Ankieta

Określ, w jakiej formule ma zostać zrealizowana liga wrocławska L5R:

system kołowy (dla 12 graczy rozgrywki każdy-z-każdym to ok. 4-5 miesięcy rozgrywek)
5 (41.7%)
system mieszany (faza grupowa + rozgrywki pucharowe, < 2 miesiące)
1 (8.3%)
system swiss (np. 9 pojedynków dla liczby graczy większej niż 10; < 3 miesiące gry)
0 (0%)
pucharowy (wiadomo, zależy od ilości graczy, ale < 2 miesiące)
3 (25%)
wstrzymuję się
3 (25%)

Głosów w sumie: 12

Autor Wątek: WROCŁAWSKA LIGA  (Przeczytany 4959 razy)

Suzan

  • Wrocław
  • blank Personality
  • Wiadomości: 96
  • Agasha Suzu
    • Zobacz profil
WROCŁAWSKA LIGA
« dnia: 2010-07-14, 17:05 »
Od paru dni toczy się dyskusja odnośnie przyszłości LIGI WROCŁAWSKIEJ. W toku tej dyskusji doszliśmy do punktu, w którym trzeba się określić ile czasu chcemy poświecić na rozgrywki LIGOWE. Założenie odgórne jest takie, że przerwa pomiędzy rundami to 2 tygodnie (tak, aby każdy miał szansę rozegrania swojego meczu).

Każdy z proponowanych opcji ma swoje wady, jednak gdyby LIGA miała kontynuować swoje życia, to w jakim systemie miałyby się odbywać rozgrywki?
Phoenix Clan ? Shugenja ? Bloodspeaker ? Experienced ? Unique

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-07-15, 01:35 »
Dane dotyczące czasu rozgrywek są wzięte z sufitu, a poszczególne opcje nieprecyzyjne. Odmawiam udziału.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Wilczy

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 372
  • You have activated my Trap Card
    • Zobacz profil
    • ShadowForum
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-07-15, 07:48 »
Dane dotyczące czasu rozgrywek są wzięte z sufitu, a poszczególne opcje nieprecyzyjne. Odmawiam udziału.

Seconded.

Suzan

  • Wrocław
  • blank Personality
  • Wiadomości: 96
  • Agasha Suzu
    • Zobacz profil
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-07-15, 15:27 »
Dane dotyczące czasu rozgrywek są wzięte z sufitu, a poszczególne opcje nieprecyzyjne. Odmawiam udziału.

ad 1. Przy 12 graczy każdy musi rozegrać 11 rozgrywek * 2 tygodnie przerwy pomiędzy nimi oznacza nie mniej, nie więcej tylko 5 miesięcy.

ad 2. System mieszany, wg tego co zaproponował Erati, to dla tych samych danych (12 graczy, 2 tygodnie, 4.5 tygodnia na miesiąc) to około 2 miesiące.

ad 3. 9 * 2 tygodnie to faktycznie więcej niż 3 miesiące => 4 miesiące.

ad 4. Pucharowy... hmm... na pewno < 2 miesiące.

Ale spoko, dane wzięte z sufitu... :P
« Ostatnia zmiana: 2010-07-15, 19:12 by Suzan »
Phoenix Clan ? Shugenja ? Bloodspeaker ? Experienced ? Unique

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-07-16, 00:21 »
Przy systemie każdy z każdym gry z Pakiem, Endriu, Chordem, Rafciem, Maro mam załatwione w ciągu tygodnia. OBIE gry. Każdy z nich też. Są też na tyle 'popularni' w KFC, że bez problemu można ich znaleźć i zagrać mecz. Hania, Wilczy, Sephi to jakieś 2 tygodnie od dnia zero. Reidlos, Novex, ty, Maciek, Sylwan to 3-4 tygodnie. Czyli w ciągu 3-4 tygodni mam załatwione 13 meczy. W ciągu 2 tygodni dowolna osoba załatwi MINIMALNIE 2, po prostu wiedząc gdzie i kiedy umawiają się inni i dogadując się na mecz.

Tak, z sufitu.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Suzan

  • Wrocław
  • blank Personality
  • Wiadomości: 96
  • Agasha Suzu
    • Zobacz profil
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-07-16, 10:54 »
Nie, drogi kolego. Dane są wzięte z reguł obecnie stosowanych, w których zakłada się maksymalne wykorzystanie dozwolonych limitów. Zawsze się tak liczy tzw. górne ograniczenia. To o czym Ty piszesz to jest myślenie życzeniowe i nie ma nic wspólnego z rzeczową argumentacją.

Niemniej dziękuję za głos.
Phoenix Clan ? Shugenja ? Bloodspeaker ? Experienced ? Unique

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-07-16, 11:49 »
Ja jednej rzeczy nie kumam. Mowisz Suzan (tak wnioskuje), ze masz czas tak 1 dzien w miesiacu (moze 3 dni na 2 miesiace....cos kolo tego powiedzmy), zeby sie pojawic. I chcesz grac all vs all. I na koncu wyjdzie, ze wszyscy musza czekac na rozegranie twoich gier (a jezeli ty przyjdziesz a kogos nie bedzie to znow miesiac czekania). I faktycznie wtedy to bedzie trwalo 5 miesiecy. 1 miesiac grania dla innych graczy, 4 miesiace czekania na Ciebie...
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-07-16, 12:10 »
Nie, drogi kolego. Dane są wzięte z reguł obecnie stosowanych, w których zakłada się maksymalne wykorzystanie dozwolonych limitów. Zawsze się tak liczy tzw. górne ograniczenia. To o czym Ty piszesz to jest myślenie życzeniowe i nie ma nic wspólnego z rzeczową argumentacją.

Niemniej dziękuję za głos.

Jakich obecnie stosowanych reguł? Mówisz o obecnej lidze ? Obecna liga zakłada 2 tygodnie na mecz z tego powodu, że masz się do niego maksymalnie dobrze przygotować i rozegrać 5 partii. Po czym paść na pysk z wyczerpania. W systemie all vs all większy nacisk kładzie się na kolejnej rozegranie partii niż rozegranie jakiejś partii. Myślenie życzeniowe? A ktoś zadał sobie trud sprawdzenia, jakie są realia? Pewna grupa osób jest dostępna praktycznie na telefon. Nie tylko dla mnie, także dla ciebie, gdybyś po prostu zechciał ten telefon wykonać. Pewna grupa osób jest dostępna nie na telefon, ale na maila. Pierwsza grupa (ci 'jednotygodniowi') pozwalają ci załatwić zestaw meczy po postu jak będziesz miał czas - masz chwilę, sprawdzasz gdzie siedzą, i jedziesz grać. Pozostali wymagają pewnego umówienia się, ale śmiem wątpić, by w ciągu miesiąca nie udało się z nimi umówić. Z wrocka w ostatnim miesiącu widziałem z deckiem w ręku praktycznie wszystkie osoby. Ty widziałeś co najmniej 7, o ile nie więcej... A liczę tylko 2 spotkania na których byłeś. Do tego są turnieje, których ostatnio zabrakło - każdy turniej to min. 3 partie dla osób które mają ich mało. Plus jedna-dwie po zakończeniu rozgrywek turniejowych, a to daje 8 partii w miesiącu.

Poza tym pisałem, co się dzieje jak się meczy nie rozegra. Dostajesz wynikami wirtualnymi. Przy szacunku, że we wro jest teraz jakieś 20 graczy, jeżeli nawet na jednym spotkaniu zagrasz 3-4 partie już jest co liczyć.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Suzan

  • Wrocław
  • blank Personality
  • Wiadomości: 96
  • Agasha Suzu
    • Zobacz profil
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-07-16, 13:17 »
Hmm... czyli rozumiem, że:

- w systemie all-vs-all nie będzie ograniczeń czasowych (liga kończy się za X miesięcy)?
- nie będzie limitów na rozegranie partii (tydzień lub dwa na rozegranie partii)? 
- będzie łączenie tematów (turniej wliczane do all-vs-all)?

Co do realiów, to są takie, że mam dwójkę dzieci (co generuje pewne obowiązki), żonę (co generuje obowiązki do kwadratu) i pracę wyjazdową (co oznacza, że często mnie nie ma i mam więcej obowiązków). Do tego dochodzi jeszcze szkoła, czyli weekendy też mam zajęte. W realiach mam mało czasu na zagranie czegokolwiek w sezonie szkolnym. Teraz jest fajnie, bo są wakacje i mogę się poszlajać. I właśnie takie są realia, że ja muszę mieć tydzień lub dwa (najchętniej) na rozegranie meczu.
Phoenix Clan ? Shugenja ? Bloodspeaker ? Experienced ? Unique

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-07-16, 13:21 »
Cytuj
Co do realiów, to są takie, że mam dwójkę dzieci (co generuje pewne obowiązki), żonę (co generuje obowiązki do kwadratu) i pracę wyjazdową (co oznacza, że często mnie nie ma i mam więcej obowiązków). Do tego dochodzi jeszcze szkoła, czyli weekendy też mam zajęte. W realiach mam mało czasu na zagranie czegokolwiek w sezonie szkolnym. Teraz jest fajnie, bo są wakacje i mogę się poszlajać. I właśnie takie są realia, że ja muszę mieć tydzień lub dwa (najchętniej) na rozegranie meczu.

I wlasnie tu mnie gubisz. Jestes zalatany, zapracowany itd... a mimo wszystko chcesz grac system, ktory wymaga duzej ilosci gier, na ktore nie masz czasu.... rozumiem, ze pozniej wszyscy beda mieli na Ciebie czekac az pokonczysz swoje meczupy? Ja wlasnie z tego powodu nie moge i nie chce uczestniczyc w grach all vs all na zasadach ze musze rozegrac wszystkie meczupy, bo tego nie zrobie, albo zrobie to w absurdalnie dlugim czasie i nie chce zeby reszta na mnie czekala.
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-07-16, 13:51 »
A mogę wiedzieć skąd wzięliście ideę, że umawiasz się na mecz i go rozgrywasz, potem grasz następny etc? (to było retoryczne, nie odpowiadajcie). Dowcip polega na tym, że NIE UMAWIASZ SIĘ NA KONKRETNY mecz/partię. Tylko jak jesteś osiągalny i jest przeciwnik osiągalny, to możecie od razu zrobić ligówkę. Stąd będą różnice w ilości rozegranych partii - niektórzy będą w stanie błyskawicznie spotkać wszystkich, a niektórzy zdołają 'dostać się' tylko do niektórych, tych łatwiejszych do znalezienia. Pojawiasz się na turnieju, robisz 3-4 partie ligowe od razu. Dlatego nawet mając 1 wolny dzień w miesiącu jesteś w stanie pograć coś więcej...

Skoro niektórzy uznają jako 'bazę' obecne rozgrywki, to tam figuruje punkt o graniu przez net, do którego w ogóle nie odnoszę się w 'swojej' propozycji. Suzan, grasz na jajku regularnie, więc skoro wziąłeś obecną ligę jako podstawę do obliczeń dotyczących czasu to bądź konsekwenty i weź pod uwagę inne elementy. Takie jak możliwość grania z dowolnego miejsca w którym masz net. A śmiem twierdzić, że na wyjeździe masz dostęp do netu.

W skrócie - nie podoba wam się to nie, nikt was nie zmusza. System jest zaprojektowany tak, by wkład każdego się  liczył. Jak ktoś chce grać 'pro' i mało, jest to odzwierciedlone. Jak ktoś ma mało czasu na gry i może poświęcić jedne wieczór na miesiąc - też jest dla niego miejsce. Jeżeli ktoś uważa, że jest nie w porządku, że on nie może grać tak jak chce kiedy chce z kim chce za co chce i o co chce - niech zrobi własne rozgrywki ? Ja w przeciwieństwie do paru innych osób nie zadeklarowałem nigdy i nigdzie 'TO JA NIE GRAM', więc może nawet się skuszę.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Suzan

  • Wrocław
  • blank Personality
  • Wiadomości: 96
  • Agasha Suzu
    • Zobacz profil
Odp: WROCŁAWSKA LIGA
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-07-16, 21:56 »
I wlasnie tu mnie gubisz. Jestes zalatany, zapracowany itd... a mimo wszystko chcesz grac system, ktory wymaga duzej ilosci gier, na ktore nie masz czasu....

Ertai... to dość proste. Chce mieć szansę na rozegranie meczu, jeżeli przystąpię do ligi. Pomimo całego zabiegania i zalatania naprawdę lubię L5R i granie (tfu, dostawanie w d...:D).

A mogę wiedzieć skąd wzięliście ideę, że umawiasz się na mecz i go rozgrywasz, potem grasz następny etc? (to było retoryczne, nie odpowiadajcie). Dowcip polega na tym, że NIE UMAWIASZ SIĘ NA KONKRETNY mecz/partię (...)

A to ciekawe... ciekawe... tak czy inaczej, to ja pogram w tą ligę, ale nie zgadzam się na doliczanie partii z turnieju. Wolę dograć te dodatkowe mecze, które będą liczyć się w rozgrywkach...

Phoenix Clan ? Shugenja ? Bloodspeaker ? Experienced ? Unique