Autor Wątek: [SC] Dragon  (Przeczytany 5421 razy)

Kakita Aoshi

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 660
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« dnia: 2011-07-26, 00:17 »
Z domkiem Dragonowym to przegięli. Mam wrażenie że on da honor jeśli przeciwnik pocisnął częścią postaci i wszyscy atakerzy zginęli, ale ktoś stał w domu.

http://thedragonclan.com/index.php?PHPSESSID=97f89a7c529e2e0ac6222db039f70984&topic=163.0
Kakita Aoshi
Crane Clan Samurai*Bounty Hunter
"Zniszczmy całe zło, nie będzie konkurencji"

Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-26, 07:57 »
czy ja wiem z ta przeginka... jesli dobrze rozumiem tresc traita, to wystarczy, ze odesle kogos do domu i juz honoru nie dostane

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-26, 08:29 »
Z domkiem Dragonowym to przegięli. Mam wrażenie że on da honor jeśli przeciwnik pocisnął częścią postaci i wszyscy atakerzy zginęli, ale ktoś stał w domu.

statystycznie ile razy honorowka brutalnie zamordowala wszystkie unity przeciwnika? do tego nie odsylajac zadnego z nich?
to domek pod kontrole-openowy bow/negacja ataku + bow w bitwie. czyli cos co w CE dziala sredniawo. w EE moze byc jeszcze trudniej bo sa juz karty ktore 1 akcja wstaja nawet 2 fraglesow.
no i pozostanie kwestia samego ksztaltu srodowiska. swarmujace talie beda mialy dragonowego free fraga.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-26, 08:48 »
Taki domek był do przewidzenia, szczególnie po lekturze ostatniego Heralda. Podoba mi się takie odwrócenie strategii jak dla honorówki, zamiast zniechęcania do ataku, mamy zachęcanie/zmuszanie do ataku. Na razie trudno ocenić, czy to będzie działać, ale mam wrażenie, że będzie :)

Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-26, 08:51 »
dla mnie jedynie ten bow fajny... bo honoru to za duzo z tego nie widze - moze jak ktos sie wystawia i tylko tyle, bo pozniej sie jakiegos typa do domu odesle i po zabawie... ale za to pre dragnowe ma ladne obrazki i calkiem milo wygladajace postacie  :)

misiaczek

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 787
  • Unicorn Clan Instigator
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-07-26, 09:29 »
To co jest w tej chwili do wstawania może nie starczyć przy tym co się szykuje u dragonów. Bow bo zatakowałeś , zaneguje Sneak i bow. Wstałeś to teraz ciezbowuje i w reakcji zbowuuje jeszcze jednego... będzie upierdliwy ten deck
Guns don't kill people. Psychotic bears with machetes do.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-07-26, 09:46 »
Właśnie sobie obejrzałem całe smocze preview i muszę przyznać jestem pod wrażeniem :)

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-07-26, 09:49 »
Dragon's Breath Castle - czy przegięty? Porównajmy go do LSC gdzie honor gain jest pewniejszy. Fajny patent z tym wciąganiem do bitew. Theme robi się bardzo ciekawy.
Tamori Yayu - gościu za 7G co ma 5F w obronie i jest kawalerią? Do tego 3PH i wbudowany range za 5? Biorę w ciemno.
Tamori Ruya - wygląda nieźle, podwaja bow. Ale jest za 9G i chyba szybko zostanie przez coś zastąpiony.
Togashi Meiyu - box, raczej słaba.
Kitsuki Horume - spory HR (honor requirement), 7G i 3PH (4? ;P). Bez szału ale może pogra. Sporo keywordów.
Mirumoto Yumaru - raczej nie zobaczy stołu. Czy odsyłanie jest aż tak super? Może w EE.
Togashi Hizumi - WOW! Sam rozwala prowkę o sile 9! Do tego 6F za przyzwoity koszt. Zdolność też niczego sobie. Jedyna wada? 1PH ;P
Mirumoto Ezuno - niemal kopia yoimbo z DaK dla Feniksów. Tamtego czasem widywałem więc i ten pewnie czasem pogra.
Discovering a Conspiracy - w sumie bardzo fajna karta ;) dla Magistrów.
Engulfing Flames - bez szału. Attach hate i jakiś strzał.
The Earth Flows - widzieliśmy wcześniej. Teraz nabiera dodatkowego smaczku kiedy zobaczyliśmy parę postaci do themu.
Nightgale Blade - dobra broń. Niszczenie attachy smokom / kensajom zawsze się przyda. A bow postaci bezwarunkowy za bow broni też niczego sobie. Z daleka nie widzę... Rka?
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-07-26, 10:30 »
Tamori Ruya - wygląda nieźle, podwaja bow. Ale jest za 9G i chyba szybko zostanie przez coś zastąpiony.

Bowne ci typa w openie, o bowne ci dwóch z jednej akcji, peszek! Bowne cię z domku, o i tego też bowne, peszek! I jeszcze 4PH na osłodę. To będzie auto include w tym themie.

Togashi Meiyu - box, raczej słaba.

Wchodzi do gry za 3G, ma 3 +1F fire tokeny, słaba to IMHO złe określenie.

Kitsuki Horume - spory HR (honor requirement), 7G i 3PH (4? ;P). Bez szału ale może pogra. Sporo keywordów.

Duelista, courtier magister z użyteczną zasadą, co ważniejsze druga już taka postać w dragonie, bez szału? Dla mnie wypas.


Engulfing Flames - bez szału. Attach hate i jakiś strzał.

Raczej najpierw ściągnę ci attachment, później zapierdole z RA, albo ściągne dwa attachmenty. Nawet nie trzeba palić fire tokena, wystarczy go tylko mieć. Bardzo fajna karta, pytanie tylko jak popularne będą fire tokeny.

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-07-26, 11:11 »
Co do Tamori Ruya - zapomniałem, że faktycznie w openie też może w openie. To nie zmienia faktu, że trzeba z czegoś ten bow zrobić aby odpalić reakcję. Zyskujemy tempo pod pewnymi warunkami (domek bardzo pomocny). Owszem auto include ale moim zdaniem nie jest przegięty.

Togashi Meyiu - i co z tego, że wchodzi z trzema +1F fire tokenami? Dla mnie to jest praktycznie postać 3F za 3G a takich często nie widuję.

Kitsuki Horume - Mówię przecież, że pogra :). Postać jest na prawdę spoko - ale bez szału. Zbyt mało kart na razie pokazali, które by coś więcej pod ten theme dawały. Jeśli będą to karty jak Discovering a Conspiracy (dające +1H lub -1H) to myślę, że będzie to szło zbyt wolno. Taka na przykład Yoshihara może odejmować honor co turę i jeszcze zmniejsza F postaci więc nieźle pasuje do thema. Horume jest na razie przebiśniegiem. Dobrym - to na pewno.

Egnulfing Flames - Gdyby granie na fire tokeny było w CE popularne to może miałbym inną opinię o tej karcie. Na temat jej przydatności w EE nie ma sensu dyskutować na razie.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-07-26, 11:24 »
Kitsuki Horume - zaczyna mnie niepokoić tendencja do tak hojnego obsypywania dragonów keywordami, to zaczyna wyglądać fenolsko...
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-07-26, 11:26 »
Co do Horume, to rozchodzi się właśnie o te keywordy. Nie mam wątpliwości, że zarówno dueliści, jak i courtierzy i magistrzy będą mieli fajne karty. Z takimi postaciami można będzie zrobić mix najmocniejszych kart na te 3 keywordy, co może być bardzo mocnym połączeniem. Pytanie ile takich postaci będzie, ale skoro jeszcze przed core setem będą już dwie, to w przyszłości pewno jeszcze kilka się pojawi.

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-07-26, 11:31 »
Co do Horume, to rozchodzi się właśnie o te keywordy. Nie mam wątpliwości, że zarówno dueliści, jak i courtierzy i magistrzy będą mieli fajne karty. Z takimi postaciami można będzie zrobić mix najmocniejszych kart na te 3 keywordy, co może być bardzo mocnym połączeniem. Pytanie ile takich postaci będzie, ale skoro jeszcze przed core setem będą już dwie, to w przyszłości pewno jeszcze kilka się pojawi.

Prawda... ja się jak dziecko cieszyłem jak BMki dostały Paragona ;)
A tu wszystkomeni.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

PROSIAK_PULAS

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 542
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-07-26, 12:09 »
Kitsuki Horume - zaczyna mnie niepokoić tendencja do tak hojnego obsypywania dragonów keywordami, to zaczyna wyglądać fenolsko...

Nie zgodze sie tutaj, dragon dostaje jeszcez bardzo uzyteczne traity na gosciach :P .

Preview bardzo mocne chyba dolacze do quasa i tez zloze sobie magistrow dragonowych.
Order of Black Muppet * Follower of Miss Piggy * cocaKolat *

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
[SC] Dragon
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-07-26, 12:11 »
Kitsuki Horume - zaczyna mnie niepokoić tendencja do tak hojnego obsypywania dragonów keywordami, to zaczyna wyglądać fenolsko...

Nie zgodze sie tutaj, dragon dostaje jeszcez bardzo uzyteczne traity na gosciach :P .

Preview bardzo mocne chyba dolacze do quasa i tez zloze sobie magistrow dragonowych.
Nie sciemniaj misiu już zlozyłeś:P ale do magistrów duzo słodkości
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Dragon
« Odpowiedź #15 dnia: 2011-07-26, 13:00 »
solidne prev

drahon ma się z czego cieszyć

a panienka za 3g z 3+1f tokenami jest całkiem rozsądna
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Dragon
« Odpowiedź #16 dnia: 2011-07-26, 14:08 »
w zasadzie z tego klanu interesuja mnie tylko postacie z tytulem magister. i co ciekawe wyszedl kolejny fajny, do tego courtier (wiec pare ciekawych opcji sie wlacza).
akcja dla magistrow- 4focusa, focus efekt i calkiem ciekawy battle/open. prawdopodobnie nastepca defensive nature.

Kitsuki Horume - zaczyna mnie niepokoić tendencja do tak hojnego obsypywania dragonów keywordami, to zaczyna wyglądać fenolsko...

Nie zgodze sie tutaj, dragon dostaje jeszcez bardzo uzyteczne traity na gosciach :P .

Preview bardzo mocne chyba dolacze do quasa i tez zloze sobie magistrow dragonowych.
u mnie priorytet ma lew. zwlaszcza ze paragoni przestali wygladac jak ubodzy krewni z glebokiej prowincji. a magistrzy (od SE mam jakas slabosc dla tej grupy)-pozostal wybor miedzy dragonem a feniksem; pewnie pozostane przy dragonie (choc inkwizycja ma rowniez swoje uroki)
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Dragon
« Odpowiedź #17 dnia: 2011-07-26, 17:14 »
Ja tylko krotko odnosnie prev dragonow... WTF?!
Ta akcja pod magistratow mega sroga jest, domek swietny, postacie tez. Pod mnichow niszczenie attacha i range, bo czemu nie?

Power level kart widze ostro poszedl w gore od kiedy przestalem grac...
Time is precious. Waste it wisely.

Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Dragon
« Odpowiedź #18 dnia: 2011-07-26, 19:28 »
mnie sie rowniez wszystko praktycznie podoba. mnich taki troche nie teges bo 10g, ale reszta jak najbardziej wporzo.
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper

Ithilsan

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 352
  • "Bo mi karty nie podeszły..."
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Dragon
« Odpowiedź #19 dnia: 2011-07-26, 21:52 »
Może dostaniemy 5g na mnichowym domku i życie stanie się łatwiejsze? .. ;-)
Crane Clan ? Lord ? Knight ? Bastard ? Unique ?  AGOT Paratrooper