Autor Wątek: [Item] Paneki's Mask  (Przeczytany 7021 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
[Item] Paneki's Mask
« dnia: 2013-02-06, 16:11 »
Paneki's Mask  (Dojo of Lies)
Item - RARE

Force: +0
Chi: +1
Gold Cost: 4

Shadowlands ? Unique

Limited: If this card is in your hand, target your dead Personality who was in play during your last turn: Bring him into play, ignoring costs and restrictions, and permanently give him Shadowlands ? Undead. Attach this card to him (you must pay its cost). Lose 3 Honor.

Focus Value: 4

"Strange how such a simple thing can be so unclean." - Bayushi Nitoshi
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

yuhad

  • blank Personality
  • Wiadomości: 27
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-02-06, 17:47 »
 :) :)

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-02-06, 23:03 »
Tak się zastanawiam...
Koszty / itp:
Limited: If this card is in your hand, target your dead Personality who was in play during your last turn:
Efekty:
Bring him into play, ignoring costs and restrictions, and permanently give him Shadowlands ? Undead. Attach this card to him (you must pay its cost). Lose 3 Honor.

Pewnie zamysł twórców był inny ale...
Mam limited to zagrywam tę kartę. Targetuję postać dead i żywą w poprzedniej turze. Koszty spełnione.
Teraz efekty. Wchodzi do gry, dostaje keywordy. Attachowanie się nie udaje (bo nie mam kasy już na przykład - wystawiałem inne attache). Tracę 3 honoru.

Rozumiem, że attach zostaje w mojej ręce tak? A skoro tak to mogę go zagrać znowu, bo stracił pamięc.
Nigdzie na karcie nie ma napisane, że to jest reakcja na wystawienie Paneki's Mask.
Domyślam się, że nie taki był zamysł twórców ale kto by miał czas w DT się nad tym zastanawiać...
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-02-06, 23:24 »
Attachowanie się nie udaje (bo nie mam kasy już na przykład - wystawiałem inne attache). Tracę 3 honoru.

Albo prościej - kupujesz nowego liona z facebooka ^^
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-02-06, 23:36 »
pewnie bedzie bedzie podobne tlumaczenie jak z battle-att czarow na wrozkach-> w momencie gdy zglaszasz chec uzycia musisz miec mozliwosc spelnienia wszystkich kosztow (tutaj wybulenia 4kasy na maske)
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-02-07, 00:29 »
To się nazywa Rule of Good Faith. Anonsujesz akcję, pokazujesz z czego, i w tym momencie musisz być w stanie wszystko zapłacić i spełnić wszystkie wymagania. Czyli nawet jak wyciągniesz tego Matsu co nie podkleja itemów, nadal musisz mieć na stole sposób na opłacenie Matsu + sposób na opłacenie maski.

Wał #1 : jeżeli gość którego się wykupuje nie jest w stanie podkleić maski ze względu na jakieś game effecty (np. ten Matsu - bo ma zakaz, albo jak będzie wisiał wydumany event effect że w tej turze twoje postacie nie mogą nic attachować), to po zapłaceniu kasy za postać z automatu failujesz akcję attachowania maski - i nie musisz za nią płacić,a maska wraca na rękę. Hue hue.

Wał #2: Znowu ktoś spierdolił wording. RoGF dotyczy required targetowania, initial costów etc. Czyli zgodnie z RoGF musi być cię stać tylko na targetowanego gościa.  Ponieważ podklejenie maski jest osobnym efektem, którego targety, koszty etc nie podpadają pod RoGF, wystarczy sobie dobrze ustawić gold. Jeżeli po zapłaceniu za gościa nie stać cię na maskę - nie płacisz za nią, a macha wraca na rękę.

Uwaga do wału # 2 - za gościa płacisz dowolnie, ale jak zaczynasz płacić za maskę (czyli : jak jednak gość może podkleić attacha) to MUSISZ za nią zapłacić, chyba że w ogóle nie jesteś w stanie. Jeżeli masz na stole prosty holding produkujący 2 i prostą barley farmę, stwierdzenie "to ja nie użyję reakcji barleyki i wtedy mnie nie stać" jest niedozwolone. Jak masz 2-3 golda w stole i Near Miss na ręku o którym nie wie przeciwnik, to musisz spalić Near miss. Zastaw się a postaw się.

http://rules.l5r.com/EE_Card_types#Playing_attachments
http://rules.l5r.com/EE_Abilities_and_actions#Good_Faith_Rule

EDIT : wykreślenie, bo "ignoring costs". Nadal MOŻNA za niego płacić, żeby się pozbyć kasy na maskę : http://rules.l5r.com/EE_Costs_and_restrictions
« Ostatnia zmiana: 2013-02-07, 10:13 by sejmitar »
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-02-07, 08:21 »
Czyli oba "wały" są zgodne z zasadami :/
Na prawdę tych kart nikt nie testuje? Może zgłosimy się do tego za pół darmo?
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Raven

  • Scorpion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1337
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-02-07, 08:57 »
oba te wały nie działają :)

wał #1 nie działa ponieważ: karta Paneki's mask mówi że wystawiasz postać ignorując jej koszt :) więc zgodnie z Good Faithem musisz spróbować attachować czyli płacisz koszt (4g) a potem masz faila w attachu, i maska wraca na rękę ale 4 golda jesteś w plecy

wał #2 wording jest ok :) zagrywasz maske wystawiasz kolesia za FREE i płacisz za maskę :)


ciśnie sie na usta RTFC

Togashi Sparrow

  • Dragon Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 478
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-02-07, 09:59 »
Oniacze się cieszą.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-02-07, 10:04 »
oba te wały nie działają :)

wał #1 nie działa ponieważ: karta Paneki's mask mówi że wystawiasz postać ignorując jej koszt :) więc zgodnie z Good Faithem musisz spróbować attachować czyli płacisz koszt (4g) a potem masz faila w attachu, i maska wraca na rękę ale 4 golda jesteś w plecy

wał #2 wording jest ok :) zagrywasz maske wystawiasz kolesia za FREE i płacisz za maskę :)


ciśnie sie na usta RTFC

A weź poczytaj linki,  a potem mów, że wały nie działają. Skoro ignorujesz koszt gościa (mój błąd, ale pisałem to trochę późno) to po prostu na gościa potrzebujesz 0 kasy. Reszta jest legit.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Raven

  • Scorpion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1337
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-02-07, 10:09 »
tak jasne tylko zastanawiam sie czy moze być taka sytuacja że zagrywasz maske, wystawiasz gościa za friko i nagle brakuje Ci kasy na maske, jeśli tak by sie stało to było by to sprzeczne z Rule of Good Faith chyba że czegoś nie widze i masz jakiś konkretny przykład

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-02-07, 10:15 »
#1 przepłacam za gościa. Wolno mi, ignorowanie kosztu nie oznacza zakazu płacenia GC
#2 plans within plans
#3 wystawiłem inne attachy w tej turze i mam mniej niż 3 złota "wyprostowane"
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-02-07, 11:14 »
tak jasne tylko zastanawiam sie czy moze być taka sytuacja że zagrywasz maske, wystawiasz gościa za friko i nagle brakuje Ci kasy na maske, jeśli tak by sie stało to było by to sprzeczne z Rule of Good Faith chyba że czegoś nie widze i masz jakiś konkretny przykład
Pytanie tylko czy ja wykonuję akcję attachowania? Myślę, że nie - bo to zwykła akcja Limited jest w której EFEKCIE jest attachowanie. Jak się efekt nie uda to tę część się ignoruje.
Słowem: Ta karta pozwala wystawić wszystkie postacie, które zginęły Ci w poprzedniej turze. Po 3 honoru za każdą...
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-02-07, 12:02 »
Raven, przeczytaj może coś najpierw zanim zaczniesz pisać? Na przykłąd  linki które podałem w swoim pierwszym poście. Ten o Rule of Good faith , ten o attachowaniu ... Skoro powołujesz się na RoGF, wypadałoby wiedzieć, jak ona działa. O RoGF nawet nie musisz czytać, bo dlaczego RoGF nie obejmuje kosztu maski też jest w pierwszym poście, opisane jako wał#2. Nie będę pisał tego wszystkiego jeszcze raz, wszystko na temat już w wątku jest, co najwyżej można dodać rozważania na temat tego dlaczego "him" nie powoduje  połączenia efektów w jeden (a na co na pewno rules junta będzie się powoływać).

Koziu, Nie ma czegoś takiego jak AKCJA ATTACHOWANIA. Jest EQUIP,  którego abilitka z tego itemu w ogóle nie dotyczy. Jak sam napisałeś, jest to ablilitka, w której efekcie występuje attachowane.

I tak, jak cię nie stać na machę, to możesz wystawić wszystkie trupy. Dzięki czemu nagle okazuje się to cholernie grywalne w suicidach (Perfect Sacrifice etc)
« Ostatnia zmiana: 2013-02-07, 12:07 by sejmitar »
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-02-07, 12:39 »
Znów niedokładny wording pozwala rozważać takie legalne wałki.

Ale całkiem nieźle może zadziałać z Yoritomo Zinan
Cytuj
Battle: Target an attachment: Put it in its owner's hand.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-02-07, 12:52 »
Wał #2: Znowu ktoś spierdolił wording. RoGF dotyczy required targetowania, initial costów etc. Czyli zgodnie z RoGF musi być cię stać tylko na targetowanego gościa.  Ponieważ podklejenie maski jest osobnym efektem, którego targety, koszty etc nie podpadają pod RoGF, wystarczy sobie dobrze ustawić gold. Jeżeli po zapłaceniu za gościa nie stać cię na maskę - nie płacisz za nią, a macha wraca na rękę.
Podklejenie maski jest osobnym efektem, ale dlaczego jego koszty i targety miałyby nie podpadać pod RoGF? Zgodnie z linkami, które podałeś
Cytuj
If the action involves putting one or more cards into play as a non-optional effect, the player must be able to meet all costs and requirements to bring those cards into play legally, in order to meet the Good Faith rule. This includes having a Personality who can legally attach any attachments to be brought into play.
a wprowadzenie maski do gry nie jest opcjonalne
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Raven

  • Scorpion Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1337
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-02-07, 13:27 »
Raven, przeczytaj może coś najpierw zanim zaczniesz pisać? Na przykłąd  linki które podałem w swoim pierwszym poście. Ten o Rule of Good faith , ten o attachowaniu ... Skoro powołujesz się na RoGF, wypadałoby wiedzieć, jak ona działa. O RoGF nawet nie musisz czytać, bo dlaczego RoGF nie obejmuje kosztu maski też jest w pierwszym poście, opisane jako wał#2. Nie będę pisał tego wszystkiego jeszcze raz, wszystko na temat już w wątku jest, co najwyżej można dodać rozważania na temat tego dlaczego "him" nie powoduje  połączenia efektów w jeden (a na co na pewno rules junta będzie się powoływać).

nie ogarniam o co ci chodzi, po udzieleniu przez Ciebie wyjaśnień miałem wątpliwości, poprosiłem GRZECZNIE o ich rozwianie udzieliłeś mi odpowiedzi i sobie siedze i analizuje, teraz nie rozumiem skad nagle taki flame w moim kierunku? Obraziłem Cie? Uraziłem czymś? a moze nie wolno mi czegoś nie wiedzieć? CZy moze raczej nie wolno mi zadawać pytań odnośnie Twoich wypowiedzi? Podbudowuj swoje ego na gnojeniu kogoś innego.


wracajac do tematu myślę że takst w nawiasie na tej karcie mówiący ze koszt attachowania musi być zapłacony czyni przyłaczenie maki obligatoryjnym ale to tylko moje domysły więcej pewnie powie Rules Junta

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #17 dnia: 2013-02-07, 13:28 »
Teksty w nawiasie nie mają żadnego wpływu na mechanikę.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #18 dnia: 2013-02-07, 15:52 »
Raven, przeczytaj może coś najpierw zanim zaczniesz pisać? Na przykłąd  linki które podałem w swoim pierwszym poście. Ten o Rule of Good faith , ten o attachowaniu ... Skoro powołujesz się na RoGF, wypadałoby wiedzieć, jak ona działa. O RoGF nawet nie musisz czytać, bo dlaczego RoGF nie obejmuje kosztu maski też jest w pierwszym poście, opisane jako wał#2. Nie będę pisał tego wszystkiego jeszcze raz, wszystko na temat już w wątku jest, co najwyżej można dodać rozważania na temat tego dlaczego "him" nie powoduje  połączenia efektów w jeden (a na co na pewno rules junta będzie się powoływać).

nie ogarniam o co ci chodzi, po udzieleniu przez Ciebie wyjaśnień miałem wątpliwości, poprosiłem GRZECZNIE o ich rozwianie udzieliłeś mi odpowiedzi i sobie siedze i analizuje, teraz nie rozumiem skad nagle taki flame w moim kierunku? Obraziłem Cie? Uraziłem czymś? a moze nie wolno mi czegoś nie wiedzieć? CZy moze raczej nie wolno mi zadawać pytań odnośnie Twoich wypowiedzi? Podbudowuj swoje ego na gnojeniu kogoś innego.


wracajac do tematu myślę że takst w nawiasie na tej karcie mówiący ze koszt attachowania musi być zapłacony czyni przyłaczenie maki obligatoryjnym ale to tylko moje domysły więcej pewnie powie Rules Junta

Raven... Powtórzę po raz kolejny, przeczytaj a potem napisz ? wój pierwszy post (że wały nie działają) nie zawierał żadnej argumentacji. Ot, powiedziałeś sobie coś, okrasiłeś smileyem. Niestey napisałeś z błędami. Napisałem, żebyś przeczytał. Napisałeś kolejnego posta, znowu z błędami. Ponownie napisałem, żebyś przeczytał - alternatywą było zrobienie copy i paste własnego posta, bo nic nowego w temacie bym nie wymyślił, a wszystko co było potrzebne do tego byś zrozumiał, że źle piszesz, już zostało napisana i podlinkowane. Więc napisałeś, że to flame w twoją stronę.
Jeżeli podanie linka do zasad to flame, to tak, flejmuję.
Jeżeli oczekiwanie tego, że dyskutant przeczyta wątek zanim napisze swoją odpowiedź to flame, to tak, flejmuję cię.

Paku : to może być furtka. Widzisz, Raven, to się tak robi, a nie krzyczy, że jest się flejmowanym (aż się boję przeczytać, za co uznasz ten komentarz, na szczęście po prostu nie będę musiał). Nadal jednak nie zabrania to przepłacenia za gościa po to by się kasy pozbyć przed płaceniem za machę...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: [Item] Paneki's Mask
« Odpowiedź #19 dnia: 2013-02-07, 16:03 »
Paku : to może być furtka. Widzisz, Raven, to się tak robi, a nie krzyczy, że jest się flejmowanym (aż się boję przeczytać, za co uznasz ten komentarz, na szczęście po prostu nie będę musiał). Nadal jednak nie zabrania to przepłacenia za gościa po to by się kasy pozbyć przed płaceniem za machę...
No tak, ale później nie stać Cię na użycie jej kolejny raz, czyli w jednej turze nie wskrzesisz sobie wszystkiego, tylko jednego gościa, a macha wraca na rękę (no chyba, że w później wstaniesz złoto). 
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique