Autor Wątek: [Hw] skorpiony  (Przeczytany 13301 razy)

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #40 dnia: 2008-09-03, 18:02 »
co wy mówicie tak naprawde z dodatku na dodatek lion traci siłę a nie zyskuje

skorpionowy DVD dostał więcej wsparcia niż linowy pojazd

racja lion dostał wsparcie do honorówki bo teraz może ją składać ale ile lionów teraz pojawia się na top

mało nawet bardzo mało lion miał dobry początek sezonu koteiowego ale potem było coraz gorzej 

   A my debile nie składamy z tym całym zajebistym wsparciem nowych decków na DVD. Nie wspominając już o nowym mrocznym domku, na którym byś, gdyby tylko Ci się chciało, złożył bardzo mocny deck.

   Lionem gra się naprawdę ciężko, nie ma nowych kart, do talii wchodzą przypadkowe postacie, bo po prostu nie ma czym grać. Gdyby tylko DT, dał im Kensaia z użytecznym traitem, albo kogoś kto może się położyć, ale nie takie dobra są tylko dla konsekwentnie promowanego scorpa.

   Dobrze, że są tacy ludzie jak Ty, albo Faber, którzy specjalnie wybiorą najsłabszy klan na Kotei, inaczej nikt by lionem nie grał.
prosze daruj sobie docinki osobiste
chociaż i tak nie poprawisz mojej opinii o tobie chciałbym się tylko spytać czy postacie takie jak
Shosuro Takuro
1F
4C
-HR
7G
1PH
Scorpion Clan - Courtier
Reaction: After Takuro is destroyed by a card you do not own or by battle resolution: Create a 0F/2C/1PH Scorpion Clan, Courtier, Apprentice Personality. Chose another player, who loses 3 Honor.
"A word please, on behalf of my lord Nomen?"
Yogo Honami
2F
4C
-HR
7G
2PH
Scorpion Clan - Shugenja - Courtier - Spirit
Political Reaction: Before a player loses Honor, bow Honami: Increase the loss by 1.
"She served the clan loyally for decades before her death. Afterwards, she continued to serve. That is the power of Scorpion loyalty." -Bayushi Paneki
Rare
Shosuro Jimen
2F
4C
-HR
8G
2PH
Scorpion Clan - Poison Master - Courtier - Emerald Champion - Imperial - Magistrate - Duelist - Experienced - Unique
Political Battle: Dishonor a target enemy Personality. Negate all rehonoring until this battle ends.
"A new era begins. My era."
Fixed
Bayushi Chikayo
2F
3C
0HR
6G
1HR
Scorpion Clan - Samurai - Yojimbo
Battle: Move your target opposed Courtier home. Move Chiyako to the current battlefield. If the Courtier moved, the enemy leader loses 2 Honor.
She laughed as the Spider's blood stained the ground. "Next time they should send a challenge."
Common
Soshi Tishi
2F
3C
-HR
7G
1HR
Scorpion Clan - Samurai - Historian - Imperial - Experienced - Unique
Political Reaction: Before a player gains Honor during battle (including resolution): Negate the gain.
"They have been led by a coward, a traitor, and a beast. We must protect them from their folly." -Shosuro Toson
Rare
Bayushi Kurumi
0F
4C
0HR
6G
2PH
Scorpion Clan - Courtier - Experienced - Loyal - Unique
Political Limited: Bow Kurumi: Target a Personality. His controller may dishonor him. If he is now honorable, give him two -1F/-1C Seduction tokens.
Rare
moim zdaniem to dosyć fajne postacie
pozatym wychodziły akcje do kurtierów nie mówie że kosmiczne ale akcji taktycznych chyba nic nie wyszło
 
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #41 dnia: 2008-09-03, 22:51 »
klocicie sie o pietruszke tak naprawde.

PDT ma taka polityke ze doprowadza do pewnego poziomu jakis dek ktory daje sobie rade i ogarnia i notuje sie jego bytnosc w topach. potem przestaje go supportowac i co dodatek wypuszcza jedna lub dwie karty ktore zgrywaja sie z tym wayem.

dyshonor daje rade i nie mowcie ze to strasznie cienki dek. PDT doszlo do wniosku ze na chwile obecna kart mu wystarczy i ze jest na tyle grywalny ze potrafi sam z siebie cos ugrac a jak ma dobrego kierowce to i cos wygrac.

przestac jeczec i tyle.

sa gorsze klany niz lion i scorpion. panowie naprawde nie przystoi.

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #42 dnia: 2008-09-04, 11:35 »
co wy mówicie tak naprawde z dodatku na dodatek lion traci siłę a nie zyskuje

skorpionowy DVD dostał więcej wsparcia niż linowy pojazd

racja lion dostał wsparcie do honorówki bo teraz może ją składać ale ile lionów teraz pojawia się na top

mało nawet bardzo mało lion miał dobry początek sezonu koteiowego ale potem było coraz gorzej 

   A my debile nie składamy z tym całym zajebistym wsparciem nowych decków na DVD. Nie wspominając już o nowym mrocznym domku, na którym byś, gdyby tylko Ci się chciało, złożył bardzo mocny deck.

   Lionem gra się naprawdę ciężko, nie ma nowych kart, do talii wchodzą przypadkowe postacie, bo po prostu nie ma czym grać. Gdyby tylko DT, dał im Kensaia z użytecznym traitem, albo kogoś kto może się położyć, ale nie takie dobra są tylko dla konsekwentnie promowanego scorpa.

   Dobrze, że są tacy ludzie jak Ty, albo Faber, którzy specjalnie wybiorą najsłabszy klan na Kotei, inaczej nikt by lionem nie grał.
prosze daruj sobie docinki osobiste
chociaż i tak nie poprawisz mojej opinii o tobie chciałbym się tylko spytać czy postacie takie jak
...
moim zdaniem to dosyć fajne postacie
pozatym wychodziły akcje do kurtierów nie mówie że kosmiczne ale akcji taktycznych chyba nic nie wyszło
 

Tak wydawali postacie ze stratą honoru, nie będę obrażał intelektu pozostałych czytelników pisząc po kolei dlaczego większość z nich nie widzi gry. Jak by Ci się znowu nudziło tak bardzo to wklej liony, wszyscy się pośmiejemy.

To nie tak że nie da się grać DVD, to jedyny theme w skorpionie który coś robi, ale to wyłącznie dlatego że był złamany w SE, (domek + set postaci), od tamtej pory z rzeczy wartych odnotowania znerfowali Adeiko. Można się uprzeć żeby nie zauważyć, że skorpion nie dostaje dobrych kart po SE, ale żeby wyciągnąć taki wniosek przez porównanie z lionem to lekka przesada.

Jasne, że nie mogą wydawać co dodatek kart do DVD które wyprą poprzednie, problemem jest to że alternatywny deck type skorpiona nazywa się klaser, i wydają karty głownie pod niego.
« Ostatnia zmiana: 2008-09-04, 11:42 by katsa »

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #43 dnia: 2008-09-04, 11:49 »
Tak znaczy o co ci Katsa chodzi...

1. Ze Walec gra Lwem to nie ma prawa nic powiedziec?
2. Ze Walec mowi, ze skorpy dostaly dopal a nie dostaly?
3. Ze Skorpion nie ma drugiego decka?
4. Ze nie wydaja kart pod DVD?
5. Ze Skorpion jest slaby?

ad 1. whtv
ad 2. nie dostaly dopalu do DVD, dostaly do innych deckow, jak one nie sa T1 to nimi nie graj, nikt cie nie zmusza, jak chcesz grac T1, ktory jest inny niz dyshonor to zmien klan, proste
ad 3. da sie zlozyc na ninjach chi killa, nie bedzie to T1 ale whtv... jezeli chcesz grac T1 innym niz dyshonor to patrz punkt drugi
ad 4. i dobrze ze nie wydaja, jest to juz dostatecznie silny deck.... ze nie wygrywa wszystkiego... to chyba wlasnie o to chodzi
ad 5. tak jak to widac na podstawie race...

Jezeli nie chodzi ci o zadne z powyzszych to moze napisz w koncu o co...

Stajecie sie jak forumowe modliszki (no offense).... whine whine whine klaser, whine whine whine brak supportu, whine whine...
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #44 dnia: 2008-09-04, 12:06 »
ad. 1 Nech gada... ale jesli gada glupio to dlaczego przejsc obok tego obojetnie ?

ad.2 super podejscie... zmien klan... Ertai nie farmazon bo nawet z koni da sie zlozyc dwa rozne decki ktore moga dac sobie rade na turniejach... wiec argument tak cienki jak dupa weza...

ad.3 patrz punkt 2 - nie gadamy o fun deckach, bo jak tak to ja Tobie moge kazac skladac koniowe shugenja na spelle - tez sie da, tez maja support, tez dostaja wpier... od pierwszego lepszego T1 decku...

ad.4 Szkoda ze jeszcze DT w swojej wspanialosci nie zauwazyl ze lion zostal do znerfowania... ano tak pewnie nie moga sie zdecydowac co zerratowac aby lekko go podlamac (lol)

5. tak bo race wystartowal tydzien temu...

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #45 dnia: 2008-09-04, 12:10 »


ad.3 patrz punkt 2 - nie gadamy o fun deckach, bo jak tak to ja Tobie moge kazac skladac koniowe shugenja na spelle - tez sie da, tez maja support, tez dostaja wpier... od pierwszego lepszego T1 decku...

Tu pewnie (chodzi o konie na shigasach i spellach) mocno zaprotestowałby Jabbas ;)

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #46 dnia: 2008-09-04, 12:15 »
Cytuj
ad.2 super podejscie... zmien klan... Ertai nie farmazon bo nawet z koni da sie zlozyc dwa rozne decki ktore moga dac sobie rade na turniejach... wiec argument tak cienki jak dupa weza...

I zaden z tych deckow nie bedzie lepszy od DVD.

I co tutaj jest do farmazonienia (?). Nie podoba ci sie co dostaje twoj klan pomimo tego ze jest jednym z mocniejszych? To go zmien. Klusek jakos tak zrobil. Nie chcesz zmieniac... to graj tym co masz. Narzekac to faktycznie moga modliszki, bo jakos super nie stoja... ale skorpiony...
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #47 dnia: 2008-09-04, 12:27 »
zeby bylo zrozumienie, ja nie narzekam ze scorp jest slaby bo nie jest ;D

jak juz wczesniej w innym topicu pisalem wpienia mnie tylko jak ktos pisze (walec albo ktokolwiek inny...) ze dostajemy support do glownego typu decka bo nie dostajemy... i nie podobaja mi sie takie teksty odwracajace rzeczywistosc do gory du*...

z lwim pojazdem jest chyba podobnie jak z naszym DVD... po co im support jak dziala doskonale? tak naprawde DVD nadal by dzialalo rewelacyjnie (porownywalnie do pojazdu lwa...) na tych kartach co byly gdyby nie jedna errata... tylko teraz, imo po erracie z lwim pojazdem szans nie mamy za duzych... (wogole jakies mamy?)

ertai kiedy nauczysz mnie jak powinienem grac DVD z kucem? ;D (nadal nie wygralem ani razu...)

wiec sie prosze odczepic odemnie z tym jeczeniem ;) 
Shoju na prezydenta! :)

Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #48 dnia: 2008-09-04, 12:29 »
mi chodzi o to ze DT zamiast wypuszczac karty do skorpow ktore wspieraja mocno inny way ale w taki sposob aby dalo sie zrobic drugi grywalny deck puszcza karty z dna kaki pod dyshonor (to co ostatnio wychodzi to smiech...) oraz duzo kart do ninja z ktorych nie da sie zrobic decku...

Popatrz na Fenixy jak postepowala ewolucja. Najpierw ani honor ani pojazd, wiec z braku laku zostalismy przy honorze. Potem pojawil sie nowy stronghold i ruszylo z deckami na najazd. Po pojawieniu sie Ereny fenix najazdowy stal sie szybszy i przyjemniejszy w graniu.
Potem support dostaje honor, postacie z akcjami w limited, nowe kiho z gain honor. To sie wszystko lepi i da sie tym grac turniejowo...

To teraz wez sobie karty do skorpa i zrob to samo co ja. Co napedzilo jaki typ decku... I wyjdzie ze DT zaczelo oslabiac jeden deck nie robiac nic dla drugiego... no to drugi look na liona...

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #49 dnia: 2008-09-04, 12:35 »
Cytuj
ertai kiedy nauczysz mnie jak powinienem grac DVD z kucem? Duży uśmiech (nadal nie wygralem ani razu...)

Miales pecha, akurat wtedy mialem w decku ponad 10 kart mety na dyshonor (bo sie wkurwilem, ze ciagle z tym przegrywam :P). Co do reszty deckow kucowych to nie wiem, moze sa jakies ultra pojazdy, ktore wygrywaja wszystko, ale z tego co czytam na sekitsu pass to tam sa przewaznie zal decki, ktore jakbym skopiowal na Wroclaw to bym dostawal wpierdziel, a wcale nie mamy najsilniejszego srodowiska pod wzgledem poziomu gry (duzo nowych graczy). Tak wiec moze jest cos o czym nie wiem i kuce maja owniacy deck skorpionow :) ja go po prostu nie znam.

@Chemik: widzisz, to w koncu jest jakas logiczna konkluzja w tym topicu. Zgadzam sie z toba w pelni, ze nie powinni wam dawac z dna kaki karty do dyshonoru tylko promowac nowe waye. Zgadzam sie tez z tym, ze nie powinni mowic ze biale jest czarne a czarne jest biale (lol), czyli mowic ze dostajecie dobre karty do dyshonoru jak nie dostajecie. Ale nie zgadzam sie z tym, zeby jeczec ze nie ma sie drugiego decku T1 kiedy stoi sie wysoko w race i DVD jest dalej mocnym deckiem.
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #50 dnia: 2008-09-04, 12:53 »
Cytuj
Tak wiec moze jest cos o czym nie wiem i kuce maja owniacy deck skorpionow

raczej nie sadze, ale nie jest tak ze jestescie na z gory straconej pozycji ;) ostatnio tez wam sie wiedziec milion razy lepiej niz nam na turniejach (ogolnie);

Cytuj
Miales pecha, akurat wtedy mialem w decku ponad 10 kart mety na dyshonor

a co z twoja teoria ze meta na dyshonor i tak nie dziala i nie warto jej wkladac? :)
tak naprawde przegralem gre w 1 turze jak ci yobanjin wyskoczyl ;)
 
no i nadal nie umiem z tym grac ::), chociaz najwiecej gier wlasnie z kucem gralem... (mrok ;D )
Shoju na prezydenta! :)

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #51 dnia: 2008-09-04, 12:54 »
Cytuj
a co z twoja teoria ze meta na dyshonor i tak nie dziala i nie warto jej wkladac?

Wlasnie ja sprawdzam :)
« Ostatnia zmiana: 2008-09-04, 13:07 by Ertai »
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #52 dnia: 2008-09-04, 12:59 »
Dla pelni obrazu: gram kurczakami i to jest moj main klan.

A denerwuje mnie to co DT robi bo sa o krok od osiagniecia jako takiego balansu w grze ale nie jest to im po nosie...

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #53 dnia: 2008-09-04, 20:59 »
mam pytanie katsa czemu zaczełeś grać skorpem? a którym klanem byś grał jak by ci skorpa wywalili?

a tak gwoli ścisłości to lionem ostatni raz grałem w kwietniu albo jakoś tak

no i dziekuje jestem zaszczycony nie uważałem się za aż tak dobrego gracza jak faber

a co do innych : jeżeli uwazacie że te dwie postacie to nie jest duże wsparcie dla dyshonoru to nie wiem co musielibyście dostać
Shosuro Takuro Bayushi Kurumi

Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Togashi Yeti

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #54 dnia: 2008-09-04, 22:04 »
dwie postacie (z czego jedna unique). na cztery dodatki. no tak, przegrzanie absolutne.

i wiesz co? dyshonor, chociaż fajnym konceptem decku jest (bo odkąd bomba stała się jedynym działającym archetypem dyshonoru gra się tym okrutnie nudno), nadal przegra z Lwem, Krabem czy nawet Jednokoniem (pod warunkiem, że ten ostatni nie wystawi Turonga, rzecz jasna). w obecnym środowisku to za dużo wad/słabych matchupów żeby można było nazwać to deckiem Tier 1. jeżeli uważasz, że istnieje/potrafisz poskładać deck Skorpionowy, którym da radę cokolwiek ugrać na dużym turnieju (podkreślam - dużym, bo taki Johannesburg, gdzie gra 17 osób, połowa mety to Miętusy albo Pająki, a Skorpiońskie oświecenie zajmuje drugie miejsce, nie jest raczej miarodajny), to albo jesteś jakimś czarodziejem-zaklinaczem, albo ktoś tu nie ma racji.
Toshiro
Ronin*Samurai*Yojimbo*Storyteller*Poet*Tactician*Good Person


Sephirion

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 855
    • Zobacz profil
    • Lastefem
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #55 dnia: 2008-09-04, 23:01 »
Az sie normalnie wypowiem.
W skrocie:
- Skorp ma jeden sprawdzony turniejowo competitive deck (DVD dyshonor). To ze jakies Bolt Cranki niszcza ludzi bezlitosnie przy uzyciu SSK czy HoFH nic nie znaczy (niestety).
- Skorp do jedynego sprawdzonego turniejowo competitive decku dostal bardzo maly support (Takuro, Honami, Chikayo, moze Tishi [ja go tam nie lubie:/ - na czesc deckow nie dziala a takie postaci mi sie do decka NIE mieszcza], Kurumi exp, Dyskusja, Maniupulacja, Journal iiii... cos jeszcze? Na cztery dodatki? Ekhm...
- Ludzie twierdzacy ze skorp jest przegiety z pewnoscia maja przed oczami czasy przed errata i w ogole poczatki SE. Wtedy byl. Teraz nie jest. Na pewno.
- Dyshonor nawet bez duzego supportu i nie bedac auto-winem na turniejach jest bardzo silnym deckiem ktorego ludzie sie obawiaja. Z jakiegos powodu sie metuja, rajt?
- (do graczy skorpowych) Panowie, trzymajmy poziom, bez niepotrzebnego whiningu, gramy najciekawszym klanem, dyshonor jest interesujacym (poza bomba ktora jest gorsza od masturbohonoru), trudnym i wymagajacym dla gracza deckiem ktory dobrze sobie radzi w prawie kazdej sytuacji.

Innymi slowy:
Nie jest rewelacyjnie. Zle nie jest. Jest ciagle niezle. Byle do przodu.
Czytaj karty, potem pytaj.
Czytaj rulsy, potem pytaj.
Sprawdź, czy ktoś już o to pytał, potem pytaj.
Myśl. Potem pytaj.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #56 dnia: 2008-09-04, 23:15 »
Taką postawę lubimy i popieramy. Konstruktywnie i OBIEKTYWNIE, panowie. Scorpion blues jest jeszcze bardziej krokodyli niż mantisowy.

Sephirion otrzymuje 1 pkt stylu :D

A tak w temacie - nie narzekajta za bardzo. Pomijając odniesienia do mniej/bardziej zamierzchłej przeszłości ('a jak w DE Kyuden Ikoma zaczęło hulać to...') , Seph ma rację - dyshonor jest trudny i wymagający, ale nadal dobrze i skutecznie się na nim gra.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

klusek

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 936
  • CEO of Spółka
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #57 dnia: 2008-09-05, 08:55 »
alleluja i do przodu. to milowy krok dla naszego klanu- powiedział paneki stojąc nad krawędzią przepaści.


Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #58 dnia: 2008-09-05, 15:35 »
Az sie normalnie wypowiem.
W skrocie:
- Skorp ma jeden sprawdzony turniejowo competitive deck (DVD dyshonor). To ze jakies Bolt Cranki niszcza ludzi bezlitosnie przy uzyciu SSK czy HoFH nic nie znaczy (niestety).
- Skorp do jedynego sprawdzonego turniejowo competitive decku dostal bardzo maly support (Takuro, Honami, Chikayo, moze Tishi [ja go tam nie lubie:/ - na czesc deckow nie dziala a takie postaci mi sie do decka NIE mieszcza], Kurumi exp, Dyskusja, Maniupulacja, Journal iiii... cos jeszcze? Na cztery dodatki? Ekhm...
- Ludzie twierdzacy ze skorp jest przegiety z pewnoscia maja przed oczami czasy przed errata i w ogole poczatki SE. Wtedy byl. Teraz nie jest. Na pewno.
- Dyshonor nawet bez duzego supportu i nie bedac auto-winem na turniejach jest bardzo silnym deckiem ktorego ludzie sie obawiaja. Z jakiegos powodu sie metuja, rajt?
- (do graczy skorpowych) Panowie, trzymajmy poziom, bez niepotrzebnego whiningu, gramy najciekawszym klanem, dyshonor jest interesujacym (poza bomba ktora jest gorsza od masturbohonoru), trudnym i wymagajacym dla gracza deckiem ktory dobrze sobie radzi w prawie kazdej sytuacji.

Innymi slowy:
Nie jest rewelacyjnie. Zle nie jest. Jest ciagle niezle. Byle do przodu.

Ekhem, właściwie wszystko się zgadza, poza tym, że z dyshonoru chodzi już tylko bomba, co do której się zgadzamy że interesująca nie jest (solitare to lepszy pasjans, i nie nudzisz drugiej osoby). Także, mamy deck turniejowy, nudny, niestabilny, i nie interaktywny, ale faktycznie może wygrać. A ja bym chciał dostać support do ninjów/hero/magistrów/kensaiów/yojimbo (bo też już mamy czterech)/czegokurwakolwiek, a póki co, to na towarzyskie gry mam drugi klan.

Raven

  • Scorpion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1337
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #59 dnia: 2008-09-05, 23:26 »
...że z dyshonoru chodzi już tylko bomba

nie jestem pewien czy masz rację bo z tego co wiem jesli skorpion cos wygrywa to raczej bleederem a nie bombą

poza tym moim zdenie Bolt Cranki nie straszą ninjami na SSK tylko kończą takim deckiem w pierwszej 10 a to dla mnie wystarczajacy powód zeby zwrócic na ten typ decków uwagę,

ja rozumiem ze dyshonor powinin być flagowym techem skorpa i to ze tak mało wychodzi do niego supportu jest irytujące, ale jak tak sie zastanowię to klan który moze grać tylko w 1 sposób jest nudny tak jak teraz smok zdecydowana wiekszosć klanów ma 2 typy talii którymi można pograć i zwykle jest to typ militarny i jakis charakterystyczny dla klanu wiec nie dziwie sieze DT tak sobie upodobało w skorpie właśnie ninje.

A odnośnie utyskiwania na to ze skorpion jest słaby to podpisze siepod stwierdzeniem "uwazasz ze klan jest słaby? zmień klan" w koncu jest to kolekcjonerska gra karciana