Autor Wątek: [Hw] skorpiony  (Przeczytany 13300 razy)

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #60 dnia: 2008-09-08, 12:37 »
Raven, dlaczego uważasz że DT upodobało sobie ninje? Nie widzę tego, naprawdę. Dopiero w tym dodatku dostali jakikolwiek support sensowny. Do tej pory można liczyć właściwie silent movements tylko (od SE). Dobry gracz dojdzie do pierwszej dziesiątki, bo nie robi błędów, przewiduje ruchy przeciwnika, etc. Ale wysnuwać z tego wniosek że ninje są mocne? Nie są. Gdyby regularnie pojawiały się w top 4/8, mogłoby to coś oznaczać.

Add, zmień klan, etc. Nie będę zmieniać klanu, legenda tym się różni (różniła) od pozostałych karcianek, że frakcje to nie tylko kolory tła. A gdyby (odpowiadając na pytanie Walca które przeoczyłem), skorpion został usunięty przestałbym grać. W ogóle usuwanie klanów jest bez sensu, do tej pory nigdy tego (permanentnie) nie zrobili, i mam nadzieję, że się opamiętają.

Shiba Qwal

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 882
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #61 dnia: 2008-09-08, 14:24 »
Cytuj
do tej pory nigdy tego (permanentnie) nie zrobili, i mam nadzieję, że się opamiętają.

Może wielkiego klanu nie usunęli, ale frakcji grywalnych usunęli całkiem sporo:
- Toturi's Army (Monkey Clan)
- Naga
- Nezumi
- Spirit
- Monk
- właściwie shadowlands też zostali usunięci bo starterów nie ma

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #62 dnia: 2008-09-08, 15:27 »
jeszcze ninja:)
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #63 dnia: 2008-09-08, 15:53 »
Ale to nie są klany... Z frakcjami bywało różnie, podejrzewam że w CE nie będzie Hare'a, ale Great Clanu nigdy nie zabrali (na stałe).

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #64 dnia: 2008-09-08, 15:59 »
a shadowy to co :) miały swojego Kami:P

pozatym np . skorpów nie było w pierwsze 3 edycje, a mantisy to taki trochę wymysł bo nie wywodzą się z kami a z luźnego stowarzyszenia mniejszych klanów
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Keigo

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #65 dnia: 2008-09-08, 16:19 »
Cytuj
a mantisy to taki trochę wymysł bo nie wywodzą się z kami a z luźnego stowarzyszenia mniejszych klanów

to trochę jak JuEsEj  :P
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste Bunny into your sig to help him gain world domination.

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #66 dnia: 2008-09-08, 16:28 »
Cytuj
do tej pory nigdy tego (permanentnie) nie zrobili, i mam nadzieję, że się opamiętają.

Może wielkiego klanu nie usunęli, ale frakcji grywalnych usunęli całkiem sporo:

- Nezumi

I chwała Bogu. To była jedna z najmądrzejszych decyzji jake AEGowi udało się podjąć.

Keigo

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #67 dnia: 2008-09-08, 16:33 »
10 pkt chwały dla Gaijina
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste Bunny into your sig to help him gain world domination.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #68 dnia: 2008-09-09, 02:29 »
a shadowy to co :) miały swojego Kami:P

pozatym np . skorpów nie było w pierwsze 3 edycje, a mantisy to taki trochę wymysł bo nie wywodzą się z kami a z luźnego stowarzyszenia mniejszych klanów

To chyba dobrze znaczy o tych, którzy grali Yoritomo's Alliance. Bo Great Clan Status z kosmosu się nie wziął. A że mniejsze klany to "wymysł"? Bez nich to dopiero L5R byłoby płaskie (w sensie; małych klanów).


Raven

  • Scorpion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1337
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #69 dnia: 2008-09-09, 12:38 »
Katsa, ja myśle ze nadchodzi w skorpionie czas ninjów, bo DT wykazuje bardzo wyraźnie takie tendencje, zakładam że też to widzisz, poza tym ninja zaczeły dostawać support od Honors Veil (popraw mnie jesli z poprzednich setach cos było znaczacego) i juzsaw stanie dojść do pierwszej 10 turnieju rangi SCh dla mnie to znak że juzsie da tym cosugrać a widząc jakie karty dostają w THW to myśle że juz niedługo stac ich będzie na więcej, poza tym dobry kierowca to nie wszystko.

Odnosnie zmieniania klanów, jak naprawde czujesz sie z klanem zwiazany i nie masz ochoty go zmieniacto jaki sensa ma narzekanie? mysle że trzeba poprostu przyjać do wiadomoście ze kaln idzie w tym a nie innym kierunku i już

MotoChagatai

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #70 dnia: 2008-09-09, 13:02 »
a shadowy to co :) miały swojego Kami:P

pozatym np . skorpów nie było w pierwsze 3 edycje, a mantisy to taki trochę wymysł bo nie wywodzą się z kami a z luźnego stowarzyszenia mniejszych klanów

To chyba dobrze znaczy o tych, którzy grali Yoritomo's Alliance. Bo Great Clan Status z kosmosu się nie wziął. A że mniejsze klany to "wymysł"? Bez nich to dopiero L5R byłoby płaskie (w sensie; małych klanów).

a nie było ostatnio coś takiego że yoritomo stał sie kami??? i ze modliszka to jednak wileki klan ??
Unicorn clan Samurai* Tactician* Cavalry* Uniq* Loyal*
'Who can stop me?" only The Khan could stop himself...

Keigo

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #71 dnia: 2008-09-09, 13:04 »
są i już, przynajmniej nikt im nie wypomina że "mniejszy klan" się przyplątał do G8
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste Bunny into your sig to help him gain world domination.

pinokyo

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 854
  • All your base are belong to us
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #72 dnia: 2008-09-09, 13:23 »
a nie było ostatnio coś takiego że yoritomo stał sie kami??? i ze modliszka to jednak wileki klan ??
to bylo tak glupie ze moze nie wspominajmy juz o tym wiecej?
Ty mylisz, ze jestes Ben Affleck?

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #73 dnia: 2008-09-09, 13:51 »
a nie było ostatnio coś takiego że yoritomo stał sie kami??? i ze modliszka to jednak wileki klan ??
to bylo tak glupie ze moze nie wspominajmy juz o tym wiecej?

Piwo ode mnie.


katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #74 dnia: 2008-09-09, 15:09 »
Katsa, ja myśle ze nadchodzi w skorpionie czas ninjów, bo DT wykazuje bardzo wyraźnie takie tendencje, zakładam że też to widzisz, poza tym ninja zaczeły dostawać support od Honors Veil (popraw mnie jesli z poprzednich setach cos było znaczacego) i juzsaw stanie dojść do pierwszej 10 turnieju rangi SCh dla mnie to znak że juzsie da tym cosugrać a widząc jakie karty dostają w THW to myśle że juz niedługo stac ich będzie na więcej, poza tym dobry kierowca to nie wszystko.

Odnosnie zmieniania klanów, jak naprawde czujesz sie z klanem zwiazany i nie masz ochoty go zmieniacto jaki sensa ma narzekanie? mysle że trzeba poprostu przyjać do wiadomoście ze kaln idzie w tym a nie innym kierunku i już

Sorry, to że wychodzą karty z napisem ninja nie znaczy, że theme staje się mocniejszy, karty z napisem mantis też wychodziły, powiedz chłopakom że były fajne;/ W tym dodatku faktycznie są dla nich dwie fajne karty, ale theme ciągle jest gówniany, a że bardzo doświadczony gracz raz nimi prawie wszedł do top 8, to tylko gratulować.

pinokyo

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 854
  • All your base are belong to us
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #75 dnia: 2008-09-09, 17:03 »
a że bardzo doświadczony gracz raz nimi prawie wszedł do top 8, to tylko gratulować.
raz prawie wygralem shadowlandami na honor
Ty mylisz, ze jestes Ben Affleck?

Togashi Yeti

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 356
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #76 dnia: 2008-09-09, 18:11 »
a że bardzo doświadczony gracz raz nimi prawie wszedł do top 8, to tylko gratulować.
raz prawie wygralem shadowlandami na honor

raz prawie polizałem się w łokieć, raz też prawie złożyłem działających wjazdowych mnichów. w zasadzie sytuacja tego archetypu przypomina tą u Skorpiońskich ninja - też niby jest masa kart, ale i tak nic nie robi.

no, ale to nie jest program o mnie ;).
Toshiro
Ronin*Samurai*Yojimbo*Storyteller*Poet*Tactician*Good Person


Raven

  • Scorpion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1337
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #77 dnia: 2008-09-10, 02:21 »
KAtsa, jasne masz racje tyle że to czy theme jest gówniany czy jakikolwiek inny to Twoje prywatne zdanie, faktem jednak jest rosnace nim zainteresowanie a co za tym idzie jego rozwój. Efektem jest to ze jesli chodzi o klan skorpiona coraz czesciej jako top mamy DVD z mocnym supportem ninjów, a jak będą dostawać dalej taki support jak w THW to mysle ze będą grani ale to moje prywatne zdanie

poza tym wydaje mi sie ze w THW wyjdzie wiecej niz 2 grywalne karty do ninjów

Pavcio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 44
  • "Why so Serious?"
    • Zobacz profil
Odp: [Hw] skorpiony
« Odpowiedź #78 dnia: 2008-09-10, 18:10 »
I tak się cieszcie, że macie 2 Themy do swojej frakcji: Dishonor/Ninja
Dragon już nie wiadomo czym jest, czy fighting monks, DJ Honnorrunner na płytach winylowych, Magistate "control" deck czy też Kensai. Kurcze, chcieliby dać dragonowi wszystko i wychodzi gówno bo "to many possibilities"...
A co się tyczy Spiderka, to Raven wie jak się skończyły moje próby robienia Honorowego Spidera

A Ninja mają w sobie potencjał a ten ich silent movement... grrr, nie mówiąc o tokenach, a DvD nadal święci triumfy. Nie dostajecie "mighty" kart ale dostajecie choć trochę czegoś w jednym klimacie a nie wszystko po trochu.

Scorpion jest Cool 8)

Daigotsu Pavcio
Spider Clan - Courtier - Berserker - Loyal - Inexperienced - FFG TCG paratrooper