Autor Wątek: Box of Greed - ustalenia z Graalem  (Przeczytany 3186 razy)

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Box of Greed - ustalenia z Graalem
« dnia: 2013-03-10, 17:09 »
Wczoraj po turnieju udało mi się porozmawiać z Sylwkiem, który generalnie rządzi w Graalu. Cieszę się z tej rozmowy, bo udało mi się wyjaśnić pewne wątpliwości i ustalić pewne zasady związane z dystrybucją zawartości Box of Greed:
1) tylko pierwszy BoG pochodził od AEG, kolejne Graal dostaje już od ISY.
2) Graal może zamówić BoG przy zamówieniu boxa boosterów z dowolnego dodatku Z WYJĄTKIEM bieżącego
3) w związku z tym w miarę zrozumiała jest (dla mnie) ostrożność w dystrybucji kart z BoG, bo oczywiście sklepowi niezbyt opłaca się zamawiać boostery z poprzednich dodatków, bo im to po prostu się nie sprzeda
4) podstawowy tryb dystrybucji kart z BoG - 1 karta do każdego kupionego boostera z dodatku starszego niż bieżący - w tym np. z Gempukku, co pozwala zmaksymalizować ilość rarek
5) Graal ma kilka BoG w tej chwili; ustaliłem z Sylwkiem, że karty z nich byłyby dystrybuowane na normalnych turniejach, na których jest co najmniej 10 uczestników z przelicznikiem 1,5 karty na głowę; przy pewnej ilości graczy (była mowa że powyżej 12, ale to jeszcze potwierdzę) do redraftu poszedłby cały BoG

Oczywiście jak zrobimy turniej z redraftem Gempukku, to standardowo dojdzie 1 karta z BoG per booster
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Box of Greed - ustalenia z Graalem
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-03-10, 22:48 »
O i to mi się podoba. Jasne czytelne zasady co jest za co, skąd i ile.

BoG w takiej sytuacji jest idealne pod redraft z gempukku, który można by jakoś niedługo zrobić.
Starsze boostery raczej mają nikłe szanse zejść, chyba że spadła by nieco cena i zrobilibyśmy jakiegoś np. drafta z całego arka. BtD+SC+2EE+EoW+SoD za 50zł byłby całkiem korzystny.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Box of Greed - ustalenia z Graalem
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-03-11, 10:13 »
Widzę, że temat BoG'a dopięty, kawał dobrej roboty (Graal i Ledóch). Czytelne ustalenia, sprawa jasna. Jest dodatkowy argument do mobilizacji śpiochów i leniwców na sobotnie turnieje :)

Dodam tylko, że z mojej rozmowy z Markiem wynika, że w Graalu jest też tzw. box of everything, składający się z kart pozostawionych przez graczy po turniejowych redraftach, co by początkujący byli sobie w stanie poskładać pierwsze decki bez dużych nakładów finansowych (ten pomysł też mi się bardzo podoba i bardzo wpisuje się w filozofię, którą sam wyznaję - zachęcać, budować, wspomagać i... dopiero korzystać ;) ).
Kolejna sprawa - zaczynamy zastanawiać się nad dniem tygodnia, w którym w Graalu będą grywane turnieje lekkoformatowe (lub, w przypadku małej liczby graczy, zwykłe spotkania), jako alternatywa dla constructów (ashigaru, unique, apprentice i inne). Z rozmowy z Markiem wynika, że może to być poniedziałek lub wtorek. Optowałem za tym, żeby środa została jednak na stricte luźne pogrywy, bo warto jednak poza sobotnimi turniejami mieć kiedy potestować "główne" decki.
I rzecz ostatnia - Graal wysłał do AEG maila z prośbą o różnorakie promki (w tym zaległe z pre TA, ale także inne, które AEG uzna za stosowne wysłać strongholdowi 5-go levelu).

Ogólnie sprawy posunęły się bardzo do przodu.

P.S. Jest też w Graalu War of Honor, w które będzie można pograć na miejscu lub, być może, również wypożyczyć za kaucją.


Starsze boostery raczej mają nikłe szanse zejść, chyba że spadła by nieco cena i zrobilibyśmy jakiegoś np. drafta z całego arka. BtD+SC+2EE+EoW+SoD za 50zł byłby całkiem korzystny.
Lepiej chyba te 50 zł wydać na turniej z EEG / TA (to ostatnie pomimo tych erek z boxa), np 2.5 packa EEG na głowę ;) Nie wiem, jak inni - ale myślę, że spokojnie damy radę zorganizować coś z EEG, w końcu erki piechotą nie chodzą.
« Ostatnia zmiana: 2013-03-11, 10:33 by Zapasnik »
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Box of Greed - ustalenia z Graalem
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-03-11, 11:07 »
Starsze boostery raczej mają nikłe szanse zejść, chyba że spadła by nieco cena i zrobilibyśmy jakiegoś np. drafta z całego arka. BtD+SC+2EE+EoW+SoD za 50zł byłby całkiem korzystny.
Lepiej chyba te 50 zł wydać na turniej z EEG / TA (to ostatnie pomimo tych erek z boxa), np 2.5 packa EEG na głowę ;) Nie wiem, jak inni - ale myślę, że spokojnie damy radę zorganizować coś z EEG, w końcu erki piechotą nie chodzą.

A ja bym wolał zagrać w drafta 50 złotowego ;)
Sklep by upłynnił zaległości, a my byśmy się świetnie pobawili.
Jak widać sprawa do przedyskutowania na następnym walnym zebraniu.

Na turnieje inno formatowe trzeba się po prostu umawiać.
Tak aby każdy miał odpowiedni deck, chęci i czas. Inaczej ciężko będzie to zorganizować.
Aby taki turniej się powiódł potrzebna jest frekwencja, stąd potrzeba umawiania się odp. wcześniej.
Mnie się ta propozycja bardzo podoba o czym też rozmawiałem z Markiem po ostatnim turnieju.

Formaty które moim zdaniem trzeba ruszyć to Bushi/Ashigaru i Miltiplayer we wszelakich odmianach.
Problemem organizacyjnym jest fakt, że tego drugiego ciężko wyobrazić sobie bez browaru na stole.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Box of Greed - ustalenia z Graalem
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-03-11, 12:57 »
Starsze boostery raczej mają nikłe szanse zejść, chyba że spadła by nieco cena i zrobilibyśmy jakiegoś np. drafta z całego arka. BtD+SC+2EE+EoW+SoD za 50zł byłby całkiem korzystny.
Lepiej chyba te 50 zł wydać na turniej z EEG / TA (to ostatnie pomimo tych erek z boxa), np 2.5 packa EEG na głowę ;) Nie wiem, jak inni - ale myślę, że spokojnie damy radę zorganizować coś z EEG, w końcu erki piechotą nie chodzą.
A ja bym wolał zagrać w drafta 50 złotowego ;)
Sklep by upłynnił zaległości, a my byśmy się świetnie pobawili.
Czemu nie... drafty zawsze mile widziane (sam  postulowałbym TA + SoD na takowych, nie wiem, czego potrzebują pozostali ;) ).
A pomoc w upłynnianiu zaległości sklepu... zawsze się można jakoś dogadać (i powinno, bo zdaję sobie sprawę, że ten towar znalazł się w nim "dla nas"). Ustalenia dotyczące Box of Greed znacznie zresztą promują sprawę draftów starszych kart.

Cytuj
Na turnieje inno formatowe trzeba się po prostu umawiać.
Tak aby każdy miał odpowiedni deck, chęci i czas. Inaczej ciężko będzie to zorganizować.
Jestem za, jednak dzień tygodnia takowych imprez wstępnie warto określić. I tak gramy constructa średnio raz na miesiąc (a to gst-y, a to drafty), a nie ukrywam, ze pograłbym częściej (jedna nieobecność i dwa miesiące bez grania najbardziej dopieszczanym deckiem, vide mój przypadek z ubiegłej soboty). Natomiast lekkie formaty powinny mieć osobne miejsce w grafiku, bo dostarczają mnóstwa zabawy i potencjalnie świeżą krew, nawet, jeśli wypadną co 2-3 tygodnie.

Cytuj
Formaty które moim zdaniem trzeba ruszyć to Bushi/Ashigaru i Miltiplayer we wszelakich odmianach.
Problemem organizacyjnym jest fakt, że tego drugiego ciężko wyobrazić sobie bez browaru na stole.
Zawsze zostaje Lucid...
« Ostatnia zmiana: 2013-03-11, 13:13 by Zapasnik »
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Box of Greed - ustalenia z Graalem
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-03-11, 13:16 »
Cytuj
Formaty które moim zdaniem trzeba ruszyć to Bushi/Ashigaru i Miltiplayer we wszelakich odmianach.
Problemem organizacyjnym jest fakt, że tego drugiego ciężko wyobrazić sobie bez browaru na stole.
Zawsze zostaje Lucid...

Lucid jest wymarzonym przybytkiem do tego typu zabawy, ale wciąż nie wiem jakie są zasady korzystania z niego.
Nie mam też pojęcia jakie są szanse na wykorzystanie go w trackie tygodnia. To trochę utrudnia planowanie ewentualnych eventów.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Zapasnik

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 624
    • Zobacz profil
Odp: Box of Greed - ustalenia z Graalem
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-03-11, 13:24 »
ucid jest wymarzonym przybytkiem do tego typu zabawy, ale wciąż nie wiem jakie są zasady korzystania z niego.
Nie mam też pojęcia jakie są szanse na wykorzystanie go w trackie tygodnia. To trochę utrudnia planowanie ewentualnych eventów.
Myślę, że to kwestia odpowiednio wczesnego umówienia z nimi, o ile oczywiście są danego dnia otwarci. No i tak minimum 10 osób powinniśmy przyprowadzić :)
"Where others see trouble, the Scorpion see possibilities" - Shosuro Mogami
"Weźmy słowo "Hantei"... parę liter dodać, parę ująć, parę przestawić i wychodzi "Fu Leng".

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Box of Greed - ustalenia z Graalem
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-03-11, 13:29 »
ucid jest wymarzonym przybytkiem do tego typu zabawy, ale wciąż nie wiem jakie są zasady korzystania z niego.
Nie mam też pojęcia jakie są szanse na wykorzystanie go w trackie tygodnia. To trochę utrudnia planowanie ewentualnych eventów.
Myślę, że to kwestia odpowiednio wczesnego umówienia z nimi, o ile oczywiście są danego dnia otwarci. No i tak minimum 10 osób powinniśmy przyprowadzić :)

Jeśli tak to myślę, że takiego Multiplacka da się zorganizować bez większego problemu.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind