Autor Wątek: Houritsu Mura  (Przeczytany 2371 razy)

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« dnia: 2007-09-01, 15:33 »
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-01, 16:08 »
No mi się podoba jak wyjdą jakieś akcje do magistrtów i jeszcze paru takich to może będzie można złożyć ciekawą kontrolkę.


Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-01, 16:09 »
kontra wobec Utaku Plains ale ze znacznie lepszą zdolnością
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Matsu Jirobei

  • Lion Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 180
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-09-01, 16:39 »
Bardzo fajny domek szkoda tylko że mantisowski :D
Lion Clan Samurai Deathseeker
Battle: Destroy Jirobei to hug all Khan Fan's
" I love all of them"
 [/url]

Kakita Miyato

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-09-01, 18:37 »
Cytat: "Matsushiro"
No mi się podoba jak wyjdą jakieś akcje do magistrtów i jeszcze paru takich to może będzie można złożyć ciekawą kontrolkę.


A jeszcze masz mało fajnych akcji dla magistrów :?:  :shock:



miyato,

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-09-01, 18:37 »
Cytat: "Shinjo Drożdż"
kontra wobec Utaku Plains ale ze znacznie lepszą zdolnością

No nie wiem czy ze znacznie lepszą zdolnością.. imho całkiem na odwrót.
Ability z Utaku a) nie kiwa Ci gościa, b) działa na każdego, c) wpisuje się w cały force reduction mech.

Tą zdolnością kiwasz tylko swojego, no i są klany gdzie będziesz miał problem z chi.

Overall domek troche taki sobie. Mało jeszcze sensownych kart magisterskich z porównaniem do ph (restoring order i allegations, coś jeszcze?). Zależy na pewno co dojdzie w akcjach i postaciach pod to. Ale póki co nie rozwala mnie.

Btw - dlaczego kontrolke? Jaką kontrolke?

Kakita Miyato

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 383
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-09-01, 18:50 »
Jeszcze masz followera Imperial Magistrates. Później jest jeszcze Scouring the Village (chyba tak to się nazywało).

Włóż jeszcze wszystkie te must have'y ogólne i mantisowe, a zostanie Ci niewiele miejsca w decku.

Moim zdaniem dobry domek. Bez przegięć, ale też na pewno nie będzie to tylko czysty kartonik, co daje kasę.


miyato,

Eldar

  • Lion Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 146
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-09-01, 19:00 »
Dlaczego Imperial Magistrates uderzają w klany najbardziej honorowe co?
Po tym minusie do PH powinno byc jeszcze  "unless your opponet are Lion Clan player" :)
To teraz na Vigilance Keep (gdzieś mi sie obiło, ze to Lionowska twierdza, jak ktos może to niech potwierdzi) powinno być  "In battle your Personalities have +1 PH" :)
 
Przez ten domek Akodo Hiroyuki nie będzie już taki fajny :(

mihau

  • Dragon Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 414
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-09-01, 19:50 »
to ja mam pytanie maści "storylajnowej" -> jak to się stało że niegdysiejsi piraci (no chyba każdy z naz pamięta te czasy) stali sie nagle siewcami parządku - prawa - spokoju, ogólenie rzecz ujmując policją w Rokuganie ?  No ja kumam jak by to były te błękitne pokurcze; nawet Ci czerwioni krwiopijcy; no a juz na sto procentów mogli by to być Święcie Oświeceni Mnisi Dragońscy - ale portowcy, rybacy, galernicy ?  /// JAK TO UZASADNIA fabułą naszej bajeczki ? eh ....

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-09-01, 20:04 »
Cytat: "Kakita_Miyato"
Jeszcze masz followera Imperial Magistrates. Później jest jeszcze Scouring the Village (chyba tak to się nazywało).

Włóż jeszcze wszystkie te must have'y ogólne i mantisowe, a zostanie Ci niewiele miejsca w decku.

Moim zdaniem dobry domek. Bez przegięć, ale też na pewno nie będzie to tylko czysty kartonik, co daje kasę.


miyato,


Eee? Imperial Magistrates nie porównują nic do ph przeciwnika - po prostu zmniejszają force o chi (i dyshonorują jak poszło z magistra), a Scouring the Village to badziewie. Może coś wyjdzie pod magistrów, mam nadzieję. Ale narazie, to bardzo średni jest ten domek. Na pewno nie czysty kartonik, ale o wiele fajniejsze kartoniki dostali w SE:)

MotoChagatai

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-09-01, 23:04 »
Cytat: "mihau"
to ja mam pytanie maści "storylajnowej" -> jak to się stało że niegdysiejsi piraci (no chyba każdy z naz pamięta te czasy) stali sie nagle siewcami parządku - prawa - spokoju, ogólenie rzecz ujmując policją w Rokuganie ?  No ja kumam jak by to były te błękitne pokurcze; nawet Ci czerwioni krwiopijcy; no a juz na sto procentów mogli by to być Święcie Oświeceni Mnisi Dragońscy - ale portowcy, rybacy, galernicy ?  /// JAK TO UZASADNIA fabułą naszej bajeczki ? eh ....


wpadł do nichluke skywalker  i przeciągnął na dobrą stronę mocy... albo to nei ta bajka ;p

co do domku jeżeli wyjdą sensowne postacie i/lub akcje może byc ciekawy ;]
Unicorn clan Samurai* Tactician* Cavalry* Uniq* Loyal*
'Who can stop me?" only The Khan could stop himself...

Eldar

  • Lion Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 146
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-09-02, 00:06 »
Cytat: "mihau"
to ja mam pytanie maści "storylajnowej" -> jak to się stało że niegdysiejsi piraci (no chyba każdy z naz pamięta te czasy) stali sie nagle siewcami parządku - prawa - spokoju, ogólenie rzecz ujmując policją w Rokuganie ?  No ja kumam jak by to były te błękitne pokurcze; nawet Ci czerwioni krwiopijcy; no a juz na sto procentów mogli by to być Święcie Oświeceni Mnisi Dragońscy - ale portowcy, rybacy, galernicy ?  /// JAK TO UZASADNIA fabułą naszej bajeczki ? eh ....


częsciowo troche wyjaśnia to:
Cytat: "Intention & AmbitionBy Shawn Carman"
The Mantis Champion laughed again. “It serves our purpose in a number of ways. As Eihime said, it certainly places us in a position of power with regard to the impending political struggle. It also allows us to extend our network of merchants, contacts, and customers throughout the unaligned lands with greater speed.”

“Why not use the Tsuruchi or Moshi lands?” Singh asked further. “Why construct a new village?”

“The Tsuruchi and Moshi lands are too remote. Travel to and from them will be difficult. We need a village where our magistrates and troops can marshal and deploy quickly, as soon as word arrives that they are needed. Houritsu Mura, the Village of Law, will be that headquarters in the northern Empire.”


link do całości: http://www.l5r.com/story/intention-ambition/

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Houritsu Mura
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-09-02, 03:17 »
Mihau - to sprawka Naizena :P Wspierał piratów, bo nad nim była Kumiko, ale przestał i tyle ;p Tak pokrótce ;p

Co do domku - akcja ujdzie... Troche słaba w środowisku, gdzie wszystko jeździ tam i spowrotem jak mu się tylko podoba. Co do -1PH - niewiele to daje. Akcje magistrate'owe stają się dobre na zdyshonorowanych gościach. Czysty mantis nie ma wiele rzeczy do dyshonoru; Allegations (staple 3x), nowy koleś (albo jedzie do domu dyshonornięty albo RA w tej turze w niego mają +6 siły), Brand of Cowardience (słabe; wracasz do domu, tracisz 2 honoru - opposed gość jedzie do domu zdyshonorowany; bez wymagań). Poza tym to tylko rzeczy w stylu Cowarda itp.

Mantisy potrafią zrobić duuuże kuku zdyshonorowanym kolesiom. Ale jest problem - sami ich nie zdyshonorują. Dlatego można znależć w takich taliach np. 3x Bayushi Saya ;p


A co do magistrate'owych akcji, to jest jedna fajna skorpiońska - Righteous Fury. Kiedyś zagrałem to dwa razy na kraba w jednej bitwie, był bardzo niepocieszony ;p i wyciągał strzały z tyłka.