Autor Wątek: W&D Mantis Previews  (Przeczytany 13345 razy)

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #40 dnia: 2008-05-03, 13:51 »
Cytuj
jakbyś grał fenolem to byś zobaczył że synergia za daleko posunięta to najgorsze co może być

tzn ze co mamy równac w dół ? i kazdy ma dostawac crap karty dlatego ze DT nie ma pomysłu na phoenixy? [co kurde zreszta jest nie do konca prawda , bo na worldsy bedzie fajna honorówka . a minetus bedzie grał na tym samam co gral na poczatku SE . ] . ja nie whinuje ale gosci box bez akcji to my juz mamy wystarczajaco duzo . Wielki Reese nawet zalecał grac na nich deck , bo miał byc najlepszy . Co do ilosic attachy . well tak sie składa ze followery w mantisach maja wiecej akcji niz postaci [ a do tego stymuluja draw] . bez followerów np na itemach to deck mantisówy jest smutny jak honorówka spiderowa .

Cytuj
wiesz nie żartuj to powiedz mi jakie inne klany mają synergie

scorpion ma synergie . crane ma synergie duel akcje courtierskie prawie wszystko to sa win/win zabij goscia albo dostane honor i wygram wczesniej ale jak zabije goscia to tez wygram , bo mnie nie zajedziesz . lion ma fajna "synergie" bo ma dobre karty , tutora i to wszystko . nie nikt nie chce 6 rangeów z sila 7 . ale dobrze byloby zaby controlny deck na HM[nie moje slowa to DT] mogł w jaki sposób dishonorowac gosci w jakis skuteczny sposób , bez potrzeby grania maru/saya kaukatsu [bo to jest granie wolniejszym slabszym skorpionem]. fajnie np by bylo gdyby mantis na EHP dostał postaci z akcjami które robią cos z followerami . np wysadz followera i zniszcz follower albo postaci bez attachy ? fajne nie przegiete . zniszcz followera obniz sile prownicji albo strzel z jego silą . zapłac X golda dołacz followera z sila X . przesuń followera open/battle bez bowing . Kurde mozna tony wymyslac .

also oto decki proponowane mientusom przez DT i play test .
playtest
Houritsu Mura

Five Focus

3 Weight The Cost
3 Focus

Four Focus

3 Blade of Hubris
3 Crippling Cut
2 Determination
3 Gunso
1 Koutetsu Unabara
3 Restoring Order
3 Scouring the Village
1 Ring of Water
1 Ordered Retreat
1 Beseiged
3 Unauthorized Duel
1 Candle of Shadows

Three Focus

3 First and Final Strike
3 Impromptu Duel

Two Focus

3 Warrior Challenge

1 Yoritomo Utemaro
1 Yoritomo Sachina
1 Yoritomo Naizen
1 Tsuruchi Etsui
1 Yoritomo Daishiro
1 Tsuruchi Okame
1 Tsuruchi Nobumoto
3 Tsuruchi Mochisa
3 Tsuruchi Gidayu
3 Yoritomo Kaya
3 Yoritomo Kazuma

1 Winter Warfare
1 Winter Storm
1 I am Ready
1 Seikitsu Mountains
1 A New Wall

3 Kobune Port
3 Secluded Waystation
1 Seat of Power
1 Private Trader
2 Northern Hub Village Shipwrights
3 Secluded Village
1 Magistrate Station
1 Lesser Shrine
1 Emerald Competator
1 Temples of Gisei Toshi

Playtest
Eastern Hub Port

1x A New Wall

1x Seikitsu Mountains

1x High Courts
3x Kobune Port
3x Northern Hub Village Shipwrights
1x Private Trader
1x Seat of Power
2x Secluded Village
3x Secluded Waystation
1x Temples of Gisei Toshi
1x The Khan

1x Shinjo Turong exp
1x Tsuruchi Etsui exp
1x Tsuruchi Kaya exp
3x Tsuruchi Ki
1x Tsuruchi Kimita
3x Tsuruchi Mochisa
1x Tsuruchi Nobumoto exp
1x Utagawa exp
1x Yoritomo Daishiro exp
1x Yoritomo Eriko exp
3x Yoritomo Fushou
3x Yoritomo Kazuma
1x Yoritomo Naizen exp2
1x Yoritomo Sachina


2x Arrows from the Woods
2x Crippling Cut
2x Determination
3x First and Final Strike
2x Impromptu Duel
3x Restoring Order
3x Scouring the Village
3x Stay Your Blade
3x The Mantis's Strength
3x Warrior Challenge
3x Weigh the Cost

1x Blade of Awe
3x Blade of Hubris
1x Koutetsu Unabara
3x Tsi Blade

3x Gunso Kisho

Reese  DT

HM

3 Eriko
3 Foshuo (the new 4/4 Naval Magistrate)
3 Gidayu
3 Ki
3 Saya
1 Maru xp.
1 Etsui
1 Eriko xp.
1 Naizen
1 Kaya xp.
1 Nobumoto
1 Daisho (whatever the STS Unique guy is named)
1 Utagawa
1 Turoung
1 Sachina

3 Kobune Port
3 Secluded Village
3 Secluded Waystation
1 Seat of Power
1 Private Trader
2 Northern Ship Wrights
2 High Courts
1 A New Wall

3 Mantis Strength
3 Restoring Order
3 Scouring the Village
3 Warrior Challenge
3 First and FInal Strike
3 Impromptu Duel
3 Misdirection
3 Crippling Cut
3 Weigh the Cost
3 Hired Killer
1 Ring of the Void

3 Tsi Blade
3 Blade of Hubris

3 Mantis Gunso

Cards I would like to add

Ring of Fire
Stay Your Blade
Ordered Retreat
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

Vol

  • Spider Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 286
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #41 dnia: 2008-05-03, 14:16 »
W myśl zasady: Nie mam pomysłu na decka - wpierdole duele.

EDIT: w sumie nie dziwie sie... tez nie mialbym pomyslu na decka przy takich kartach (Oo')

Sephirion

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 855
    • Zobacz profil
    • Lastefem
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #42 dnia: 2008-05-03, 14:29 »
Hehehe, przypomina mi się Peter Parker...

Zanim dostane zyliard postów na temat działalności tego decka - może i działa, może i jest nawet zarąbisty, ale chyba nikt mi nie powie, że dueling był jedną z opcji przewidzianych dla Spider Clanu przy dizajnie.
Czytaj karty, potem pytaj.
Czytaj rulsy, potem pytaj.
Sprawdź, czy ktoś już o to pytał, potem pytaj.
Myśl. Potem pytaj.

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #43 dnia: 2008-05-03, 14:32 »
Dragonowy Deck Magistratowy ma polowe postaci out of clan , pomysl na dyshonor to Saya i Assigning Blame i jest w stanie wygrac Kotei wiec nie ma co marudzic ze Mantisy musza dostac postac koniecznie jakas do dyshonoru.

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #44 dnia: 2008-05-03, 14:36 »
Reese jest moim mistrzem. Crippling cuty do duelowki, 3 misdajrekcje z 5 courtierami w talii, absolutnie beznadziejna akcja jaka jest scouring the village, 0 movementu w talii militarnej (nie liczac weigh the cost, ktorego bedzie potrzebowal, zeby wygrywac duele)...

Edit:
Ja bym myslal raczej w takim kierunku (nie uwzgledniajac jeszcze zmian z WD)

Stronghold:
1x Eastern Hub Port

Dynasty deck:
Event:
1x A New Wall
1x Enlistment
Holding:
2x Corrupt Officials
1x District Governor
1x High Courts
3x Kobune Port
1x Lesser Shrine
1x Private Trader
3x Rich Coffers
1x Seat of Power
2x Secluded Waystation
Personality:
1x Tsuruchi Etsui - exp
1x Tsuruchi Etsui - exp 2
3x Tsuruchi Gidayu
3x Tsuruchi Kaya
1x Tsuruchi Kaya - exp
3x Tsuruchi Mochisa
1x Tsuruchi Okame - exp
1x Yoritomo Daishiro
3x Yoritomo Kazuma
1x Yoritomo Naizen - exp 2
1x Yoritomo Sachina
1x Yoritomo Tadame
1x Yoritomo Utemaro - exp
Region:
1x Farmlands
1x Seikitsu Mountains

Fate deck:
Action:
3x Allegations
3x Hired Killer
2x Hunting the Prophet/Determination
2x Rapid Deployment
3x Restoring Order
1x Retribution
2x Ruthless Advance
2x Sneak Attack
3x Stay Your Blade
3x The Mantis's Strength
2x Unexpected Betrayal
Follower:
1x Cartographers
3x Imperial Magistrates
3x Traveling Magistrate
Item:
1x Candle of Shadows
1x Emerald Champion's Mempo
1x Koutetsu Unabara
3x Tsi Blade
Ring:
1x Ring of Water
Time is precious. Waste it wisely.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #45 dnia: 2008-05-03, 15:03 »
Cytat: "Manit0u"
Reese jest moim mistrzem. Crippling cuty do duelowki, 3 misdajrekcje z 5 courtierami w talii, absolutnie beznadziejna akcja jaka jest scouring the village,


akurat scouring the village w zestawieniu z shipwrightsami to najlepsza z kart które tu wymieniłeś. i ma 4fv.

Ja powiem tak - złożyłem dek na HM, poprzerabiałem trochę, wygrywam tym jak mam zajebiste szczęście.

Druga sytuacja - biore EHP, wrzucam paru shugasów (whatever, ważne że mają naval), wrzucam 3x Tadame i 3x Jere dla forca, z 10 followerów (w zasadzie random, ale najlepiej dekhandy, traveling magsitrateów i budoki), i wszystkie spelle które mają "destroy" bez kiwania shugasa + purge the weak. Taki dek ma w moim playgroupie ok. 5 razy lepsze ratio win/loose. I mogę się założyć o tego wielkiego czekoladowego lisa, że o tym deku to DT nie pomyślało nigdy. No ale cóż, moje szczęście, że wpadłem na to jeszcze przed STSem i że inni ludzie też zaczeli na to wpadać. Szkoda, że mało się tego gra, bo wbrew pozorom nawet bez minting housa ten dek jest stabilny dość. Trza mieć potwornego pecha, żeby się nie dało tym grać. ale tak jest z każdą talią.


Horror, ale taki dek Dragonowo-Skorpionowy jaki złożył Maestro to jest ultimate switch - to nie wygrywa tylko na oświecenie. Jest w stanie zajechać crane'a, zdyshonorować kraba i wygrać na honor z unixem. Złóż mi takie coś na mantisie, to przyznam Ci rację i jeszcze grzecznie przeproszę.


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #46 dnia: 2008-05-03, 16:16 »
Mysle za wariacje na temat tego deku mozna zrobic dla Mantisa.  Ja tym gram i jestem w stanie wygrac przy 1 prowincji , tylko trzeba cierpliwie przeczekac hurra ataki , mozna wygrac z Fenixem na honor zbijajac go 3 razy ponizej 40 , mozna wygrac z Mantisem dyshonorujac go, mozna wreszcie pojechac militarnego Feniksa. Z Lionem raczej pewna wtopa ale z reszta mozna pograc i nie na zasadzie jak bedzie mial mega dojscie to wygrasz. Prawie takim samym dekiem (bo zrobilem C&P praktycznie) wygral koles , niejaki Whatevv Kotei

Stronghold: Tetsu Kama Mura

DYNASTY (41)
events (2):
1x A New Wall
1x Winter Storm
holdings (17):
1x District Governor
3x Family Library
3x Gold Mine
1x High Courts
1x Private Trader
1x Seat of Power
3x Secluded Village
3x Secluded Waystation
1x Shrine to Fukurokujin
personalities (21):
1x Bayushi Kaukatsu - exp 2
3x Bayushi Saya
1x Fusami
3x Kitsuki Berii
1x Kitsuki Iweko - exp
3x Kitsuki Ryushi
1x Mirumoto Kei - exp
1x Mirumoto Rosanjin - exp 2
1x Mirumoto Taishuu
1x Muketsu - exp
1x Shiba Aikune - exp 3
1x Shosuro Maru - exp 2
1x Togashi Satsu - exp 4
1x Tsuruchi Etsui - exp
1x Mirumoto Ryoaski
regions (1):
1x City of the Rich Frog

FATE (42)
actions (38):
3x A Soldier's Fate
3x Assigning Blame
2x Determination
3x Draw Your Blade
3x First and Final Strike
3x Hired Killer
3x Impromptu Duel
3x Misdirection
3x Restoring Order
3x Scouring the Village
2x Stay Your Blade
2x Unexpected Betrayal
2x Unfortunate Incident
3x Weigh the Cost
items (2):
1x Koutetsu Mukei
1x Soul Jar
rings (2):
1x Ring of Water
1x Ring of the Void

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #47 dnia: 2008-05-03, 16:42 »
Testowałem ostatnio Impromptu w mantisowym magistrze - trzeba by pół deka ustawić pod duele, bo mam za niskie chi.

AB i Misdajerkcja - nie pójdzie w mantisie, bo by chodziła tylko na skorpionach i jednej biednej sachice. Nie mów mi, że jest Moshi Minami, bo ona ma gorsze staty i nic nie robi. Wasz shadsowy ambasador przynajmniej staty ma sensowniejsze (4C).

Betrayal - genialna karta, niestety nie posiadam, ale to już tylko moje zmartwienie. Mimo wszystko wymaga zdyshonorowanej postaci, którą prościej zazwyczaj mantisowi ubić.

3x Hired Killer - mantisa na to nie stać honorowo niestety. Magistrzy wymagają 2FH MINIMALNIE, niektórzy więcej. Zaczynamy z 2FH i nie mamy built in honor gainu - nie pójdzie. 2x jeszcze jeszcze... (ja gram 2x w prawie każdym deku)

First and Final strike - patrz impromptu.

A Soldier's Fate - póki co - nie ma sensu. bonus +2F taki porażający nie jest... możeee po W&D kiedy to mam zamiar zapchać dek postaciami z 3PH mantisowymi i dawać im Gate Guardsmanów do przyśpieszenia tempa.


Co do personality base'u nie powinniśmy takich rzeczy porównywać. Dragon to Dragon, Mantis to Mantis - wymagają troszkę odmiennych stylów.

Problem mantisa polega na tym tempie w bitwie przede wszystkim. Jest jak zdyshonorować w bitwie, ale schemat wygląda tak: Mantis - Dyshonoruję ci postać. Przeciwnik - zabijam/kiwam/wysyłam Ci postać do domu. (kiwnięcie dla magistra to jak śmierć - wszystkie akcje jego wymagają go prostego). Mantis - to ja Ci rzucę coś mrocznego i złego co ujebie Twojego zdyshonorowanego kolesia. Przeciwnik - to ja cie kiwne/zabije/odeśle.

I tak w kółko. Bilans jest prosty - mantis jest do tyłu. Gdyby miał bardzo tanich tych magistrów i wyszedłby z tego swarm, to by to nie był problem. Ale dochodzimy w pewnej chwili do momentu, gdzie mantisowi brakuje postaci. W najlepszej sytuacji jest Kazuma i z navala po prostu dyshonor. Problem w tym, że zginie. Więc jest jednorazowy.

Bardzo długo nie przekonam się do grania skorpionow w HM deku. Próbowałem i było jeszcze gorzej niż bez nich, chyba, że podejście było świetne. A co to za talia polegająca na dobrym dojściu?



EDIT:
Nie kłócę się z Tobą na siłę, horror. Podoba mi się ten dek który tu pokazałeś. Problem w tym, że przeniesienie go na stronghold i postacie mantisowe nie jest takie proste. Prawdopodobnie jest możliwe, ale jeszcze nie udało mi się na to wpaść.


Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #48 dnia: 2008-05-03, 17:02 »
E tam, najlepsze co moga zrobic i najciekawsze imo mantisy to scout/shugenja na ehp. Duzo fajnych akcji a i personalki nienajgorsze.
Time is precious. Waste it wisely.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #49 dnia: 2008-05-03, 17:19 »
Scout fajnie - zjadają bardzo ładnie dwie pierwsze prowincje, nieźle trzecią. Z czwartą zaczynają się problemy, ale jest to dość fajny dek.

Shugenja - IMO najmocniejszy łopatologiczny mantisowy dek, ale jeśli jest coś, co kasuje postacie przez attache, to zjada ten dek na podwieczorek ;p


Keigo

  • Phoenix Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 310
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #50 dnia: 2008-05-03, 17:27 »
Co do magistrów to po pobieżnym przeglądzie kart Dragon rulz -> tu jest ta mała różnica pomiędzy smoczkiem a modliszką że każdy urzędas smoka    
to 3+ Force, 4 Chi, 3 albo więcej PH + taktyk unique Daymio ^^ z abilitką w stylu open: kiwnij zdyshonorowanego kolesia albo wyzwij na duel, odeślij w battlu a mantisowy za podobny koszt, większy (wzglądem startowego FH) HR  ma naval (YEAH! WYMIATAMY _-_") i akcję w stylu Limited: kiwnij się. Kurtyna
(\__/)
(='.'=)
(")_(")
This is Bunny. Copy and paste Bunny into your sig to help him gain world domination.

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #51 dnia: 2008-05-03, 17:30 »
Cytat: "Geralt_Bialy_Wilk"
Scout fajnie - zjadają bardzo ładnie dwie pierwsze prowincje, nieźle trzecią. Z czwartą zaczynają się problemy, ale jest to dość fajny dek.

Shugenja - IMO najmocniejszy łopatologiczny mantisowy dek, ale jeśli jest coś, co kasuje postacie przez attache, to zjada ten dek na podwieczorek ;p


Dlatego mowilem o scout + shugenja :) Taki mix swoisty.
Time is precious. Waste it wisely.

Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #52 dnia: 2008-05-03, 17:49 »
O mixie takim nie myślałem, aczkolwiek Kitsune powinni do tego zachęcać. Nawaleni scouci Yoritomo, nawaleni shugenja Moshi i skauci/shugenja w jednym kitsune. Nie jest źle. Ale zastanawiam się, czy jest warte zachodu. Prościej wziąć tak jak pisałem - najlepszych szugasów, dać im Tadame i Jerę i dorzucić trochę movement tricków na samurajach (Rapid, Unwavering) i trochę na szugasach (nowe Emperor's Road czy siakoś tak i fajnie działające na Euiko/Tay'i Kami's Embrace) plus ewentualnie nowy uniqe z tego prewiu nawalowy (ten co przeskakuje). Takie zestawienie daje nam dużo dobry akcji bitewnych (spelle), siły (tadame, jera + followerzy) i trochę movementu wspierającego aktualnie najgorźniejszą taktykę mantisa na attachach - atakowanie wszystkich prowincji jednocześnie  :twisted:

Tak, to jest wyjście.

Ale z magistrejtami to ma tyle wspólnego, co ryba z komputerem przenośnym, w pewnej starej reklamie Johna Cleese'a ;P


THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #53 dnia: 2008-05-03, 23:58 »
Cytat: "horror"
Poozwoliasz ze zigonruje dynastiem pozatym ze czesci postaci nie mozemy grac bo mamy za maly starting honor [np aikune]



FATE (42)
actions (38):
3x A Soldier's Fate   za mało gosic z 3ph akcja zajebista
3x Assigning Blame
2x Determination
3x Draw Your Blade
3x First and Final Strike wbrew temu co chce nam wepchnąc DT ja nadal uwazam ze honorówka pojedzie na wymiene postaci , a militarke moze rzucic few/misderekcje /yasuko etc . i jest sie w dupie . nawet w navalu sie to slabo zagrywa , bo malo postaci z navalem z 4chi .
3x Hired Killer
3x Impromptu Duel to samo co first and final + fakt ze nam +4 honoru daje nic a dragon moze wygrac na honor np z militarką
3x Misdirection nie ma courtierów dla nas , no chyba ze saja +sachika . a nawet wtedy poniwaz brak w naszym decku czesci koksów to nie specjalnie jest na kogo przezucac akcje
3x Restoring Order
3x Scouring the Village
2x Stay Your Blade
2x Unexpected Betrayal
2x Unfortunate Incident
3x Weigh the Cost
items (2):
1x Koutetsu Mukei
1x Soul Jar
rings (2):
1x Ring of Water
1x Ring of the Void



w sumie to wyglda tak . mam teraz interesujaca rozmowe z gosciem z testu na KM . on tez pisze ze magi/courtier działa fajnie z dragonami [osobiscie podoba mi sie ten deck bardzo] , a z minetusów jakos mniej [dla mnie to wogóle ,ale tu sie liczy takze skill gracza] .
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #54 dnia: 2008-05-04, 03:27 »
Cytat: "Geralt_Bialy_Wilk"
Jeżeli ktoś uważa, że Mantis na tym forum reprezentowany jest przez samych malkontentów, zapraszam na www.kyudenmantis.com do działu Previews. Niedawno wpadł pogaworzyć tam Reese.


Ja uważam, że Mantis na tym forum oraz na wszytskich innych forach jest reprezentowawny przez samych malkontentów. Powód : poza poklepywaniem się po plecach na forach zielone ludki nie robią NIC by poprawić swój żywot.

Karty : kiepskie ideowo. A arty to jakaś porażka, chciałem sobie pograć miętusem dla fanu bo nikt u nas tym nie gr regularnie, ale właśnie mi przeszło.
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #55 dnia: 2008-05-04, 03:30 »
róbcie notatki z tego topica. ze względu na off topic idzie w większości do piachu. kłaniam!
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Paku

  • Crab Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2363
  • Broken Crab
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #56 dnia: 2008-05-04, 10:55 »
Cytat: "Geralt_Bialy_Wilk"
Jeżeli ktoś uważa, że Mantis na tym forum reprezentowany jest przez samych malkontentów, zapraszam na www.kyudenmantis.com do działu Previews. Niedawno wpadł pogaworzyć tam Reese.

Mantis, a zły link podaje :D
Hokus pokus, nie masz buta
Twoja stara, to Fosuta!

Crab Clan • Samurai • Fudo • Retired Hero • Berserker • Goblin • Scout • Merchant • Shadowlands • Fallen • Artisan • Unique

horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #57 dnia: 2008-05-04, 11:08 »
@ Self-Appointed Prophet of Doom i Geralt

Nie chodzilo mi o to zeby zamienic kilka Personalek i dek bedzie do grania. Ja tylko mowie ze jest to mozliwe zeby pomimo tego ze nie ma sie dostepu do postaci ktore dyshonoruja i tak dyshonorowac. Pewnie ze Dragonowe postacie kontrolne sa lepsze ale jest ich tak naprawde 3 i nazywaja sie Kitsuki Ryushi , jak tych 3 glabow nie podejdzie to jest pod gorke. Jesli chodzi o Chi i Force to nie ma tu az takich roznic miedzy Mientusami a Dragonami. Sorry za offtopic .

Sejmitar mozesz to pociac i dokleic do Mantis Blues i bedziemy mieli fajny dlugi topic.

Na temat teraz:

Meh.

Aramasu

  • Mantis Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1008
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #58 dnia: 2008-05-04, 11:34 »
Wróciłem po długim weekendzie rzuciłem szybko okiem na previu i jako malkontent z definicji (jakby nie patrzeć to jestem Mantisem i czasem tu piszę) napiszę tyko o tym co pozytywne w tym previu:

Han-ku ma potencjał, gunso muszę się bliżej przyjrzeć - może coś z tego będzie - pozostałe karty tylko porządne statsy...

THE JESKE

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1259
    • Zobacz profil
W&D Mantis Previews
« Odpowiedź #59 dnia: 2008-05-04, 12:16 »
No nie wiem my nie możemy grać na aikune , satsu , strata 5 honoru za muketsu zabija nasz deck [ a wy macie wiekszy ph wiec łatwiej zdobć najpierw honor , żeby to zminimalizować mantis musi wstawić 3 postaci . to są 3 tury gry , a i macie impromptu]. Pozatym jest także różnica w akcjach . nasz strzel za 4 albo strzel za 3 nie da się porównać z bownij dishonora w openie albo gostkiem co ma stronghold mantisowy na sobie [bez kosztu bow tylko  :roll: ].

co do tego że mantisy nie robią . no więc ,po pierwsze niskie ph i startowy honor , lekko ogranicza nas w doborze postaci i akcji [brak grywalnych courtierów też] to raz . dwa nasze uniki są nie specjalnie dobre , a ten co jest dobry jest grany przez wszystkich , co sprawia czasem problemy .
Decki robimy i testujemy ciągle . że ja , czy geralt whinujemy . być może. ale ani on , ani ja nie jestemy top graczami , więc możecie to generalnie igonrować . ale są gracze [nie bandowgonerzy z czasów ToE] , co wygrywali turnieje/kotei/storylin'y itp , a w tej edycji dupa . Ich decki są prawie że identyczne z moim [i to głównie z powodu mojego braku kart] . To co nam zaproponowali "wielcy" deck duelingowy działa dokładnie raz[i to nie przeciwko wszystkim deckom crane , lion i dragon wciągają ten deck na auto pilocie] i to z przeciętnym przeciwnikiem .
Cytuj

Powód : poza poklepywaniem się po plecach na forach zielone ludki nie robią NIC by poprawić swój żywot.

okey . to powiedz co mantisowi gracze pownini zrobić ,żeby poprawić swoje decki , przy obecnym zestawie postaci i akcji dostępnych do wszystkich klanów .


PS:opieram przeniesienie tego do mantis blues .
always +5 do lansu.
Cytuj
Self-Appointed Prophet of Doom:
Something like :
6/4/3
Limited : Put a -1 gold cost token on a target peronality .

Random dude:
Just shut up Self-Appointed Prophet of Doom <_<.