Autor Wątek: Mantis  (Przeczytany 5831 razy)

Ratman

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil

Zombi Damien

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 433
  • Srogi Plugawiec
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #1 dnia: 2007-09-01, 19:48 »
co tu wiele mówić: przyjdzie nam jeść strzały :P
Spider Clan * Daimyo * Middle Finger of the Dark Lord * Shugenja * Shadowlands * Unique * Loyal

Lose 20 Honour.

Open/Battle: Umrzyj.


katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #2 dnia: 2007-09-01, 20:14 »
Hmm, ale scam. Podostawali karty pod budoka/ashigaru a w sumie jest jedna postać z tymi traitami przed StS (za to można 6 kopii włożyć, Wooot).

Za to ten nowy wieśniak fajny, taki trait potrafi wiele zmienić.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #3 dnia: 2007-09-02, 03:09 »
Późno już, zacznę od pierdół ;p

Arty jakieś takie... dziwne. W starym stylu. Ni to ładne, ni to brzydkie. Wieśniak wygląda jak wieśniak, water shugenja pływa z delfinami, a koleś z dużą forsą jest... duży xD

Follower ma art z tą dziwną kreską, która w L5R jednak wpada w oko... coś w rodzaju starych japońskich malowideł :P (nie znam się, ale na 100% ma to jakąś ładną nazwę ;p)

Evenly matched ma fajnego arta. Dlaczego? Bo jest na nim Eriko. A Eriko jest ładna i w ogóle fajna, rzekłem ;p



Co do samych karciochów;

Chutaro:
Fajny wieśniak, ale narazie jedyne co ma, to drogie 4F i odsłonięcie prowincji. Jedyne legalne farmy jak narazie to dwa regiony :/ Jedno go ratuje. Fluff. Jeśli Buntaro go lubi, to ja też ;p


Moshi Taya:
Kolejna pani Moshi. I kolejna Water Naval Shugenja - w to mi graj! Do tego niezła akcja na spidery/kraby/itd. I fajny fluff. Tylko te delfiny...


Tsuruchi Amaya:
Postać pod Kyuden Ashiganabachi i tyle. Nic więcej. Ma tylko traita Samurai i średnie statsy. Zdolność jest okej, ale tak jak mówiłem - raczej pod KA. Troche dziwne, że erka ^^"



Tsuruchi Fuyu:
Czuje, że pokocham tego gościa. Jego akcja nie wymaga niskiego PH celu i działa w sam raz; wybieraj: albo dishonor, albo zginiesz od następnej akcji ;p Jego mina i fluff też współgrają xD Statsy standardowe jak na Magistrate'a



Tsuruchi Masako:
Magistrate'owa wersja Euiko, tylko bez naval i z pewnymi ograniczeniami. Nie sądzę, żebym chciał ją gdziekolwiek upychać. Nawet w KA. Gdyby kosztowała 8 i miała 4chi - byłaby na 100% w decku na nowym domku. Nie rozumiem, czemu jest erką 0_o.




Yoritomo Kane:
Chyba wszyscy Yoritomo tak będą teraz wyglądać - duży GC, dużo F i niezłe C. Ten pan ma nawet świetne C. Do tego to common. Niestety, akcja mało użyteczna, bo średnio opłaca się ładować unaligned ashigaru itp. do talii specjalnie pod niego, a mantisowy budoka narazie tylko jeden jest. Zobaczymy za parę setów.




Longshoremen:
3F za 3golda - to już jest coś. Sama akcja - jak już wspominałem, trzeba poczekać na więcej ashigaru/budoka w zielonych ramkach.


Budoka's Tonfa:
Ewidentny support dla East Hub Port. Mankament - większość mantoli to samurajowie.


Gujo Odori:
Taki sobie support dla EHP. Zamiast tego, wolałbym wsadziś Moshi Minami do talii. A nie wsadzam. A Minami działa gorzej (holdingi się po battle phase bowują).


Evenly Matched:
Akcja ujdzie. Można bownąć 2F albo wyzerowanego żeby wyprostować np. coś dużego... Ale karta dobra raczej ze względu na swoją reakcję - coś typowo anty krab/spider/scorp. Jak na commona - wporządku, szczególnie  że dueli się nie boimy i 2FV mnie nie straszne jest ;p


Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #4 dnia: 2007-09-02, 03:40 »
czy mi sięzdaje czy nie mają jakiejś konkretnej wizji - na to co dać poszczególnym klaną

Mantisy - bardzo ciekawe previu
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #5 dnia: 2007-09-02, 04:13 »
Drożdż - to była ironia, tak?

Moja generalna opinia - gówno w worku, do tego dziurawym.

Opinia Kyuden Mantis - Duże gówno, bez worka, prosto w twarz.


Aha, jest jeszcze jedna karta w previu:

http://i147.photobucket.com/albums/r282/yoritomogarou/WaspBow6.jpg

Nie widziałem jej na elspirito :P

Ma dwie fajne rzeczy: niedostępna dla lwów ;> i +1C ;P


Co do "wizji" - cóż... Crapowy stronghold, jak narazie brak supportu dla niego w TYM secie (że niby mantisy-magistrate? przywykłem, połowa jest niegrywalna...), każda personalka z innego worka i 4 karty do theme, które jeszcze w ogóle się nie narodziło... Do tego erka, która jest słabszą wersją commona z base seta...


Ratman

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 615
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #6 dnia: 2007-09-02, 07:12 »
Umm, ale wasp bow nie daje +1C tylko +1 do ranged, czy może mi się w oczach mieni?

[edit]Odpowiedź w złym temacie, usunięta.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Mantis
« Odpowiedź #7 dnia: 2007-09-02, 09:35 »
A mi się Mantisy podobają. Będę na nich coś składał, nawet jak niektórzy uważają, że to badziewie. (PS : Wy uważacie, że dostaliście ## prosto w twarz ? Ja grałem Lwem jak wyszło WotE!) Owszem, widać - a raczej NIE widać - duże ilości mgły, sztormy, zaćmienia i w ogóle brak spójnej wizji w kierunku mantysia - z jednej strony support pod peasantów, który gryzie się z resztą, z drugiej strony horda magistrów... Ale spójrzmy na to z jaśniejszej strony - po STS magistrów będzie na tyle, żeby na nich samych złożyć decka, i to z pomysłem; ahigaru nie jest tak mało (jeszcze promka, a mam wrażenie że jeszcze coś się czai w unalignedach), a do tego followery które z jedną kartą też współpracują. Już gorzej z farmami...

Poza tym - szczerze mówiąc, wolę, żeby support 'farm heroez' był pod jeden klan, a nie uniwersalny ...

Nota  : NIENAWIDZĘ nie-postaci z textem 'not for X'. Albo zrobić 'tylko dla...', albo nie pisać nic. Bo co, Lew (który nie ma RA i nie używa attachów z RA) z +2F to źle, ale np. kucyk już ok ? Groar...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #8 dnia: 2007-09-02, 15:06 »
Fluff wszystko wyjaśnia ;P


Sejmitarze, to, że horda magistrów, to jeszcze nic. Oni muszą być grywalni. Fakt, kilku jest. Ale gorzej z Fate Deckiem. Mantisowi brakuje dyshonoru. Już o tym pisałem. Fakt, jest ten nowy koleś, ale to utrata tempa po prostu. No bo co? Średni RA mantisa to 3-4. Czyli +6 do RA jest dobre tylko na naprawdę coś dużego. Taki lew nie da się zdyshonorować - on powie, że chce silniejszy RA i poświęci tego jednego typka... Bo jeden dishonor może rozpędzić cały łańcuch, który ciężko jest zatrzymać.

nie chodzi o to, żeby deck wyładować magistrate'ami, ale żeby sprawić, aby był dość grywalny :) Myślę, że da się to zrobić, ale nowy domek ku temu nie sprzyja, bo jest naprawdę "taki se".

Najbardziej jednak faktycznie boli ten brak wizji. Support dla nowego theme, który jeszcze nie będzie grywalny przez dwa dodatki, więcej magistrate'ów (ta, teraz to można deck 60+ złożyć >>), nowy shugas (z dobrą zdolnością i traitami, ta postać akurat jest świetna) i nowy zapuszkowany Yoritomo (który jest potwornie drogi jak na statsy i umiejętność; dla porównania Yoritomo Isoshi kosztuje też 9 a jest 6/3 i ma dobrą zdolność bitewną)...

Po prostu EHP dalej będzie dominującycm strongholdem wśród zielonych.


Pomysł na tonfę mi się bardzo spodobał, więcej takich reakcji, jak jest equipping ;]


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Mantis
« Odpowiedź #9 dnia: 2007-09-02, 15:10 »
Ugabuga... a po co ci dyshonor w Mantysiu ? Pomaga, to fakt, ale nie jest niezbędny. To, co Mantysie stracą na braku dishonorowania nadrobią swoimi RA, a teraz mogą wrzucić swoich magistrów właściwie do dowolnego decku poza pure shugenja.
Większość akcji magistrackich (czytaj : 3 z 4 :D) porównuje pH (lub rH Followera) celu i Chi magistra, a Chi u MnM (Magistrate no Mantis) jest OK...
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #10 dnia: 2007-09-02, 15:38 »
No Chi średnio to 3 u MnM ;p ale u Dragona to już 4.

Czasem ciężko przebić się przy pomocy RA przez tonę followerów. Kraba też ciężko zabić w ten sposób, chyba, że się gra typowo KA deckiem. Na nowym strongholdzie raczej to odpada.

Jak mantis nie zdyshonoruje, to w zasadzie co tymi akcjami zrobi? Odeśle do domu? A w następnej turze?

Ja bardzo chciałbym grać pure magistrate'ami, ale albo ja nie potrafię, albo to narazie jest po prostu słabe ;p Ale cały czas próbuję :)


Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #11 dnia: 2007-09-02, 17:39 »
Mi się podoba to preview szczególnie ten magistrat co za 6 podwyższa strzał i water szugas, wraz z nowym domkiem będzie fajny dek.

Najciekawsze jest to, że postacie erkowe są całkiem do dupy nobuhige i ten gówniany mantis co podwyższa strzał o 1 nawet nie trzeba erek zbierać żeby fajny dek złożyć to mi się podoba  ( tzn R postaci ) :twisted:


katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #12 dnia: 2007-09-02, 18:42 »
Cytat: "sejmitar"
Ugabuga... a po co ci dyshonor w Mantysiu ? Pomaga, to fakt, ale nie jest niezbędny. To, co Mantysie stracą na braku dishonorowania nadrobią swoimi RA, a teraz mogą wrzucić swoich magistrów właściwie do dowolnego decku poza pure shugenja.
Większość akcji magistrackich (czytaj : 3 z 4 :D) porównuje pH (lub rH Followera) celu i Chi magistra, a Chi u MnM (Magistrate no Mantis) jest OK...


Co wy z tą większością akcji magistrackich. Grywalne są dwie: Restoring Order i Allegations, to tylko jak dyshonorujesz.
Chyba, że jakąś przegapiłem..

Btw: +6 RA w postac albo dyshonor? Niepoważne. Jak ten typ kogoś zdyshonoruje to ja zagram The End is Near w Żurawiach;/

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Mantis
« Odpowiedź #13 dnia: 2007-09-02, 22:07 »
W mantysiu jeszcze wracanie followersa na rękę - ktoś się skarżył, że przeszkadzają :P
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #14 dnia: 2007-09-03, 00:22 »
Jakie wracanie followera?

Followerzy generalnie przeszkadzają. Co innego jak mamy zdyshonorowany cel i mochise albo Ayame i zbędne karty. To fakt. Ale to do strzelającego decku jest raczej.

Tak czy owak - da się coś sklecić, ale kraby i tak sklepią temu dupsko, jak znam życie...


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #15 dnia: 2007-09-03, 16:08 »
Cytat: "Geralt_Bialy_Wilk"
Jakie wracanie followera?

Był jakiś mantis co wracał folowera z discardu lub kradł od przecwinika (nie pamiętam teraz nazwy)
Cytat: "Geralt_Bialy_Wilk"
Tak czy owak - da się coś sklecić, ale kraby i tak sklepią temu dupsko, jak znam życie...

Biorąc pod uwagęjak teraz działają Kraby to wątpię :P
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #16 dnia: 2007-09-03, 16:14 »
aaa, chodzi o Yoritomo Utemaru Exp z KD. Unique. Open: płacisz 3 golda, wskazujesz followera na stole/w dowolnym discardzie. Dołaczasz do swojej postaci pomijając wymagania honorowe. Jeśli go nie kontrolowałeś, tracisz tyle honoru ile miał wymagań.

Gość wydaje się super... Ale mam do niego pecha - jak go już wrzucę do followerowej talii to podchodzi na początku i go wywalam. Samurai, jedyny hero w mantisach SE, naval, 3F za 7G. Jest dobry, ale w okolicy 3 tury, jako wsparcie.



Co do krabów - zazwyczaj mogę się liczyć ze stratą dwóch unitów na dzieńdbory w bitwie - opierają się tylko takie rzeczy jak np. Yoritomo Tadame + heavy infantry + 3 followerów z 2F >> Może ja po prostu nie wiem, co z tymi krabami zrobić :P

Generalnie powiem tak - mam problemy ze złożeniem konkretnego decku w SE. Niby jest z czego, ale nic nie wychodzi. I nie mam na myśli tego, że przegrywam zawsze z jedną (różną) frakcją, bo to jest dopuszczalne... Ale po prostu za wiele zależy od szczęścia 0_o


Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Mantis
« Odpowiedź #17 dnia: 2007-09-03, 16:16 »
Cytuj
Ale po prostu za wiele zależy od szczęścia 0_o


Caly bajer polega aby to szczescie zaczac maksymalizowac :) tak jak przykladowo zacznij skladac talie rowno 40 na 40 kart, albo jeszcze je skracaj dodajac przykladowo a new walla.
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Mantis
« Odpowiedź #18 dnia: 2007-09-03, 16:19 »
Cytat: "Ertai"
Cytuj
Ale po prostu za wiele zależy od szczęścia 0_o


Caly bajer polega aby to szczescie zaczac maksymalizowac :) tak jak przykladowo zacznij skladac talie rowno 40 na 40 kart, albo jeszcze je skracaj dodajac przykladowo a new walla.



I myślisz, że ja tak nie robię? ;] Gram już od prawie roku i conieco się zdążyłem nauczyć :P No nic. Z czasem coś złożę. Fajne rzeczy widziałem na Kyuden Mantis, ale brakuje "paru" erek w trzech sztukach po prostu :P

Dobra, bo z tematu schodzimy ;P


sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Mantis
« Odpowiedź #19 dnia: 2007-09-03, 16:52 »
ja mówiłem o akcji anty-followerowej dla magistrów, a nie follower-supporcie dla miętusa.

Requisitioned Tropps : Open: Target one of your unbowed Magistrates: Target another player's Follower with a lower Honor Requirement than your Magistrate's Chi. Return the Follower to its owner's hand.

Btw., widzę jeszcze Allegations do magistrata/miętusa... dishonoruje i albo kiwa albo odsyła ph2 i mniejszy dla dowolnego magistra miętusów. Plus 4 sztuki personalek MnM z 4 Chi.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.