Autor Wątek: Umiejętność Kaito Kosori  (Przeczytany 4448 razy)

CrowRichi

  • blank Personality
  • Wiadomości: 10
  • Samurai
    • Zobacz profil
Umiejętność Kaito Kosori
« dnia: 2018-06-27, 19:23 »
Mam pytanie odnośnie funkcji karty postaci łuczniczki Kaito Kosori z tekstu: ".. jeśli kontrolujesz przynajmniej 1 uczestniczącą postać, która znajduje się w twojej strefie domu, dolicza ona wartość swojej sprawności do tego konfliktu po twojej stronie." a jak wiadomo postacie w strefie domu nie wliczają się jako "uczestniczące" w konflikcie.. jak należy to rozumieć?

Shiba Qwal

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 882
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #1 dnia: 2018-06-27, 22:08 »
To jest akurat najgorzej przetłumaczona na polski karta. W polskiej wersji nie da się zrozumieć jak ona działa.

Zawsze odnosić się trzeba do angielskiej wersji karty:

"During each 'Air' conflict, if you control at least 1 participating character and if this character is in your home area and ready, it contributes its skill to your side."

W tłumaczeniu powinno być:

"Podczas każdego 'Powietrznego' konfliktu, jeśli kontrolujesz przynajmniej jedną uczestniczącą postać, a ta postać jest gotowa w twojej strefie domu, dolicza ona wartość swojej sprawności do tego konfliktu po twojej stronie."

W skrócie Kaito Kosori prosta w domu dolicza swoją siłę w 'Air' konfliktach jeśli masz inną postać w konflikcie.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #2 dnia: 2018-06-28, 11:23 »
To jest akurat najgorzej przetłumaczona na polski karta. W polskiej wersji nie da się zrozumieć jak ona działa.

Zawsze odnosić się trzeba do angielskiej wersji karty:

"During each 'Air' conflict, if you control at least 1 participating character and if this character is in your home area and ready, it contributes its skill to your side."

W tłumaczeniu powinno być:

"Podczas każdego 'Powietrznego' konfliktu, jeśli kontrolujesz przynajmniej jedną uczestniczącą postać, a ta postać jest gotowa w twojej strefie domu, dolicza ona wartość swojej sprawności do tego konfliktu po twojej stronie."

W skrócie Kaito Kosori prosta w domu dolicza swoją siłę w 'Air' konfliktach jeśli masz inną postać w konflikcie.

Mógłbyś pracować w Galakcie i robić tłumaczenia. I byłbyś w tym lepszy niż wszyscy którzy tam siedzieli do tej pory :)

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #3 dnia: 2018-06-28, 11:50 »
 ;D
Squeek

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #4 dnia: 2018-06-28, 16:35 »
A teraz byłbyś bez pracy ;P

CrowRichi

  • blank Personality
  • Wiadomości: 10
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #5 dnia: 2018-06-28, 19:05 »
No i faktycznie, czytałem ang. wersję, jednak nie doczytałem tego szczegółu "and if this character..". Przez takie "babole" mam pewne obawy czy kupować obecnie ten dodatek.. Ale czy wiadomo coś jeśli aktualnie więcej błędów się pojawi, czy wyjdzie poprawiona wersja?

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #6 dnia: 2018-06-28, 19:09 »
No i faktycznie, czytałem ang. wersję, jednak nie doczytałem tego szczegółu "and if this character..". Przez takie "babole" mam pewne obawy czy kupować obecnie ten dodatek.. Ale czy wiadomo coś jeśli aktualnie więcej błędów się pojawi, czy wyjdzie poprawiona wersja?

Sprawa ogólnie wygląda tak, że w obu wydrukowanych wersjach angielskich (z paczki i z książki) też jest błąd. Co prawda inny (brakuje "and ready"), ale zawsze. :D Idealna wersja nie istnieje.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


CrowRichi

  • blank Personality
  • Wiadomości: 10
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #7 dnia: 2018-06-28, 19:35 »
No i faktycznie, czytałem ang. wersję, jednak nie doczytałem tego szczegółu "and if this character..". Przez takie "babole" mam pewne obawy czy kupować obecnie ten dodatek.. Ale czy wiadomo coś jeśli aktualnie więcej błędów się pojawi, czy wyjdzie poprawiona wersja?
Sprawa ogólnie wygląda tak, że w obu wydrukowanych wersjach angielskich (z paczki i z książki) też jest błąd. Co prawda inny (brakuje "and ready"), ale zawsze. :D Idealna wersja nie istnieje.
Pobrałem sobie ang. wersje tej karty do katalogu z kartami o błędnym tłumaczeniu, ale nie wiem czy jest to tylko cyfrowa wersja, bo tekst angielski także posiada w sobie zapis:"and ready" i cały opis wydaje się być poprawny odnosząc się do powyższych wniosków

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #8 dnia: 2018-06-28, 19:40 »
No i faktycznie, czytałem ang. wersję, jednak nie doczytałem tego szczegółu "and if this character..". Przez takie "babole" mam pewne obawy czy kupować obecnie ten dodatek.. Ale czy wiadomo coś jeśli aktualnie więcej błędów się pojawi, czy wyjdzie poprawiona wersja?
Sprawa ogólnie wygląda tak, że w obu wydrukowanych wersjach angielskich (z paczki i z książki) też jest błąd. Co prawda inny (brakuje "and ready"), ale zawsze. :D Idealna wersja nie istnieje.
Pobrałem sobie ang. wersje tej karty do katalogu z kartami o błędnym tłumaczeniu, ale nie wiem czy jest to tylko cyfrowa wersja, bo tekst angielski także posiada w sobie zapis:"and ready" i cały opis wydaje się być poprawny odnosząc się do powyższych wniosków

Taki zapis istnieje tylko w wersji cyfrowej. FFG poprawiło to w ten sposób w ich bazie kart na CardgameDB. W ten sam sposób (wirtualnie) poprawiono tam Pit Trap.

Tak na przykład wygląda wersja alt-art dołączana do książki.

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


CrowRichi

  • blank Personality
  • Wiadomości: 10
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #9 dnia: 2018-07-01, 18:58 »
"Strzały raz wypuszczonej nie podobna zawrócić"... co TO w ogóle znaczy?:/

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #10 dnia: 2018-07-01, 19:59 »
"Strzały raz wypuszczonej nie podobna zawrócić"... co TO w ogóle znaczy?:/

https://sjp.pwn.pl/sjp/niepodobna;2489313.html
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


CrowRichi

  • blank Personality
  • Wiadomości: 10
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #11 dnia: 2018-07-02, 18:10 »
Na tym przykładzie można potwierdzić to, jak J.Polski nie jest łatwym językiem;) Ale mam dylemat czy już nabyć ten dodatek. Wiadomo kiedy zostaną wydane kolejne dodatki dla pozostałych klanów w wersji Polskiej? (choć osobiście wolałbym, aby nie śpieszyli się z tym zbyt szybko, jeśli miały by wychodzić dalej takie błędy)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #12 dnia: 2018-07-02, 18:25 »
Wiadomo kiedy zostaną wydane kolejne dodatki dla pozostałych klanów w wersji Polskiej? (choć osobiście wolałbym, aby nie śpieszyli się z tym zbyt szybko, jeśli miały by wychodzić dalej takie błędy)

Nigdy. Galakta ogłosiła w maju, że Clan Pack Feniksowy to ostatnia rzecz którą wydają po polsku.

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?p=192513&sid=c738d686feaba025e5674a8ee46bc9f5#192513
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


CrowRichi

  • blank Personality
  • Wiadomości: 10
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #13 dnia: 2018-07-02, 19:15 »
Wiadomo kiedy zostaną wydane kolejne dodatki dla pozostałych klanów w wersji Polskiej? (choć osobiście wolałbym, aby nie śpieszyli się z tym zbyt szybko, jeśli miały by wychodzić dalej takie błędy)

Nigdy. Galakta ogłosiła w maju, że Clan Pack Feniksowy to ostatnia rzecz którą wydają po polsku.

http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?p=192513&sid=c738d686feaba025e5674a8ee46bc9f5#192513
:'(  :'(  :'( ... Ta informacja była dla mnie bardzo bolesna, aż musiałem chwilę ochłonąć :( Ta firma jak coś zacznie, tak nigdy nie kończy. Zawsze nie ma co liczyć na Polskie wersję większych gier niż Doble czy Dixit. A jak wygląda kwestia angielskich wersji, gdzie te można dostać?

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Umiejętność Kaito Kosori
« Odpowiedź #14 dnia: 2018-07-02, 19:23 »
Ta firma jak coś zacznie, tak nigdy nie kończy. Zawsze nie ma co liczyć na Polskie wersję większych gier niż Doble czy Dixit.

Inwazję i Podbój wydali po polsku do końca. Przy okazji zrobił się niepotrzebny offtop a to wątek w dziale Zasady i dotyczył (błędnego) zapisu na karcie.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe