Autor Wątek: [HW] Mantis  (Przeczytany 3849 razy)

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil


Monk

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 208
  • The Sexorcist
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-25, 19:19 »
Domek beka, postacie niektóre fajne. Zresztą wiesz bo przed chwilą gadaliśmy o tym ;).
Może być ciekawie z commanderami, choć wiele osób śmieje się z tego traitu póki co, to ja mówię - czuję w moczu, że ten trait w dobrym kierunku pójdzie i dostanie dobry support w przyszłości.
« Ostatnia zmiana: 2008-08-25, 19:22 by Monk »

Twoja stara liczy Koku w AEG'u.

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-25, 20:09 »
Link mi nie działa :-\

EDIT: chyba w ogóle Kyuden Mantis padł
« Ostatnia zmiana: 2008-08-25, 20:11 by gaijin »

Aramasu

  • Mantis Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1008
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-25, 22:30 »
Po kolei:

Kitsune Hisano - naval, shugenja, scout, boxable, 3F, akcja z move'm - rewela
Moshi Mareo - ma byc chyba suportem pod nowy domek a jaki jest nowy domek kazdy widzi...
Moshi Amarante - naval 4 F i jeszcze sie moze sama odbowowac
Tsuruchi Shisuken - w koncu postac nie unique z navalem i range'm - po favorze wychodzi ze chyba nam Amike ubili - szkoda myslem ze bedzie exp2 za Gencon Oz
Yoritomo Joben - bedzie w deku jak sobie zrobie cos funowego na HM :P poza tym jakos marnie widze
Yoritomo Saburo exp - za ta kase rewelacyjna postac
Yoritomo Tadame exp - solidna karta

Aggressive Landing - sneak i +1F - zobaczymy czy wejdzie do deku
Subtle Reminder - bow + discard karty - niezle
Aku - WIOSŁO, weapon 3F za 2 golda - jak tego nie lubic :P
Traveling Smugglers - taki sobie follower

co do domku to sie nie bede wypowiadal za duzo bo prezentuje zenujacy poziom, na szczescie reszta kart go rownowazy

 
   

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-25, 22:34 »
Kyuden (w tym momencie) śmiga jak codzień. Do części forum z previusami nie trzeba być zarejestrowanym.

Generalnie co do commanderów; reese pisze na forum, że w tym secie są jeszcze dwie akcje dla nich, więc faktycznie niedługo (przy następnym secie?) można się Mantis Commander deka spodziewać i ten pan tam wleci.

Może powiem co myślę o każdej z kart z tego preview, bo jestem zadowolony raczej :)


Moshi Amarante - Ta pani pokazuje ząbki. Jest corrupted, a to część mantisa lubi (wink wink, Self-Appointed Prophet of Doom). Do tego jest navalonym szugasem z potencjalnym 4F. Problem w tym, że w moim deku szugasowym, prostowanie się szugasów nie jest potrzebne, bo wyeliminowałem akcje, które wymagają kiwnięcia. Aczkolwiek zaczynam się poważnie zastanawiać nad nią i Master of the Rolling River, które dało by mi brakującego elementu - movementu.

Yoritomo Saburo EXP - Ten kolo był najlepszym boxem mantisowym w SE. Teraz jest jeszcze lepszy. Co tu dużo mówić, nawet arta ma fajnego. Ten facet wręcz uwielbia teraz Ideal Conditions, Khana, Stay Your Blade'a czy Knowledge'a (możemy sobie wyprostować coś w domu też ;-) ).

Yoritomo Joben - Ten kolo fajnie może zagrywać to, czego nie mam niestety - Flanking Action. Poza tym fajnie działa z niektórymi kontrolnymi rzeczami związanymi z magistrateami, a które kiwają cenne postacie. Ma świetne force-to-gold ratio, czego normalnie brakuje w magistratach, więc możliwe, że zobaczy grę nawet.

Tsuruchi Shisuken - Ludzie się nim podniecają jak ch...FFG.... Ja tam nie wiem, RA są strasznie słabe w SE, ale jeśli pojawi się dek komanderowy - ten gość tam na 100% będzie. Gdyby nie jego 2chi, to powiedziałbym, że ma świetne staty.

Moshi Mareo - ten koleś to słabizna generalnie. Najsłabsza postać tego dodatku dla mantisa. Plusem jest jedynie to, że działa fajnie z domkiem i w taliach na nim pewnie się pojawi. Ciekawostka - Mareo po hiszpańsku ponoć znaczy mniej więcej "nudności" :P co brzmi zabawnie z jego abilitką "strać navala" :p

Kitsune Hisano - okrzyknięty przeze mnie Kitsune Rozpierdalaczem. Ten facet jest szugasem z elemental traitem, 3/3, 6GC, 3PH, genialną akcją i wesołym artem. A, ma jeszcze scouta i naval. Wspomniałem, że jest boxowym szugasem z navalem?

Subtle Reminder - Na KM się tym podniecają. Fakt, wygląda dobrze na papierze, ale gdzie ja to do deku na magistrach wcisnę, hem? Jest fajnym UC, ale nie ma miejsca na takie pierdoły.

Aggresive Landing - No tak. Akcja z dupy. W ogóle wygląda słabo i chujowo. Przecież to jakaś pomyłka! No może na pierwszy rzut oka. Myk polega na tym, że to karta do non-EHP deków. Rzucamy takie gówienko z navala a potem gramy co nam się podoba. Dla mnie to lepsze rozwiązanie od Sneak'a, bo mam +1F i nie muszę kupować kolejnej erki ;P A navale zawsze są. Dodatkowo, mogę tego użyć po prostu jako force pumpu (unopposed). Jak na C, to jest niegłupia karta nawet.

Traveling Smugglers - Śmieszna rzecz. Z jerą daje nam 5F za 1G. Ale są lepsze rozwiązania i chyba tego nie widzę w dekach followerowych nawet.

Eku - To jest dopiero niezła sieczka. Wiosło. Wiosło daje nam 3F za 2g, co jest fajnym pomysłem. Problemem jest trait Weapon, który blokuje nam dojście innych broni, ale przeżyję. Aha, z bezużytecznym mantisowym holdingiem z UCP mamy 4F za 2G. Ciekawostka - Todd oświecił nas i powiedział, że w Japonii jest cała sztuka walki oparta na takim typie wiosła.


Cóż mogę powiedzieć. Po W&D chciałem się pochlastać. Teraz się cieszę, że tego nie zrobiłem, bo wracają niezrealizowane pomysły na deki i kilka nowych - wszystko dzięki całkiem fajnym, nowym postaciom. Reese przyznał się, że zaraz przed pójściem do druku, trójka z nich się trochę zmieniła, bo stwierdził, że nie jest dobrze. Pierwszy raz w życiu - dziękuję mu.



Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-08-25, 22:50 »
jejku widze zadowolonych miętusów - coś nie możliwego

a przechodząc do previu naprawde fajne i w miare solidne previu porównując do tego co było wcześniej poprostu cud
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Monk

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 208
  • The Sexorcist
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-08-25, 22:58 »
To poczekamy na Kraby sobie długo.. Ciekawe co nam rzucą, bo W&D to też porażka dla Krabiszczy była.

Twoja stara liczy Koku w AEG'u.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-08-25, 22:58 »
I właśnie dlatego, Bracie Sędziego, widzisz zadowolonych miętusów. Bo mamy się z czego cieszyć. Prawie wszystkie te postacie są competetive i zobaczą grę, czego nie było np. nawet w StS czy HV. O W&D nie wspomnę.


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-08-25, 23:16 »
karty mozna jeszcze ogladac na

http://www.espiriturokugan.com/

jesli komus tak jak mi kyuden mantis nie dziala

nadmienie tylko ze mile widziana znajomosc hiszpanskiego

Pavcio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 44
  • "Why so Serious?"
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-08-26, 00:17 »
Jak widze, to mantis zaczyna mieć możliwości movementu iście lwie:-) Już widze te decki co z navala sie dosyłają zabijają i mordują, a potem wiosło force daje. Albo kolesi typu Tadame co dostają wiosło z navala i odpalają battle by po prowincji się przejechać (a z tym atakiem to nawet i po 8 mogą)

Daigotsu Pavcio
Spider Clan - Courtier - Berserker - Loyal - Inexperienced - FFG TCG paratrooper

Bonzai

  • Mantis Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-08-26, 12:06 »
Karty fajne, domek - porażka. Jednak EHP pozostanie jedynym domkiem którym się gra.

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-08-26, 14:55 »
Cytuj
a przechodząc do previu naprawde fajne i w miare solidne previu porównując do tego co było wcześniej poprostu cud
wiesz jak Reese pisze ,że po testach zrozumiał ,że być może ludzie zawalający go pmkami i mailami mogą mieć racje [jak chcesz to moge postnąć jak ziutki miału wyglądać , jeden to jest całkiem od nowa zrobiony tylko art został] , to człowiek ma się z czego cieszyć .

co do kart z postaciami to jest tak jak inni mówią . fantastyczne boxable , ukłon w strone graczy Dead Honor Initiative i wiarusów Dark Wave'owych , + gostkowie do gorszych strongholdów . [hm i nowy] .
akcje commanderskie są w porzo ja miałem nadzieje , że będzie albo więcej commanderów u mientusów albo więcej akcji .


domek jaki jest każdy widzi jak nie masz tej nowej sneak akcji [albo sneak'a] to musisz mieć 4 gostków 2 naval/2 non naval żeby urzyć taktyka . oczywiście DT uwarza ,że teraz nie gra się na już na pk i send homie a jedynie na bowingu i  w tym środowisku taktycy mają rządzić  [nie moje słowa a Reese'a] .
wiosło jako broń jest meh ale przynajmniej nie jest open i nie traci się naval'a . pseudo sneak jest do nowego domku [meh] i do enlighment'u . gdyby tylko mantisy[albo dragony] miała postaci do wyciągania ringów , można byłoby coś złożyć .
akcja do H/M ani mnie grzeje , ani chłodzi . H/M to crap deck [z powodów błedu designu jakby miał 5 honor startowego to można by się silić na switch a tak to kupa ] .

All in all najlepsze preview mantisowe od lat . Sporo w tym pracy były od wielu ludzi którzy napierali na DT ze wszystkich stron i coś się udało zrobić. Teraz tylko trzeba utrzymać poziom na następny set'y .

always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-08-26, 15:34 »
Cytuj
theme kensai i danie nam czegos grywalnego
chcesz ze mną porozmawiać o supporcie dla magistratów [H/M gorszy od najsłabszego decku magistratowego dragonowego/cranowego itd] deku na strzelaczach [crane'y to miały fajny deck na strzelaczach w początku SE] albo o budoka/ashigaru decku [nie skomentuje ] . Reese head DT powiedział [nie ja] ,że jego zdaniem [nie moim] DT popełniło poważne błędy w design'nie postaci mantisowych włącznie z tym setem . Ponieważ tego co było nie mogą zmienić to zdecydowali się[zwracam uwage ,że ta edycja się powoli kończy] na zmiane 3 postaci i 2 akcji . I to wszystko .


Jak np rozumiem ,że np phoenix czy spider mógłby dostać lepsze karty bardziej grywalne i to samo zrozumiało DT z mantisami .

Dragony miały kilka bardzo dobrych decków w SE , ale są frakcje które nie mają tak dobrze . dla porównania porónaj chain monkowy i chain magistratowy . zresztą dragonowego preview jeszcze nie było ,więc nie ma chyba nad czy się użalać jak narazie .
 
Pozatym to nie gracze mantisowi wyszli z propozycją zmian , ale DT . My poprostu dostaliśmy leak z nowym domkiem i  postaciami nie grywalnymi [moge postnąć jak ktoś chce]. I to wszystko . To Reese [czy raczej AEG lekko zmarszczone zprzedażą mantisowych podstawek] zdecydował ,że potrzebne są zmiany w kartach już po playteście . Poniważ w odróżnieniu od dragonów , czy scorpionów , mantisy mają 0 graczy związanych z DT , żaden mantis o tym nie wiedział . dlatego taka wesołość ,że dostaliśmy coś innego niż było w print version PDF , nawet jeśli domek został ten sam.
Ale jeżeli dragonowi gracze uważają ,że nie mają grywalnego decku i ,że DT powninien to zmienić to prosze bardzo , ślijcie Pm'ki i mail . Jesteście w owiele lepszej sytuacji niż nie które klany , które w DT nie mają żadnego przedstawicielstwa . co oznacze ,że nie ma strategi wydawania postaci dla danego klanu i wszystkie kart są ad hoc tworzone tuż przed testami , często przez osoby , które nigdy nie grału mantisami , a tym bardziej nie są zaznajomione z tym co mantisowy player base mógłby chcieć .
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

Togashi Sparrow

  • Dragon Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 478
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-08-26, 16:34 »
Dragony miały kilka bardzo dobrych decków w SE , ale są frakcje które nie mają tak dobrze . dla porównania porónaj chain monkowy i chain magistratowy . zresztą dragonowego preview jeszcze nie było ,więc nie ma chyba nad czy się użalać jak narazie .

Dobrze ze powiedziales mialy, bo od dluzszego czasu nie dostaja one suportu i takie dobre juz nie sa. Zamiast tego promuje sie na sile cos, co na zdrowy rozsadek nie ma prawa dzialac.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-08-26, 17:38 »
Dragony miały kilka bardzo dobrych decków w SE , ale są frakcje które nie mają tak dobrze . dla porównania porónaj chain monkowy i chain magistratowy . zresztą dragonowego preview jeszcze nie było ,więc nie ma chyba nad czy się użalać jak narazie .

Dobrze ze powiedziales mialy, bo od dluzszego czasu nie dostaja one suportu i takie dobre juz nie sa. Zamiast tego promuje sie na sile cos, co na zdrowy rozsadek nie ma prawa dzialac.


EHP też bezpośredniego supportu nie dostaje (chyba, że każdego nowego drogiego followera który wyjdzie, nazwiesz supportem konkretnie dla EHP, to pozdro) i też jest coraz słabszy.

Jak topowi gracze, dwa gencony amerykańskie z rzędu (2007 i 2008) grają tym samym dekiem, prawie bez zmian, to chyba wystarczy jako wyznacznik poziomu "supportu" dla deku?


Keigo

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-08-26, 17:54 »
Nie zaczynajcie znowu biadolić ...
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste Bunny into your sig to help him gain world domination.

MotoChagatai

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-08-26, 18:22 »
Nie zaczynajcie znowu biadolić ...
to mantisy szczęscie nie morze trwać wiecznie ;)

Unicorn clan Samurai* Tactician* Cavalry* Uniq* Loyal*
'Who can stop me?" only The Khan could stop himself...

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-08-26, 18:33 »
K**wa... Nie biadolę, tylko pokazuję Sparrow'owi jak jest. Jeżeli jakiś decktype był niezły na początku edycji, to w ciągu jej trwania musi dostać kolejny support, żeby utrzymać się "na fali". Proste. Sparrow powiedział co myśli o dekach Dragonowych z początku SE i ich losie, ja pokazałem drugi taki przykład.


THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-08-26, 19:36 »
Nie zaczynajcie znowu biadolić ...
to mantisy szczęscie nie morze trwać wiecznie ;)

ty nie widziałeś następnego setu z "supportem nowego domku" , co gorsza o ile teraz karty są fajne [no bo jak ten box scout był za 8 to taki fajny nie był] i się cieszymy [no może nie ze wszystkiego ] .. problem jest w tym że DT , ma pewne wyobrażenia o tym jak wygląda edycja i jak oni chcą ją zmienić . 0 pk i mało send home , focus na battle bow i większą interakcje w openie/limitedzie [ja nie mówie jak jest/będzie ale jak oni to widzą] . chcą też do 0 zmniejszyć użycie kart w stylu sneak attack [nie pytajcie mnie dlaczego] , czy im to się uda ? nie wiem , ale odpowiedzi w stylu
Cytuj
Lion are better at military than everyone right now, so that argument applies versus the entire scope and not just BRK.
. powodują ,że ccg traktuje jako smutny dodatek do zdobywania maksymalnej ilości koku i skończenia economy na pierwszym miejscu.

A i testowanie nowych dodatków nagle zaczeło mijać się z celem. przynajmniej dla mientusów.
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Mantis
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-08-26, 20:30 »
Cytat: Bryan Reese na Kyuden Mantis
This is pretty spot on. People will always complain about their cards, we are used to that. However, Mantis complaints were actually justified when looking at the quality of cards you were receiving. I probably did not make it clear in my first post, but complaining harder will not get you better cards. Thanks guys for sticking with me and the DT.