Autor Wątek: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie  (Przeczytany 19609 razy)

Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #60 dnia: 2017-08-30, 10:54 »
Nie no dali dupy po całości, nawet Nate sie przyznal ze z tym wordingiem to nie warto odpalac na def....

Tyle ze Nate ostatnio tez stwierdzil, ze mozna podmienic holding Crabowy z domkiem.... aby pozniej wydac errate - ze nie mozna.

Ciekawe jak tu sie to skonczy...

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #61 dnia: 2017-08-30, 11:01 »
Doprawdy to jest tylko bicie piany o niejasny zapis (gdzie dali ciala)
No właśnie średnio bicie piany, bo trzymając się sztywno zasad i tego debilnego wyjaśnienia Nejta wklejonego wyżej, gracze Krejna i Lwa są po prostu poszkodowani i grając z przeciwnikiem, który nie poluzuje trochę lejców i zechce grać jak Bóg przykazał, w żaden sposób nie obronią swojego stanowiska w sprawie odpalania efektów ringa z korzyścią dla obrońcy. Po prostu zasady są tu jednoznacznie błędne, tu nawet nie ma czego interpretować, bo wszystko jest klarowne.
Serio, nie mam nic do tego, że się pomylili - niektórym co prawda jak to się mówi "nie powinno", ale zdarza się każdemu. To co jest irytujące w tej sprawie, to te denne komentarze designerów, którzy zamiast jak polityk się przyznać, że zjebali i zrobić erratę, to brną dalej w tę patologię, co brzmi kuriozalnie w kontekście tych kocopołów, jakie wypisywali wcześniej: "As a defender, Toturi can defend his lands while also triggering the effects of a ring, making your opponent think twice before declaring a military conflict when Akodo Toturi is on the field." TAK, JASNE.
Cytuj
House ruling trzeba zrobić, że 'trigger as you were the attacking player' bo taka była intencja designera.
No i to jest jedyne sensowne rozwiązanie

Shiba Qwal

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 882
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #62 dnia: 2017-08-30, 11:02 »
Na siodle powinny działać IMHO. House ruling trzeba zrobić, że 'trigger as you were the attacking player' bo taka była intencja designera.

Pewnie będzie errata na to.

FFG są cepami za 5 groszy

Grasz niebieskimi to ci to na rękę :P

Ale zgadzam się powinno działać as intended a nie jak zjebali zapis. Jako że Jacek namascił mnie jako head judge'a to gramy tak że działają tak jak pisali w artykułach.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #63 dnia: 2017-08-30, 11:11 »
Ale zgadzam się powinno działać as intended a nie jak zjebali zapis. Jako że Jacek namascił mnie jako head judge'a to gramy tak że działają tak jak pisali w artykułach.

Rozumiem, że jak nigdy tego nie zerratują to będziecie tak grali zawsze? ;)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #64 dnia: 2017-08-30, 11:11 »
Doprawdy to jest tylko bicie piany o niejasny zapis (gdzie dali ciala)
No właśnie średnio bicie piany, bo trzymając się sztywno zasad i tego debilnego wyjaśnienia Nejta wklejonego wyżej, gracze Krejna i Lwa są po prostu poszkodowani i grając z przeciwnikiem, który nie poluzuje trochę lejców i zechce grać jak Bóg przykazał, w żaden sposób nie obronią swojego stanowiska w sprawie odpalania efektów ringa z korzyścią dla obrońcy. Po prostu zasady są tu jednoznacznie błędne, tu nawet nie ma czego interpretować, bo wszystko jest klarowne.
Serio, nie mam nic do tego, że się pomylili - niektórym co prawda jak to się mówi "nie powinno", ale zdarza się każdemu. To co jest irytujące w tej sprawie, to te denne komentarze designerów, którzy zamiast jak polityk się przyznać, że zjebali i zrobić erratę, to brną dalej w tę patologię, co brzmi kuriozalnie w kontekście tych kocopołów, jakie wypisywali wcześniej: "As a defender, Toturi can defend his lands while also triggering the effects of a ring, making your opponent think twice before declaring a military conflict when Akodo Toturi is on the field." TAK, JASNE.
Cytuj
House ruling trzeba zrobić, że 'trigger as you were the attacking player' bo taka była intencja designera.
No i to jest jedyne sensowne rozwiązanie

Jak widzisz, zdazyles zacytowac zanim wspomnialem o tym wyskoku Nate, ktory i moje zdanie o topicu nieco zmienil, tak... to juz nie tylko bicie piany...

House ruling potrzebny, jako ze na Genconie bylo grane, ze działali wiec tu Cyc tez ma racje.

Mnie głównie w całym topicu chodzi o to, aby interpretowac, w przypadku gdy zasada jest zle napisana, ją tak jak powinna działać i jaki był zamysł - w sensie, logicznie, a nie sucho 1:1 ze spitolonym wordingiem.

Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #65 dnia: 2017-08-30, 11:15 »
Ale zgadzam się powinno działać as intended a nie jak zjebali zapis. Jako że Jacek namascił mnie jako head judge'a to gramy tak że działają tak jak pisali w artykułach.

Rozumiem, że jak nigdy tego nie zerratują to będziecie tak grali zawsze? ;)

Nom, oby szybko, jak i z Crabowym holdingiem, ciekawe ile jeszcze tego się znajdzie
Powoli topic nadaje sie do Twego ulubionego działu, nie rules, hehe

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #66 dnia: 2017-08-30, 11:19 »
Powoli topic nadaje sie do Twego ulubionego działu, nie rules, hehe

Dla przejrzystości wątku i dobra gracza chcącego jasnej odpowiedzi proponuję wyciąć dyskusję do osobnego działu, a pod pytaniem o zasady zostawić tylko aktualny ruling i postanowienia.

Nie działają w obronie.
House Rule na Siodło: działają.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #67 dnia: 2017-08-30, 11:22 »
Ale zgadzam się powinno działać as intended a nie jak zjebali zapis. Jako że Jacek namascił mnie jako head judge'a to gramy tak że działają tak jak pisali w artykułach.

Rozumiem, że jak nigdy tego nie zerratują to będziecie tak grali zawsze? ;)

Nom, oby szybko, jak i z Crabowym holdingiem, ciekawe ile jeszcze tego się znajdzie
Powoli topic nadaje sie do Twego ulubionego działu, nie rules, hehe

Niech robią co chcą. Ja tylko uważam, że domowe patchowanie zasad bez ich podparcia w konkretnych faktach, to zabawa godna kuchennego grania w planszówki a nie kompetytywnej karcianki. Jako, że nikt nie ma pewności, czy stanie się ciałem jakakolwiek errata, najbezpieczniej byłoby grać jak rulebook przykazał.

Czemu mnie to nie dziwi, że przez tyle lat CCGa nikomu nawet przez myśl nie przyszło, żeby sobie w warunkach turniejowych nadpisywać oficjalne zasady. Były naciągania ale z reguły dotyczące terminów legalności. A tutaj - luzik. Widać, jaka gra takie do niej podejście. :D

House Rule na Siodło: działają.

To chyba raczej do wątku o turnieju.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #68 dnia: 2017-08-30, 11:25 »
Pamiętam jak w starej legendzie była akcja z unexpected intimidation i do czasu wprowadzenia erraty ludzie grali tak jak wychodziło z rulesów, a nie tak jak "powinno się grać", jak dla mnie granie na turnieju wbrew rulingowi, niezależnie od tego jak byłby debilny jest słabe. W starych krążkach było sporo debilnych rulingów, a jakoś wszędzie się wszyscy do nich dostosowywali, nie wiem czemu teraz chcecie zrobić inaczej ;)
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #69 dnia: 2017-08-30, 11:26 »
Ale zgadzam się powinno działać as intended a nie jak zjebali zapis. Jako że Jacek namascił mnie jako head judge'a to gramy tak że działają tak jak pisali w artykułach.

Rozumiem, że jak nigdy tego nie zerratują to będziecie tak grali zawsze? ;)

Nom, oby szybko, jak i z Crabowym holdingiem, ciekawe ile jeszcze tego się znajdzie
Powoli topic nadaje sie do Twego ulubionego działu, nie rules, hehe

Niech robią co chcą. Ja tylko uważam, że domowe patchowanie zasad bez ich podparcia w konkretnych faktach, to zabawa godna kuchennego grania w planszówki a nie kompetytywnej karcianki. Jako, że nikt nie ma pewności, czy stanie się ciałem jakakolwiek errata, najbezpieczniej byłoby grać jak rulebook przykazał.

Czemu mnie to nie dziwi, że przez tyle lat CCGa nikomu nawet przez myśl nie przyszło, żeby sobie w warunkach turniejowych nadpisywać oficjalne zasady. Były naciągania ale z reguły dotyczące terminów legalności. A tutaj - luzik. Widać, jaka gra takie do niej podejście. :D

No chyba zawsze byłeś zdania, że FFG potrafi robić tylko gry dla table kitchen a nie competetive. Więc Cie nie powinno dziwić takie podejście do zasad.
Tu moje zdanie dużo się nie różni, to nie Wizardzi, to nie te pieniądze, nie ten marketing, nie ta organizacja (OP przeLOL)
Dla mnie zawsze będzie sie liczyć dobro gracza. W turniejach ffg nie gra się o pinionc godny takiego spustu jak chociażby nielubianym osobiscie MTG. Nie ta liga.

Pamiętam jak w starej legendzie była akcja z unexpected intimidation i do czasu wprowadzenia erraty ludzie grali tak jak wychodziło z rulesów, a nie tak jak "powinno się grać", jak dla mnie granie na turnieju wbrew rulingowi, niezależnie od tego jak byłby debilny jest słabe. W starych krążkach było sporo debilnych rulingów, a jakoś wszędzie się wszyscy do nich dostosowywali, nie wiem czemu teraz chcecie zrobić inaczej ;)
Jedna rzecz Paku,    na Genconie grali - że działają. Tu już ludzie mogą sie domagać.
Osobiście nimi zabardzo nie gram więc mi <><.  Imho były by to słabe champy, więc wolałbym nawet jako ich opponent, będąc fair, pozwolić im na to.

Shiba Qwal

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 882
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #70 dnia: 2017-08-30, 11:30 »
Siodło zawsze miało swoje prawa i w dupie mam oficjalną odpowiedź w tym momencie. Jak to Jacek gdzieś już pisał, jest to turniej bardzo nie-oficjalny więc grajmy tak żeby się dobrze bawić i moim zdaniem w tym momencie zamiar (który był opisywany i w artykułach i w filmikach na YT) przoduje nad literą prawa.

Jeśli tego nie poprawią to są idiotami i będzie trzeba się do tego stosować w oficjalnych turniejach, co nie zmiania faktu że siodło takim nie jest.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #71 dnia: 2017-08-30, 11:32 »

No chyba zawsze byłeś zdania, że FFG potrafi robić tylko gry dla table kitchen a nie competetive.

To po co cała ta szopka z Organized Play? Albo rybki albo akwarium.


Jedna rzecz Paku,    na Genconie grali - że działają.

To poczytaj żale ziomów, którzy wdupili przez ten ruling gry. Poczytaj też ileż to ciekawych rulingów poszło na GenConie bo niektórzy na to samo pytanie dostawali różne odpowiedzi. To tylko świadczy o kompetencji "sendziuf".
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #72 dnia: 2017-08-30, 11:36 »

No chyba zawsze byłeś zdania, że FFG potrafi robić tylko gry dla table kitchen a nie competetive.

To po co cała ta szopka z Organized Play? Albo rybki albo akwarium.


Jedna rzecz Paku,    na Genconie grali - że działają.

To poczytaj żale ziomów, którzy wdupili przez ten ruling gry. Poczytaj też ileż to ciekawych rulingów poszło na GencConie bo niektórzy na to samo pytanie dostawali różne odpowiedzi. To tylko świadczy o kompetencji "sendziuf".

Alez jestem swiadom. Pisałem jedynie, że znajdą się Ci którzy będą się domagać by działało as intended i IMHO powinno.
Nie poddaje wątpliwości, że przez takie OP ludzie maja i będą mieć żale, sam zauważ, że jestem b negatywnego zdania o OP od FFG od samego poczatku, tego mi ująć nie możesz akurat.

Czemu się w to bawią? Może są "pro - wannabie", może jest to forma promocji, chęć rozwoju... może wszystkie z wymienionych, jak im to wyszlo? Myśle, że obaj oceniamy tak samo, stąd napisałem do jakiego wątku się nadaje, tu naprawdę mamy to samo stanowisko, nie musisz mnie przekonywać, miałem je już dawno przy Conq/Agocie i pozostaje niezmienne.

Na plus moge im tylko policzyć zaangażowanie i pomysły odnośnie player influence.

P.S na Genconie i tak byl dziki szał, bo nikt nie kontrolował dobrze graczy, w top 8 przechodziły zagrywane 2x w jednym konflikcie, przez jednego gracza - Court Games, bo przeciwnik nie oponował

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #73 dnia: 2017-08-30, 12:31 »
Dla przejrzystości wątku i dobra gracza chcącego jasnej odpowiedzi proponuję wyciąć dyskusję do osobnego działu, a pod pytaniem o zasady zostawić tylko aktualny ruling i postanowienia.

Nie działają w obronie.

Edit pierwszego posta. Jak ktoś lubi wyzwania to może sobie doczytać resztę. 8)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #74 dnia: 2017-08-30, 12:37 »
Pomyśleć tylko jaka nuda by była, gdyby FFG wszystko dobrze napisało...

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #75 dnia: 2017-08-30, 13:10 »
Jak będzie działać tylko w ataku to zmieniam klan :P Czuje się wtedy usprawiedliwiony.
PS. Lion już totalnie w dupie

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #76 dnia: 2017-08-30, 13:18 »
Jak będzie działać tylko w ataku to zmieniam klan :P Czuje się wtedy usprawiedliwiony.

Nie ma letko. Krejn bywał w głębszej dupie i jakoś nie było dezercji:

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #77 dnia: 2017-08-30, 13:29 »
Jak będzie działać tylko w ataku to zmieniam klan :P Czuje się wtedy usprawiedliwiony.

Nie ma letko. Krejn bywał w głębszej dupie i jakoś nie było dezercji:




A to nie byl najgorszy dom ever, widzialem go wygrywajacego turniej. Tak, w koziej, tak, o kalesony, ale jednak :>

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #78 dnia: 2017-08-30, 14:27 »
Babcia Klepka ma wtyki w DT i przekazała mi, że nie działają w obronie bo obrona jest dla leszczy.
Podobno FFG planuje errate - jak bronisz championem to w wymuszonej reakcji nie możesz pić browara przez kolejne 2 rundy turnieju.

A tak na serio, to nawet jak ruling zostanie to Crane to t1, chyba tylko fenol może z nim nawiązać walkę( nie grałem ani jednej gry oceniam to co na papierze).
Lion też raczej będzie w okolicach T2 i dobijać do T1 niezależnie od rulingu championa.

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Toturi/Hotaru i Ringi w obronie
« Odpowiedź #79 dnia: 2017-08-30, 14:39 »
Kajam się pokornie - nie doceniłem skretynienia FFG. Kempy miał rację.

A tak całkiem na marginesie, cieszy mnie każde zmniejszenie grywalności żurowej czempionki.
#FalseHoturi #NotMyChampion
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.