Autor Wątek: [SC] Lion  (Przeczytany 6787 razy)

Kris

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 740
    • Zobacz profil
Odp: [SC)lion
« Odpowiedź #20 dnia: 2011-08-01, 17:42 »
Chmielu - po pierwsze nie jestem pewien czy karta się nie resetuje jak wraca na prowincje? Nie jestem aż tak obeznany z zasadami, ale mówię o typowej sytuacji w której to honorówka się broni (o innej nie myslałem, nie zamierzam tymi 0/1F szugasami robić wcisku bynajmniej :P ) więc gdy jest tura przeciwnika wykorzystujesz reakcje, a następnie w swojej turze przy normalnym wystawianiu postaci i wszystko się zgadza.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [SC)lion
« Odpowiedź #21 dnia: 2011-08-01, 18:14 »
Chmielu - po pierwsze nie jestem pewien czy karta się nie resetuje jak wraca na prowincje?

Jeśli będzie face-down to się resetuje.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: [SC)lion
« Odpowiedź #22 dnia: 2011-08-01, 18:36 »
Wiedząc, że mi za chwilę wróci z następnym misiem, czy tam ancestorem, to bym zgładził gnidę w pierwszym rzędzie, jesli idzie o "łaszenie się" na zerowego shugasa :)

Tak czy owak karta (Your Clan Needs You!)  jest naprawdę ciekawa i w kilku różnych deckach może być istotnym brakującym ogniwem między smutnym zbiorem killi/dojazdów/kancelek, a fajną kombinacyjną mieszanką.
Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

Seppun Chikan

  • Imperial
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 597
    • Zobacz profil
Odp: [SC)lion
« Odpowiedź #23 dnia: 2011-08-01, 21:22 »
Reset pamięci karty - kiedy jest "out of play" i "face-down".

Previu :
- postacie Akodo/Ikoma - o rrany... Nie chodzi o ich koszt, tylko o to, że ci goście NIC nie robią. Taktyk 3/4 za 7 z akcją "daj komuś force, do końca tury nie tiktaczysz", skaut/hero z traitem "mam force" i Paragon "jak ktoś mnie stargetuje to dam sobie force". Goły F to nie wszystko, trzeba go jeszcze poprzeć akcjami.
- Kasei jest słaby. 6F w ataku za 8 golda i wysyłanie obrońcy do domu... Na unique ? Ale i tak jak na expowe postacie Lwa jest naprawdę niezły, mógłby przecież np. obrońcę kiwać...
- Maxi Kitsu bardzo fajna, na pewno będę trenował spirytyzm. O ile nie zmienią zasad dotyczących lokalizacji akcji battle w bitwie będzie ciężka do uchronienia, ale mam nadzieję, że to jakoś obejdziemy.
- Mini Kitsu niezła. Water shugenja  3ph za 5 golda, i ma akcję z honorem pomagającą w obronie - co się czepiacie? Teraz czekam na jakiś sensowny support dla water shugasów do EE, bo na razie cały honor gain i survival to jest dla ziemniaków robiony...
- akcja "Surprise!" - ma potencjał. Jak wielki to się okaże, jak będzie widać jakich innych taktyków w CE ma Lew. Ale jest szansa na sensowną manipulacją rozkładem obrony przeciwnika.
- akcja "And they shall kow no fear" - może być mocne, nie chroni przed zabijaniem, ale anulowanie kiwania i movementu tylko za bycie samurajem brzmi ciekawie.
- akcja "Dziadek wstał z łóżka lewą nogą" - pod spirytualistów, którzy się będą bronići odsyłać oponentów do domu. W Lisie pewnie będzie staplem...
- akcja "Join the army" - to w każdym decku Lisa będzie hulać. We Lwach pewnie też. Jedziesz mnie? To ja wyciągnę postać z prowki (za grosze), odpalę jej zdolność za wejście do gry W TWOJEJ TURZE, i nawet jak mi ją zabijesz to mi ten spiryt zostanie - bo się tworzy  w domu... A jak postaci nie zabijesz, to w następnej - MOJEJ - turze jest znowu na prowce i mogę ją sobie kupić, z drugim spirytem.

W sumie - Kitsu fajne, ma potencjał. Nie-Kitsu - skaszanione.

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Lion
« Odpowiedź #24 dnia: 2011-08-01, 23:10 »
Gdzie sa moi deathseekerzy?
Time is precious. Waste it wisely.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9401
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: [SC] Lion
« Odpowiedź #25 dnia: 2011-08-01, 23:17 »
Gdzie sa moi deathseekerzy?

Leżą tam, gdzie ich zarżnął Only Actions Speak.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Kris

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 740
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Lion
« Odpowiedź #26 dnia: 2011-08-02, 01:33 »
Gdzie sa moi deathseekerzy?

Leżą tam, gdzie ich zarżnął Only Actions Speak.
No tak - bo w deathseekerach Only REACTION speaks :P

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Lion
« Odpowiedź #27 dnia: 2011-08-02, 01:33 »
Ale, ale... Jak mozna wypuszczac takie karty?
Time is precious. Waste it wisely.

Kris

  • Lion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 740
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Lion
« Odpowiedź #28 dnia: 2011-08-02, 01:40 »
Trzeba się pogodzić z tym, że wszyscy którzy chcieli zginąć w honorowej bitwie utonęli w morzu destroyerów a więcej chętnych do cięcia się za wszelką cenę nie ma... coż myślę, że po kolejnej erze w której będa chulały różne dyhonory (scrop/fenol/crane/dragon) zbierze się znów grupka chętna oddać swe nędzne żywota za honor dla lwa...

Epik

  • Mantis Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 558
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Lion
« Odpowiedź #29 dnia: 2011-08-02, 02:49 »
coż myślę, że po kolejnej erze w której będa chulały różne dyhonory (scrop/fenol/crane/dragon) zbierze się znów grupka chętna oddać swe nędzne żywota za honor dla lwa...
Jeszcze crab i być może mantis ;P

berto

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 990
    • Zobacz profil
    • the
Odp: [SC] Lion
« Odpowiedź #30 dnia: 2011-08-02, 10:58 »
Lew po raz kolejny dostal piece of shit i dobrze, lew slaby = scorp mocny

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [SC] Lion
« Odpowiedź #31 dnia: 2011-08-02, 14:28 »
dobra, to i ja rzuce swoje 3 grosze.

Kasei- kolejny dowod na to ze sa 2 tragedie spotykajace solidnego lwa: exp i uniq. jak dostaje oba to zazwyczaj zwiastuje tragedie. Champion turkusowego klasera. koszt-dyskwalifikujacy w CE

Sugo- i znowu powort do chlubnej tradycji pojawiania sie herosa bez zdolnosci. a ost.2 dodatki wydawaly sie takie obiecujace :(
koszt 8. ale mozna potestowac-tutaj ratuje sanzo.

Kitsu Akai- MVP klasera. kosztuje fortune, limited nie robi honoru a battle odpala jak sama jest w bitwie. Brawo. dla porownania Shigetoshi tez kosztuje 10, ma 5 honoru, wiecej F i tiktaka z commanderem a odwiedza decki z przypadku.

Kitsu Fukui- boxowy shugas ze zdolnoscia. ale znowu odpala ja osobiscie/kondycyjnie.

Akodo Kakihara- paragon z 4F i 4Ph za 7. jakby odpalal swoja zdolnosc za dowolna akcje bylby broken. a tak- w zasadzie chroni przed RA. teraz raczej klaser/jest cala gama lepszych/ ale w EE z braku laku wejdzie do deckow.

Kamina- mam bardzo mieszane uczucia wzgledem persony. dlaczego nie mogl miec 4F i 3C? teraz klaserek albo testy z seichim (choc dopalanie sie z AWP o 4 nie jest takim absurdalnym pomyslem jakby sie wydawalo)

generalnie raczej zadna z personalek nie jest na tyle dobra zeby wyprzec cos z obecnych deckow. do tego w pelni popieram klepka- albo lew bedzie mial 4 kasy na domku albo jakis turbo schemat golda. w innym przypadku lew bedzie talia na przegrywanie.

your clans needs you- cos jak unexpected arrival. niby dobre ale jakos zawsze byly wazniejsze rzeczy do wlozenia.

dislodge the foe- jezeli tictaki/lwy maja znowu dostawac bajery z ruchem to jestem jak najbardziej na TAK. do tego ta karta nie zuzywa tictaka. mniami. kucyk tez sie ucieszy. dla mnie najlepsza karta w tym pre.

know no fear- taki courage (wreszcie reakcyny); pewnie potestuje.

wrathfull- jak bedzie wiecej kart pod ten way to sie wypowiem.

na chwile obecna to najslabsze pre; a szkoda- bo dobre zabawki + calkiem solidny support po FL moglby sprawic jesienia mila niespodzianke.






Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.