Autor Wątek: Hojatsu's Legacy Style  (Przeczytany 2407 razy)

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« dnia: 2007-08-31, 15:02 »

Imho najlepszy styl jak dotąd. Focus effect o tyle bidny, że jak przeciwnik nie dueluje to żadko masz szanse focusowac więcej niż raz.
Ale akcja wypas. Straszna.

Hanson

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 464
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-08-31, 15:26 »
Dobrze to rozumiem:
 Albo kiho które jest w discardzie albo ring który był focusowany, ale juz nie np focusowane kiho lub ring z discardu?

Togashi Sparrow

  • Dragon Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 478
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-08-31, 15:51 »
Dobrze rozumiesz.

MiRage

  • Scorpion Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 338
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-08-31, 16:16 »
FAKT:)
NAJLEPSZY STYLE:)
"we hope to errata no more cards in Celestial Edition. "

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-08-31, 16:52 »
jak focusujesz kiho to one potem po pojedynku jest discardowane, wiec czemu nie ? Mozesz wziac kihosa bo focus effect wchodzi po tym jak skonczy sie pojedynek :)

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-08-31, 17:13 »
Cytat: "horror"
jak focusujesz kiho to one potem po pojedynku jest discardowane, wiec czemu nie ? Mozesz wziac kihosa bo focus effect wchodzi po tym jak skonczy sie pojedynek :)

?! Taki na przykład wight the cost? Zwiększa FV w discardzie? Coś tu nie gra mi za bardzo.

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-08-31, 17:25 »
Cytat: "katsa"
Cytat: "horror"
jak focusujesz kiho to one potem po pojedynku jest discardowane, wiec czemu nie ? Mozesz wziac kihosa bo focus effect wchodzi po tym jak skonczy sie pojedynek :)

?! Taki na przykład wight the cost? Zwiększa FV w discardzie? Coś tu nie gra mi za bardzo.


mówiłem tylko i wyłącznie o tej karcie. proszę poczytaj tekst karty. chodziło mi o to że po zakończonym pojedynku możesz odłożyć kartę którą sfocusowałeś z powrotem do deku.  gdyby karta była inaczej sformułowana to nie mógłbyś wlozyc karty ktora sfocusujesz na spod albo gore deku :)

nie uogolnialem ze wszystkie focus effecty wchodza jak juz karta jest w discardzie :)

ale nosa masz do tego ze rzeczywiscie jesli sfocusujesz dwa razy ten sam weigh the cost w tej samej turze (co jest mozliwe) to rzeczywiscie za drugim razem bedzie mial 5FV

Brogan

  • blank Personality
  • Wiadomości: 94
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-08-31, 17:27 »
Sorry, usunąłem bo doczytałem kartę :D

Ale akcyjka mocna, focus effect też. Jak grasz na duelistach, to czasem będziesz miał okazję focusowac pierwszy, więc i jakies kiho czasem wróci na łapkę... pytanie tylko czy będzie tego warte :P
b]Dragon Clan * Beerseeker * Drunken Master * Monk[/b]
Brogan's abilities may be play any number of times per turn, by any player.
Battle: destroy target Beer card: give Brogan +3F. Straighten Brogan.
Battle: destroy target Hangover card: bow Brogan.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-08-31, 17:51 »
Horror, focus effect wchodzi przed zdiscardowaniem kart. Więc - albo kiho ktorym się właśnie sfocusowałeś, albo ring który już jest w discardzie...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-08-31, 18:02 »
Troche sie nie zrozumielismy: efekt tego focus effectu wchodzi po tym jak zakonczy sie pojedynek co oznacza ze karty ktore zostaly sfocusowane zostaly zdiscardowane i sa w discardzie , dzieki czemu jesli jedna z kart wygenerowanych w focus poolu bylo kiho mozesz skorzystac z opcji i wlozyc je na spod lub gore deku. Mozesz rowniez wlozyc jakiekolwiek inne kiho ktore wczesniej zostalo zdiscardowane.

Nigdzie nie twierdzilem ze focus effects wchodza do gry wtedy kiedy karty sa juz w discardzie , prosze czytajcie moje wypowiedzi bo ja tam takiej ogolnej zasady nigdzie nie pisze :)

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Hojatsu's Legacy Style
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-09-01, 00:07 »
No jakoś wszyscy przegapiają "after the duel ends" w Focus efekcie:) Nice catch. Czyli jeszcze fajniejszy focus. Ale akcja.. mrok.