Autor Wątek: L5R wykupione przez FFG! aka L5R LCG  (Przeczytany 186079 razy)

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #180 dnia: 2016-04-01, 14:41 »
Oj ludzie ludzie... taki żarcik z okazji pierwszego kwietnia a Wam ciśnienie skacze :)
Na pewno ciągle mieszczą się w planie.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #181 dnia: 2016-04-01, 15:03 »
Oj ludzie ludzie... taki żarcik z okazji pierwszego kwietnia a Wam ciśnienie skacze :)
Na pewno ciągle mieszczą się w planie.

Eee, mogłeś poczekać z tym komentarzem do końca dnia. :D

PS. Tak, to dżołk jest.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #182 dnia: 2016-04-01, 17:10 »
dobre Kempy :)

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #183 dnia: 2016-04-02, 13:13 »
Co nie zmienia faktu że dalej sądzę że nastąpi jedno z dwóch:
- albo się nie wyrobią na GenCon 2017 i będzie jak AGoTem - dostępna tylko minimalna ilość
- albo gra będzie kupą straszną

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #184 dnia: 2016-04-02, 16:30 »
Cytuj
[...]Crane yojimbo[...]

Tetsuro » Wed Feb 24, 2016 3:28 am

They really were. We were about 3 sets past Onyx base, and the Yojimbo deck was really fun. It's a shame it will never see play.

Wie ktoś jak te dodatki po Reign of Jigoku miały się nazywać? Ogólnie, jeśli DT był na takim etapie, to chyba Onyx/ROJ miały już wersje o wiele bardziej "zaawansowane" niż każdy z nas widział.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #185 dnia: 2016-04-04, 10:27 »
Wiesz Kempy - jesteś człowiekiem, który wie wszystko więc nie można było wykluczyć tego, że masz jakieś tajne informacje ;P
Ale tak węszyłem, że sobie żartujesz.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #186 dnia: 2016-04-10, 14:17 »
Cytuj
[...]Crane yojimbo[...]

Tetsuro » Wed Feb 24, 2016 3:28 am

They really were. We were about 3 sets past Onyx base, and the Yojimbo deck was really fun. It's a shame it will never see play.

Wie ktoś jak te dodatki po Reign of Jigoku miały się nazywać? Ogólnie, jeśli DT był na takim etapie, to chyba Onyx/ROJ miały już wersje o wiele bardziej "zaawansowane" niż każdy z nas widział.

I się wyjaśniło:

Cytuj
There was no set called Reign of Jigoku.

The Blackest Storm
Onyx Base
Onyx LTP Set
Onyx Expansion 1
Onyx Expansion 2
Onyx Expansion 3

were all in various forms of completion, or were done.
Onyx Expansion 1 was sometimes called ROJ, but that did not stand for Reign of Jigoku. Shorthand for Expansion 2 was RTR and expansion 3 was ROU.
Jeremy Sumerlin
L5R CCG Design Team, 2012-2015

Coś mi się wydaje, że nawet TBS, który mamy jest odmienny od wersji finalnej mimo, że wygląda ok.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #187 dnia: 2016-04-12, 01:11 »
Cytat: kempy
So it's 100% confirmed we will never see these projects?


Cytat: Tetsuro
We have been told that they will never officially see the light of day.

It was FFG's call, not ours, and that's the decision they went with. They've been using art from some of those sets in their promotions, ect, however, so I guess you at least get to see that.

But, no, unless someone leaks them out, those sets will remain a 'could have been'.

No to się wyjaśniło, że zostaje tylko i wyłącznie czekać na wycieki. Jutro, pojutrze, za pięć lat.



Cytuj
Fun Fact: Only four of the nine Clan Champions lived through the planned Onyx arc.

Makoto wasn't one of them.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #188 dnia: 2016-04-12, 07:56 »
a to cos zmieni?
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #189 dnia: 2016-04-12, 09:23 »
a to cos zmieni?

Tyle, że jeśli mieliby upubliczniać to byłyby to pliki z o wiele bardziej aktualnymi kartami niż te, które mamy. Wychodzi na to, ze przetestowane i gotowe do druku były TBS, Onyx i prawdopodobnie dodatek po Onyxie. Jak to wygląda w "naszych" wyciekach - wszyscy wiemy.

A dwa nie trzeba by się było kitrać po kątach, np. na Sun and Moon i oficjalnie bawić się bazą kart większą o co najmniej 500+ kart.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #190 dnia: 2016-04-15, 13:04 »


To miała być graficzka do przedruku Chrysanthemum Festival.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #191 dnia: 2016-04-20, 20:22 »
Cytuj
Bradley Reeves Guys, as one of the playtesters of Onyx, I can tell you that there isn't a way for the sets to get leaked. Once playtesting moved to Sun & Moon, all of the images and game text was encrypted and pdf files ceased to exist. The playtest teams each had a key but the compatibility of the key no longer works.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #192 dnia: 2016-04-21, 00:02 »
Dlatego Kempy przekonaj gościa od M&S, żeby przyznał się, jak kodował pliki, to może uda się proces odwrócić. Rzeczone pliki są :)
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #193 dnia: 2016-04-21, 01:25 »
Dlatego Kempy przekonaj gościa od M&S, żeby przyznał się, jak kodował pliki, to może uda się proces odwrócić. Rzeczone pliki są :)

Spróbuję. 
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #194 dnia: 2016-05-02, 11:41 »
Czy macie może problemy z rejestracją na forum ffg? Ja próbuję to zrobić od jakiegoś ale mam pewne problemy, a chciałem przemycić kilka moich genialnych pomysłów jak można wydać l5r w formacie lcg ;D

Prywatnie taki format będzie w sam raz na moją kieszeń (ccg sprawiło, że musiałem zrezygnować z grania), teraz tylko się modlę żeby tego nie zepsuli. Czy to  jest takie trudne, żeby wydać startery lcg dla każdego klanu osobno z zachowanym założeniem 2 decków - dynastii i tego drugiego, domkami,  4 prowincjami itd? Przecież to jest ultra proste do zrobienia, a potem mogą wydawać dodatki. Jak w przypadku rodów wydają duże badziewia w Gocie (najnowszy dodatek do starków), tak mogliby i do klanów.

Proste jak budowa cepa i nie wiem na co oni czekają. I tak wrzucając karty unaligned (np akcje) do starterów, które różniłyby się od siebie np: dynastią, to ludzie kupowaliby każdy starter z osobna dla tych kart.

 


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #195 dnia: 2016-05-02, 12:02 »
Czy macie może problemy z rejestracją na forum ffg? Ja próbuję to zrobić od jakiegoś ale mam pewne problemy, a chciałem przemycić kilka moich genialnych pomysłów jak można wydać l5r w formacie lcg ;D

Spróbuj z różnych emaili. Ja miałem chyba problem z gmailem. Dodatkowo sprawdź foldery Spam kont na które miały przyjść potwierdzenia rejestracji.

Cytuj
Prywatnie taki format będzie w sam raz na moją kieszeń (ccg sprawiło, że musiałem zrezygnować z grania), teraz tylko się modlę żeby tego nie zepsuli. Czy to  jest takie trudne, żeby wydać startery lcg dla każdego klanu osobno z zachowanym założeniem 2 decków - dynastii i tego drugiego, domkami,  4 prowincjami itd? Przecież to jest ultra proste do zrobienia, a potem mogą wydawać dodatki. Jak w przypadku rodów wydają duże badziewia w Gocie (najnowszy dodatek do starków), tak mogliby i do klanów.

Proste jak budowa cepa i nie wiem na co oni czekają. I tak wrzucając karty unaligned (np akcje) do starterów, które różniłyby się od siebie np: dynastią, to ludzie kupowaliby każdy starter z osobna dla tych kart.

Już Ci wytłumaczę dlaczego to nie jest możliwe.

FFG z premedytacją, bo inaczej tego nazwać nie mogę, forsuje pewien model wydawania LCG. Otóż pomimo śmiesznej (w porównaniu z CCG) pulą kart w żaden sposób nie chcą sprawić, by frakcje "startowe" były zbalansowane. Jako dowód mogę podać Android Netrunner, Warhammer 40K Conquest i teraz A Game of Thrones 2 ed. Z tego co zauważyłem, przeciętny gracz LCG w dupie ma "klanowość", więc sprzedawałyby się startery tylko tego co wygrywa a reszta zalegałaby na półkach. A tego FFG raczej nie chce.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #196 dnia: 2016-05-02, 12:51 »
Pakowanie wszystkiego do jednej puli zarżnie ducha gry. Bo co zrobią, ikony magii, ataku wręcz i dystansowego? Szczerze nie rozumiem braku pomysłu i chęci zrobienia zbalansowanych decków startowych. FFG położył już 3ed warhammera i np: inwazję. Ja się boję, że oni wystartują z grą, a potem kupią nową licencję i l5r pójdzie się .... ać.


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #197 dnia: 2016-05-02, 13:29 »
balans w LCG jest taki sam jak w CCG
i to chyba niezaleznie od wydawcy.

Chłopaki w Szczecinie chwalili się jakie to dziwactwa są w DT
Turniejowo: w LCG by FFG w zasadzie trzeba miec wszystko. W AGOT obecnie dzielą i rządzą Lannisterzy, dalej mocni sa Baratheoni i Targaryanie (ale od poczatku maja raczej slabe wsparcie w dodatkach)

EDIT:
prowincje można na wiele różnych sposobów ogarniać, nawet w stylu tego multiplacka od AEG.
nie potrzebujesz różnych ikonek....nie potrzebujesz ich w ogóle. Shugenja=>pozwala używać konkretnego typu att (spell) itd.
RA to zdolność na postaci a nie typ ataku.

bardziej obawiam się opcji 1-deck
no i cos co bedzie na poczatku - mozliwość łączenia wszystkiego ze wszystkim (agenda/sztandar itp jak w AGOT i Podboju)
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #198 dnia: 2016-05-02, 13:30 »
FFG to rzemieslnicy, nie wizjonerzy. Ich model biznesowy opiera sie sie mocnych licencjach (star wars, cthulhu, game of thrones, warhammer) pod ktore podpina, w wiekszosci wypadkow, raczej malo rewolucyjne mechaniki.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #199 dnia: 2016-05-02, 13:36 »
FFG to rzemieslnicy, nie wizjonerzy. Ich model biznesowy opiera sie sie mocnych licencjach (star wars, cthulhu, game of thrones, warhammer) pod ktore podpina, w wiekszosci wypadkow, raczej malo rewolucyjne mechaniki.

mechanika nie musi byc rewolucyjna.
musi byc płynna - by gra byla dynamiczna
i w miare prosta - by móc wprowadzić LNG w system (i to nie koniecznie takiego ktory juz ma karciankowe przygody za soba)
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.