Autor Wątek: [HW] Dragon  (Przeczytany 5523 razy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
[HW] Dragon
« dnia: 2008-08-27, 18:45 »
Mamy już średnio-tajny domek Great Falls Castle i kiwającego magistra Kitsuki Rai.
« Ostatnia zmiana: 2008-08-27, 18:50 by kempy »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Aki

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 359
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-27, 19:05 »
domek ma fajny art.
i gdyby w reakcji było "even if bowed" byłby bardzo fajny, a tak... cóż... poczekamy może będą jakieś fajne i tanie bronie, coby domek był bardziej przydatny.

postać ciekawa, w sumie z abilitką bardzo podobną do Draw Your Blade, staty też bardzo ładne... boli mnie jego koszt (10 golda) oraz względnie niski personal honor, bo tylko 2 (a prawie wszyscy nasi magistraci mają co najmniej 3)
« Ostatnia zmiana: 2008-08-27, 19:06 by Aki »
"Czasem drobny gest znaczy więcej, niż najbardziej heroiczny wyczyn..."

Draq

  • Dragon Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-08-27, 19:23 »
Domek jest ładny ale o jego przydatności zdecydują karty pod niego wydane, bo w obecnej chwili to najsłabsza z naszych siedzib w SE.

Pan miły. Spodziewałem się kensai magistrate personalki bo deck oparty na tych traitach może śmigac na nowym domku. Cieszy mnie jego chi bo to kolejna postac pod kółko i może do duelówki wejść z zamkniętymi oczami, ale jego gold cost to masakra... Abilitka fajna  :). Szkoda ze tylko 2ph bo spodziewałem się że deck kensai magistrate to będzie switch a tu mi coś śmierdzi czysto pojazdową kupą  :P.
« Ostatnia zmiana: 2008-08-27, 19:25 by Draq »


Monk

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 208
  • The Sexorcist
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-27, 19:58 »
Śmieszny art ma ten kolo. Jak jakiś przedstawiciel obcej rasy ze Star Treka. Ten jego kok wygląda jak trójpalczasta macka z ciasta (mogli innym kolorem włosy mu śmignąc w Photoshopie). Może być jednak fajny w użytkowaniu dla Smokasów, ale czekamy co powiedzą. 

Dziwna faza natomiast z tymi kensai'ami, teraz to sobie uświadomiłem.. Zawsze mi się smoczki kojarzyły z mnichami jakoś, czyli kimś kto na strzelaninę nie bierze sprzętu, a leje się pięśćmi jedynie i nogami. A tu robią z nich mistrzów katan/wioseł* (niepotrzebne skreślić ;) ).


Twoja stara liczy Koku w AEG'u.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-27, 20:22 »
Hej hej, peasantry weapons to nasza działka ;p

Gość jest okej. Domek plasuje się pomiędzy Mantisowym a Lionowym w tym dodatku.


Vol

  • Spider Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-08-27, 20:34 »
Domek plasuje się pomiędzy Mantisowym a Lionowym w tym dodatku.

Pomijając fakt że jest tak z 2x bardziej zbiedzoną wersją mantisowego Eastern Hub Port

Kakita Miyato

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-08-27, 20:57 »
Nie znam się na Dragonach, ale nie obraziłbym się za taką postać w Żurawiu. Nie dość, że jest magistrem, to w dodatku jest magistrem z 5 Chi, gdzie dobre magisterskie akcje na chi właśnie bazują. No i kensai, czyli trzeba się liczyć, że będzie bowował z akcji każdego.

2ph ewidentnie wskazuje na to, że pan wychodzi za 8 golda.



miyato,

Aki

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 359
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-08-27, 21:05 »
a ja tylko zaproszę na http://www.thedragonclan.com
Smoczy pre się pokazał... i jest ciekawie, choć moim zdaniem bez rewelacji...
"Czasem drobny gest znaczy więcej, niż najbardziej heroiczny wyczyn..."

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-08-27, 21:21 »
Bez rewelacji? Jak dla mnie Miyoko exp jest zajebista. Kolejna postać boxable z 4PH i ma na dodatek 5F!?! Aha, no i jeszcze pewnie nie wiesz, że w playteście miała 3PH i 6HR..

Ageto

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1055
    • Zobacz profil
    • Claimster - centrum umów
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-08-27, 21:26 »
Karty na niezłym poziomie. Da się coś z nich zrobić. Czy powstanie jakiś grywalny deck trudno powiedzieć.
Claimster - centrum umów

Brzana's HunterZ Team Member


Gothmog

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 622
  • Barlog's Commander
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-08-27, 21:35 »
Miyoko zajebista, box z 4 personala i super zdolnoscia poprostu masakra (wez favor, zaplad templem za postac - odkrec Miyoko).

I super ze Dragony wracaja do tatuaży 8)

Holding tez przegiety (moglby dawac 3 golda tak jak outpost :/ )
« Ostatnia zmiana: 2008-08-27, 21:37 by Gothmog »

Aki

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 359
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-08-27, 21:35 »
Cytuj
Bez rewelacji?
ok... mój błąd... zacząłem oglądanie od końca, trafiłem na te dwie "cud-akcje" a do Miyoko nie dotarłem jak pisałem tutaj posta...

Nowi Togashi ładnie wspierają militarne decki na MST... jeden dojeżdża nawet gdy leży, drugi pozwala się kiwnąć zamiast ringa i dopala się do forca, no i wspomniana Miyoko, w końcu może atakować i potrafi wyprostować cały unit!
postacie dostaliśmy bardzo solidne.

spell wyciągający ringi z discardu też jest ciekawy

no i holding wspierający nasz nowy SH... Tsi Blade za free? czemu nie :)

"Czasem drobny gest znaczy więcej, niż najbardziej heroiczny wyczyn..."

Kakita Miyato

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-08-27, 21:37 »
Również uważam, że Dragony nie mają na co narzekać... karty są silne, o bardzo dobrych statystykach, niezłych akcjach i przyzwoitym koszcie. Dużo synergii z poprzednimi kartami. Jest też fantastyczny spell.
Tylko ten tekst na Togashi Chiko jakoś tak mało zachęcający do śledzenia storylinii (btw. Chiko to kobiece imię, prawda?).


 
miyato,

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-08-27, 22:33 »
Mirumoto Akio - moim zdaniem miodzio najlepsza postać w tym previe - no ii wreszcie powrót do tego z czego dragon był znawy styl walki 2 brońmi to było zawsdze podstawa dragona
Sublime Peacock Stance - cóż dziwne może do jakiejś magistratowej honorówki
Tamori Akeno - niby fajna zdolność ale mounteinerów jest chyba tylko 2 i obaj mają tylko 3 forsa
Viper Tattoo - jupiii tatuaże wracają tylko w słabej formie, kiedyś tatuaże zostawały na postaci na którą je się zagrało - mocno warunkowa przez to narazie mało grywalna
Sword Saint Shrine - fajna karta do kensai a odnosząc się do
Cytuj
Holding tez przegiety (moglby dawac 3 golda tak jak outpost :/ )
w którym miejscu to jest przegięte? musi to być kensai musi to być weapon jezeli ta karta jest przegięta to co powiedzieć o supply outposcie 3 tanie nieważne kto i co kupuje
Togashi Miyoko - niby fajna ale hmm w honorówce te +2 f tak wsumie to niepotrzebne a w pojazdówkach czasami brakuje templi 4 ph na boxie jest fajne ale czy aż tak miżdzące zwłaszcza że honor monk ma dosyć napietą bazę personalek
Togashi Dai - moze powstanie jakaś skuteczna pojazdówka ringowo monkowa ale narazie z tego co wiem to słabo jest
Togashi Chiko - staty sup zdolność sup ale chyba dek pojazdowy na monkach to jeszcze za wcześnie
kitsuki Rai - fajne że kensai szkoda że aż 10 kosztu i tylko 4 forsa zdolnośc super jednak rzutują na nią dwa pierwsze zarzuty
niby ciekawe prewiev ale nic co poważnie wzmocnie topowe deki jedynie doprowadzenie do wiekszej grywalności tych słabszych deków
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Kamil

  • Unicorn Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-08-27, 22:39 »
Miyok exp jest bardzo ciekawa przez to że nie prostujemy tylko jej ale cały jej unit. kto wie może idzie z tego złożyć całkiem skuteczną podjazdówkę.

Draq

  • Dragon Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 154
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-08-28, 00:05 »
Togashi Miyoko ? moja ulubiona boxable dostała expa :D. Do honorówki wejdzie, jej zdolność pozwoli zabrać ring/favor/ 2 honoru z Temple to Shinsei(natychmiast się prostuje!)  i wyprostować się przy zakupach żeby być gotowym do obrony. Do pojazdu na mnichach który się szykuje też będzie super 5 siły za 6 golda i będzie prostowała tego tsi blade po ataku żeby dociągnąć kartę w obronie. Cud miód i orzeszki :D

Mirumoto Akio ? też koks. Takiego pana co trzyma 2 bronie nam było potrzeba do nowego domku. No i akcja kill na non-Unique personalce SUPER. Bronie w kensaiach mają po 3 siły przeciętnie więc niszczy postacie z mniejszym force niż 9 (pomija followerów!). Szkoda że tylko 2 kensaiów nowych dostajemy z czego jeden to Uniq...

Sublime Peacock Stance ? a jednak kombo magistarte ? kensai deck może być switchem. Sama akcja dość średnia bo musimy być opposed, a wtedy może nie byc czasu na bicie honoru tylko trzeba bowować bronie do Yarijutsu.

 Togashi Chiko ? zły monk zaraz cię z nienacka trzepnie :D. Jak dla mnie bardzo dobra postac do pojazdowego mnicha tylko mogła by być tańsza... Ale 5F i  4 chi to jest to co smoki lubią. ;D

Viper Tattoo ? super obrazek. Bardzo mi się podoba. Niestety karta słaba. Mam nadzieję że będzie więcej wsparcia dla tattoo bo to fajny motyw: znak firmowy smoków to od zawsze były 2 bronie i tattoo mnisi.

Sword Saint Shrine ? Super wsparcie dla kensai i nowego domku. Pasuje jak ulał. Większość broni które trzymam w decku ma właśnie 4GC wiec pasuje świetnie. I nie bluźnić że tsi blade się do kensai wkłada bo dam viperem po mordce . ;)

Togashi Dai ? Jest w stanie samz  siebie odpalic 2 pierwsze chainy z komba - miłe. Pompowanie zawsze mile widziane .

Seeking the Path ? oświecenie się kłania. Ale u smoków raczej nie ma shugenja w takich deckach wiec to nie wejdzie. Jak dla mnie super pod feniksowe oświetlanie.

Tamori Akeno ? support dla górali?? CO??? To oni jeszcze planują dawać coś pod ten trait? Zaskoczyli mnie. Szkoda tylko że mamy raptem 2 górali i co my mamy na tym sklecić? Dołożyć rashane i szczury tworząc deck samozagłady??  8)

Bardzo dobre prev, szkoda że tylko 2 kensaie. W końcu zrobię pojazdowego smoczego mnicha, bo śnił mi się po nocach od początku SE. A tak na marginesie dla mnie zawsze był mnich / magistrate > kensai.
« Ostatnia zmiana: 2008-08-28, 00:12 by Draq »


Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-08-28, 00:20 »
Eeee... commony w stylu "zakręć weponem dostań se 3 honoru"? Może ja się nie znam, ale IMO to słabe nie jest. Fakt - musimy być z przeciwnikiem w bitwie i to nic nie robi przeciwnikowi. Więc takie trochę nullowate... ale to jest komon, do jasnej! Jak na swoje rarity i kondycjonalność/koszty to jest to IMO dobra karta.

Chiko - to jakaś meksykańska laska? A tak na serio, facet 5/4 który jest mnichem i się wrzuca i prostuje, to jest mrok. Nawet z jego kosztem, bo ma skurczybyk kreskę i jest Dragonem. Dragony nieczęsto widzą facetów z takim forcem. Sam bym takiego chciał, bo to jakby lepszy Yoritomo Kurei. (przy czym pan Y. jest erką).

Miyoko - to jest jakiś kosmos. Dostaje F, prostuje wszystko co ma, włącznie z sobą. Powiedziałbym, że jest na poziomie boxowego szugasa mantisowego z tego seta, ale jest odrobinkę lepsza; ma o jeden PH więcej, co wspomaga dragonowy sposób na wygraną. Dobra rzecz. Wymagania honorowe jak w przypadku tego mantola; startowe.

Seeking the Path - Podoba mi się, bo ma 4FV i 0GC. Może się wreszcie skuszę na enlightment na mantisowych szugasach? :P

Viper Tattoo - "trochę" kondycyjne, ale efekt jest współmierny do tych wymagań (bo kosztów w jako takim sensie nie ma) i rarity. Dobry początek, ale za mało żeby był cały dek na tatuaże :P W przyszłości pewnie będą lepsze, a ten to tylko zapowiedź.

Dai - pierwsze, pomyślałem, że jest słaby, ale potem zerknąłem na jego rarity i stwierdziłem, że jest okej. Ale bez fajerwerków.

Sword Saint Shrine - takie lepsze outposty. Solidna rzecz. do tego przydatny trait

Akeno - przy deku pod to - mrok. Przy odpowiednim deku to to jest po prostu "KILL". Niestety (albo stety :P) nie przechodzi przez followerów.

Taji - może dla dragonów słaby, ale chciałbym takiego.

Akio - dobry kolo, na szczęście jego akcja wymaga kiwnięcia dwóch broni i nie przechodzi przez wepony/zbroje. Zasadniczo ten koleś ma swego rodzaju yarijutsu na sobie ><



Keigo

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-08-28, 00:23 »
Seeking the Path ? ... Jak dla mnie super pod feniksowe oświetlanie.

Feniksowe oświetlenie mówi że NIE super ^_^
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste Bunny into your sig to help him gain world domination.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-08-28, 07:51 »
keigo, nie bądź taki anty. Przecież czasami się zdarza, że ten RoFire leżący w discardzie przydaje się drugi raz, a tempelki poszły się spalić na coś innego :)
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [HW] Dragon
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-08-28, 09:26 »
Togashi Miyoko ? moja ulubiona boxable dostała expa :D. Do honorówki wejdzie, jej zdolność pozwoli zabrać ring/favor/ 2 honoru z Temple to Shinsei(natychmiast się prostuje!) 
Yyy...nie?W temple to Shinsei NAJPIERW bowujesz Temple a dopiero POTEM shugenję lub mnicha.