Autor Wątek: [GotE] Scorpion  (Przeczytany 9664 razy)

Kamil

  • Unicorn Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 155
    • Zobacz profil
[GotE] Scorpion
« dnia: 2008-12-29, 10:50 »
skorpy doszły
http://kuroiban.net/

jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-12-29, 10:54 »
please wrzuć ktoś skany do tego topicu :D

bo: Page Blocked:D

Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz

Bayushi Seita

  • Scorpion Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skorpion z imienia, Skorpion z natury
    • Zobacz profil
    • Scorpion hideout
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-12-29, 10:54 »
Doszły i na pierwszy rzut oka wyglądają nieźle. W końcu jakieś wsparcie do dyshonoru:) A i ninje sie z nowej persony ucieszą:)


Ludzie, to nie jest forum o grze "Legend of the Five Lawyers"!

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-12-29, 11:08 »
szok :o

szok :o

mrok zuo i wielkie zdziwienie...

3 przydatne postacie, 3 z 7 opublikowanych....

co się stało? :)

i wraca polityczno-magistrejtowy way :D jupi :)

edit:
jedyne do czego mozna sie przyczepic to do HR-ek, jakby nie patzrec 0 i 1 to dla nas duzo ;)

a boxik polityk do robienia tego calego "bow your target courtier to do very bad thing.." jest super :)

dopiero zobaczyłem akcje ;D
o ja piernicze... myliłem się, oni nas jednak lubią ;)
« Ostatnia zmiana: 2008-12-29, 11:19 by Centurion »
Shoju na prezydenta! :)

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #4 dnia: 2008-12-29, 11:23 »
No i nie wiem czy nie przestać grać po prostu. Dyshonor dostał o wiele za fajnie, chyba że ostro zostanie skrócony zmianami w zasadach albo brakiem wsparcia w CE, powtórzy się sytuacja z początku SE. Dno, nie dość, że nie myślą, to jeszcze nie uczą się na błędach.

Ninja konsekwentnie dostają wsparcie do poison tokenów, w SE to po prostu nie działa, potrzebujesz samurajów żeby dobierać karty. Tsi Blade jest nie grywalne spod KW. No i potrzebujesz więcej niż jednej akcji żeby kogoś zabić, a Twoje postacie są drogie i łatwe to wyjęcia.

Kensai jest unique, więc nie mimo że jest fajny, to nasi kensai'e nie staną się nagle grywalni.

Mogliby się już zorientować, że są zbyt głupi, żeby stworzyć i utrzymać T1 dyshonor theme, nie niszcząc balansu w tej grze. I dać wsparcie do militarki albo switch'a.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #5 dnia: 2008-12-29, 11:38 »
No i nie wiem czy nie przestać grać po prostu. Dyshonor dostał o wiele za fajnie, chyba że ostro zostanie skrócony zmianami w zasadach albo brakiem wsparcia w CE, powtórzy się sytuacja z początku SE.

chyba coś ci się pokićkało przeciez dyshonor na początku SE był niemalże nie do zatrzymania brak jakiejkolwiek mety a wszystkie karty podstawy dyshonorującej już były wiec nie wiem o co ci chodzi?
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

gaijin

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2284
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #6 dnia: 2008-12-29, 11:46 »
Nie zrozumiałem Twojego posta, Walec. Mógłbyś wyklarować?

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #7 dnia: 2008-12-29, 11:54 »
Szkoda ze Dragony nie dostaja takich postaci jak Hirose. Wyglada jak przyjemny set dla scorpa. wsparcie dla ninjow cieszy

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #8 dnia: 2008-12-29, 11:56 »
proste początek samuraia był dla dyshonoru genialny - wiec mówienie że będzie w CE kiepsko jak w samuraiu to chyba lekkie nad użycie bo jak ma być tak kiepsko jak w SE z dyshonorem to powiem tak ze nie zabardzo mi się chce grać w CE skoro dyshonor w SE dla niektórych deków przeszkoda nie do przeskoczenie nie zależnie ile mety włożą

marudzenie że dyshonor nic nie dostawał i jest słaby troche chyba też jest nie na miejscu w top 16 w Karls Ruhe było chyba 4 dyshonory
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

berto

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 990
    • Zobacz profil
    • the
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #9 dnia: 2008-12-29, 11:58 »
hmm kurcze nie wiem czym wy sie tak zachwycacie... nie widze tam naprawde nic az tak ciekawego...

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #10 dnia: 2008-12-29, 12:00 »
walec no ale przecież katsa napisał dokładnie to o czym mówisz wiec nie rozumiem do czego się odnosisz? w jaki sposób odczytałeś to dokładnie odwrotnie niż on napisał...

czytaj ze zrozumieniem proszę...

berto te karty są naprawde dobre, jak pograsz np na Koteiu przeciw nim to zrozumiesz ;)
Shoju na prezydenta! :)

Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #11 dnia: 2008-12-29, 12:10 »
@berto- bo tam jest fura dobrych kart

inexplicable challenge- na pewno znajdzie gre we wszystkich politycznych deckach- nie dosc ze bowuje, to jeszcze robi albo honor lossa albo gaina- i nie jest wyszczegolnione kto ma go dostac, potrzebujesz to mozesz sobie samemu obnizyc, karta wytrych
game of sadane- kolejny tak po prostu dyshonor, a oprocz tego jeszcze moze zbowowac, no bomba- chyba lepsze niz betrayal
fujitani jest chyba po to zeby zejsc w dol do okolo -15 zeby mozna bylo odpalic bombe dyshonorowa latwiej, innego zastosowania nie widze chwilowo, moze honorowka  ;) ;D
shigeru- swietny tani box courteir samurai, do tego robi honor lossa na wejscie, bomba- spiewa tanczy stepuje
ishikura- parametry ok, zdolnosci bardzo ok, w ogole mozna powiedziec ze kolo jest przepakowany (nawet na obrazku)
bayushi hirose- tutaj wlasnie nie wiem, troche droga jest i wymaga zdyshonorowanego kolesia, ale swoja droga duzo robi- bow i 2 w dol, nie wiem, ktos ja przetestuje na pewno
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #12 dnia: 2008-12-29, 12:14 »
wsparcie dla ninjow cieszy

Jakie wsparcie i kogo cieszy? 4/3 za 8, bez samurai traita? Czy uboga wersja Silent Movements? Akcja jest niegrywalna w SE i jeżeli okaże się grywalna potem, to nie będzie to dobrze świadczyć o ninjach, postać idealnie wpasowuje się w theme: 'położę albo nawet zabiję Cie w jedynych 6 akcjach, o ile w międzyczasie nic mi nie zrobisz, a potem się poddam bo nie będę miał kart w ręce'.

Dziękuje bardzo za wsparcie.

Edit: Walec.. czytasz jak piszesz:)
« Ostatnia zmiana: 2008-12-29, 12:16 by katsa »

jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #13 dnia: 2008-12-29, 12:26 »
hey ktoś wrzuci te grafy :D PLEASE:D
Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz

Gothmog

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 622
  • Barlog's Commander
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #14 dnia: 2008-12-29, 12:28 »
bayushi hirose- tutaj wlasnie nie wiem, troche droga jest i wymaga zdyshonorowanego kolesia, ale swoja droga duzo robi- bow i 2 w dol, nie wiem, ktos ja przetestuje na pewno
  raczej mega droga - zauwaz ze ma wymagania honorowe (0 ale ma),

shigeru- swietny tani box courteir samurai, do tego robi honor lossa na wejscie, bomba- spiewa tanczy stepuje
  tez nie koniecznie box- ma wymagania

Takagi tez ma wymagania:) A jak grasz dishonorem to raczej szybko spadasz ponizej zera.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #15 dnia: 2008-12-29, 12:33 »
Cytuj
Takagi tez ma wymagania:) A jak grasz dishonorem to raczej szybko spadasz ponizej zera.

nom to są jedyne wady tych kartoników jak pisałem już wcześniej... albo szybko wystawisz albo będzie problem i to fakt
Shoju na prezydenta! :)

berto

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 990
    • Zobacz profil
    • the
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #16 dnia: 2008-12-29, 12:39 »
te akcje sa ok, mialem raczej na mysli personki... grafa tez jakas taka dziwna no i wydaje sie ze zmienili fiolet na czerwien co mi sie za bardzo nie podoba...

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #17 dnia: 2008-12-29, 12:41 »
te akcje sa ok, mialem raczej na mysli personki... grafa tez jakas taka dziwna no i wydaje sie ze zmienili fiolet na czerwien co mi sie za bardzo nie podoba...

Eee? Fiolet? Coś przegapiłem. Z personalek istotny jest box samurai/courtier bardzo potrzebny w dyshonorze. No i Kensai jest bardzo fajny, szkoda że reszta nie chce współpracować.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #18 dnia: 2008-12-29, 12:46 »
Akcja do ninja jest o tyle lepsza od silenta, że może kilka postaci przenieść ;) Ale kolejny ninja bez samuraia, to faktycznie żal
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Odp: [GotE] Scorpion
« Odpowiedź #19 dnia: 2008-12-29, 12:57 »
Akcja do ninja jest o tyle lepsza od silenta, że może kilka postaci przenieść ;)

Aha. Możesz przenieść nawet wszystkich, prostych, bez followerów, z current battlefielda, i nie do domu. Na prawdę lepsze od silent movement, a także od dommed'a. Bez jaj, jedyna rzecz która już jest ok dla ninja to movement. Plus, jak jeszcze raz zobaczę 'without non-ninja followers' to coś mnie trafi, wydają 100 kart makulatury co dodatek a nie mogą jednego ninja follower'a dodać?