Autor Wątek: Nasz Stronghold, taki piękny...  (Przeczytany 14523 razy)

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #20 dnia: 2013-07-30, 12:16 »
Pewnie, że nie chodzi o jutro. Tym gorzej - teraz ludzie są na urlopach i ruch jest mniejszy, a i tak się korkuje.
Uwierz, że ja też jeżdżę podobnymi trasami. 15 minut z Blue City na Pragę w szczycie? Powiedz, którędy, bo bardzo chętnie poznam tę trasę. Swego czasu przez 3 lata pracowałem tuż obok Blue City, bardzo często bywam nadal w Microsofcie, który jest raptem 2 przystanki autobusowe dalej, i twierdzę, że okolice od Śmigowca do Zachodniej o 16:00 to sajgon, bo ludzie kończa pracę w okolicznych biurowcach. Od tamtego czasu przepustowość się jeszcze zmniejszyła z powodu budowy Metra. Ja się muszę wydostać o tej porze z Kasprzaka - miałbym więc do wyboru korek na Karolkowej, albo korek na Toruńskiej. To na początek - potem przeprawa przez most... Który proponujesz? Poniatowskiego - korek na dojeździe w Centrum, Saski - bus pas i remont estakad od strony Torwaru, więc wszyscy, którzy by mieli zjeżdżać na Wisłostradę, muszą przejechać PRZEZ MOST i dopiero nawrócić...
Więc jeśli myślisz, że mi się nie chce przebijać przez miasto wykończony po robocie po to, żeby zagrać jedną partyjkę, to tak - nie chce mi się... Tym bardziej, że muszę w moich planach uwzględniać również żonę i dzieciaki...
Nie zrozumcie mnie źle - wiem, że miejsce znaleźć musimy i nie narzekam, ani nie mam tu do nikogo pretensji. Po prostu moja deklaracja odnośnie grania na Pradze jest taka, jaka jest.
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #21 dnia: 2013-07-30, 12:26 »
Mi się tam jeździć nie chce

Czyli, że co. Jeśli byśmy tam się przenieśli, bo tylko tam by nas chcieli, to wpadasz tylko na turnieje, czy wcale? Proszę o jasną deklarację.

Pewnie, że nie chodzi o jutro. Tym gorzej - teraz ludzie są na urlopach i ruch jest mniejszy, a i tak się korkuje.
Uwierz, że ja też jeżdżę podobnymi trasami. 15 minut z Blue City na Pragę w szczycie?

Sorry Ledóch, z Kasprzaka na Wiatrak 15 minut bez większego problemu. Niech będzie 20 b tłoczno.
Rzekłbym, że większy problem miąłbym z dostaniem się do BliueCity. Tunel przy zachodniaku to dramat.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #22 dnia: 2013-07-30, 12:31 »
Dla mnie pedałowanie na Wiatraczną to wydłużenie trasy z 6,5km (Centrum) do 11,8km + most i zmiany pasów na ruchliwych arteriach. Nie wpadałbym co tydzień.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #23 dnia: 2013-07-30, 12:36 »
Podsumowując, dwóch co tygodniowców na nie. Jeden czasowy tez na nie. Słabo jak na razie.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #24 dnia: 2013-07-30, 13:38 »
A może by tak robić spotkania w centrum w zółtych, a turnieje na wiatraku.
Będzie wilk syty i owca syta :)


Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #25 dnia: 2013-07-30, 13:40 »
A może by tak robić spotkania w centrum w zółtych, a turnieje na wiatraku.
Będzie wilk syty i owca syta :)

Ale gdzie w żółtych? mamy jakąś miejscówkę?
Jak już wspomniałem, alternatywa dla Wiatraka mile widziana.
Tyle,  że musi być to sensowna alternatywa. Nie KFC, czy inna jadłodajnia.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #26 dnia: 2013-07-30, 14:15 »
W żółtych jest tylko amamamam:P


vonSchabov

  • Personality
  • Wiadomości: 397
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #27 dnia: 2013-07-30, 14:17 »
Mi się tam jeździć nie chce

Czyli, że co. Jeśli byśmy tam się przenieśli, bo tylko tam by nas chcieli, to wpadasz tylko na turnieje, czy wcale? Proszę o jasną deklarację.

Jasno deklaruję że ani na turnieje ani tym bardziej na cotygodniowe granie nie mam zamiaru jeździć jeśli będzie się to wiązało z wycieczką na wiatraczną

Stazi

  • Unicorn Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #28 dnia: 2013-07-30, 14:59 »
Wg mnie trzeba znaleźć jakiś sklep. Kawiarnie czy inne lokale to trochę takie wycieranie dupy szkłem. Prowadzi wcześniej czy później do rozpadu grupy i śmierci kanciarki. Wydaje mi się, że kiedyś już to ustaliliśmy.
Mi też Wiatrak nie pasuje bo... mam do niego więcej niż 5 min z buta :P(chociaż jest po drodze do domu... Zawiszy i Matsushiro) ;). Kurrr... ludziom się w dupach poprzewracało. Rozumiem, że komuś nie chce się jechać w tygodniu, po robocie, w korkach, ale raz na miesiąc w sobotę czy niedzielę kiedy nie ma prawie żadnych korków? To już czyste lenistwo.

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #29 dnia: 2013-07-30, 15:40 »
Wg mnie trzeba znaleźć jakiś sklep.

Wygląda na to, że nie ma opcji, aby grać przy sklepie w tygodniu na zwykłych spotkaniach, bo nie ma takiego sklepu (spośród tych, które mogą wspierać L5R), który zapewniałby jednocześnie dogodna lokalizację i wystarczającą powierzchnię. W obecnej sytuacji jestem za przeniesieniem środowych spotkań do Paradoxu.
Natomiast w przypadku turniejów weekendowych dostosuję się do głosu społeczności i dojadę, gdzie trzeba.

Sorry Ledóch, z Kasprzaka na Wiatrak 15 minut bez większego problemu. Niech będzie 20 b tłoczno.
Rzekłbym, że większy problem miąłbym z dostaniem się do BliueCity. Tunel przy zachodniaku to dramat.

Ponawiam więc prośbę o dokładną trasę. Obiecuję, że ją sprawdzę osobiście samochodem po pracy w godz. 16:00 - 17:00... we wrześniu, gdy już będzie normalny ruch na ulicach.
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #30 dnia: 2013-07-30, 16:54 »
@Stazi, Hitomi
Kiedy ostatnio byliście na środowym pogrywie? Jasne, praca, szkoła, dom, inne ważne powody, wiemy jak bywa. Tylko że co innego jest wpaść raz w miesiącu, a co innego być co tydzień.

Lokalizacja i dojazd powinna sprzyjać częstemu graniu.
I tak, co do dojazdu na turniej raz w miesiącu w sobotę może to być naprawdę w dowolnym miejscu, Graal Janki nawet. Ale przy chęci regularnego grania miejscówka musi być w wygodnym miejscu, a Wiatraczna takim wydaje się nie być.

Pogrywy nie upadną jeśli nam się cały czas będzie chciało grać. Food-courty, Paradoxy i inne dogadywane na parę dni przed grą miejscówki tego (na razie) nie zepsuły.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #31 dnia: 2013-07-30, 17:59 »
@Stazi, Hitomi
Kiedy ostatnio byliście na środowym pogrywie?

A jakie ma to znaczenie? Mam rozumieć, że nie powinienem się odzywać, bo ostatnio nie bywam?

Lokalizacja i dojazd powinna sprzyjać częstemu graniu.

A ja niby o czym piszę? Na marsa nikogo nie wysyłam.
Chciałem się dowiedzieć co złego jest w tym całym Wiatraku.
Dla mnie to pół miasta, ale co tam - raz na dwa tygodnie bym wpadł.

Pogrywy nie upadną jeśli nam się cały czas będzie chciało grać.
Food-courty, Paradoxy i inne dogadywane na parę dni przed grą miejscówki tego (na razie) nie zepsuły.

Upadną, uwierz mi. Lub sam zostań tego świadkiem, jak wolisz.

Food-courty, Paradoxy i inne dogadywane na parę dni przed grą miejscówki tego (na razie) nie zepsuły.

Nijak nie mogę zrozumieć jak Paradox ma być bliższy i łatwiejszy w dojeździe nić wspomniany Wiatrak?

Zresztą mam gdzieś wiatrak, wydawało sie to logiczne miejsce (miejsce do grani i sklep), ale słyszę, że są tacy co tam nie pojadą i już.
Ok, niech będzie i tak, ale pytam w takim razie o alternatywę. Spokojne miejsce do grania, takie do którego będziemy jeździć wspólnie.

No chyba, że faktycznie nie mam głosu, bo nie gram. Wtedy proszę traktować moją wypowiedź jako niebyłą.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #32 dnia: 2013-07-30, 18:44 »
A jakie ma to znaczenie? Mam rozumieć, że nie powinienem się odzywać, bo ostatnio nie bywam?

No chyba, że faktycznie nie mam głosu, bo nie gram. Wtedy proszę traktować moją wypowiedź jako niebyłą.

Tylko bez fochów, OK?  ;D
Jarkowi chodziło - jak sądzę - o to, że raz na jakiś czas można się poświęcić i podjechać w środku tygodnia po południu przez pół Wawy, ale cotygodniowe granie w ten sposób to jest dla niektórych po prostu duże obciążenie organizacyjne.
Rozumiem, że to nie do końca cię przekonuje?
Zalety Paradoxu - dojazd tramwajami, autobusami, metrem i samochodem raczej bez korków (bo nawet ludzie z drugiej strony Wisły stać w nich nie będą o tej porze).. ponadto samo Centrum...

@Stazi, Hitomi
Kiedy ostatnio byliście na środowym pogrywie?

A ty, Jarek, nie prowokuj ;D
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #33 dnia: 2013-07-30, 19:06 »
Ledóch, przez lata grałem w Pradoxie (turnieje i w tygodniu) mogę grać i teraz.
Z tym, że pamiętam jak się skończyło tamte granie i tak też skończy się teraz.
Niemniej jednak, jeśli nie ma innych alternatyw to może być i Paradox. Mnie to wsio ryba.
Ale błagam, nie przekonuj mnie, że Paradox jest bliżej i lepiej dojezdny niż Wiatrak.
Dla mnie to jedna i ta sama droga (5 minut w tą czy we wtą różnicy nie robi).


ps: Z okolic BlueCity oczywiście, bo Ci z naprzeciwka mają tylko bliżej.

Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #34 dnia: 2013-07-30, 19:10 »
Przepraszam za takie wycieczki personalne, chodziło mi tylko o rozróżnienie przyjechania raz na jakiś czas od bywania co tydzień. Jakbym nie miał w planach wpadać w każdą środę to mniej by mnie interesował dojazd.

Do Paradoksu znów mi dalej (9,2km), ale przynajmniej bez mostu ;)
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Hitomi Monroouke

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2575
  • Dragon Clan Mad Man
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #35 dnia: 2013-07-30, 19:19 »
Przepraszam za takie wycieczki personalne, chodziło mi tylko o rozróżnienie przyjechania raz na jakiś czas od bywania co tydzień. Jakbym nie miał w planach wpadać w każdą środę to mniej by mnie interesował dojazd.

Gdybym nie planował powrotu do zwykłego systemy środa - środa to bym się nie zająknął w tym temacie.
Choć nie będę ukrywał, że może być problem ze środami w moim wykonaniu. Niemniej jednak stały punkt tygodniowy jest ważny.

Do Paradoksu znów mi dalej (9,2km), ale przynajmniej bez mostu ;)

O tym właśnie mówiłem. Boję się, że Paradox nie rozwiązuje problemu.
Ale jeśli rozwiązuje to dla mnie może być. A gdzie turnieje to się będzie ustalać.

Te mnie interesują najbardziej, bo w obecnym czasie tylko soboty są dla mnie dostępne.
Hitomi Monroouke
Dragon Clan Drunken Master ? Master of Blind

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #36 dnia: 2013-07-30, 21:57 »
A może jednak Łorgejmer ? Oni tam mają co prawda tylko 3 stoły, ale obok jest pizzeria z browarem.
Praktycznie centrum miasta.
Wiem, że realizują Frajdej najt medżik. Może tędy powinniśmy iść.
Podjadę np jutro i pogadam z nimi czy jakbyśmy przychodzili, to czy byliby chętni nas wspierać.
Oczywiście jeżeli malkontentom nie będzie za daleko. Bo Łorgejmer jest wch*j daleko ode mnie.


elendil

  • Personality
  • Wiadomości: 218
  • suffer not the witch to live!
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #37 dnia: 2013-07-30, 22:51 »
Paradox jest na Anielewicza, dwa stopy tramwajowe od Pl Bankowego. Trochę to jednak inna przepustowość niż ruch na Wiatrak.
Mnie to generalnie wali gdzie mam jechać, i tak nie mogę wpadać za często, a jak będę jechał to 15 minut w te czy we wte bez różnicy. Ale jeśli chcecie myśleć o jakiejś świeżej krwi w Leendzie, tym bardziej, że wkrótce nowa edycja - idealny moment na start dla świeżaków, to tylko sklep z supportem karcianki.
Jeśli jednak większość ma wyjebane na promocję karcianki to Para jest świetnym wyborem - są tam warunki do gry i można zrobić bronka :]
Phoenix Clan Rocker * Grouser * Beerspeaker * Coca-Kolat
"I was Born To Ride" - Isawa Tsuke

MasaYa

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Exp MarcOs ? KamiKadze
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #38 dnia: 2013-07-30, 23:33 »
Ja powiem tak - mnie osobiście jest bez różnicy jak będzie kiepski dojazd dla mnie to będę rzadziej bywał ale będę :)

Odnośnie Łorgajmera - jeżeli byśmy kupowali piwo/jakieś przekąski to myślę że ta pizzeria obok by nas przygarniała gorzej w okresie zimowym ponadto coś mi się obiło o uszy że był jakiś problem z właścicielem nie kojarzę co to były więc się nie będę w to zagłębiał, może dało by radę zrobić tam z powrotem SH i ściągnąć do nich dodatki jedak by trzeba było z nimi współpracować aby oni też z tego mieli jakiegoś grosza aby się nie okazało że oni z tego powodu mają jedynie "sztuczny tłok" i zapas boosterów których nikt nie chce
+ można łapać nowych graczy

Odnośnie Paradoxu - też by wypadało kupować u nich jakieś piwo/przekąski pub ogólnie "fantastyczny" czyli można łapać tam nowych graczy jak by nas się zjeżdżało po 10-20 osób by to robiło "wrażenie"
+ j/w
- problem z kupowaniem kart tam i np. na turniej by ktoś musiał jechać po zapas boosterów a jak by komuś nowemu się spodobało  i chciałby zacząć w to grać to powiedzieć mu że jedyną opcją na zaopatrzenie był by Graal w podziemiach centralnego to kiepsko to widzę

tyle ode mnie sam pomysłu żadnego lepszego nie mam
Mantis Clan ? KamiKadze ? Samurai ? Naga ? Fudo ? Exp MarcOs


Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Nasz Stronghold, taki piękny...
« Odpowiedź #39 dnia: 2013-07-31, 21:36 »
No dobra byłem dzisiaj w Łorgejmerze i doopa, powiedzieli że nie chcą inwestować w tę karciankę. I nas też nie chcą :(
Pozostaje nam dw. centralny + fudkort albo Wiatrak albo paradox. Osobiście tego ostatniego nie polecam. Ale od biedy można :P
Za jakiś czas będzie stronghold na dworcu, na wiatraku już jest tylko trzeba wybrać.