Autor Wątek: [SC] Scorpion  (Przeczytany 8874 razy)

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #20 dnia: 2011-07-28, 02:41 »
A czy ja mówię o lasce ze złota? Nori, Nori, Nori.

A poza tym nie wiem jak chcesz pod Jimena podpiąć Castle of Water (może ninje?).
« Ostatnia zmiana: 2011-07-28, 02:48 by Chord »
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

berto

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 990
    • Zobacz profil
    • the
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #21 dnia: 2011-07-28, 10:42 »
Czlowieku kto teraz gra Castle? Bylo probowane na poczatku ale szybko zabraklo do tego miejsca. AEG szybko zauwazylo ze dalo troche ciala z -2 honor lossem ktory zmienia sie w -3 z nowa twierdza co mam nadzieje wystarczy by switch w koncu zaczal grac w 1 lidze. Co mnie jednak wnerwia to juz widze ze w nowej edycji znow bedzie ssal ten theme. Dostajemy od pewnego czasu (czyt EE) karty dajace -1 honor loss (-2 z nowa twierdza) mamy wiec jakis gain power levelu? Jak juz nam z laski dadza cos co daje -2 to musi od razu byc drozsze (Nori vs Komiko). Czyt w EE switch znow bedzie ssal.

Tak BTW to jest chyba jedyna postac nie unikalna ktora kosztuje 10 golda gdzie dragon i phoenix dostali za 7 a my raptem mamy 3 uniqi robiace konstant honor loss noz to kuzwa sie w pale nie miesci. Za te uniqi placimy 8 8 i 9 widzicie juz o co chodzi?

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #22 dnia: 2011-07-28, 10:46 »
Mantis i Dragon też dostali nieunikalne postacie za 10G.

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #23 dnia: 2011-07-28, 11:01 »

Cytuj
Czlowieku kto teraz gra Castle? Bylo probowane na poczatku ale szybko zabraklo do tego miejsca.


czlowieku zacznij mysleć innymi schematami ja gram w fenolu komplet  castli i działa jak marzenie pozatym zmienia się profil dostajeczie wiecej szugasów

Cytuj
AEG szybko zauwazylo ze dalo troche ciala z -2 honor lossem ktory zmienia sie w -3 z nowa twierdza co mam nadzieje wystarczy by switch w koncu zaczal grac w 1 lidze. Co mnie jednak wnerwia to juz widze ze w nowej edycji znow bedzie ssal ten theme. Dostajemy od pewnego czasu (czyt EE) karty dajace -1 honor loss (-2 z nowa twierdza) mamy wiec jakis gain power levelu? Jak juz nam z laski dadza cos co daje -2 to musi od razu byc drozsze (Nori vs Komiko). Czyt w EE switch znow bedzie ssal.

stary ta twierdza nie zwieksza straty tylko daje dodatkowa stratę co dlamnie ejst przejebanym pomyslem wogle danie dużej ilości strat za 1 powoduje ze ciecie się nic nie daje a honor i tak spada w szybkim tempie jak ja widze ten nowy domek to myslę że ich zdrowo pojebało bo to co on będzię robił z low honor klanami to jest masakra
Cytuj
Tak BTW to jest chyba jedyna postac nie unikalna ktora kosztuje 10 golda gdzie dragon i phoenix dostali za 7 a my raptem mamy 3 uniqi robiace konstant honor loss noz to kuzwa sie w pale nie miesci. Za te uniqi placimy 8 8 i 9 widzicie juz o co chodzi?
marudzisz na 10 golda ale ta postac zpowoduje że juz prawie wszystkie postacie w deku będa dawały stratę honoru to dosyc smutne zwłasza że to jest strata w openie znowu sie powtarza sytuacja z początku CE gdzie scorpy jęczały że dyshonor nie działa jak w SE jejku jejku a u nagle Reese pokazał ze się da to samo z ninja dopóki nie pokazał gośc jak mozna ninja wygrać to nic się nie dzial w tym temacie ale powiedzmy sobie szczerze wreszcie scopr nie jest klanem który byle debil wygrywa bo ma takie podejscie (SE)
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #24 dnia: 2011-07-28, 11:09 »
Jeśli chodzi o twierdzę to się zgadzam z walcem. Po zobaczeniu tej twierdzy, cała reszta pre mnie mało obchodzi szczerze mówiąc.
Naprawdę przeliczcie sobie ile ta twierdza nam daje bo to jest po prostu masakra IMHO ;)

No i ta twierdza daje nam auto-win z breederem (nawet Oyo nie pomoże imho) co powoduje, że w Dublinie może być ciekawie i inaczej niż cały czas jeśli chodzi o topy ;)
Shoju na prezydenta! :)

berto

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 990
    • Zobacz profil
    • the
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #25 dnia: 2011-07-28, 11:16 »
W CE masz racje ale ja juz mysle o nowej edy6cji a tam honor loss 2 zmienia sie w 1. Pamietacie jak byl krytykowany Hirose z powodu 8 golda w koncu AEG zrobilo errate dajac nam 7 goldowa karte komiko by wrocic do poprzedniego -8. A nowa postac i strategia dajaca -1. Zmierzam do tego ze bedziemy miec to samo co kiedys. Dragon ma monka za 10 golda ale ten ziom ma 10 f i sam zjada prowke na sniadanko.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #26 dnia: 2011-07-28, 11:19 »
No chyba ze grasz wspomnianym wyzej Castle of Water ;]

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

berto

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 990
    • Zobacz profil
    • the
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #27 dnia: 2011-07-28, 11:22 »
lub milionem, kart zwiekszajacym sile prowki tylko czym odbierac honor wtedy?

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #28 dnia: 2011-07-28, 11:28 »
Cytuj
Dragon ma monka za 10 golda ale ten ziom ma 10 f i sam zjada prowke na sniadanko.

A wy macie non-unique shugasa z nieseppukowalnym (no chyba, że koniecznie chcą zdychać, to proszę bardzo) honor loose 2, który jesa do tego ariem i courtierem, a co najważniejsze ma 5 Chi, więc nie marudź więcej.

Btw.
Cytuj
Tak BTW to jest chyba jedyna postac nie unikalna ktora kosztuje 10 golda gdzie dragon i phoenix dostali za 7 a my raptem mamy 3 uniqi robiace konstant honor loss noz to kuzwa sie w pale nie miesci. Za te uniqi placimy 8 8 i 9 widzicie juz o co chodzi?

Tu się mieści cała dyskusja ze skorpami (sory, że uogólniam, ale mam już dość to się ciągnie całą CE):
-Patrz dostałeś nową twierdzę.
-Ale ja chcę Uyedę!
-Ale zobacz masz dyshonor na shugasach.
-Ale ja chcę Uyedę!
-I jakie spelle: CoW ToD WoF...
-Ale ja chcę Uyedę!
-Ale popatrz ile możesz zabrać honoru w bitwie. Dyshonor nie musi być kontrolką.
-Ale ja chcę Uyedę!
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #29 dnia: 2011-07-28, 11:34 »
Tu się mieści cała dyskusja ze skorpami (sory, że uogólniam, ale mam już dość to się ciągnie całą CE):
-Patrz dostałeś nową twierdzę.
-Ale ja chcę Uyedę!
-Ale zobacz masz dyshonor na shugasach.
-Ale ja chcę Uyedę!
-I jakie spelle: CoW ToD WoF...
-Ale ja chcę Uyedę!
-Ale popatrz ile możesz zabrać honoru w bitwie. Dyshonor nie musi być kontrolką.
-Ale ja chcę Uyedę!
Piękne porównanie :)
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

WielkieDŻ

  • Personality
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #30 dnia: 2011-07-28, 12:21 »
lub milionem, kart zwiekszajacym sile prowki tylko czym odbierac honor wtedy?

z akcji na postaciach chociaż by, po za tym jakoś ja w fenolu czy to honorowym czy teraz na dyshonor nie widzę problemu z włożeniem kart które robią tylko obronę, a w skorpie jest to jeszcze łatwiejsze, bo jest masa kart które robią coś w bitwie i dodatkowo zabierają oczko albo dwa honoru. wczoraj na ten przykład grałem z JNQ wieczorem z jego dyshonorem: początek bitwy -5honoru u mnie, jedna prowincja u niego. rezolucji bitwy nie doczekałem (a po drodze robiłem jeszcze dodatkowo seppuku)

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #31 dnia: 2011-07-28, 12:37 »
Rozsądny argument. Skorp ma mnóstwo kart, które zarówno bronią jak i dyshonorują... ale ja chcę Uyedę.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Gothmog

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 622
  • Barlog's Commander
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #32 dnia: 2011-07-28, 13:22 »

A wy macie non-unique shugasa z nieseppukowalnym (no chyba, że koniecznie chcą zdychać, to proszę bardzo) honor loose 2, który jesa do tego ariem i courtierem, a co najważniejsze ma 5 Chi, więc nie marudź więcej.
 

tylko ze ona daje 1 honor loss'a

Walec

  • eternal Personality
  • Wiadomości: 2747
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #33 dnia: 2011-07-28, 13:25 »
1 w twojej 1 w mojej w sumie 2
Walec
_________________________________________________________
*Order of Black Muppet first chewbaca  * legendary sidekick to comic gonzo * Most famous Jokespeaker
* Legendary tomatoe dodger*

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #34 dnia: 2011-07-28, 13:34 »
Cytuj
do tego ariem i courtierem, a co najważniejsze ma 5 Chi, więc nie marudź więcej.

to mnie rozśmieszyło straszliwie :)
wyjaśnij mi co ja mam zrobić z tym 5 chi? po ch...FFG... mi to 5 chi na polityku, że tak brzydko zapytam? wolałbym 2 chi mniej i 2 GC mniej ;)
nie mówię, że postać która zabiera 2 na turę jest zła, jest zła bo za droga ;)

ale z argumentami z dupy nie przesadzajcie, ja mogę tak samo, nawiązując do wypowiedzi chorda, powiedzieć, że od początku CE mnie wkurwiają właśnie takie argumenty, że postać ma czegoś dużo albo jakiś keyword... szkoda tylko, że zawsze to czegoś dużo jest z dupy (czemu nie magister skoro 5 chi, z tym kosztem by była super...) albo keyword nie ten co trzeba żeby działało... (tak wiem wychodzą karty dające keywordy, jest magistrate blade, itd. ale wtedy inwestycja się robi coraz droższa)

Mam nadzieję, że w miarę rozumiecie o co mi chodzi bo się trochę zakręciłem :D

edit:
i powtórzę, straszliwie mi się to pre podoba choć overkili nie ma :)
« Ostatnia zmiana: 2011-07-28, 13:40 by Centurion »
Shoju na prezydenta! :)

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #35 dnia: 2011-07-28, 13:38 »
lub milionem, kart zwiekszajacym sile prowki tylko czym odbierac honor wtedy?

a to akurat jest proste. powkladaj jak najwiecej kart do dynastii ktore to robia. w zalozeniu to powtarzalne skrobanie. ale do tego trzeba zmienic nastawienie. kontrolke mieliscie w SE a teraz jej juz nie ma (w scorpie, bo juz inkwizycja sobie poradzi). nie ma co sie kopac z mulem.
skrobac trzeba w bitwach.
ale tutaj znowu: postac ktora ma 5F i akcje z potencjalnym lose honorem (1, z twierdza juz sie robi 2) jest dla ciebie free fragiem.
z militarka jest prosciej-barbarzyncy sami przychodza. z innymi politycznymi deckami trzeba powystawiac trochu swoich fraglesow i puscic ich na prowincje. nawet jak dostanie +2 honoru a ty jego prowincje to jestes w bardzo duzym zysku.

jak dla mnie ten SH zmienia calkowicie uklad sil /o 2 bardzo ciekawych strategiach nie wspominam/
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #36 dnia: 2011-07-28, 15:44 »
Co to jest SH?

Cent: nie podoba ci się po jest za droga (a co miała kosztować 5G mieć staty 1/2/1 i scorpion clan * courtier?  ;D)? W porządku, kupuję to - może stabilna ekonomia na supertanich postaciach jest dla ciebie najważniejsza, ale nie nazywajcie jej słabą postacią, bo taką nie jest.


Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

berto

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 990
    • Zobacz profil
    • the
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #37 dnia: 2011-07-28, 15:50 »
nie mozesz patrzyc na postac bez uwzglednienia kosztu. Najwet najwiekszy wypas mozna zniszczyc zawyzajac koszty, czemu kran fenyl i dragon moge miec pieprzona postac za 7 golda robiaca dwa straty honoru a my musimy placic 10 bo jest szugaska i dodatkow obciaga w cenie?

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #38 dnia: 2011-07-28, 15:55 »
Oh man...
Naprawdę nie wiesz dlaczego? Bo skorp ma za dużo supportu do dyshonoru, żeby taka postać nie spieprzyła ukochanego przez AEG balansu. To nie jest fajne, ale co możesz zrobić? Tylko zacisnąć zęby i wydać 8 golda.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Scorpion
« Odpowiedź #39 dnia: 2011-07-28, 15:58 »
Ja mam w talii same postaci za 9 lub 10 (albo i więcej) złota i jakoś nie narzekam, wystarczy dobrze złoto złożyć ;)
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique