Autor Wątek: StS Lion Preview  (Przeczytany 3372 razy)

Radko

  • Personality
  • Wiadomości: 311
    • Zobacz profil

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-14, 18:39 »
Nie znam się za bardzo na lwach, ale te postaci są jakieś takie... gówniane...

Natomiast akcja justly earned victory mogłaby się w sumie zmieścić w krabach ;) porównywanie siły? jasne :)
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-14, 19:47 »
Akcje bardzo fajne.

Łańcuszek reconów jest śmieszny a najlepsze w nim jest to że można go wypłacić z jednego scouta.
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

MotoChagatai

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-09-14, 19:53 »
akcje fajne ;]

co do postaci to wywołują mieszane uczucia Bm'ki przynajmniej sie nie boją :P
Unicorn clan Samurai* Tactician* Cavalry* Uniq* Loyal*
'Who can stop me?" only The Khan could stop himself...

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
StS Lion Preview
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-09-14, 20:38 »


Dostaliśmy całkiem sporo personalek bazujących na PH. Jaka szkoda, że nie zrobiono NIC, żeby móc coś z tym zrobić. Nasi skauci ze sobą nie wspołpracują (każdy ma coś innego, a najmocniejszy z nich - kiwa wszystkich pozostałych), taktycy zgodnie z tradycją mają akcje taktyczne (dobrze, że chociaż mają ponad 2 Force). Po raz kolejny pojawiają się motywy w stylu 'zrób akcję albo miej Force' (dethseekerka, Roar) - co prowadzi w prostej linii do swarma... Czego dowodem jest Swarmowa karta - która oczywiście nie mogła kosztować 2G, bo to by było za tanio :/

W skrócie - liczyłem na domek podwyższający PH (w ten czy inny sposób). Postacie wyszły pod taki tomek, ale sam domek zniknął, zastąpiony przez coś innego, co wygląda jakby uciekło z playtestu.

Synergii - brak.

Dwie rzeczy pozytywne - taktyk 4F za 7g z użyteczną zdolnością i Kafu, który jest śliczny.

[EDIT : skauty]

'Ale przecież boskie skauty' - ehe, tylko trzeba je dociagnąć, a Lew w dociąganiu Opena jest 100 lat za mujina...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-09-14, 22:19 »
te postacie były by świetne gdyby były Unicornami - a tak nie wiadomo na co im te akcje bazujące na ph inna sprawa, że np Lions Roar pojawi się w BMkach
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-09-14, 22:41 »
Recony są GENIALNE! Może odtworzę skautów :P mantisowych ^.^

Justly earned vicotry też fajne - kiwam gościa z mniejszą ilością kart? Nie ma sprawy ;p


Eldar

  • Lion Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 146
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-09-15, 01:14 »
Podobnie jak w innych previu - są plusy i minusy.

Akodo Katsumoto - ten pan chyba sie nie sprawdzi.Akodo Terumoto jest jednak lepszy, mimo że droższy. Też tapuje, tez taktyk, tez 4/3, a dodatkow ma 3PH.

Kafu - to jest fajna postać, 8g troche boli ale zawsze można zrobić z niego "dead" i już jest lepiej.

Kitsu Tenshin - porażka, jedyne plusy to Samurai/Scout. Poza tym nic nie wnosi. Jednak do robienia "deadów" Kitsu Katsuko jest niezastąpiona.

Matsu Sakai - byłby super gdyby były bonusy do PH. W innym przypadku to nie wiem co on potapuje. Courtierów jakiś chyba.

Justly Earned Victory - przydatne obie akcje. Mając Beniki na stole i mase Cat Follower pierwsza moze ładnie działać.

Łańcuszek Reconów - tak jak pisał Sejmitar. Przy dociągu Lwów zagranie tego nie jest takie łatwe. Podoba mi sie Surveying the Land ale co z tego, gdy jedynym sensownym na razie Scoutem jest Matsu Yoshike.

Minusów jest jednak chyba więcej. Mam wrażenie że z kart skorzystają bardziej inne klany :) Szkoda, ze my nie bardzo mamy co wybrac z innych previu.

Moje pierwsze wrażenie Lionowskim StS'em - rozczarowanie, ale w 70% z powodu domku.

MotoChagatai

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 283
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-09-15, 01:41 »
Kafu idealnie pasuje do BM'ek i pewni sie zmieści na upartego w decku... szkoda ze nie ma fioletowej obwódki :P
Unicorn clan Samurai* Tactician* Cavalry* Uniq* Loyal*
'Who can stop me?" only The Khan could stop himself...

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
StS Lion Preview
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-09-15, 10:50 »
Ooo, Kafu z pomocą Gathering Darkness może już próbować samotnych (bez Followers) wjazdów na puste prowincje nawet jeśli nie ma tego nieszczęsnego Samuraja i Taktyka (bo akurat to można skopiować).

Pytanie tylko, czy w turze w której wreszcie uda się go wrzucić na stół, będzie jeszcze bitwa z nie bronioną prowincją.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-09-16, 12:30 »
Doczytałem drugą akcję karty Justly Earned Victory i stwierdzam, że jest konkretna :) (anty battle maiden :P) Ta karta musi pójść do Kraba :D
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
StS Lion Preview
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-09-16, 13:22 »
Cytat: "kempy"
Ooo, Kafu z pomocą Gathering Darkness może już próbować samotnych (bez Followers) wjazdów na puste prowincje nawet jeśli nie ma tego nieszczęsnego Samuraja i Taktyka (bo akurat to można skopiować).


Kafu + Samurai + Tactician = 2 konkretne postacie na stole + 1 postać w discardzie. Raczej nie jest prawdopodone, by ktokolwiek zakładał, że da mu taktyka... prędzej talia z menhari gata i / lub fan of command...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
StS Lion Preview
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-09-18, 11:46 »
Preview nie jest najgorsze ( w por z innymi preview z sts) , ale nie jest tez najlepsze.

Akodo Katsumoto - Mojim zdaniem jest lepszy niz terumoto , bo jest tanszy ,za 7 g 3f/3 chi i taktyk to calkiem niezle , gdyby mial tylko 3 ph nie zastanawialbym sie wogule czy wrzucac go do decku , a tak to trzeba pomyslec.

Kafu - Mrok , naprawde swietna postac , doskonala do hoa , bo mozna skopiowac jej cavalry i swietna zdolnosc:) Szkoda tylko ze taka droga , zdaje sie ze jej wielkim przyjacielem bedzie Katsuko:)

Kisu Tenshin - non comment , kicha jakich malo.

Matsu Kameko - Niezle staty , szkoda tylko ze jeden chi , niezla zasada szkod a ze musi sie do niej bowowac , zysk 1 honoru jest troche smieszny. Pozatym bardzo fajny art.

Matsu Sakaki - Fajnie ze nie musi sie bowowac do swojej akcji , jednak uzyteczny tylko wtedy gdy ma + 1 ph lub wiecej.\

A lion's roar - Bardzo ucieszyla mnie ta karta , kolejna zabijaczka we lwach doskonala z Hachigoro , wiekszosc lwich postaci ma 3 ph , wiekszosc tez ma taktykow ( przynajmniej w mojich deckach ) a strzal za srednio 5-tke jest calkiem niezly:)

Justly Earned Victory - Odeslanie calkiem ok , zwykle Lwy maja duzo attach , a druga akcja battle to raczej przeciwko lwom;P

Unexpected reinforcements- narazie do niczego , moze kiedys sie do czegos sprzyda:P

Recony calkiem fajne , przy drawie lwow watpie jednak by byly grywane , za to w nonhumanach na scoutach moga byc ciekawe:)

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!