Autor Wątek: [Hw] skorpiony  (Przeczytany 13302 razy)

klusek

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 936
  • CEO of Spółka
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-09-02, 10:13 »
Cytuj
A ty klusek nie denerwuj sie  przeciez juz jestes krabem.

...ale scorpem grałem, bo był to klan bedący idealnym odbiciem mojej natury buca i oszusta...(szloch)
...a że gram tylko dwoma rodzajami decków:
-decki niszczące przeciwnikowi psychę
-decki na wygrywanie
...nie mogłem na razie kontynuować przygody ze scorpem...


Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-09-02, 11:03 »
Cytuj
A ty klusek nie denerwuj sie  przeciez juz jestes krabem.

...ale scorpem grałem, bo był to klan bedący idealnym odbiciem mojej natury buca i oszusta...(szloch)
...a że gram tylko dwoma rodzajami decków:
-decki niszczące przeciwnikowi psychę
-decki na wygrywanie
...nie mogłem na razie kontynuować przygody ze scorpem...


Z moich obserwacji psycha ulega poważnemu uszkodzeniu po przegraniu z kensaiami z domu beznadziei. Dołóż burdel z UCP, i z każdym zwycięstwem poślesz kogoś do arkham. Aha Raven (or is it raveb? Sędzia!), jeżeli DT lubi ninje, to dziwnie to okazuje.

Togashi Yeti

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-09-02, 12:07 »
bo Design Team pod żadnym pozorem nie może ryzykować dania Skorpionom drugiego przynajmniej semi-competitive decku dopóki trwa Race.

skutasili modelowo sprawę wymyślając (choć wątpię, czy jakakolwiek pochodna słowa "myśl" ma cokolwiek wspólnego z ich pracą - no chyba że "bezmyślność") DVD i dając je w startowym secie, a teraz Skorpiony muszą płacić, bo DT nie może wyjść z traumy, którą sami sobie zafundowali.

ciekawe, dlaczego ten sam mechanizm nie przytrafił się np. Lionom, albo Krabom...
Toshiro
Ronin*Samurai*Yojimbo*Storyteller*Poet*Tactician*Good Person


THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-09-02, 12:40 »
co do lionów , to DT uważa się ,że one są tak dobre ,że nie da się decków innych klanów do lionowych porównywać . I dlatego mają free for all w designe kart lionowych , ich poprostu nie interesuje czy karty do liona będą w pyte wypasione , cz lamerskie . To im się czasem zdarza pamiętacie czasy lotusa diamonda :D.
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-09-02, 14:43 »
bo Design Team pod żadnym pozorem nie może ryzykować dania Skorpionom drugiego przynajmniej semi-competitive decku dopóki trwa Race.

Nie wiem jakie w waszej playgrupie ratio zwycięstw/porażek ma Katsa, ale na turnieju u nas wylądował wysoko. Mnie się tam takie surprise talie podobają - mają po swojej stronie element zaskoczenia.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-09-02, 15:23 »
bo Design Team pod żadnym pozorem nie może ryzykować dania Skorpionom drugiego przynajmniej semi-competitive decku dopóki trwa Race.

Nie wiem jakie w waszej playgrupie ratio zwycięstw/porażek ma Katsa, ale na turnieju u nas wylądował wysoko. Mnie się tam takie surprise talie podobają - mają po swojej stronie element zaskoczenia.

Wysoko, nie wysoko, z żadnym deckiem z t1 nie wygrałem i wygrać nie mogłem (z Tobą chyba nie tak wiele zabrakło, wyjątek potwierdza regułę). Można się pobawić i czasem jest śmiesznie, ale nic zbliżonego do liona, ze skorpa nie poskładasz. Jak się rozwija support do skorpionowych kensaiów to sam widzisz, co potrafią ninja też widać, także niestety wniosek Yetiego jest słuszny - co dodatek przewidziana porcja kału od DT. Jak ktoś chce coś wygrać to wybiera inny klan, patrz przykład Kluska.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-09-02, 17:02 »
Dlatego się cieszę, że sam nie mam parcia na wygrywanie (nie ma tutaj żadnej ofensywy w stronę kluska czy ludzi którzy zmieniają klan na T1 jeżeli zachodzi taka potrzeba) i od czasu do czasu składam jakieś dziwne rzeczy. Fakt faktem, czasem trzeba odpocząć, wrzucić do talii 20 followerów, 50 innych erek i dać Tadamowi pochulać :P

Niestety, takie środowisko. Może jest zbalansowane, ale albo się gra nudnym, oklepanym T1 (Krabowe/Lionowe deki w stylu kopiuj-wklej, DVD, krążkowy masturbohonor itd.) albo można się dobrze bawić składając jakieś dziwadła. Ja w ten sposób zbudowałem EHP Shugneja i po THW może się okazać, że to będzie bardzo przykry dek (narazie był troszkę za wolny ze względu na niskie F-GC ratio).

Wracając do tematu, czyli to THWowych skorpionów - wyrazy współczucia. To jest coś na poziomie W&D (i to nie tylko Mantisowego, a ogólnie, bo ten dodatek ssał na całej linii) - jedna/dwie grywalne postacie na set to trochę ból i generalnie lecenie sobie w kulki.


katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #27 dnia: 2008-09-02, 17:29 »
Dlatego się cieszę, że sam nie mam parcia na wygrywanie (nie ma tutaj żadnej ofensywy w stronę kluska czy ludzi którzy zmieniają klan na T1 jeżeli zachodzi taka potrzeba) i od czasu do czasu składam jakieś dziwne rzeczy. Fakt faktem, czasem trzeba odpocząć, wrzucić do talii 20 followerów, 50 innych erek i dać Tadamowi pochulać :P

Niestety, takie środowisko. Może jest zbalansowane, ale albo się gra nudnym, oklepanym T1 (Krabowe/Lionowe deki w stylu kopiuj-wklej, DVD, krążkowy masturbohonor itd.) albo można się dobrze bawić składając jakieś dziwadła. Ja w ten sposób zbudowałem EHP Shugneja i po THW może się okazać, że to będzie bardzo przykry dek (narazie był troszkę za wolny ze względu na niskie F-GC ratio).

Wracając do tematu, czyli to THWowych skorpionów - wyrazy współczucia. To jest coś na poziomie W&D (i to nie tylko Mantisowego, a ogólnie, bo ten dodatek ssał na całej linii) - jedna/dwie grywalne postacie na set to trochę ból i generalnie lecenie sobie w kulki.

To żeś dobrze rozciągnął to T1.. żadnych DVD ani krążków tam nie obserwuję. A jeżeli chodzi o grywalne postacie, to dwie to akurat tyle ile w sumie skorpion dostał od SE;/
Aha, i jak definiujesz 'zbalansowane'? Jak dwa klany dzielą między siebie miejsca w top 4 to już jest zbalansowane?

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #28 dnia: 2008-09-02, 17:35 »
Dlatego się cieszę, że sam nie mam parcia na wygrywanie (nie ma tutaj żadnej ofensywy w stronę kluska czy ludzi którzy zmieniają klan na T1 jeżeli zachodzi taka potrzeba) i od czasu do czasu składam jakieś dziwne rzeczy. Fakt faktem, czasem trzeba odpocząć, wrzucić do talii 20 followerów, 50 innych erek i dać Tadamowi pochulać :P

Niestety, takie środowisko. Może jest zbalansowane, ale albo się gra nudnym, oklepanym T1 (Krabowe/Lionowe deki w stylu kopiuj-wklej, DVD, krążkowy masturbohonor itd.) albo można się dobrze bawić składając jakieś dziwadła. Ja w ten sposób zbudowałem EHP Shugneja i po THW może się okazać, że to będzie bardzo przykry dek (narazie był troszkę za wolny ze względu na niskie F-GC ratio).

Wracając do tematu, czyli to THWowych skorpionów - wyrazy współczucia. To jest coś na poziomie W&D (i to nie tylko Mantisowego, a ogólnie, bo ten dodatek ssał na całej linii) - jedna/dwie grywalne postacie na set to trochę ból i generalnie lecenie sobie w kulki.

To żeś dobrze rozciągnął to T1.. żadnych DVD ani krążków tam nie obserwuję. A jeżeli chodzi o grywalne postacie, to dwie to akurat tyle ile w sumie skorpion dostał od SE;/
Aha, i jak definiujesz 'zbalansowane'? Jak dwa klany dzielą między siebie miejsca w top 4 to już jest zbalansowane?

Rozciągnąłem, bo Lion nie wygrywa wszystkiego. Wygrywają też inne talie i to nie zawsze przez przypadek.

"Zbalansowane"; chodziło mi o to, że nie ma sytuacji jaką widziałem z końcem lotusa, gdzie top 8 wyglądało mniej więcej jak; Mantis, Ratling, Ratling, Mantis, Ratling, Mantis, Mantis, jakiś przypadkowy szczęściarz. I gdzie podczas rozgrywki odchodziły kombosy/akcje z dupy, które czyściły cały stół przeciwnikowi, a ten mógł się tylko bezradnie patrzeć. To rozumiem przez zbalansowanie. Zbalansowanie w stosunku do poprzedniej edycji. Bo idealnej równowagi w takiej grze nie stworzysz. Problemem tutaj jest raczej faworyzowanie i lekkie olewactwo, ale jak już powiedziałem, jest IMO lepiej niż w LE.


Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #29 dnia: 2008-09-03, 08:54 »
Spokojna glowa jesli dalej Lion bedzie koksowany jak jest to moze dojdzie do tego ze 50% lub wiecej winow bedzie zgranial na duzych eventach... Pamietam koniec lotusa szczury byly skladane na wszystko poza dishonorem i to wszystko dzialalo... Ale to byl koniec edycji a my jestesmy dokladnie w srodku... Jesli DT dalej bedzie faworyzowac liony "bo innych deckow to nawet nie ma co przyrownac" to pod koniec edycji bedzie top 8 w stylu 4-6 lion + cos...

A juz zupelnie inna sprawa jest to ze DT nie bierze pod uwage ze klan moze sie poprostu znudzic kiedy ludzik kupuje boxa, rozpakowuje, wklada 90% kart do klasera, daje jedna do decku i to nie dlatego ze jest malo kumaty tylko dlatego ze wlasnie ona sie w decku miesci...
« Ostatnia zmiana: 2008-09-03, 08:56 by Chemik »

klusek

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 936
  • CEO of Spółka
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #30 dnia: 2008-09-03, 09:12 »
Cytuj
Rozciągnąłem, bo Lion nie wygrywa wszystkiego

no nie można grać krabem, gdzie z lionem przegrałem 1 grę na 10, kiedy popełniłem błąd w ostatniej turze i na ostatniej prowincji zabrakło mi 1 force. Mozna również zabrać przed grą przeciwnikowi jakąś kartę z decku i w trakcie zawołać sędziego, że ma nielegalny deck (ach ten magic)


Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #31 dnia: 2008-09-03, 10:13 »
co wy mówicie tak naprawde z dodatku na dodatek lion traci siłę a nie zyskuje

skorpionowy DVD dostał więcej wsparcia niż linowy pojazd

racja lion dostał wsparcie do honorówki bo teraz może ją składać ale ile lionów teraz pojawia się na top

mało nawet bardzo mało lion miał dobry początek sezonu koteiowego ale potem było coraz gorzej 
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #32 dnia: 2008-09-03, 10:38 »
walec co ty gadasz...

to moze powiesz dlaczego lew wygrywa w race wiecej od scorpa....

ostatnie legi 1 pozycja, wczesniej 2...
scorpy jakos nie maja tak fajnie... nie wiem skad sie wzial pomysl ze wszystko wygrywamy (lol)... moze koledzy u nas w PL sa tak dobrzy i macie zaburzona psyche przez to? ;D (opieram sie na tym co widze na stronie aeg-u i jak byk stoi ze lew wygrywa poprostu najwiecej...)

walec prosze podaj mi z 3 ostatnich setow karty wspierajace dyshonor, albo lepiej zloz mi na tym dzialajacy deck :P





Shoju na prezydenta! :)

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #33 dnia: 2008-09-03, 10:50 »
co wy mówicie tak naprawde z dodatku na dodatek lion traci siłę a nie zyskuje

skorpionowy DVD dostał więcej wsparcia niż linowy pojazd

racja lion dostał wsparcie do honorówki bo teraz może ją składać ale ile lionów teraz pojawia się na top

mało nawet bardzo mało lion miał dobry początek sezonu koteiowego ale potem było coraz gorzej 
No właśnie lion wygrał DragonCon (wiem, wiem, pewnie na turnieju było mało osób i sami leszcze)

Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #34 dnia: 2008-09-03, 10:54 »
kur... Walec ale jakie wsparcie dyshonoru ?

sry ale w tym wypadku pieprzysz glupoty bo miara "wsparcia" dla jakiegos decku nie jest to ze DT wypuszcza np. postacie
z danym traitem (np. courtier) tylko to czy po wyjsciu nowego dodatku gracz otrzymuje karty dzieki ktorym moze
zmodyfikowac / zlożyć deck swojego klanu tak aby dzialal lepiej od poprzedniego...

A tu wychodzi ze skorpy ktore testuja decki placza ze od 2 dodatkow, ze nie zmienili jakiejs znaczacej liczby kart bo to co wychodzi i
ma byc supportem jest zwyczajna kupa do klasera i slusznie przedkladaja karty ze starych dodatkow nad to co dziala tak sobie.

Problem polega na tym ze o ile Scorpa DT w taki przemily sposob ucielo wzmacniajac inne klany ( jako fenix lepiej mi sie gra po wyjsciu dodatkow, mysle ze dragoni tez nie maja zle, crab ciagle dostaje zabawki ) nie zrobilo nic aby w jakis sposob oslabic Liona...

A najlepszym przykladem ze Lion dostaje support i moze byc modyfikowany bylo pojawienie sie tego morderczego switcha z ktorym ludzie jak graja to placza...

A co do Top - dalej graja ludzie nie decki... ale pozyjemy zobaczymy...

Gothmog

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 622
  • Barlog's Commander
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #35 dnia: 2008-09-03, 10:54 »
Skoro tak narzekacie na brak supportu, to pokazcie nam ile kart dostal lew do pojazdu w ostatnich 3 dodatkach (ja od pojazdu do STS wlozylem 1 postac - Katsumoto)...

walec prosze podaj mi z 3 ostatnich setow karty wspierajace dyshonor, albo lepiej zloz mi na tym dzialajacy deck :P

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #36 dnia: 2008-09-03, 10:59 »
gothmog a co ma piernik do wiatraka?

ja tylko mowie ze scorpy nie dostaja dzialajacego supportu do DVD i tyle...
czy lew dostaje do pojazdu czy nie to nie wiem i sie nie wypowiadalem na ten temat....
Shoju na prezydenta! :)

Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #37 dnia: 2008-09-03, 11:11 »
Ta ale

po pierwsze:  brak nowych kart grywalnych kart do Scorpa i errata adeiko oraz pare wiecej kart mety zaowocowal tym ze Scorpom sie gra duzo mniej komfortowo bo nie majac innego wyjscia sa zmuszone grac na ciut gorzej dzialajacy dyshonor nie majac za bardzo pola manewru... Bo jak juz ludzie wszem i wobec stwierdzili ninje sa smieszne i takie zostana... A liona brak kart nie zatrzymal jakos specjalnie, inne klany dostaja support, ulepszaja decki co jest odczuwalne a dalej maja pod gore z lionem... To chyba swiadczy o tym ze lion jest silny tym co mial juz dawno.

po drugie: Scorp nie ma second decku... moze kombinowac z jakimis magistrami na duele, jakas pojazdem z chi kill z ninjami, jakims battle dishonorem ale poza klasycznym dvd tak naprawde nie ma innego decku T1 ktorym moze pograc osiagajac regularne wyniki.
I wiekszosc klanow takie dwa decki ma. Juz nawet kraba mozna zlozyc przynajmniej na 2 rozne dzialajace sposoby opierajace sie o rozne strongholdy. Oczywiscie jesli popatrzymy w strone Liona ma on dwa mocne decki.

No to gdzie jest ten support dla Scorpa ?

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #38 dnia: 2008-09-03, 11:25 »
co wy mówicie tak naprawde z dodatku na dodatek lion traci siłę a nie zyskuje

skorpionowy DVD dostał więcej wsparcia niż linowy pojazd

racja lion dostał wsparcie do honorówki bo teraz może ją składać ale ile lionów teraz pojawia się na top

mało nawet bardzo mało lion miał dobry początek sezonu koteiowego ale potem było coraz gorzej 

   A my debile nie składamy z tym całym zajebistym wsparciem nowych decków na DVD. Nie wspominając już o nowym mrocznym domku, na którym byś, gdyby tylko Ci się chciało, złożył bardzo mocny deck.

   Lionem gra się naprawdę ciężko, nie ma nowych kart, do talii wchodzą przypadkowe postacie, bo po prostu nie ma czym grać. Gdyby tylko DT, dał im Kensaia z użytecznym traitem, albo kogoś kto może się położyć, ale nie takie dobra są tylko dla konsekwentnie promowanego scorpa.

   Dobrze, że są tacy ludzie jak Ty, albo Faber, którzy specjalnie wybiorą najsłabszy klan na Kotei, inaczej nikt by lionem nie grał.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #39 dnia: 2008-09-03, 13:12 »
Gothmog to ze nie zmieniles wiele w talii wjazdowej nie oznacza wcale ze lion dostaje slabe karty , oznacza raczej ze stare sa po prostu na tyle dobre ze nie oplaca sie ich wymienic. Owszem HV i STS byly slabymi dodatkami dla lion-a , aczkolwiek zupelnie nie przeszkadzalo to lionom wygrywac. Ostatnie dwa dodatki to support do honoru a brak suportu do wjazdowki , ale tak na prawde ta ostatnia ma praktycznie wszystko co potrzeba zeby wygrywac , a to ze ja nie suportuja nie powoduje tego ze deck staje sie slaby tylko ze po prostu w miare nowych dodatkow da sie grac z nim na wyrownanym poziomie.
I fajnie ze wspieraja nowa opcje , ja nie mam nic przeciwko temu , ludzie moga sie zaczac wkurzac ze lion powoli staje sie klanem , na ktorym mozna zlozyc wszystko a i tak bedzie chodzic , ale ja nie mam nic przeciwko temu  :P
A co do skorpa to kal...:P

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!