Autor Wątek: [Hw] Zurawie  (Przeczytany 7097 razy)

Hattori Hanzo

  • Crab Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
[Hw] Zurawie
« dnia: 2008-08-29, 19:34 »

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-08-29, 20:13 »
Kakita Hideo exp - killing machine - jeden z naszych najlepszych (jeśli nie najlepszy) duelist. zyskuje honor jako trait, wyrzuca "niedobre" karty i jest boxable. czego chciec więcej? odpowiedź - 3Chi ;)

Doji Hiromi - no całkiem solidna karta, jest NAPRAWDĘ boaxable (a nie "prawie" z 10 albo 20 HR) i ma 3 PH. To już jest coś. a na dodatek bowuje i straightenuje postaci z 4PH, co moze sie okazac baardzo pomocne jesli np. powstanie krejnowy deck oparty na PH..

Kakita Idzuki - niemozliwe! nieunikalna postać z 4PH i usable ability!?! koniec świata. no mysle ze m.in. dzieki tej karcie krejnolski magistrate dueling honor mocno sie wzmocni. 4/4 za 9 u krejnów to dobre statsy. bardzo fajna zdolność i sporo traitow. dla mnie bomba.

Kakita Toma - jakieś nieporozumienie. wiem, że to common, ale mogli nie marnowac na niego papieru. co ten AEG ma z tymi artisanami i discardowaniem kart? a tutaj to discardowanie jest w ogole BEZ SENSU! wyrzuc karte, wskaz kogos z mniejszym Chi niz FV - krejny zazwyczaj maja duze Chi (3-4) i zazwyczaj duze FV (3-4) wiec ta zdolnosc zadzialalaby pewnie raz na jakis czas. a juz w decku politycznym, gdzie sie bowuje swoich courtierow w ogole, bo tam FV sa niskie. i po co mialbym wsadzac tak niepwena odbowowywarke do JAKIEGOKOLWIEK decku?!?? chyba tego wieczoru, kiedy Toma zostal zdesignowany AEG sie otro spalilo.

Daidoji Barashi - no fajnie wszystko, tylko, ze sam ze swojej zdolnosci nie moze skorzystac i nie zrobic tego "even if bowed" czy cos, a poza tym nie da sie preskakiwac miedzy prowincjami np. przy uzyciu MSD...z drugiej strony zawsze 4F za 8 czyli, jak na krejna, wypas. nie wiem..wydaje mi sie ze gry to on nie zobaczy.

Daidoji Awao -  :o no szczerze powiem, że ten obrazk mnie przerazil. on ma brode, czy osmy pasazer nostromo wlasnie przyssal mu sie do twarzy i dlatego biegnie do saobojczzego ataku? za art minus 5/10. ale jesli nie popelnimy ze wsydu seppuku patrzac na obrazek to dalej jest lepiej. jest akcja Open a do tego Recon a do tego nie bowuje a do tego daje Taktyka. ma 3 PH, kosztuje 7G i jest samurajem i Scoutem. bardzo solidny, IMHO.

Kakita Hideshi - spuszczę zasłonę milczenia na to świętokradztwo.

Desperate Plea - no jest to jakiś pomysł. Gdyby nie obniżało siły prowincji byloby genialne (coś jak honorowkowy prawdziwy desperate wager), a tak, to jest co najwyzej mocno watpliwa opcja..chociaz z drugiej strony te jedna prowincje powinno dac sie wybronic tak czy inaczej, chociaz z trzeciej strony poniewz obniza sile kazdej prowincji to Krab moze je niszczyc jakims Jinn-Kuenem czy innym łajzą ;) no więc raczej średniawe (mówię tak, bo mam nadzieje ze okaże sie to totalnym bulszitem :D)

Underhanded Attack - i jeszcze więcej movementu dla krejnow. wyglada fajnie, chociaz ciezko bedzie dobrac z Fukuruku, a poza tym pewnie ciezko bedzie wepchac do talii..ale pewnie ktos to potestuje i wtedy zobaczym. nie wroze jednak kariery.

Threat of Execution - kolejna krejnowska karta i do tego naprawde zajebista. tutaj FV pomaga, bo pewnie bedzie grana w duelingowo-magistratowym defensywnym (a moze i po tym dodatku czasem ofensywnym) honorze. poza tym to praktycznie taki draw your blade, a na dodatek potencjalnie bowujacy 2 postaci. bardzo solidne

Political Influence - super karta. zyskuje honor i bedzie pewnie dosc regularnie zdejmowac ok. 12 F. jak dla mnie gitara.


Ogólnie rzecz biorąc ten preview dość pozytywny. szkoda tylko kilku zmarnowanych slotow postaci..no ale coz..jestesmy sobie tier 2 wie nie ma co narzekac..
 
« Ostatnia zmiana: 2008-08-29, 20:37 by gaijin »

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
« Ostatnia zmiana: 2008-08-29, 20:40 by kempy »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Kakita Aoshi

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-08-29, 20:33 »
Idzuki to jedna z najlepszych postaci cranowych  a Political influence no cóż będzie mordować :) będzie śmiesznie jak w jednym strike'u zdejmę komuś 21 forca :)

Reszta akcji też jest dobra jedynie Toma to pasztet.
Kakita Aoshi
Crane Clan Samurai*Bounty Hunter
"Zniszczmy całe zło, nie będzie konkurencji"

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-08-29, 20:38 »
Post

Rotfl.
Bo niechcący wysłałem post w połowie i potem w edicie wywalilem tekst i pisalem dalej a nie chcialem zostawic pustego, bo Drozdz the Silent Post Killer moglby mi post skasowac.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-08-29, 20:47 »
Desperate Plea - ta karta może spowodować imho jedną z najzabawniejszych rzeczy w tej karciance tj. desperacki atak bandą courtierów, artystów i wymiataczy z 1F na podobną bandę obrońców (w potyczce Crane Honor vs Crane Honor).
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-08-29, 20:56 »
Idzuki to jedna z najlepszych postaci cranowych  a Political influence no cóż będzie mordować :) będzie śmiesznie jak w jednym strike'u zdejmę komuś 21 forca :)

Reszta akcji też jest dobra jedynie Toma to pasztet.
A jak ty chcesz mieć 7Chi albo 7Ph na courtierze?Aaaa..czekaj, już wiem: Ayano + 2x Szandar Bearers i Doji Armor. No tak.

Kakita Aoshi

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-08-29, 21:01 »
Idzuki to jedna z najlepszych postaci cranowych  a Political influence no cóż będzie mordować :) będzie śmiesznie jak w jednym strike'u zdejmę komuś 21 forca :)

Reszta akcji też jest dobra jedynie Toma to pasztet.
A jak ty chcesz mieć 7Chi albo 7Ph na courtierze?Aaaa..czekaj, już wiem: Ayano + 2x Szandar Bearers i Doji Armor. No tak.

Nie doceniasz mnie :) zapomniałeś o paragonach
Kakita Aoshi
Crane Clan Samurai*Bounty Hunter
"Zniszczmy całe zło, nie będzie konkurencji"

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-08-29, 21:05 »
To ja tak się luźno wypowiem, mimo, że w Cranach to ja się nie rozeznaję za bardzo :P

Barashi - no spoko, wbudowana retrybucja, tylko bez bonusu i działa tylko... ze scoutami. Myślę, że taki pan scouta powinien mieć, a nie commandera 0_o Dziwne.

Underhanded Attack - IMO lepsze od Recona mantisowego (w kranie i ogółem). Gdybym nie miał już dość opcji movementowych, to pewnie bym z tego nawet skorzystał.

Awao - samurai, scout za przystepną cenę z reconem otwierającym opcję pojazdową. Co mu daje ten recon oprócz tiktaka? Movement z Ideala i dodatkowy force z wepona dla skautów. Jest okej IMO, bez fajerwerków.

Threat of Execution - gdybym miał w mantisie magistrowym więcej dyshonoru, to grałbym to zamiast mantisowego odpowiednika tej karty...

Hideshi - Gość byłby mroczny, jakby kosztował 1 mniej i force'a miał na przykład mniej - dopasowywuje sobie swoje Chi do czyjegoś i dzięki traitowi duelist spektakularnie się wysadza... No i taint ;D

Toma - artysta wpierający pojazdową talię? Ma to jakieś inne zastosowanie?

Desperate Plea - Crane traci siłę prowincji do 1 i dostaje 5 honoru? I jak z czegoś straci honor, to już nie ma szans na wygraną? Eeee...

Hiromi - boxable courtier z 3PH zły nie jest. Kolejne prostowanie do pojazdowego deku? Meta na lwy? Mało widziałem chyba cranowych talii; aż tak się chopki kiwają strasznie? Bo na wintera to na pewno nie pomoże :P

Political Influence - fajne, ale czy się zmieści, skoro są akcje odsyłające i dające jednocześnie więcej honoru?

Idzuki - ten pan to akurat dobry jest... duelist, commander, magistrat za 9, 4/4 , 4PH, pomijalne wymaganie honorowe i niezła akcja...







kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-08-29, 21:18 »
Political Influence - nareszcie Ikoma Noda mógłby atakować. ;) Miła alternatywa dla Strenght in Certainty.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-08-29, 21:18 »
Idzuki to jedna z najlepszych postaci cranowych  a Political influence no cóż będzie mordować :) będzie śmiesznie jak w jednym strike'u zdejmę komuś 21 forca :)

Reszta akcji też jest dobra jedynie Toma to pasztet.
A jak ty chcesz mieć 7Chi albo 7Ph na courtierze?Aaaa..czekaj, już wiem: Ayano + 2x Szandar Bearers i Doji Armor. No tak.

Nie doceniasz mnie :) zapomniałeś o paragonach
Aaaa(palmstrikes his forehead), no tak. Paragony. Jesteś jedyną osobą w tym kraju, która gra tą kartą, więc mogłem o tym zapomnieć.

Kakita Aoshi

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-08-29, 21:25 »
A tak poważniej:

Kakita Hideo exp - bardzo solidna postać, daje honor i ma fajne opcje w duelu, w dodatku tani, akurat tu 4 chi jest dobra bo z jego zdolnością. Akurat z 3 chi potrzeba trochę innej postaci, nie bedę w to wchodził szerzej ale akurat on działa lepiej z 4 niż 3 chi.

Doji Hiromi - Nie jest strasznie grywalna ale ta postać to trybut dla Doji Hiromi to jest dziewczyna grająca Cranami która zajmowała się organizowaniem Race for the throne po czym miała ciężki wypadek samochodowy i kilka miesięcy spędziła w szpitalu, dopieor nie dawno z niego wyszła. Postać solidna nie zagra wszędzie ale do box party courtierowego się zmieści.

Kakita Idzuki - Commarnder Ariela za Kotei w Chile wygrany tym samym dekiem którym wygrałem w wcześniej Zwolle :), niestety nie udało sie go nazwać Doji Asuki ale jest Kakita Idzuki czyli fonetycznie podobnie, jest naprawdę bardzo dobry i to główny rzeźnik Cranowy w tym dodatku.

Kakita Toma - Ma pecha, to odwrotność Komachi, i w teorii mógłby zagrać gdyby nie to że defence na Komachi go nie zmieści a do offenca niezbyt pasuje. Jego problemem jest to że w Cranach jest o wiele lepszy straighten, inaczej mógłby gdzieś zagrać.


Daidoji Barashi - Solidna postać i wejdzie do Scoutów, najpierw pocisk z niego, a potem idą retrybucje, daje radę.

Daidoji Awao - z to konkretne mempo ma chyba plus od popcorna, w każdym razie fajna postać, szkoda że to nie jest open/battle , ale do militarki jak znalazł

Kakita Hideshi kolejna dobra postać, to jest idealny duelista z 3 chi bo jak trzeba będzie to ma 4, jest dobry, ma tylko problem z ph, bo ta 2 ph czyni go mniej grywalnym, z 3 byłby bogiem. A trait shadowlands jak trzeba to smaczek.

Desperate Plea - kwas, w sumie bym to chyba jedynie wrzucił do fenixa albo jakieś bomby honorowej, z tym że problem polega na tym że Cranowa bomba, nie wie ile honoru zrobi w turze. To będzie jedna z tych legendarnych kart co straszą w klaserze bo jest zbyt mroczna by nią grać.

Underhanded Attack -karta do scoutów, nie wiem na ile zagra ale potrafi oszukać przeciwnika.

Threat of Execution - Podwójny bowing zawsze dobry, szkoda że nie bołuje unitu a tylko postać ale da radę

Political Influence - to będzie grało jako tak zwany knock down, w sumie noble end może wróci do częsci deków, każda karta która może nagle zmienić forca w bitwie o 9-48 ma potencjał (wiecej niż 16 ph chyba nie wyciągnę).


Solidny preview, Crane będzie od czasu do czasu odwiedzał top 4 na turniejach.
Kakita Aoshi
Crane Clan Samurai*Bounty Hunter
"Zniszczmy całe zło, nie będzie konkurencji"

Kakita Aoshi

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-08-29, 21:30 »
Nie doceniasz mnie :) zapomniałeś o paragonach
Aaaa(palmstrikes his forehead), no tak. Paragony. Jesteś jedyną osobą w tym kraju, która gra tą kartą, więc mogłem o tym zapomnieć.
[/quote]

W Europie zdaje się też a na świecie jest nas dwóch, drugi ten od Idzukiego :)

W dodatku wciąż gram dekiem co nie ma prawa działać, ale jakoś mnie to nie martwi  :) 
Kakita Aoshi
Crane Clan Samurai*Bounty Hunter
"Zniszczmy całe zło, nie będzie konkurencji"

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-08-29, 21:31 »
Nie doceniasz mnie :) zapomniałeś o paragonach
Aaaa(palmstrikes his forehead), no tak. Paragony. Jesteś jedyną osobą w tym kraju, która gra tą kartą, więc mogłem o tym zapomnieć.

W Europie zdaje się też a na świecie jest nas dwóch, drugi ten od Idzukiego :)

W dodatku wciąż gram dekiem co nie ma prawa działać, ale jakoś mnie to nie martwi  :) 
[/quote]
A tak na marginesie: czemu nie dało się teo ziomka nazwać Asuki? Jakieś sprawy copyrightowe czy co?
I w ogóle jestem ciekaw jak w US czytają tego ziomka :D Ajdzjukaj ;)?

Kakita Aoshi

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-08-29, 21:37 »
A tak na marginesie: czemu nie dało się teo ziomka nazwać Asuki? Jakieś sprawy copyrightowe czy co?

Nie, po prostu Shawn się robnął i jak pisał opowiadanko do heralda z Emeraldowym championshipem Shigetoshi i Sawao, mówią o nim jako o uczniu Noritoshiego (więc Kakita), i w związku z tym chłopaki zmienili mu imie z Doji Asuki na Kakita Idzuki :)
True story , jak z moim Oraclem.
Kakita Aoshi
Crane Clan Samurai*Bounty Hunter
"Zniszczmy całe zło, nie będzie konkurencji"

Kakita Miyato

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-08-29, 21:41 »
Poszczególnych kart nie wymienię. Wszystkie są mocne... no może poza tym Kakita Toma... ale ten fluff, czy jak Wy to tam nazywacie. No wreszcie coś na co czekałem... "Wonders that Keitaro shall create" ;D

Dostaliśmy dwóch commanderów (już jest trzech), czyli może coś w tą stronę tez pójdzie. Duże wsparcie dla militarki i magistra, czyli tak jak tygryski lubią najbardziej.

karty oceniam zbiorowo na 9/10



miyato,

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-08-29, 21:53 »
A tak na marginesie: czemu nie dało się teo ziomka nazwać Asuki? Jakieś sprawy copyrightowe czy co?

Nie, po prostu Shawn się robnął i jak pisał opowiadanko do heralda z Emeraldowym championshipem Shigetoshi i Sawao, mówią o nim jako o uczniu Noritoshiego (więc Kakita), i w związku z tym chłopaki zmienili mu imie z Doji Asuki na Kakita Idzuki :)
True story , jak z moim Oraclem.
Ja tam się na RPG nie znam i tych wszystkich zasad Rokuganu nie pojmuje i w zwiazku z tym, moze durne, pytanie: czy Noritoshi nie mogl uczyc jakiegos Doji?

Togashi Yeti

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-08-29, 21:55 »
A tak na marginesie: czemu nie dało się teo ziomka nazwać Asuki? Jakieś sprawy copyrightowe czy co?

Nie, po prostu Shawn się robnął i jak pisał opowiadanko do heralda z Emeraldowym championshipem Shigetoshi i Sawao, mówią o nim jako o uczniu Noritoshiego (więc Kakita), i w związku z tym chłopaki zmienili mu imie z Doji Asuki na Kakita Idzuki :)
True story , jak z moim Oraclem.
Ja tam się na RPG nie znam i tych wszystkich zasad Rokuganu nie pojmuje i w zwiazku z tym, moze durne, pytanie: czy Noritoshi nie mogl uczyc jakiegos Doji?

oczywiście, że mógł. każdy samuraj w danym klanie ma prawo szkolić się w każdym dojo należącym do tego klanu.
Toshiro
Ronin*Samurai*Yojimbo*Storyteller*Poet*Tactician*Good Person


Kakita Miyato

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-08-29, 21:55 »
O tym samym pomyślałem. Przecież w szkołach Kakita uczyła się również dynastia Hantei.



miyato,

Matsu Girro

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 796
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] Zurawie
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-08-29, 21:59 »
Kakita Hideo exp- fajny, z Tsi bladem ownuje wiekszość postaći od tak.

Kakita Hideshi -aj lajk his art

Daidoji Barashi- dobre sobie, retrybucja na stole ;p głównie bedzie opóznial atak na wiele prwoincji na rzecz pozostawienia posilkow na jego reakcjie, a i tworzenie jednego battelfildu ułatwia sprawę broniącemu

Daidoji Awao- flav tego goscia mnie rozwalił.. a ponowne spojrzenie na art juz dobiło xD
« Ostatnia zmiana: 2008-08-29, 22:06 by Matsu Girro »

Rise above.