Regulamin rejestracjiSIEDEM CNÓT BUSHIDO


GI - uczciwość i sprawiedliwość. Samuraj nie rozeznaje się w odcieniach uczciwości czy sprawiedliwości. Samuraj wie, że jest prawda lub kłamstwo,  sprawiedliwość lub niesprawiedliwość. Także i ty nie skalasz się kłamstwem, fałszywym osądem, uprzedzeniem czy oszczerstwem.

REI - grzeczność i obycie. Samuraj nie jest tyranem ani brutalnym mordercą. Traktuje wszystkich, także i zwłaszcza wrogów, z uprzejmością. Także i ty zachowasz gniewne czy wulgarne słowa dla siebie, i będziesz uprzejmy w obliczu najgorszych prowokacji.

YU - odwaga. Tylko strach przed śmiercią może zniszczyć życie. Samuraj nie boi się śmierci, lecz rozumie jej groźbę. Także i ty stawiaj czoło przeciwnikom w imię zasad, w które wierzysz.

MEYO - honor. Pochwały i klątwy nie są tym, co definiuje honor Samuraj sam jest swoim sędzią. Także i ty bacz, by twój honor pozostał nieskalany.

JIN - współczucie. Farmerzy nie dbają o swoje plony tlyko dla siebie. Wojownik nie walczy tylko dla siebie Samuraj jest świadomy swojego obowiązku ochroniania innych. Także i ty pamiętaj i dbaj o dobrobyt innych, i nie czyń niczego co byłoby żerowaniem na słabych.

MAKOTO - całkowita szczerość. Słowa samuraja i jego czyny są jednym. Także i ty nie wyprzesz się swoich słów i czynów.

CHUGO - obowiązek i lojalność. Czyny i ich konsekwencje są jednym i tym samym. Lojalność samuraja jest niewzruszona. Także i ty pozostań wierny ideałom.


My będziemy baczyć na Twoje słowa i czyny. To co złamie prawa nadane przez ludzi, Cesarza lub Kami zostanie odpowiednio ukarane.