Autor Wątek: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing  (Przeczytany 7348 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
[Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« dnia: 2013-02-10, 11:48 »
Harbor of Kalani's Landing (L5R - Malaysia / Singapore Region)
Strategy - RARE (?)

Gold Cost: 0

Port ? Terrain

Negate Personalities' movement to or from this battlefield.

Battle: If there is no Terrain in play at the current battlefield: Put this card into play there. You may take an additional Battle action.

"We will return every fire to them tenfold." - Moshi Rukia

Focus Value: 1

Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-02-10, 11:51 »
Coś mi to przypomina. Z additionala wsadzamy Wide Alley (TMF) i zaczyna się rzeźnia. :D
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-02-10, 11:55 »
My thoughts exactly.

Jeżeli faktycznie to jest rar, to niedobrze :/

Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-02-10, 11:56 »
"to or from" oznacza, że możemy sobie wybrać? Mam nadzieję, że "or" u nich to nie to samo, co "and".
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-02-10, 12:05 »
Jak w przypadku farm mnie to nie ruszało, to to już jest niemiłe. Nie wspominając o fakcie, że edycja byłaby znacznie przyjemniejsza, gdyby w podstawce przedrukowali BF.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-02-10, 12:08 »
Coś mi to przypomina. Z additionala wsadzamy Wide Alley (TMF) i zaczyna się rzeźnia. :D
mgr tez moze zagrac. nie dosc ze meta to od razu odeslanie zamienia w kill
a z Aslanem da sie to zgrac z wbudowanym sneakiem ;)
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Nimrod

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-02-10, 20:49 »
"to or from" oznacza, że możemy sobie wybrać? Mam nadzieję, że "or" u nich to nie to samo, co "and".

@Zapasnik nie rozumiem Cie

and oznczało by ze  negujesz cos co posusza twoja postac do bitwy i cofa ja dodomu z bitwy

 jak jest or znaczy ze działa albo na to albo na tamto. and oznacza ze musza byc oba spełnione

logika :)

chyba nie wyraziłem sie jasno jak tak czytam tekst karty a to co napisałem,  chdzi o to ze nie jest napisane chose one  wg mnie oba działaja zaleznie od tego co robisz, a w 2 wypadku jak by było and musiałbys jednoczesnie wysyłac i odsyłac tta sama postac zeby zadziałało co jest praktycznie nie mozliwe  w jednym czasie.
"Warrior monks are a dangerous breed, but I would prefer to face a dozen of them than those tattooed madmen from the Dragon Clan." - Ikoma Toraji" - A Warrior's Wisdom"

Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-02-11, 11:27 »
"to or from" oznacza, że możemy sobie wybrać? Mam nadzieję, że "or" u nich to nie to samo, co "and".

@Zapasnik nie rozumiem Cie

and oznczało by ze  negujesz cos co posusza twoja postac do bitwy i cofa ja dodomu z bitwy

 jak jest or znaczy ze działa albo na to albo na tamto. and oznacza ze musza byc oba spełnione

logika :)

chyba nie wyraziłem sie jasno jak tak czytam tekst karty a to co napisałem,  chdzi o to ze nie jest napisane chose one  wg mnie oba działaja zaleznie od tego co robisz, a w 2 wypadku jak by było and musiałbys jednoczesnie wysyłac i odsyłac tta sama postac zeby zadziałało co jest praktycznie nie mozliwe  w jednym czasie.
primo po pierwsze, DT ma zwyczaj mijać się z logiką, o czym powszechnie wiadomo. Obejrzyj sobie na przykład wording "Forge Your Soul" (chyba, że zamierzeniem strategii, która zajmuje mi slota w Fate, jest pokazanie przeciwnikowi moich kart).
primo po drugie, z tej karty nie wynika, że działa na jedną postać - wtedy by było Personality's movement (i pewnie wcześniej "target a Personality")
primo ultimo, strategia jest terenem - leży sobie w bitwie i działa do jej końca (albo dopóki ktoś się jej nie pozbędzie). Ma traitową negację przyjazdu / odjazdu dowolnej liczby personek, co stwarza ciekawe sytuacje - możesz np. dojechać postacią, a odesłać się nie dasz, jeśli to faktycznie "or". Lub na odwrót. W przypadku interpretacji "and" bardzo istotny stałby się pan Tamori Takeshi, stąd moje pytanie.

"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-02-11, 14:50 »
blanketed byl bardzo upierdliwy, to w sumie tez jest. hmm moze jednak ten pacan z elita nie jest wcale taki glupi... moze trzeba go przetestowac
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-02-11, 15:08 »
Nimrod, pamiętaj, że to L5R, tu Gilador of the Rules Junta potrafi dostrzec na karcie tekst którego tam nie ma, albo stwierdzić, że efekt to tak naprawdę nie jest efekt tylko nieopisana zasada z comprehensive.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-02-12, 22:43 »
Dobre, podoba mi się. I bardziej Legendowe niż ta negacja dojazdu.
Tu przynajmniej można zrobić sneak + to cudo + kill z postaci i negować resztę gupot przeciwnika :P


Nimrod

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-02-13, 17:32 »
jak dla mnie ta karta neguje wszystkie ruchy nie mozna sie dosyłac ani odsyłac.
ale ja nie niesławny imć Gilador.

@Zapasnik co do Forge Your SoulOpen: Choose your performing Personality: Show the top four cards of your Fate deck.
You may attach one of them that is a Weapon to him, paying 4 less Gold.
 You may shuffle your deck.
 If you did not show a Weapon and he is a Kensai, draw a card.

wording.. a raczej to co sie dzieje jak pokazesz bron a nie masz wystarczajaco hajsu zeby go zagrac, mówi - jestes GŁUPCEM ze mnie zagrales bo nic nie robie.

niewiem czy to wording tej karty czy design jest kopniety,

najkrócej albo masz te rezerwowe 4 golda,  na wyrmborna czy cos innego co moze kosztowac do 8 g, albo ryzykujesz ze pozbawisz sie karty z reki za nic.

« Ostatnia zmiana: 2013-02-13, 17:40 by Nimrod »
"Warrior monks are a dangerous breed, but I would prefer to face a dozen of them than those tattooed madmen from the Dragon Clan." - Ikoma Toraji" - A Warrior's Wisdom"

Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-02-14, 11:22 »
jak dla mnie ta karta neguje wszystkie ruchy nie mozna sie dosyłac ani odsyłac.
ale ja nie niesławny imć Gilador.

@Zapasnik co do Forge Your SoulOpen: Choose your performing Personality: Show the top four cards of your Fate deck.
You may attach one of them that is a Weapon to him, paying 4 less Gold.
 You may shuffle your deck.
 If you did not show a Weapon and he is a Kensai, draw a card.

wording.. a raczej to co sie dzieje jak pokazesz bron a nie masz wystarczajaco hajsu zeby go zagrac, mówi - jestes GŁUPCEM ze mnie zagrales bo nic nie robie.
Nie chodzi o to, że pokazałeś broń. Jak ją za chwilę podepniesz, to i tak się przeciwnik o niej dowie, a jak nie masz hajsu, to tego nie grasz (4 razy na 5 zagrywasz to w swojej turze, pozostałe przypadki to Yamazaki i porządny holding obecny na stole / nadmiar golda, co u kensajów widuje się raczej rzadko). Jeśli mimo to zagrałeś, wyszedł weapon i nie możesz go podpiąć, to ani on przeciwnika ziębi, ani grzeje.
Chodzi o pokazane strategie - doświadczony przeciwnik dzięki mojemu Forge od razu wie, jak dalej grać ;) A wystarczyłoby pokazać sam item, jak w Gisei Toshi.
Wiem, mogę potasować, ale trochę to kiepskie rozwiązanie, kiedy akurat mi się karty podobają.

A wordingu terenu trzymałbym się ściśle, dopóki nie da się o niego zapytać. "Or" to "or", tak jak np. w Openie Daigotsu Aya - nie dasz jej wszystkich trzech keywordów. Jeśli karta nie mówi inaczej, gracz decyduje.
« Ostatnia zmiana: 2013-02-14, 11:28 by Zapasnik »
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-02-14, 11:43 »
Z tym OR to w ogóle jest fajna zabawa, bo - ponieważ to jest trait - można próbować wały robić. Jak moje dojazdy zagrywam, to trait działa na odjazdy. Jak przeciwnik zagrywa swoje, to już działa na dojazdy...

Nie mogę doczekać się pytań o TA w rulzach :)
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-02-14, 11:47 »
Jakoś z BF nie było takich problemów.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

misiaczek

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 787
  • Unicorn Clan Instigator
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-02-14, 11:49 »
Jakoś z BF nie było takich problemów.

Ponieważ BF używa słowa 'and' i z definicji blokuje cały ruch do i z bitwy.
Guns don't kill people. Psychotic bears with machetes do.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #16 dnia: 2013-02-14, 12:20 »
Jakoś z BF nie było takich problemów.

Ponieważ BF używa słowa 'and' i z definicji blokuje cały ruch do i z bitwy.
No ni cholery nie widzę tu "and".
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

misiaczek

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 787
  • Unicorn Clan Instigator
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #17 dnia: 2013-02-14, 13:28 »
Jakoś z BF nie było takich problemów.

Ponieważ BF używa słowa 'and' i z definicji blokuje cały ruch do i z bitwy.
No ni cholery nie widzę tu "and".

Faktycznie ,zatem zwracam honor coś mi się przyśniło chyba ;)
Guns don't kill people. Psychotic bears with machetes do.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #18 dnia: 2013-02-14, 13:33 »
Patrzę ta ten temat i wygląda mi to na zbiorową halucynację.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Nimrod

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 237
    • Zobacz profil
Odp: [Strategy] Harbor of Kalani's Landing
« Odpowiedź #19 dnia: 2013-02-14, 13:35 »
 bo jezyk polski jest durny i istnieje w jezyku polskim podwójne zaprzeczenie które "działa" i wiele innych róznych dziwactw z tego powodu logika polska i słowa i  oraz lub   and & or   wydaja sie troche mylne na 1 rzut oka.

w wordingu tej karty oznacza ze blokuje i odjazd i dojazd. Nie mogli uzyc słowa and bo było by to po angielsku nielogiczne.

Daigotsy Aya

Open: Give Aya Cavalry, Duelist, or Tactician.
jest tu wyrazny przecinek z tego powodu jest to traktowane  jako "to albo to"
ponadto jest tu zaznaczony wyraźny wybór

w wordingu zas tereny niema zadnego przecinka i moze sie to wydawac mylne ale oznacza to "to i to gdy zachodzi taka a taka sytuacja"

(Wiem ze to moze durnie brzmi ale nie ja projektowałem ta karte i jej tekst, a dt mysli ze wszyscy czytaja im w myslach i wiedza co "autor miał na mysli")
« Ostatnia zmiana: 2013-02-14, 13:41 by Nimrod »
"Warrior monks are a dangerous breed, but I would prefer to face a dozen of them than those tattooed madmen from the Dragon Clan." - Ikoma Toraji" - A Warrior's Wisdom"