Autor Wątek: Jak zostać Bounty Hunter'em (i robić turnieje z promkami)?  (Przeczytany 1531 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Ponieważ kilka osób mnie już o to pytało, opisuje to w osobnym miejscu. Mam nadzieję, że się to komuś przyda.

Bounty Hunter to program, dzięki któremu ludzie z różnych stron świata propagują gry (w domyśle - karciane) produkowane przez AEG. Obecnie sprowadza się to do organizowania 'oficjalnych' turniejów oraz - okazjonalnie - pomagania w większych imprezach, takich jak GenCon czy inne. Te ostatnie i tak są na własny koszt, więc z naszego punktu widzenia - niedostępne, chociaż wiążą się z atrakcyjnymi profitami. Mianem Bounty Hunter określa się najczęściej uczestnika programu; stąd widywane przez was literki BH.

"Oficjalny turniej" - coż, to już nie te czasy kiedy każdy gracz na świecie mógł porównać swoje wyniki z innymi graczami z całego świata odpowiedniej stronce. Obecnie 'oficjalny' turniej to taki, na który AEG przysłało promki. Wbrew pozorom, turnieje 'oficjalne' i turnieje 'storyline' nie mają ze sobą nic wspólnego - 'oficjala' może zarejestrować tylko BH, za co dostaje na niego promki, 'storylina' może zarejestrować każdy, ale tylko wtedy kiedy AEG ogłasza 'nabór'; tak na przykład jest z Kotejami.

Jak zostać - BH może zostać każdy. Wystarczy wysłać maila 'rejestracyjnego' z odpowiednimi informacjami (adres na końcu tekstu). Wymagany jest dostęp do sklepu uczestniczącego w Dojo Days, czyli tzw. Strongholdu. Ponieważ to ten sklep ma patronować danemu turniejowi i na jego adres przychodzą promki, warunek jest nienegocjowalny. Nic mi nie wiadomo o limitach ilości BH w regionie/rejonie/sklepie. Rejestracja trwa ok. 30 dni, ale czasami chłopaki wyrabiają się w 2 tygodnie.

Jak zrobić Strongold Store - mailem :) wysłac zgłoszenie tak samo jak zgłoszenie na BH i poczekać. Uwaga - te informacje sa weryfikowane u dystrybutorów, więc nie można urządzić sklepu w piwnicy u babci.

Ale u nas nie ma sklepu z Legendą - rzeczywista lokalizacja turniejów nie jest weryfikowana. Jeżeli macie dobry kontakt z jakimś sklepem (jesteśmy wielką rodziną :) ) - dogadajcie się, tak by sklep z Grójca 'robił' turnieje w Międzylesiu. Kwestia zgrania w czasie. Podobnie można robić z 'delegowaniem' turniejów - tak na przykład krakowski BH może obsługiwać Wadowice.

Jak zarejestrować turniej - jak wyżej, wysyłając maila. Lekko zdziwić może to, że przesyła się niemal te same informacje, jak w mailu rejestracyjnym. Rejestracja turniejów poza terenem USA wymaga 30dniowego wyprzedzenia - zgłoszenia, które wysłana są na mniej niż 30 dni przed planowanym czasem imprezy, są po prostu ignorowane. Niestety, nie istnieje żaden odgórny grafik turniejów, który pokazuje czy imprezy zostały zarejestrowane czy nie. Jedynym sposobem jaki znam, jest oznaczanie listów wysyłanych w celu rejestracji imprezy jako 'żądaj potwierdzenia przeczytania' - wtedy wiadomo, czy ktoś się nimi zajął czy nie.
Istnieje limit turniejów w sklepie - maksymalnie 3 turnieje tej samej gry w miesiącu, niezależnie od liczby BH.

Co daje zarejestrowany turniej - promki. Jeden turniej to jeden zestaw promek 'turniejowych'. Promki, jakie są dostępne na najbliższy okres, są pokazywane na stronce AEG (adres poniżej). Każdy zestaw turniejowy składa się z dwóch różnych kart - promki #1'dla zwycięzcy' i promki #2 'dla uczestnika'. Promo #1 jest w 2 kopiach (a może 3?), promka #2 w 6. Dodatkowo dla BH jest jedna #1 i dwie #2. Wytyczne to po jednej promce #2 dla każdego (w kolejności zajmowanych miejsc w przypadku większej frekwencji), dwie promki #1 dla zwycięzcy i jedna #1 dla drugiego miejsca... czyli chyba są trzy promki #1 :), ale pewien nie jestem, możliwe że rozkład #1 to 1+1.
Innych profitów nie ma. Rejestrowane turnieje nie mają żadnego wpływu na punkty w Race, na wyniki w Dojo Days czy cokolwiek innego. Just promo.

Co daje bycie BH - promki. Patrz wyżej. Ale lepiej te pare promo rozdać ludziom, no bo bez przesady... Kiedyś bycie BH dawało wymierne profity, ale któregoś dnia AEG zachował się po chamsku i po prostu zamknął program bez wyjaśnienia.

A jak już zrobiłem kilka 'oficjalnych' turniejów, to jak zrobić storyline - o, metod jest kilka, i żadna nie wymaga turniejów oficjalnych ani statusu BH. Pierwsza : zrób Kotej (aplikacje zbierane są na jesieni). Druga : zaproponuj zrobienie Mistrzostw (Championships) na 2009 rok, a nuż ci się uda. Trzecia : doprowadź swój Stronghold Store do poziomu 10 (czyli : 30 zarejestrowanych członków Imperial Assembly), wtedy odbędzie się w nim storyline. Czwarta : zużyj fuksa. Nie, nie robię sobie jaj - Polacy piszą w sprawie storyline od kilku lat (ja od ponad 4), jak na razie udało się Drożdżowi dwa(?) lata temu w Częstochowie.

Adres stronki na której są widoczne promki z aktualnego 'sezonu turniejowego' oraz linki do wysyłania listów : www.l5r.com > Dojo Days > Event Support (TUTAJ).
Wysłane zgłoszenia sklepu/BH - kliknij link Bounty Hunter Info.
Wysłanie zapotrzebowania na promki - kliknij link Bounty Hunter Central.

Tak przy okazji 0 jeżlei ktoś jest zainteresowany promwaniem formatu Legacy, to są do tego osobne promki, na tejże stronie. Mają dodatkowe wymaganie - aby móc je 'zamówić', należy najpierw zrobić dwa 'zwykłe turnieje.
« Ostatnia zmiana: 2008-07-20, 16:05 by Seppun Admin »
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Re: Jak zostać Bounty Hunter'em (i robić turnieje z promkami
« Odpowiedź #1 dnia: 2008-04-14, 19:40 »
Cytat: "sejmitar"
Kiedyś bycie BH dawało wymierne profity, ale któregoś dnia AEG zachował się po chamsku i po prostu zamknął program bez wyjaśnienia.


Hehe :) Doskonale wiemy dlaczego AEG zlikwidował punkty za bycie BH. Ja przypominam sobie dwa miasta, w których turnieje odbywały się 3-4 razy w tygodniu tylko po to, aby zgromadzic jak najwięcej punktów i wymienić je na darmowe boxy.
Squeek

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Jak zostać Bounty Hunter'em (i robić turnieje z promkami)?
« Odpowiedź #2 dnia: 2008-04-14, 23:04 »
Ja nie o tym... to że przestali przyznawac 'profity' rozumiem, ale pewnego dnia okazało się że konta już nie istnieją. Pomimo tego, że przez pół roku usiłowałem 'spalić' fafnaście punktów które na nim miałem...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Jak zostać Bounty Hunter'em (i robić turnieje z promkami)?
« Odpowiedź #3 dnia: 2008-07-20, 10:13 »
Od pewnego czasu 'status' BH właściwie nie istnieje. Aby teraz poprowadzić (czytaj  :opromkować) turniej, nadal zagląda się w to samo miejsce (patrz linki wyżej). Tym razem jednak wchodzi się na stronę z forumlarzem i tam wpisuje : swój numer Imperial Assembly, numer Stronghold Store i termin (plus mail). Oznacza to, że teraz tylko członkowie IA mogą 'robić' turnieje, a inni nie - w przeciwieństwie do tego co było wcześniej, kiedy TO i BH mógł być właściwie każdy.

Numer IA można znaleźć na kopertach z heraldem, albo w dziale 'members' strony AEG.
Numer SS można znaleźć w listingu sklepów, oraz w dziale 'members' IA (tylko swój).

Pozostałe zasady - bez zmian.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.