Autor Wątek: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia  (Przeczytany 16444 razy)

Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #40 dnia: 2012-07-14, 00:41 »
a ze sie tak wtrace... beda jakies profity za bycie wysoko w rankingu... poza oczywistym wzrostem przyrodzenia?

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #41 dnia: 2012-07-14, 21:20 »
Nie wiem czy wszystkim odpowiadaloby takie rozwiazanie, ale mozna wykorzystac pomysl z starej ligii prowadzonej przez ertaia, gdzie odbieralismy boostery na koteiu. Nie bylo tego duzo, ale zawsze cos. Nie pamietam dokladnie ale chyba mialem cos kolo 6 boosterow za 4 miejsce czy cos kolo tego.

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #42 dnia: 2012-07-14, 22:11 »
bardziej pocieszne sa wg mnie dyplomy/pucharki itp;
3 za podium i ew.10 za top klanowy.

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #43 dnia: 2012-07-15, 07:37 »
ponieważ nie zamierzałem zbierać wpisowego  nie planowałem nagród miało to raczej pelnić role informacyjną i pogladaowa dla całego towarzystwa ( ile tak naprawde jest aktywnie grajacych osów w polskie w l5r itd) ewentualnie moge dla zwyciescy załatwić uścisk reki prezesa :) czyli mój :P
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #44 dnia: 2012-07-15, 09:38 »
Na początek zróbmy testowy trial punktacji, jak większości będzie pasowało, to można myśleć nad jakimś haraczem na ligę.
Jak grałem we Vtesa mieliśmy ogólnopolską ligę i na koniec roku organizowany duży turniej zamykający ligę połączony z libacją i rozdaniem nagród :)

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #45 dnia: 2012-07-15, 10:37 »
Jak grałem we Vtesa mieliśmy ogólnopolską ligę i na koniec roku organizowany duży turniej zamykający ligę połączony z libacją i rozdaniem nagród :)

normalnie kotei
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #46 dnia: 2012-07-15, 10:48 »
Tyle, że moim zdaniem sezon turniejowy L5R jest dosyć biedny i spokojnie można by go wzbogacić o tego rodzaju event.

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #47 dnia: 2012-07-15, 11:32 »
Wakacje są martwym sezonem jeżeli chodzi o L5R:
wiosna to koteiej oraz wycieczki , czasami co tydzień, szczególnie że mamy 2 koteije ostatnio.
Jesień to turnieje storylinowe, mistrzostwa.
Można by zrobić finał ligi co pół roku, np. w środku lata i ( lipiec, sierpień ), lub na początku zimy ( grudzień, styczeń )
Co prawda ciężko będzie połączyć graczy z różnych miast, ale można spróbować.

Zawsze może to być turniej o nazwie finał ligi, a będzie takim mini kotejem :)
Podzielić na miasta i co pół roku gości ludzi w różnych regionach.
Podzielić na region północna( szczecin , gdansk ), centralna ( warszawa, bydgoszcz  ), południowa prowincja ( gliwice , breslau, krk ), porozumieć się między miastami i organizować storyline wewnątrz prowincji z własnymi zasadami i wydarzeniami, oczywiście fikcyjnymi nie wspieranymi przez aeg'a.

Starzy wyjadacze pamiętają Rokugan Wars w Wawie.
np Zamieszki na granicy Krapowo-Pająkowej.
Przed turniejem każdy gracz opowiada się za którąś ze stron ( krab lub pająk ) np ci za  Pająkiem zaczynają grę z dodatkowym bambusem / iron mine'em ( czyli ma 2 i zawsze jeden w 2/3 kolejce mu wstanie lub dwa jeżeli przeciwnik zaczął grę ) , bo zaatakował kraba i wbił się na jego terytorium, zaś muszą w deku umieści min. 8  postaci z oni/ shadowland/nonhuman traitem.
Zaś ci którzy opowiedzieli się za krabem mają siłę prowincji obniżoną o 1 zaś ich pałac daje jeden więcej kasy i w deku muszą umieścić min. 8 postaci z klanu kraba.
Po turnieju następuje rozstrzygnięcie, która ze stron zwyciężyła ( oczywiście spóźnialscy będą mieli wskazane po jakiej stronie mają się opowiedzieć , by liczba graczy była mniej więcej równa  np 17 po stronie kraba, 16 po stronie pająka ), rozdanie nagród, kupa zabawy itp

To są tylko i wyłącznie rozważania, które dają możliwość wyjścia po za ramy turnieju standardowego, dzięki temu granie lwem na spirit honor i mając w deku 8 oniaczy daje całkiem miła alternatywę oraz zwiększa zabawę co pozwoli, też sprawdzić jak dają sobie rade gracze początkujący z nie sztandarowym buildem, po swojej jak i po przeciwnika stronie.
Pozwala tez na przygotowanie się na inne turnieje, poprzez poznanie nowych kart, możliwości jak i zwiększenia umiejętności panowania nad rozgrywką
 
« Ostatnia zmiana: 2012-07-15, 11:42 by Matsushiro »


Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #48 dnia: 2012-07-21, 20:45 »
Dziś odbył się 3. turniej Sceny, tym razem w sklepie "Gryf". Z uwagi na niewielką liczbę grających zagraliśmy round-robina (i nie liczyliśmy ratingu).

Tabela wyników:

Place Name                         Score   Decktyp

  1    Michal Kazimierczuk           3     Smok kensai [FK]
  2    Wiktor                            2     Feniks mil. blitz [LoR]
  3    Brolly                             1     Skorpion ninja [TOE]
  4    Ola                                0     Pająk paragoni [SSD]

Szczegóły tutaj: klik.
A tutaj aktualny rating Elo grupy warszawskiej.

Wszystkim dziękujemy za udział, a organizatorowi za nagrodę. Zapraszamy 4-go sierpnia na 11-tą do WarGamera :-)
« Ostatnia zmiana: 2012-07-21, 21:25 by Zapasnik »
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #49 dnia: 2012-08-04, 18:20 »
4. Turniej Warszawskiej Sceny L5R (Wargamer, 4 sierpnia 2012)

No i po turnieju... liczyliśmy na większy "presence", ale co poniektórzy zaspali :-)

Wyniki poniżej, a szczegóły jak zwykle tutaj:
Szczegóły turnieju
Aktualny rating Elo


 Msc.  Name                       Pkt     

  1    Zapaśnik                     3     
  2    Matsushiro                   2     
  3    Hitomi Monroouke          2   
  4    Heniek                        2     
  5    Ampher                       1     
  6    MarcOs                       1   
  7    Zawisza                      1     
  8    Yasiek                        0

Dziękujemy graczom i organizatorom, zapraszamy na kolejny turniej - 18-go sierpnia, prawdopodobnie w Blue City. Prośba do Yaśka o podanie strongholdu, na jakim grał (lub do kogoś innego, kto wie), celem umieszczenia w szczegółach.
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #50 dnia: 2012-08-04, 19:17 »
4. Turniej Warszawskiej Sceny L5R (Wargamer, 4 sierpnia 2012)

No i po turnieju... liczyliśmy na większy "presence", ale co poniektórzy zaspali :-)

Dorzucę coś od siebie.

Turniej ok, ludzie którzy byli mam nadzieje, że nie żałują.
Spotkanie z samurajami (samuraj-ko nie było), piwko, karty.
Wszystko w fajnej atmosferze. Czyli dokładnie to o co w "pierścionkach" i graniu w nie chodzi.

Niestety, nie wszytko było super.
Jestem bardzo zawiedziony /wręcz zdruzgotany/ frekwencją.
Gdyby nie grupa "staruchów" która przybyła kompletnie niezapowiedzenia,to  na tym turnieju byłoby trzy osoby !!!!! z Warszawskiej Sceny L5r.

Ok, są wakacje, okres ogórkowy, ale... po co mówić o jakieś scenie w naszym mieście jeśli tak naprawdę jej nie ma.
Po co robić objazdowe turnieje, jak na takowy nie stawia się nawet jeden *(słownie jeden) przedstawiciel lokalnej społeczności ?
Przecież nikt nie wmówi mi, że komuś z lokalnego sklepu opłacałoby się kombinować dla trzech graczy (zarobek żaden).

Coś ewidentnie szwankuje, organizacja? informacja? brak integracji środowiska?
Jak widać nikomu nie zależy na tym by zagrać z kimkolwiek spoza własnego środowiska sklepowego.

Sorry, ale więcej osób było na "czwartku z L5r w Wargamerze", lub w "piątek w BliueCity" niż na zakończonym właśnie turnieju.
Nie chce się im? Mają to gdzieś ? Jakaś przyczyna takiego faktu musi być. Przydałoby się coś z tym zrobić, bo w tej chwili wygląda to bardzo słabo.

*Jeden się pojawił (pozdrawiam Norbert), wpadł pogadać i upłynnić kilka kart ;)

Dziękujemy graczom i organizatorom, zapraszamy na kolejny turniej - 18-go sierpnia, prawdopodobnie w Blue City.
Prośba do Yaśka o podanie strongholdu, na jakim grał (lub do kogoś innego, kto wie), celem umieszczenia w szczegółach.

Natomiast przyłączam się do podziękowań dla organizatorów,
Stawili się karnie i przeprowadzili turniej bez żadnych problemów (choć mogła być jednak runda więcej).

ps: Yasiek grał raczej na Kalanim

Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #51 dnia: 2012-08-04, 20:05 »
Powiem tak... tylko za siebie, ofkorz.
Pewnie więcej, niż połowa z tych, którzy mnie bliżej znają, zgodziłoby się, że czas na powrót do grania jest dla mnie dość "średni". Mimo to zostałem wciągnięty (czego nie żałuję bynajmniej) w Legendę z powrotem. No i wypadałoby (i byłoby fajniej) uczestniczyć w tym razem. Wiadomo, że zdarzyć się mogą rzeczy różne zabierające czas itp, ale raz na miech przyjść (i namówić znajomych) chyba można. Co do dzisiejszego dnia, w pełni rozumiem, jak czuje się Tara, sam się czuję podobnie plus "wystawiony do wiatru".
Co do sceny, turniejów "objazdowych" - szkoda by było, aby projekt zasyczał i zgasł.  Niestety tak się pewnie stanie, gdy frekwencja będzie kuleć tak, jak dzisiaj czy 2 tygodnie temu. Można równie dobrze robić je w jednym miejscu 2 razy rzadziej.

Liczę na to, że zacznie nas przychodzić więcej, bo tu pomału idzie o "być albo nie być" dla społeczności, nie dla żadnej sceny. Najbliższy to 18 sierpnia pewnie w tym wstrętnym komercyjnym miejscu, jakim jest Blue City :P I przede wszystkim, że do skutku dojdzie turniej "międzymiastowy" (może w formie "międzystrongholdowego" i teamów "wolnych strzelców"). Bo o "międzysklepowym" w Warszawie to chyba nie ma co na razie gadać.

Natomiast przyłączam się do podziękowań dla organizatorów,
Stawili się karnie i przeprowadzili turniej bez żadnych problemów (choć mogła być jednak runda więcej).
Laptop prowadził turniej, ja tylko grałem :-) Przy 8 graczach starczą 3 rundki swissa, choć oczywiście można zagrać więcej.

Cytuj
ps: Yasiek grał raczej na Kalanim
Dzięki
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #52 dnia: 2012-08-04, 21:02 »
Co do dzisiejszego dnia, w pełni rozumiem, jak czuje się Tara, sam się czuję podobnie plus "wystawiony do wiatru".

Ja po prostu jestem zszokowany. To naprawdę dominujące uczucie.
Turniej jest organizowany w Wargamerze, po czym nie pojawia się nikt z tego strongholdu.

Rozumiem wspieranie skleow (i popieram), ale lepiej było zakupić te bustery na nagrody i zagrać gdziekolwiek.
A człowieka ze sklepu nie męczyć, nie robić sztucznego tłoku i nie przeszkadzać w kontenmplowaniu soboty.

Co do sceny, turniejów "objazdowych" - szkoda by było, aby projekt zasyczał i zgasł.   

Pewnie, że szkoda bo pomysł przedni, jesli jednak nie ma takiej woli to na siłę nic się nie zrobi.

Niestety tak się pewnie stanie, gdy frekwencja będzie kuleć tak, jak dzisiaj czy 2 tygodnie temu.
Można równie dobrze robić je w jednym miejscu 2 razy rzadziej.

Nie wiem, może tak częśte turnieje nie mają większego sensu.

Liczę na to, że zacznie nas przychodzić więcej.

Tu niestety jestempesymistą - nie zaczną.
Jeśli do tej pory nie udało się zaszczepić "frajdy turniejowej" to już się nie uda.

Oczywiście gdy turnieje staną się ekskluzywne ludzie sami zaczną się garnąć.
Aby tak było muszą pojawić się bardizej przyziemne granty niż przyjemne spędzanie czasu.
Myśle o promach czy rozsądnej polityce nagród. Nie oszukujmy się draft nikogo specjalnie nie przyciąga.

(nie pamaga tez podział na dwa strongholdy)

....bo tu pomału idzie o "być albo nie być" dla społeczności, nie dla żadnej sceny.

Spokojnie, o to się nie martwię. Jest nas 11 "dziadów" z tego pewnie 60-80% zawsze na turniej się stawi.
Do tego dojda ludzie chcący się naprawdę pobawić w rywalizację karcianą w dobbrych, przyjacielskich warunkach.

Przydałoby się coś zrobić w kierunku integracji środowiska.
Kiedyś była warszawska grupa mailingowa na której ludzi się umawiali na róane pogrywki.
Czy to w sklepie czy knajpie, singla czy multiplaya. Może warto o tym pomysleć.
Dziś się dowiediząłem, że sa ludzie nie uczestniczący w Chikan Gatsu - szkoda.

Najbliższy to 18 sierpnia pewnie w tym wstrętnym komercyjnym miejscu, jakim jest Blue City :P

Myslę, że na tej imprezie pojawi się więcej osób. Jednak zobaczymy jak będzie.

I przede wszystkim, że do skutku dojdzie turniej "międzymiastowy" (może w formie "międzystrongholdowego" i teamów "wolnych strzelców").

Nad tym pracujemy, jednak zaczynam się bać, że może byc więcej osób spoza Warszawy niż z samej stolicy.
A nie ukrywam, że nie do końca o to nam/mnie chodziło.

Bo o "międzysklepowym" w Warszawie to chyba nie ma co na razie gadać.

No tego to już nijak nie mogę zrozumieć.
Szczególnie, że i w Wargamerze i w Graalu w Blue City są naprawdę fajni ludzie.
Czyżby lęk przed konfrontacją ? Nie wiem, nie rozumiem.

Laptop prowadził turniej, ja tylko grałem :-)

W Gliwicach też niby laptop prowadził, żebyś Ty widzia co się działo ;)

W każdym razie jest bardzo dużo do zrobienia.
Ja ze swoejej strony sprubuję porozmawiać z ludzimi z Wargamera, niestety będę tam za dwa tygodnie.
Może jakoś uda mi sie zrozumieć o co tu chodzi z tą absencją na dizsiejszym evencie.
Z drugiej storny liczę na jakieś pomysły integracyjne warszawskie środowisko.
Zobaczymy co da się zrobic.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

MasaYa

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Exp MarcOs ? KamiKadze
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #53 dnia: 2012-08-04, 23:47 »
ja dodam coś od siebie...

byłem, było fajnie i nie żałuję :)

odnośnie frekfencji... fakt może i nie dopisała bo oprócz 6 "dziadków", 1 organizatora, mnie to pojawiła się tylko jedna osoba (która ogólnie jest z Gryfa) ale i tak było zajedwabiście... a w dodatku dla mnie nowe doświadczenie i w Wargamerze zaczę chyba grać tylko przy stołach z parasolkami ;P

turnieje fakt coraz gorzej z frekfencją (od 2 tyg) ale może faktycznie są wakacje :/

odnośnie tego że sporo ludzi z wawy nie korzysta z tego forum na pewno nie sprzyja obiegowi informacji

wracając do frekfencji odnośnie turniejów to zgodzę się z Hitomim i promki na każdym turnieju mogły by skusić kilka osób dotatkowo bo np. dzisiaj to praktycznie każdy kto był ma już w większym czy mniejszym stopniu dopieszczone swoje decki i te redrafty są faktycznie mało atrakcyjne (przynajmniej do wyjścia kolejnego dodatku jednak i to potrwa max 1 mies i środowisko bedzie już w pewnym stopniu nimi nasycone)
i tutaj wielkim plusem jest pomysł organizacji turnieju z redraftem TSE (szkoda że FL znikł za granicą USA bo też by było fajne)

odnośnie integracji to ja jestem ZA praktycznie każdą propozycją nawet poza strongholdem ( Paradox ? ;P ) tylko też by się przydało "oficjalnie" porozmawiać z graczami w sklepach czy byli by zainteresowani takim większym "turniejem" integracyjnym

właśnie odnośnie "informacji" to wydaję mi się osobiście że jej brak (na co nakłada się również nie korzystanie z Chikana ew. Sceny na FB przez część graczy) był chyba powodem takiej frekfencji (coś kojarzę że ktoś z Wargamera usłyszał poraz pierwszy w czw. że w sb jest w ogóle "jakiś turniej"


i tak na koniec mały morała kilku powyższych postów


czy grający w Warszawie mają wolne piątki?



Grający w Warszawie mają wolne czwartki, piątki a w sobotę pracują ;P ... i tylko "dziadki" są na emeryturze i nie wiedzą co z wolną sobotą zrobić :P


ps. DZIĘKI Wszystkim za dzisiejszą grę :)
« Ostatnia zmiana: 2012-08-04, 23:57 by MasaYa »
Mantis Clan ? KamiKadze ? Samurai ? Naga ? Fudo ? Exp MarcOs


Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #54 dnia: 2012-08-05, 00:28 »
Prosiłbym o zmianę w opisie, przenigdy nie grałem na magistratach :)
tylko speed honor :)


Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Wyniki turniejów, ratingi, zestawienia
« Odpowiedź #55 dnia: 2012-08-05, 12:28 »
Prosiłbym o zmianę w opisie, przenigdy nie grałem na magistratach :)
tylko speed honor :)
done
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".