #125 dnia: 2015-09-19, 16:27 »
Jak na ironie - jakiś miesiąc temu sprawdzałem co ze starym dobry WHFB - i sie okazało że też skonał :)
Tempus fugit.

Jest więc spora lista rzeczy, które mógłbyś dla mnie sprawdzić czy jeszcze istnieją. ;)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #126 dnia: 2015-09-20, 08:13 »
Heh.

Jak zawsze mam dobry timing. Właśnie sie zastanawiałem czy nie skusić sie na delikatny powrót do L5R :) A tu prosze bardzo - zamknięto oddział.
W każdym razie z pewnością odzyskają dwóch graczy - mnie (zaczynałem w Jade Edition - z tego co pamiętam - aczkolwiek tak naprawdę to była bardziej Perla - może sejmitar pamięta to lepiej - i raczej sie cofolem aż do Imeriala niz podążałem w kierunku Golda.
Trzeba przyznać ze gra wtedy wyjęła mi z 2 lata życia :) i Tomasza :)

W miarę starałem sie śledzić postępy głowinie ze względu na świetną historie gry i sentyment. W każdym razie - dla mnie w pewnym sensie AEG zostało daleko w tyle za trendami karciankowymi.
Przykladowo - kompletnie nie rozumiałem strachu przed Online Edition.

Czekam z niecierpliowscia - najpierw na to co stanie sie ze storylinem - a potem mechaniką.

Jak na ironie - jakiś miesiąc temu sprawdzałem co ze starym dobry WHFB - i sie okazało że też skonał :)
Tempus fugit.

Bienias, ty żyjesz! Może ci we Wrocku złożymy parę decków i poślemy :) ?
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

najtkriss

  • blank Personality
  • Wiadomości: 29
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #127 dnia: 2015-09-22, 16:29 »
To dla graczy raczej dobre wieści (dla Ciebie trochę gorzej jak kasy nie dostaniesz), może nie wyłożą wafla na jakość grafik na kartach, chociaż tyle.

Nie spisywałbym już teraz na psy.

Kasę na szczęście za onyxa dostałem, ale też 2 miechy po terminie.


Podaj linka.



Z wypowiedzi na FB wynika, ze PDF mogę się pojawić ale bez ilustracji do których prawo ma teraz FFG. Łącząc to w/w wypowiedzią Krzyśka można mieć nadzieję, że przynajmniej nie położą sprawy ilustracji w LCG bo będą się tym zajmowali graficy odwalający pańszczyznę dla AEG. Pomijając nieopublikowane ilustracje z TBS i Onyx mają jeszcze w bazie kilka tysięcy artów z historii gry. Jeśli nawet do 10% z nich zachowały się dobre kopie bazowe to jest spory zapas starczący na kilka lat wydawania LCG.

store.chrisostrowskiart.com
Prosz, sklep już jest live legalnie i wogle. Więcej napiszę w osbnym temacie.
Dobre kopie się raczej zachowały, ale nie będą używac starych artów, tak się generalnie nie robi nawet jak mają do tego prawo.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #128 dnia: 2015-09-22, 16:46 »
Dobre kopie się raczej zachowały, ale nie będą używac starych artów, tak się generalnie nie robi nawet jak mają do tego prawo.

Mówię o kartach sprzed 10+ lat.

Nie było czasem tak, że w AGoT LCG użyto ilustracji z CCG?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


najtkriss

  • blank Personality
  • Wiadomości: 29
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #129 dnia: 2015-09-22, 16:52 »
Eh jak chcą zaoszczędzić to może. Ale obrazki sprzed 10+ lat a obrazki teraz, szczególnie jak ffg płaci marne 100 dolców za jeden, to bardziej się opłaci im zrobić nowe bo ładniejsze będą, a nie używać starych i to na "start" marki

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #130 dnia: 2015-09-22, 18:07 »
Cytuj
Monjoni Osso

Heard back from FFG yesterday. For unofficial events that have no entry fee, we are good to go. >.>
I clarified that TOs are looking to use L5R IP for prizes and advertising and charge an entry fee. I've been told that they're going to talk to their legal department and get back to me.
The Saga Continues...

Przy okazji zapraszam na L5R Unofficial Tournament Scene

https://www.facebook.com/groups/886295721452152/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #131 dnia: 2015-09-28, 15:55 »
Witam,

Jak pewnie czesc osob wie od jakiegos czasu nie gram w L5R.
Niektorzy sie zapytaja dlaczego, nie mieszkam juz w Warszawie, ani w kraju nad Wisla. I wyglada na to ze przez dluzszy czas nie bede wspieral sceny, z ktora de facto bylem zwiazany od poczatku Diamonda.

Czesciowo przerzucilem sie na MtG i gram tylko drafty, reszta to chore talie, gdzie karty maja kosmiczne ceny, potem ban i nic nie warty karton. A tak to draft, opchnac karty i mam na kolejnego drafta. I tak w kolko :)

Gralem w Conquesta i byl calkiem sprawny nawet na Store championship bylem w top4.
Teraz czekam na nowy aGoT. Gralem w stary aGot i na 4 osoby dzialal bardzo sprawnie, zas na dwoch wygladalo to jak MtG.
CoC tez gralem od poczatku i mechanika mila, ale po jakim czasie sie pogubili i zbyt mocne karty wypuszczali. (teraz zamkneli gre)
Troszke w herthstona gram jak mam czas (jak ktos che namiar to na PM wyslac, chetnie pogadam o starych czasach)

Duzo osob, tutaj w Szkocji, z ktorymi gram w karty lub gry planszowe wie ze jestem kombatantem L5R.
U nich scena upadal wraz z Emperorem.

Wczoraj spotkalem kolege, z ktorym w Conquesta gralem i poinformowal mnie ze bedzie L5R LCG.
Na poczatku szok.
Ale potem.
No coz dowiedzialem sie ze juz sie grupa zaczyna organizowac i duzo osob sie tym podjaralo szczegolnie z ich starej sceny. To plus wroce do ukochanej karcianki.
Po zlapaniu oddechu, wiem ze bedzie:

1. uproszczona mechanika (moze jedna talia, oby nie)
2. znow zmiana designu (marze o powrocie olimpiskich kolek z tylu)
3. stagnacja zwiazana z niewystarczajaca liczba wzorow kart lub powtarzalnosc tali (kazda talia 3 sztuki karty X)
4. BRAK BALANSU to najwiekszy problem jaki widze ze strony FFG i tu sie boje. Nie zeby w AEGu bylo lepiej. Ale FFG ma polityke zeby co dotatek kogos wzmacniac. I wiem ze nie wychodzilo ich grom na dobrze, a gralem we wszyskie ich LCG.
5. wroce do gry, nie wazne co bedzie sie dzialo, bo wkoncu bede mial z kim grac. A przy tej grze spedzilem z mnostwo wspanialych chwil i poznalem rewelacyjnych ludzi :D

Ale jestem dobrej mysli i wiem ze sie spotkamy za jakis czas na niejednym koteiju, gdzies w Europie :)



Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #132 dnia: 2015-09-29, 23:19 »
Nie było czasem tak, że w AGoT LCG użyto ilustracji z CCG?


Było, wielokrotnie. Ba, niektóre arty z CCG używane są również w 2. edycji LCG.
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #133 dnia: 2015-10-03, 12:26 »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #134 dnia: 2015-10-04, 14:25 »
Jest taki sobie (zamknięty już) wątek na forum FFG. Oby to było tylko Lies, lies, lies...

https://community.fantasyflightgames.com/topic/189112-ffg-designer-on-the-l5r-team-is-doing-an-ama-on-4chan/



Ciekawostka. Call of Cthulhu było wydawane przez 7 lat jako LCG i pozostawiło po sobie 1537 kart. Mniej więcej tyle ile przeciętne CCG otrzymuje w mniej niż półtora roku.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #135 dnia: 2015-10-04, 17:40 »
spekulacje, spekulacje.
jedno jest pewne, to beda zupelnie nowe krazki.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #136 dnia: 2015-10-18, 21:32 »
https://www.facebook.com/john.zinser.1/posts/10204934918832300

Cytuj
John Zinser dodał 15 nowych zdjęć.
9 godz. ·
Epic Trip Day 39 Part 3- Awesome people and a hard farewell- Well I knew this night was coming but it was still very hard. I was very sad at the timing of the L5R deal that I was not able to say anything to the players and my friends at Gencon. We had just decided that we would be changing L5R to an ECG/LCG format before Gencon and so the Gencon event was disrupted and not quite the 20th celebration I had hoped it would be but we did not know the FF deal was an option at that time. As usual Manolis Trahiotis and the Greek team have thrown a great party and the L5R players here, many who will be lifelong friends because of this crazy game, have been warm and kind in the face of the unknown. I was asked to give a quick speech and I muddled through. There is not much you can say more than thank you to the people who allowed you to be such a big part of their life and who loved the thing you created so much that it changed your life. I owe so much to this community and to these awesome people and I hope that the friendships that have bonded through AEG's time with L5R will last well beyond the 20 years we were honored to be supported while we got to do what we love. Besides my wonderful family, L5R and the people who play it is the thing that has shaped and enriched my life more than any other thing. I will miss the late nights and long days planning what happens next but I am also thankful for the opportunity to forge a new path and take on new adventures.
Thank you all
Z

Wychodzi na to, że AEG chciał jednak przeskoczyć z krążkami na format ECG.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #138 dnia: 2015-11-01, 18:29 »
Cytuj
"Greetings!
You are free to run any events that you would like for the game. You can make prizes that are “inspired by” the art, but we cannot give permission to use art, iconography, or logos from the game to create prizes or promotional materials. More information will be released about Organized Play for L5R over the next year, and we look forward to working on the game.
Best!
Ian Birdsall
Organized Play Coordinator"

LOL.

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #139 dnia: 2015-11-02, 22:09 »
Cytuj
Clarification from FFG to their last email:
Monjoni:
You cannot us anything that is in or associated with the game. If you however, commission fantasy samurai themed art for your event that would be safe. No in game symbols or imagery.
Best!
Ian Birdsall
Organized Play Coordinator
Fantasy Flight Games
www.FantasyFlightGames.com



Cytuj
Tetsuro
Member
 
Members
45 posts
Posted Today, 08:49 PM
Kempy is correct in what Zinser said. I can confirm that post-GenCon the DT were told that we should begin planning to make L5R an in-house LCG/ECG, similar to Doomtown. Early preparations for that were under discussion when we found out about the FFG deal, which was shortly before everyone else did.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe