Autor Wątek: [SC] Unicorn  (Przeczytany 8212 razy)

thingrim

  • Crane Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 141
    • Zobacz profil

Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-28, 21:36 »
Wszystko fajnie, ale z butów mnie nie wysadziło.

Commanderzy mnie nie interesują. Maidenki dostały po prostu te kilka paragonów, żeby zastąpić postacie, które nie miały keyworda. Ta non-unique niby ładnie z TWNS. Jin-Lao będzie miała skąd wziąć keyword. Teren zaś zastąpi Riding In Harmony (z Grateful Reward pęka provka) po przekręceniu edycji. Taktyk raczej różnicy nie robi. Shugenja zaś mocno dyskusyjny.

Miło, przyjemnie. Bez rewolucji.
Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

thingrim

  • Crane Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 141
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-28, 21:41 »
Na Mai razi tylko ta 5 wymagań. ;) Tak poza tym, szału nie ma.

Shinjo Drożdż

  • Quartz Magistrate
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1486
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-28, 22:00 »
Moto Ming-Gwok - solidna shugenja ale to wymaganie martwej postaci boli chyba, ze wyjdzie postać która zabije zdiskardowaną postać
Shinjo Sanenari - jakby miał cavalerie albo chociaż jakąś zdolność był by bardzo dobry tak meh
Utaku Mai - 4/4 za 8 z ph4 jest bardzo fajna ale ta 5 wymagań, eh, ogólnie bardzo dobra postać.
Utaku Liu-Xeung - tym razem 4/4 za 9 z ph4 i solidny bustem do forca w bitwie, na pewno się pojawi w BMkach
Moto Jun-ni - niezły comander, porzędna zdolność za standardową kasę - najbardziej cieszy trait
Shinjo Kinto - puki co scoutci konikowi są dla mnie jedną wielką zagadką bo nie wiadomo co wymyślą ale postać spoko.

Sprit of the Paragon - pompka dla paragonów solidna akcji, raczej pojawi się w deckach
Shiotome Plains - Kamok Charge exp, na początku nowej edycji może rządzić
Bo of Water - bardzo ciekawy spell, na pewno zmieści się w decku na spellach chociaż to opinia troche na wyrost - czyżby wracały czasy Shinden Horiuchi
Champion of Thunder - koszt 12 boli i to bardzo, akcja do negacji fajna jest, RA 6 to już tylko wisienka na torcie.


Ogólnie solidne karty ale ciężko powiedzieć jeszcze coś konkretnego na ich temat bo projektowane są raczej pod kolejną edycje a do oceny w kontekście EE zostało jeszcze troche czasu.
Niestety te karty nie pomogą się konikowi wydobyć z dna ale zapewnią troche zabawy.
Unicorn Clan Samurai - Shugenja - Bounty Hunter - Defender of the Clan - Khan Oportunist - Cavalery

"Choćbym kroczył ciemną doliną, zła się nie ulękne..." bo to ja tu jestem największym skurwielem

misiaczek

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 787
  • Unicorn Clan Instigator
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-28, 23:21 »
Ogólnie całkiem przyjemne preview. Na razie martwi mnie tylko to, że BM jadą dalej w obniżanie F, a na razie żadnej karty do karania za niski force postaci poza RA, których za dużo też nie ma. Shugenjasy mogą być całkiem sympatyczni, wygląda że będą mieli trochę force i kilka fajnyc hzabawek do mieszania.
Guns don't kill people. Psychotic bears with machetes do.

Epik

  • Mantis Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 558
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-07-28, 23:56 »
Jakoś tak się nie wczytywałem w opowiadania, ale czy Utaku Plains zostały zalane przez wielką powódź po czym Orochi i Storm Ridersi zdecydowali się tam osiedlić?

Pre w porównaniu do poprzednich takie se.

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-07-29, 00:06 »
Spirit of the Paragon jest calkiem kurde mocarny...

Jeszcze EE sie nie pojawilo a ja juz mam problem z dobraniem fate, tak zeby zmiescic to co che :(
Time is precious. Waste it wisely.

Seppun Chikan

  • Imperial
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-07-29, 00:38 »
O jakie fajne Paragony, o jaka fajna akcja pod Paragony, o jaki szugas, o jaki dziwny skaut.

Boski Żigolo - art rządzi. Pozostałe arty - meh, z wyjątkiem SoP.

I przy okazji wiadomo (z flavorów), że szefem kucyków zostanie córka Chen'a i Akashy - Moto Naleesh.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-07-29, 00:51 »
O ja.... ale ten follower jest wielki. To jego postać powinna się do muscla kiwać a nie odwrotnie.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-07-29, 01:48 »
Follower dobry do bltza mantisowego.
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

Hattori Hanzo

  • Crab Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-07-29, 02:21 »
czerwony październik to jest to.

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-07-29, 09:31 »
Może w kolejnej edycji te karty coś zrobią... Jak dla mnie na chwilę obecną te karty nie robią wrażenia. Ani nie pomogą kucowi w tej edycji ani nie zanosi się dzięki nim na dobry początek kolejnej edycji.

Liu-Xeung Exp - jak na postać za 9 golda praktycznie nic nie robi :/. Odesłanie +1 honoru? +1F przy redukcji? Wolałem tańszą o 4G Utaku Kohana Exp.
Druga BMka ma 5HR więc jeśli domek pod paragonów w EE nie będzie miał 5 (a może i 6) honoru startowego to bieda.

Taktyk kolejny boxowy. W pierwszej chwili się ucieszyłem ale jak zobaczyłem, że to piechur :( załamka.
Spell w porównaniu do innych jest po pierwsze za 2G (dlaczego inne przejebane spelle są za 0G :/). Jego jedyna zaleta to 2 attache na raz.
Spirit of the Paragon: czekałem na to... niestety nie daje honoru za bow. Moim zdaniem nie pogra.

Follower to jakiś żart. 12G za takiego capa? Po co? Za co? Za 12G to 2 postaci są :/ jeden duel i ginie postać i koniec. Dla mnie porażka.

Jestem strasznie rozczarowany. Jak mi napisali, że BMki będą paragonami MILITARY / HONOR switch to liczyłem, że będzie np. dużo bow + honor gain. A tymczasem mamy dalej redukcję force, i praktycznie 0 honor gain. Tam gdzie już zyskujemy honor to odsyłamy postać wroga coby jej przypadkiem nie zabić.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-07-29, 10:57 »
Spirit of the paragon - tej karty mi brakowalo to paragonow switchowych, nie dosc ze daje paragona ( na taka wlasnie karte czekalem) to jeszcze daje calkiem sensowna abilitke:)
Napewno pogra w lionie na paragonach, gdzie gra sie srednio 10-15 paragonow i czasem trzeba dac paragona:)

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-07-29, 11:30 »
Ta abilitka by była sensowna gdyby dawała np. +1 honoru. Gdzie temu do kill akcji kensaja czy commandera...
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-07-29, 11:36 »
Hmm... na przykład działa przez attache?
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

misiaczek

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 787
  • Unicorn Clan Instigator
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #15 dnia: 2011-07-29, 12:33 »
Hmm... na przykład działa przez attache?
True. a co więcej to jak na razie karty do zabijania zabijają kartę bez kart, a karty bow z reguły lecą w postać przez całą jego choinkę.
Guns don't kill people. Psychotic bears with machetes do.

jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #16 dnia: 2011-07-29, 12:49 »
dla mnie follower jeśli neguje (?) również akcje w limited daje radę ;-)

Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #17 dnia: 2011-07-29, 12:54 »
dla mnie follower jeśli neguje (?)
a czemu niemialby?

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #18 dnia: 2011-07-29, 13:07 »
Jak follower za 12 golda może dawać radę??
Wystawiasz go, dostajesz bow postaci i w tej turze nie zrobiłeś nic.
Tura przeciwnika, duel (cokolwiek co targetuje postać i zabija) -> giniesz. Follower spada.

Spirita można będzie przetestować - ok.
Ogólnie prev moim zdaniem daleki od oczekiwań (moich).
Chyba, że w EE na domku Utaku będzie taki:

Each time your battle action reduces a force or bows target enemy personality: gain 1 honor.
Battle: Choose your performing Paragon: reduce force of a target enemy personality by performing personality honor. If it force is now below performing personality PH, bow it.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Unicorn
« Odpowiedź #19 dnia: 2011-07-29, 13:14 »
Tekst karty sugeruje jednak, że neguje efekt tylko dla followera, słabo.