Autor Wątek: Sprzedam kolekcję bo...  (Przeczytany 21814 razy)

orka

  • Phoenix Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #60 dnia: 2018-04-12, 21:29 »
Przed zakupem l5r spodziewalem sie, ze wystapia problemy, ktore opisal w trzech punktach Orka.

W koncu to FFG.


A ja zdecydowanie nie. ze stajni FFG znam w zasadzie tylko AGOT, którego nomen omen poznałem dopiero jak L5R na dwa lata trafiło do zamrażarki, i żaden z tych trzech punktów tam nie występuje. Od kilku lat opóźnienia w cyklu wydawniczym można policzyć chyba na palcach jednej ręki i jeśli już, to raptem kilka dni opóźnienia było. Zdaje się, że raz wersja anglojęzyczna miała jakąś dłuższą obsuwę (chyba 3 tygodnie), ale wersje krajowe były wtedy na czas, więc to faktycznie jakiś problem z drukiem był po prostu.


Jeśli chodzi o balans, to co prawda nie było tak od początku, ale w tej chwili balans w AGOT jest rewelacyjny (praktycznie każda frakcja ma jakiś deck Tier1, więc możesz grać tym co lubisz), a do tego karty wychodzą co miesiąc i meta faktycznie zmienia się z dodatku na dodatek.


Jeśli chodzi o przegięcie kart, to lista restryktów pojawiła się dopiero w tym miesiącu (pod koniec 4 cyklu i po 5 dużych pudłach Frakcji) i tak naprawdę żadna karta nie jest zakazana, tylko masz ograniczenie, że możesz w deku mieć tylko jeden rodzaj kart z tej listy (na liście jest raptem 5 kart).


Tak więc moje doświadczenia z FFG do tej pory były bardzo dobre, choć oczywiście na bardzo małej próbce statystycznej (jedna gra). L5R mechanicznie naprawdę jest podobny do AGOT'a, miał być też taki sam model wydawniczy, więc naprawdę liczyłem na podobny efekt.


Jak na razie jestem tak zawiedziony, że:
  • mam Kotei zaraz pod nosem, a w tym czasie bardziej interesuje mnie turniej AGOT w innym mieście rozgrywany tego samego dnia
  • mam kupione Disciples of Void i od kilku dni ich nie odpakowałem, bo mnie jakoś do tego nie ciągnie


Tak naprawdę, gdyby nie to, że to L5R, z którą w różnej formie jestem związany praktycznie od Obsydiana, to już bym odpuścił, a tak, to jeszcze jakoś się łudzę i daję jej szanse.


Dla mnie to bardzo smutne przemyślenia :(

rio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 37
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #61 dnia: 2018-04-12, 21:42 »
Z tego co wywnioskowalem to na poacztku agot mial podobne problemy co l5r, ale udalo im sie to naprawic.

Tak wiec badzmy dobrej mysli.

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #62 dnia: 2018-04-12, 22:13 »
Nie miał - od początku deck building dawał o wiele większe możliwości dzięki bannerom, a odchył powera nawet się nie zbliżył do poziomu Unicorn vs Scorpion.

Do tego chapter packi i deluxy były umiejętnie prowadzone tak by ciągle otwierać jakieś nowe opcje.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #63 dnia: 2018-04-12, 22:25 »
Ja wiem, że różowe okulary itepe, ale to są np. statsy z paviliona w okresie 1 sierpień 2015 - 30 kwiecień 2016.

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #64 dnia: 2018-04-12, 23:33 »
Sorry ale 30% win ratio w jakiejkolwiek frakcji w Agocie nie było.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #65 dnia: 2018-04-13, 09:33 »
Sorry ale 30% win ratio w jakiejkolwiek frakcji w Agocie nie było.

Czaruj dalej. :D

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #66 dnia: 2018-04-13, 09:49 »
czy mnie oczy nie bolą? czy kempy nie broni teraz nowej legendy, że wcale nie taka zła? :o

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #67 dnia: 2018-04-13, 09:50 »
czy mnie oczy nie bolą? czy kempy nie broni teraz nowej legendy, że wcale nie taka zła? :o

Nie, pisze ze na takim samym etapie czasowym to identycznie rozregulowany szajs jak wtedy AGoT. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #68 dnia: 2018-04-13, 10:09 »
Zgadzam się, na początku w Agocie też był brak balansu (w Podboju zresztą też, a w Inwazję nie grałem).
Więc nie mówię, że to dobre, ale jak najbardziej normalne dla FFG :P
Więc czekajmy na więcej kart i bawmy się dalej ;)
"...every man dies, not every man really lives..."

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #69 dnia: 2018-04-13, 10:12 »
czy mnie oczy nie bolą? czy kempy nie broni teraz nowej legendy, że wcale nie taka zła? :o

Nie, pisze ze na takim samym etapie czasowym to identycznie rozregulowany szajs jak wtedy AGoT. :)
Właśnie to nie jest takie proste, drogi przyjacielu. W rozpatrywanym przypadku nasi koledzy z forum wyraźnie podkreślają, że w agocie na początku jego wydawania, a więc na podobnym etapie, na którym teraz jest legenda, nie było aż takich problemów, jak w l5r. Czyli mówiąc wprost utrzymują, że w agocie było lepiej, a w legendzie jest gorzej. Na co Ty informujesz, że w agocie nie było lepiej i co za tym idzie - w legendzie wcale nie jest gorzej, a contrario w legendzie jest LEPIEJ, KEMPY NAPISAŁ, ŻE W LEGENDZIE JEST LEPIEJ :o

rio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 37
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #70 dnia: 2018-04-13, 10:19 »
W inwazji to juz w ogole byl sajgon. Wysokie elfy przez moment byly tak silne, ze mozna bylo ukladac pasjansa nie oddajac przeciwnikowi tury i wygrac gre. Wystaczylo, ze weszlo combo, co nastepowalo dosyc szybko i czesto.
Lista errat i restrykcji powalała.

Na podobnym etapie, śmiem stwierdzić, że przepaść pomiędzy unicornem a scorpionami, byla zblizona co NW a Targi/Lanni.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #71 dnia: 2018-04-13, 12:23 »
czy mnie oczy nie bolą? czy kempy nie broni teraz nowej legendy, że wcale nie taka zła? :o

Nie, pisze ze na takim samym etapie czasowym to identycznie rozregulowany szajs jak wtedy AGoT. :)
Właśnie to nie jest takie proste, drogi przyjacielu. W rozpatrywanym przypadku nasi koledzy z forum wyraźnie podkreślają, że w agocie na początku jego wydawania, a więc na podobnym etapie, na którym teraz jest legenda, nie było aż takich problemów, jak w l5r. Czyli mówiąc wprost utrzymują, że w agocie było lepiej, a w legendzie jest gorzetej. Na co Ty informujesz, że w agocie nie było lepiej i co za tym idzie - w legendzie wcale nie jest gorzej, a contrario w legendzie jest LEPIEJ, KEMPY NAPISAŁ, ŻE W LEGENDZIE JEST LEPIEJ :o

Jestem załamany. Taka wtopa z mojej strony.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


orka

  • Phoenix Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #72 dnia: 2018-04-13, 14:52 »
Na podobnym etapie, śmiem stwierdzić, że przepaść pomiędzy unicornem a scorpionami, byla zblizona co NW a Targi/Lanni.


Jesli chodzi o balans gry między frakcjami, to faktycznie na podobnym etapie rozwoju mogło tak być, bo NW i Tyrelle przez pewien czas zdecydowanie odstawali od reszty i pisałem o tym. Patrząc na statystyki z Lotus Pavilion ten balans moze być nawet nieco lepszy w L5R, bo tylko Jednorożec odstaje, ale ... ja nie pisałem o tym, że tylko balans jest problemem, tylko wszystkie 3 zagadnienia na raz:
1. Balans
2. Przegięte karty
3. Cykl wydawniczy


AGOT na pewno miał sensowniejszy cykl wydawniczy niż obecnie L5R i dlatego co miesiąc ludzie próbowali nowych rozwiązań dla każdej frakcji i praktycznie cały czas ktoś próbował zbudowac takich Tyrelli i NW, którzy działają. W mojej opinii AGOR również był i nadal jest pozbawiony wady "przegiętych pojedynczych kart", choć tu już zdania moga być podzielone, bo znam dyskusje ze środowiska o kilku kartach takich jak Treachery, Dracarys, teraz Flea Bottom, The Annals of Castle Black itd., ale w praktyce faktycznie tylko jeden deck na chwilę obecną faktycznie zasłużył na restryct listę i zadziało się to teraz po prawie 3 latach i to raczej chodziło o kombo z naprawdę  wielu kart, które w sumie pozwala praktycznie dociągnąć cały deck w drugiej turze.


Dla mnie to połaczenie tych 3 kwestii sprawia, że na razie średnio mnie L5R bawi.


Jednoczesnie zdaję sobie sprawę z tego, że FFG naprawdę _jest_ w stanie to poprawić zmieniając cykl wydawniczy i wypuszczając odpowiednie nowe karty, dlatego nie kładę na L5R kreski, tylko na razie ... czekam.

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #73 dnia: 2018-04-13, 15:15 »
Swoją drogą Netrunner też przechodził jeszcze z rok temu kryzys, wyszło trochę zrytych kart, które widziało się w zasadzie wszędzie niezależnie od frakcji, skończyły się nowości, pojawiły się ploty o śmierci gry, ale FFG jakoś z tego wybrnęło wprowadzając rotację, ban listę i nowego core'a i gra teraz z tego co widziałem przeżywa drugą młodość. Także z legendą to tez jest możliwe, pytanie tylko, czy ludzie mają jeszcze wystarczająco dużo cierpliwości do działań FFG, żeby tego doczekać.

rio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 37
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #74 dnia: 2018-04-13, 15:20 »
Pytanie czy FFG zdaje sobie sprawe co tak naprawde sie graczom nie podoba

orka

  • Phoenix Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #75 dnia: 2018-04-13, 15:36 »
Swoją drogą Netrunner też przechodził jeszcze z rok temu kryzys, wyszło trochę zrytych kart, które widziało się w zasadzie wszędzie niezależnie od frakcji, skończyły się nowości, pojawiły się ploty o śmierci gry, ale FFG jakoś z tego wybrnęło wprowadzając rotację, ban listę i nowego core'a i gra teraz z tego co widziałem przeżywa drugą młodość. Także z legendą to tez jest możliwe, pytanie tylko, czy ludzie mają jeszcze wystarczająco dużo cierpliwości do działań FFG, żeby tego doczekać.


Środowisko L5R przetrwało 2 lata zamrażarki bez ani jednej karty i conajmniej kilka edycji, które były "średnie". Siła tego tytułu jest tak duża, że jeśli gra się poprawi, to IMO chętni na granie się znajdą.

Seba_stian

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 105
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #76 dnia: 2018-04-13, 15:41 »
Patrząc na zagraniczną grupę, to jest tak samo wielu przeciwników co zwolenników (tego co nam się nie podoba), więc nawet jak widzą, to pytanie czy odbierają to tak jak my :P
Ale też mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i poprawią to i owo :P A przede wszystkim system wydawniczy ;) Bo mimo, że jakoś mega mi to nie przeszkadza, to jednak to czekanie na pojedyncze zapowiedzi... granie tymi pojedynczymi dodatkami, to jest większa frajda niż boom wszystkich kart na raz :P
No ale tak jak już było pisane, poczekamy i zobaczymy ;) Nadzieja ciągle jest :P
"...every man dies, not every man really lives..."

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #77 dnia: 2018-04-13, 19:06 »
No właśnie zauważyłem, że zachodni gracze wydają się cierpieć na syndrom sztokholmski  ;D

Jak mam czekać bo może kiedyś się poprawi to wolę odkupić kolekcję od kogoś później niż ładować w ten biznes 800 zeta co roku.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9380
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Sprzedam kolekcję bo...
« Odpowiedź #78 dnia: 2018-04-14, 09:06 »
Śmiechłem.

Jak wygląda pojazd militarny w LCG'u w porównaniu z CCG'iem:

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe