Autor Wątek: [FL] Returning Home  (Przeczytany 14144 razy)

Epik

  • Mantis Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 558
    • Zobacz profil
[FL] Returning Home
« dnia: 2011-07-01, 01:14 »
http://www.l5r.com/images/ReturningHome.jpg

Niesamowite... tak na zakończenie aby czasem FL nie był za słaby, jak dla mnie jedna z najfajniejszych kart ;]

Shiba Ivano

  • Phoenix Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 21
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #1 dnia: 2011-07-01, 01:49 »
Podpisuję się obiema katanami pod tym.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #2 dnia: 2011-07-01, 02:20 »
Phi... Nie zabija.  ;)
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #3 dnia: 2011-07-01, 07:25 »
tja, dla Mantisow bardzo fajna z ich goldowymi reakcjami... ciekawa karta, jednak w btiwie nic nie robi, wiec niekoniecznie bedzie zawsze grana

Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #4 dnia: 2011-07-01, 09:39 »
Jest świetna, ale nie wiem, czy poświęcałbym miejsce w fate na rzecz czegoś, co powinno i tak wyjść z dynastii.

Myślę, że to ukłon w stronę decków, które będą mocno nadużywać eventów i w konsekwencji często im się deck zakałapućka. W nowej, non-uniqueowej rzeczywistości eventowej może mieć ogromne znaczenie.

Teraz jest takie na 4+.

Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #5 dnia: 2011-07-01, 11:10 »
Jest ranek to można poważniej. Na pierwszy rzut oka wyglądała na straszną i przegiętą, ale po chwili zastanowienia dochodzę do podobnych wniosków, co przedmówcy (w tym ja sam  :D). Ta karta w żaden sposób nie pomaga w zjechaniu pierwszej prowki czy wygraniu bitwy, a korzyści z jej użycia przychodzą dopiero w kolejnej turze (pod tym wzglęgem przypomina trochę Seven Stings Keep - tyle, że 3G holding jest bez porownania lepszy od powolnej akcji SSK). Jeśli dodać do tego 2G kosztu wychodzi całkiem zbalansowana zabawka dla tych, którzy jej potrzebują.

Wniosek: Podoba mi się ta karta.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #6 dnia: 2011-07-01, 11:50 »
Żeby była za zero... Za 2g dostajesz zbowowany holding robiący 3g. Toż to samo możesz osiągnąć wykupując go z prowincji. Nie bardzo widzę zastosowanie tej karty, ale poczekamy zobaczymy.

the_ka

  • Spider Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 97
    • Zobacz profil
    • Louis de Funes
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #7 dnia: 2011-07-01, 11:52 »
Żeby była za zero... Za 2g dostajesz zbowowany holding robiący 3g. Toż to samo możesz osiągnąć wykupując go z prowincji. Nie bardzo widzę zastosowanie tej karty, ale poczekamy zobaczymy.


na końcu jest jeszcze "Draw a card."

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #8 dnia: 2011-07-01, 11:53 »
Ja wiem ja wiem, trochę to tę kartę w moich oczach ratuje, ale daleki jestem od entuzjazmu przedmówców :P

Jar Jar

  • Crane Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1100
  • Star Fleet Commander
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #9 dnia: 2011-07-01, 14:14 »
Chyba najsłabsza karta z FL.

To że nie zabija już samo w sobie mówi że słaba ;)
Ale tak serio. Nie pomaga zjechać prowki - podczas bitwy na ręce masz zapychające warzywo. Odpalasz w reakcji na ZJECHANIE, czyli przed dynastią płacisz 2g (którego nie poświęcisz na wykup) żeby dostać ZBOWOWANY holding 3g. Jak NIE ZJEDZIESZ to masz dalej MARTWĄ kartę w łapie, zysk z tego taki ze Ci więcej kasy na dynasty zostaje. Jako tako może ją ratować ten draw, ale jest to ratunek wątpliwej jakości.

Jak dla mnie klaser.


Breaker

  • Dragon Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1438
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #10 dnia: 2011-07-01, 14:17 »
a do blitza ktory zazwyczaj szybko wypstykuje sie z kart i nie ma miejsca w dynastii na holdingi?  ;) i jeszcze dociaga karty... no bez kitu ze to nie bedzie grane...
Mirumoto Breaker
Dragon Clan - Samurai - Magistrate - Duelist - Kensai - Experienced 1 - Harbinger of Winter - House Martell Loyalist - AGOT paratrooper

Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #11 dnia: 2011-07-01, 14:22 »
Z tym klaserem to mocna przesada. Niejednokrotnie wyrzyguję drugi border, bo mam mocną ochotę jakoś zainwestować te dwa golda, co nie chce się nigdzie dać dokleić. Panowie być może rzadko korzystają z takiego faktu, że kart na zjechanie zużywać nie trzeba, bo przeciwnik nijak z paputa nie dobiegnie tam, gdzie me szkapy z gwizdem wichru zapieprzają. Tym niemniej wstępne reakcje (z moją włącznie) było faktycznie przesadzone.
Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #12 dnia: 2011-07-01, 14:23 »
Szczegolnie w Mantisie Swarm/Blitz ktory placi tym z chaty.

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #13 dnia: 2011-07-01, 14:24 »
fajna karta, wszędzie nie zagra, ale do niektórych deków pasuje, IMHO dużo fajniejsze są takie karty niż must have w każdym deku
Shoju na prezydenta! :)

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #14 dnia: 2011-07-01, 20:21 »
z punktu widzenia blitza-> ma sens tylko przy pierwszym ataku. no i wydanie 2 kaski to czesto wybor pomiedzy holdingiem a kolejnym fraglesem. a zwykle chlopek jest fajniejsza opcja ;)
karta bylaby b.fajna gdyby ten holding wchodzil unbowed. a tak to jest przecietna.
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #15 dnia: 2011-07-01, 21:05 »
Jedyny sens jak dla mnie ma w decku na AV gdzie za domek holdingu nie kupisz a to owszem, w każdym innym blitzie 2 zlota to jest postac albo attachment, czasami moze i holding ale to lepiej go z dynastii wyciągnąć niż z fate'a. Karta jak na razie do jednego decku i to nie koniecznie

Mlody

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1040
  • Crab Clan
    • Zobacz profil
Odp: [FL] Returning Home
« Odpowiedź #16 dnia: 2011-07-03, 01:13 »
no dobre nawet. "Zrzucam kartę z ręki która staje się moim holdingiem. Oczywiście właśnie zjechałem prowkę."
I can swim.