Autor Wątek: StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep  (Przeczytany 9938 razy)

Ratman

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« dnia: 2007-09-14, 15:18 »

Eldar

  • Lion Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 146
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-14, 15:41 »
Po pierwszym rzucie oka.

Eeeee.... ?
Nie wiem za bardzo co powiedziec. Nie wiem, ale chyba nie tylko ja spodziewałem sie czego innego.

Musze to przetrawić na spokojnie.

Bardzo spokojnie :)

ps. Te płaskorzeźby to Lwy czy Gobliny są? :) W ramach oszczędności materiału po wojnie z Khanem budowniczy zabrali pozostałości z Kitsu Tombs chyba.

Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-14, 16:43 »
jakiś taki nijaki
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-09-14, 16:43 »
Na miejscu lwa to domkami za bardzo bym się nie chwalił :P
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-09-14, 17:00 »
Haha, pośmialiśmy sie, a teraz serio, gdzie domek?

Nota : na Swiftswordzie ktoś pocieszającym tonem rzucił, że ten domek jest dlatego, że po StS Lewki będą miały problem z defensive dishonorem przeciwko Cranom czy Scorpom - stąd domek dający honor w ataku...

ALE - w opisie coś piszą o Ikoma Tatsunori, który ma wykorzystywać honor. Może nie jest aż TAK źle ? Czekamy, czekamy - bez previu pozostałych postaci ten domek ma góra 2/10 - w porównaniu do pozostałych domków jest UWalony *)

*) Useless & Worthless
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-09-14, 17:01 »
Jeee! Nie tylko Mantis dostał domek ni to z dupy ni z pietruchy :D


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-09-14, 17:19 »
Sorry, ale ten domek mantisa jest dużo lepszy niż ten lwi, przynajmniej cokolwiek robi, natomiast ten lwi da CI max 15 honoru w grze, przy baaaaaardzo dobrych wiatrach. Gdybyś zyskiwał ten honor też po zniszczeniu armii przeciwnika w ataku to byłby fajny.
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Eldar

  • Lion Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 146
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-09-14, 17:19 »
Nawet jeżeli pojawią sie jakies akcje, postacie to ten domek jest i tak za ubogi. Identyczna pomyłka jak przy CF. Brakuje chociażby plusa do PH dla postaci w bitwie. Cokolwiek chociaż mogliby dodać. Bonus do Forca od PH dla personalki lub cos w tym stylu. NIe wiem.
Weźmy dla porównania The Shiotome Halls z Lotusa - zasada działania była podobna - i tylko tyle. The Shiotome Halls miały dodatkową  fajną reakcje idealna dla atakujacych decków a tutaj? Bida z nędzą.
Użwyajac tego domku zyskam srednio 3-4 honoru, w super przypadkach moze nawet 6. Pod warunkiem że zniszcze prowincje (gdyby chociaż było "zniszczenie armii")
Jeżeli bede grał na military honor to i tak pod innym strongholdem, ktory cos zrobi w bitwie albo przed bitwą. Taki Żuraw/Dragon i tak nastuka tego honoru szybciej, ścigac sie z nim nie ma sensu, trzeba bić :)

Jedyną naprawdę fajną rzeczą jest... flavor.

Ale poczekajmy, zobaczymy, może to faktycznie jakiś niezrozumiały dla zwykłych śmiertelników boski plan AEG.

MotoChagatai

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-09-14, 18:06 »
Hahaha   :lol:  moze to jest jakiś żart AEG?? Domek  całkowicie do d**y
Unicorn clan Samurai* Tactician* Cavalry* Uniq* Loyal*
'Who can stop me?" only The Khan could stop himself...

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-09-14, 20:01 »
a załozysz że da się na tym domku naprawde silny dek złozyc
już dawno mi chodzi po głowie switch lionowy i ten domet chyba jest jego uwieńczeniem
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-09-14, 20:43 »
Lwi switch ? HoA (def lub off) albo X (off).

Bez NAPRAWDĘ dobrego dojścia róznica jaką robi w honorze ten domek jest nieistotna -  jedyna opcja to pełny honor-attack, ale ponieważ domek wymaga zjadania prowincji, trzeba te prowincje czymś zjeść - i wracamy do X, które są po prsotu skuteczniejsze w dociągu.

Paku - jakie 15, po zjedzeniu 5tej prowincji już raczej nie ma z czym się być i honor win nie następuje.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-09-14, 21:12 »
Mając młodego na stole i zjadając 3 prowincje zyskuje się te 15 honoru :P
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-09-14, 22:45 »
Paku. Domek Mantisa istotnie coś robi. Ale to co robi, jest żałosne ;p

Tak czy siak - to nie jest topic o tym. Jakby co, to zapraszam do odpowiedniego tematu ;p


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-09-14, 22:59 »
chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że i tak jest on lepszy niż ten lwi
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Kakita Tatsuyoshi

  • Crane Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 199
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-09-15, 02:50 »
Domek rzeczywiście taki dziwny ale co miał powiedziec żuraw jak dostał w lotusie PPC ?

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-09-15, 08:23 »
jak w przyszłym tygodniu znajde chwilkę to w rzucę moje wypociny

ale z takich pomysłów ogólnych to granie (nobles end, shinjo courage, wardence, doji armor) i mozna dosyć systematycznie dostawać 5 honoru za prowincje plus yobajin alliance lub brilliant victory jeżeli uda się za jechać 2 prowincje to mamy już konkretny zysk honoru

4-5 honoru to taka dodatkowa tura bliżej warunków
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-09-15, 08:39 »
jak wrócę z Lubina wrzucę moje grublme na to co już ujawniłeś :) CZAS MNIE GONI
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Ratman

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-09-15, 15:03 »
@Walec
Doji Armor ani pompowanie PH nie pomaga, domek sprawdza base PH.
Vigilance Keep: After you destroy a province as the attacker : Gain honor equal to base Personal Honor of one of your Personalities at the battlefield.

Ale, przytoczę ciekawy cytat Lead Designera, z dyskusji nad domkiem na forum AEG:
Cytat: "Bryan Reese"
I have played quite a bit of BM switch in SE and the constant threat of crossing 40 while threatening provinces is very powerful in SE. After KD, I am not looking at getting into more arguements with Lion players (anyone remember how "terrible" Yoshike, Shigetoshi, and Hachigoro were?), but the simple fact is this will most likely be the stronghold of choice for Lion honor. On turns 4, 5, and 6, if I have my choice of discard 3 cards to draw 3 cards (Crossroads Fortress), get three turns worth of a good ability i.e. Hachigoro (Hall of Ancestors), or gain 7-8 honor and cross 40 a turn early(assuming taking two provinces with a 3-4 ph guy), I am going to go for 7-8 honor and cross.

When/if I build a Lion switch, I doubt I will switch my deck much. Certainly I will play card which synergize with switch more, such as Shinjo's Courage, A Noble End, and Strength in Certainty and perhaps a few Dynasty side changes, but most of my fate deck will still be geared towards winning battles.

Let's do a little math here with a few safe presumptions.

- You take two provinces over the course of a game (from attacking on turn 4,5, and 6), netting you 7 honor from the box (one 3ph guy, one 4ph guy)
- You buy 4 guys for full on turns 3-6, netting you 14 honor (3,3,4,4)
- You gain 6 honor from battles (resolution, Shinjo's Courage, A Noble End, etc.)
- Yobanjin Alliance will resolve by turn 6 about 75% of the time gaining you 8 honor

So we have 7 (starting honor) + 7 + 14 + 6 + 8 = 42, and I think I am pretty conservative with my numbers here, as you will most likely gain more than 6 from battles, and I didn't count in great synergy like Governor's Court/Ikoma Noda. What this means to me is that while taking provinces (denying your opponent dynasty resources to return the favor) you can usually count on crossing turn 6, winning turn 7. On a good draw that is probably one turn faster. If you were playing with CF or HoA, it would take you one turn longer to cross.

So in summary, my personal feelings are if you wish to play Lion honor or switch (though the two are basically the same deck), this is your best option by far. If you want to continue with straight military, one of your other great strongohlds will be a better option.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-09-15, 22:03 »
Czyli : lead designer uważa, że grając militarnym Lwem, w 3, 4, 5 i 6 turze kupuje się gościa honorowo a jednocześnie w 3, 4 i 5 turze zdejmuje się w sumie 2 prowincj bez akcji i dociągu z X'ów.

To wiele tłumaczy, jeżeli chodzi o obecne previu... Chociaż nie tłumaczy, skąd mają playtesteró, chyba z Kazania.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-09-16, 09:36 »
a pompowanie PH przydaje się do akcji które wymieniłem (SC i NE :) no i przeciez doszła jeszcze jena akcja sprawdzająca PH

moim zdaniem to mozliwe no i co za problem zsciagnac 2 prowincje w nawet niech bedzie w 2 turach ataku
ja teraz grając lionem prawie zawsze kupuje pierwsze 2 postacie z honorem (no chyba ze nie ma takiej mozliwości

a dociąg z x nie zawsze wykorzystuję bo czesto nie ma co zrzucić :) a akcje w stylu SC i NE i tp też pozwalają całkiem skutecznie zajezdzać prowincje :) a dodatkowo dają całkiem fajny honor
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*