Autor Wątek: StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep  (Przeczytany 9948 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #40 dnia: 2007-09-18, 08:10 »
Cytat: "Walec"
to masz drogi dek


Na Genconie się sprawdził.

Cytat: "Walec"
np jechanie w trzy prowincje i robienie siebie unopposed z rapid deployment


To jest 4ta tura i jedna prowincja. Standardowy gambit otwarcia. Potem zaczyna się kwestia fate i niskiego F postaci, które włożyłeś, i leżysz.

Cytat: "Walec"
albo granie np na ancestral groungach zagrywanych z untested scoutów jakakolwiek akcja przeciwnika i masz honor i mniejsza siłę prowincji u przeciwnika  

AG owszem, dają honor, ale prowincji dzięki nim nie zjesz, bo dostajesz dokładnie tyle P ile F ci znikną domu ...

Walec, po raz kolejny umyka ci sedno dyskusji. Nie rozmawiamy o tym, że Lew nie jest w stanie zrobić switcha - bo jest. Rozmawiamy o tym, że Vigiliance Keep jest źle zaprojektowane, bo ma dawać dopał do honoru (czyli honor albo switch), ale żeby go dostać trzeba grać czystą militarką... Bo niestety tylko talia sfocusowana na military może wykorzystać więcje niż 1 honor gain z VK - bo każda inna po prostu VK nie wykorzysta BO NIE ZJE PROWINCJI. A jeżeli zje prowincje - to będzie jedyny honor gain (może poza Yobanjinem), bo postacie będą bez honoru, akcje bez honoru - czyli wracamy do źródeł, VK jest kiepski bo ma zjadać prowincję i to ma być dopałka do switcha, ale żeby zjadął prowincje musi być militarką...

Cytat: "Walec"
mozliwości jest wiele tylko często brakuje chęci


Kilka osób wypunktówało ci błędy. Ja zaprosiłm cię, żebyś zaproponował decka. Zamiast konkretów wolisz używać frazesów - w związku z czym uważam, że dyskusja jest bez sensu. Pokaż co wymyśłiłeś, może mnie przekoansz. Na obecną chwilę moje stanowisko jest jak powyżej.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #41 dnia: 2007-09-18, 10:01 »
Cytuj
Kilka osób wypunktówało ci błędy.


tak ? gdzie? bo stwierdzenie że nie bo nie to nie jest wypunktowaniem błędu (tylko ratman wypunktował mój błąd bo nie doczytałem tekstu domku)
narazie to chyba tylko tobie błedy wypunktowywali (ilość honoru z zajechnych prowincji, możliwość kupienia z honorem poztaci i jeszcze kogoś)

Cytuj
Ja zaprosiłem cię, żebyś zaproponował decka.


sam powiedziałem że jak znajdę chwilkę to go postne

i to ja coś takiego zaproponowałem nim ty o tym wspomniałeś więc proszę nie naginaj faktów do swoich potrzeb


Cytuj
Zamiast konkretów wolisz używać frazesów - w związku z czym uważam, że dyskusja jest bez sensu.



Cytuj
Masz 1zł, idź kup pół litra i przynieś resztę.
itp

i kto tu używa pustych frazesów
a jakiety konkrety podajesz? bo nie znalazłem żadnych

wiesz mi też uważam że dyskusja z tobą nie ma sensu

Cytuj
Pokaż co wymyśłiłeś, może mnie przekoansz. Na obecną chwilę moje stanowisko jest jak powyżej.


to nie mam ochoty cię przekonywać, a miej se jakie chcesz stanowisko


Cytuj
Na Genconie się sprawdził.


a teraz przytyk osobisty

a co sam nie potrafiłeś deka złozyć
a pozatym często deki z genconu nie zawsze się sprawdzają w innych środowiskach itp

dla mnie end of topic

i prosze nie pisz na priva
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

kunoichi

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 318
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #42 dnia: 2007-09-18, 10:50 »
Moim zdaniem troszkę ten stronghold nie nadaje się do gry. Grając z czysto militarnymi Lwami zauważyłem, że spokojnie dobijali do 25-35 honoru zjadając wszystkie prowincje. Co zatem da te dodatkowe X honoru gdy i tak dobrze złożony Lew zje prowincje?
To nie jest switch ale po prostu dążenie do zwycięstwa klepiąc prowincje i przy okazji łapiąc honor. Zatem co się lepiej opłaci? Gwarantowany Hachigoro na Hallsach czy trup na domku, który da Ci honor? Osobiście wolę martwego Hachigoro (lub jakąkowliek inną postać, której zdolność będzie wilkurazowego użytku nawet po śmierci).
Domek ten chyba raczej został zaprojektowany pod turbo honorówkę - do wykonania, z tym ,że przy turbo cała siła decków Lwa pójdzie w rozsypkę i gracz będzie czekał na konkretne combo - np: oklepany Yobanjin, z 2x Brilliant Victory i ten Ikoma co daje honor za przydzielenie taktyka - z tym ,że musisz zjechać prowincje aby domek zadziałał.
 Niektórzy powiedzą - to proste, a ja powiem, że nie. Z tego co zauważyłem Lwie decki działają na określonej grupie postaci + coś jeszcze. Wsadzenie kogoś kt da honor zamiast kluczowej postaci X może zmniejszyć ofensywną siłę decku.  Do fajnego działania Lwu potrzeba akcji dających czysty honor za bowowanie, zabijanie - jak mają Maidenki.
Oczywiście mogę się pobawić w dotaktyczenie taniej postaci + wedge i szybki zjazd, o ile przeciwnik nie ma Outerwalla lub nie potraktuje mnie czymś niemiłym.
Pozatym sprawa chyba najważniejsza. Czemu nikt nie wspomniał o In the Time of War? Czym zaneguje Lew? Jak rzadko wrzuca forewarning, a shrine of the sun się raczej nie zmieści, bo każdy holding u Lwa jest bezcenny, a shrine wybucha.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #43 dnia: 2007-09-18, 11:37 »
Lwy na switchu?
Mozna  grac na a noble end + strenght in certainty + daidoji gunso , dodac ancestral ground , flash-e , greater sacrifice , soul of battle i shinjo's courage , brilliant victory.
Jest Bunka , Fumiyo , Hanchiro , Shoken.
Do tego jeszcze urna i zbroja klanowa.
Wydaje sie ze mozna by na tych kartach zrobic calkiem konkretny switch , jednak w STS nie widac narazie zadnych kart ktore mialyby w tym pomoc , domek dajacy srednio 3 honoru za zniszczenie prowinicji? To lekka zenada,a
a jedyna postacia dajaca honor jest Matsu Kameko , ktora daje mroczne 1. Pozatym nie wyszla zadna inna postac dajaca nam honor , moze jakies akcje?
Ale kiepsko to widze.Lepsze mojim zdaniem sa crossroadsy , tracimy co prawda mozliwosc zdobycia honoru za zniszczenie prowincji , ale mamy lepszy przemial fate-a , tak samo lepsza opcja jest chyba hoa.
Gdyby nowy domek dawal tego honoru wiecej to byloby git , a tak to lipa.

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #44 dnia: 2007-09-18, 13:09 »
Cytuj
tak ? gdzie? bo stwierdzenie że nie bo nie to nie jest wypunktowaniem błędu


Nigdzie nikt nie napisal nie bo nie... poza niestety toba, tyle, ze ty piszesz tak bo tak. Rachunek prawdopodobienstwa jest przeciwko wersji podanej przez panow od AEG, zdrowa logika rowniez, doswiadczenie w grach tez a ty dalej uparcie twierdzisz ze przy odpowiednich zalozeniach mozna zrobic super deck na tym domku... przy odpowiednich zalozeniach to Polska moze byc mocarstwem...

Cytuj
i to ja coś takiego zaproponowałem nim ty o tym wspomniałeś więc proszę nie naginaj faktów do swoich potrzeb


A czy ktos napisal, ze to nie ty pierwszy powiedziales ze postniesz... fakt jest taki ze decka dalej nie ma.

Cytuj
kto tu używa pustych frazesów


Proponuje sprawdzic co slowo frazes znaczy.

Cytuj
Masz 1zł, idź kup pół litra i przynieś resztę.


Ironia

Cytuj
moim zdaniem to mozliwe no i co za problem zsciagnac 2 prowincje w nawet niech bedzie w 2 turach ataku
ja teraz grając lionem prawie zawsze kupuje pierwsze 2 postacie z honorem (no chyba ze nie ma takiej mozliwości


Frazes. Uzywanie "co za problem" jako argumentu jest wlasnie pustym frazesem.


Cytuj
to nie mam ochoty cię przekonywać, a miej se jakie chcesz stanowisko


To ja nie wiem po co sie wogole udzielales w tej dyskusji? Jezeli tak o dla sportu zeby sobie popisac posty to podziwiac tylko.

Cytuj
a teraz przytyk osobisty


Co do przytyku osobistego....

Walec: To jakims dziwnym deckiem grasz, ze masz taki wysoka srednia gold costu

Sejmitar: Deckiem z Gencona

Walec: A sam decka nie potrafisz zlozyc?

To sie nazywa miec argument do dyskusji :)  tym to mnie rozwaliles.

Cytuj
a pozatym często deki z genconu nie zawsze się sprawdzają w innych środowiskach itp


BTW. Frazes.
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #45 dnia: 2007-09-18, 14:26 »
Cytuj
a pozatym często deki z genconu nie zawsze się sprawdzają w innych środowiskach itp


BTW. Frazes


to fakt nie frazes

Cytuj
moim zdaniem to mozliwe no i co za problem zsciagnac 2 prowincje w nawet niech bedzie w 2 turach ataku
ja teraz grając lionem prawie zawsze kupuje pierwsze 2 postacie z honorem (no chyba ze nie ma takiej mozliwości


Frazes. Uzywanie "co za problem" jako argumentu jest wlasnie pustym frazesem.


tylko ze słowa co za problem nie są argumantem tylko to że ja byłem w stanie kupowac postacie z honorem

Cytuj

A czy ktos napisal, ze to nie ty pierwszy powiedziales ze postniesz... fakt jest taki ze decka dalej nie ma.


forma wypowiedzi wskazywała że to on mówił żebym postnął a ja tego unikałem
jestem ostatnio po 16-18 godzin poza domem i powiedziałem że jak bede miał chwilę w tym tygodniu to postnę tydziń kończy się w niedziele tak dla twojej informacji

Cytuj
Nigdzie nikt nie napisal nie bo nie... poza niestety toba, tyle, ze ty piszesz tak bo tak.


podaję argumenty czemu mozna a czemu nie (np gold, koszt postaci możliwe podejść i użyte karty) a stwierdzenie niwe postaciami za 6 nidgy nie pojedziesz prowincji to dla mnie "nie bo nie"


Cytuj
Rachunek prawdopodobienstwa jest przeciwko wersji podanej przez panow od AEG, zdrowa logika rowniez,


ależ ja w nie zgadzam się z wersja AEG ale mówię ze niektore z stwierdzeń są prawdopodobne i odrzucanie całości tylko dlatego że mi się to nie podoba
jakby tylko logika i statystyka odgrywała rolę w kartach to nie było by sensu w graniu w CCG

Cytuj
doswiadczenie w grach tez


ale kogo doświadczenie bo każdy ma inne i każdy może mieć inne zdanie na ten temat


Cytuj
a ty dalej uparcie twierdzisz ze przy odpowiednich zalozeniach mozna zrobic super deck na tym domku...

 przy odpowiednich zalozeniach to Polska moze byc mocarstwem...


dokładnie :)

pozatym nie będziesz wiedział jak ten domek
działa dopóki nie pograsz nim parę tygodni nie twierdzę że wersja AEG jest jedyna właściwa prawidłowa.
Uważam że zwłaszcza w przypadku strongholu na stwierdzenie czy jest super czy nie potrzeba więcej czasu
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

katsa

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 458
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #46 dnia: 2007-09-19, 18:46 »
Cytat: "Ertai"
Cytuj
ee, Ertai, zapomniałeś o wyłączaniu

Faktycznie... i tak zdalem MADN na 3 :)


Sorry za off topic.. ale co wy kombinujecie? Jest jedno Yobanjin, może znaleźć się na 40 (równo prawdopodobnych) pozycjach w decku, 24 z nich gwarantuje rozpatrzenie do 7 tury.. nie?

Whatever. [/offtopic]

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #47 dnia: 2007-09-19, 19:06 »
Cytuj
Sorry za off topic.. ale co wy kombinujecie?


Liczymy prawdopodobienstwo dla kazdej tury z kombinatoryki, daje to pelen przekroj jakas szansa jest w jakiej turze (jezeli sie to poprawnie policzy z uwzglednieniem wylaczen o czym zapomnialem)... ot stosujemy wiedze nabyta. Ponadto liczenie z wlaczeniami i wylaczeniami pozwala nam szybciej i w jednym wzorze policzyc sytuacje w stylu: jakie jest prawdopodobienstwo tego ze podejdzie i nikt nie skasuje, itp itd.
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #48 dnia: 2007-09-24, 10:54 »
Reese to chyba za duzo testował honors veil i mu sie coś pojebało :) . Zapomina ze ludzie psioczyli na liony w lotusie . Kiedy ani niew wiadomo było o zminie honor req. ani jak wygląda środowisko . A deck ten i przed ,i po honors veil i tak do scorpa dostaje w dupe . bo honors veil jeszcze bardziej , bo w końcu scorpiony mają dobry gold base i nie muszą lecieć na farcie .




Ps: Tak wróciłem .  :twisted:
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

Ageto

  • Crab Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1055
    • Zobacz profil
    • Claimster - centrum umów
StS Countdown Stronghold: Vigilance Keep
« Odpowiedź #49 dnia: 2007-09-24, 15:28 »
Cytat: "THE Self-Appointed Prophet of Doom"
Ps: Tak wróciłem .  :twisted:


Właśnie mnie zastanawiało, gdzie zniknąłeś.
Claimster - centrum umów

Brzana's HunterZ Team Member