Autor Wątek: Wewnątrz Warszawy  (Przeczytany 2920 razy)

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Wewnątrz Warszawy
« dnia: 2013-09-26, 13:44 »
Czy ktoś z Warszawiaków może mi naświetlić, jak bardzo samobójczy jest dojazd z ulicy Skarbka z Gór (powiedzmy że to boczna Toruńskiej) do 1 Sierpnia? Wersja autem i komunikacją miejską. Mapa pokazuje 25km, ale czy to jest 1h jazdy po mieście czy 3h?
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #1 dnia: 2013-09-26, 13:58 »
Czy ktoś z Warszawiaków może mi naświetlić, jak bardzo samobójczy jest dojazd z ulicy Skarbka z Gór (powiedzmy że to boczna Toruńskiej) do 1 Sierpnia? Wersja autem i komunikacją miejską. Mapa pokazuje 25km, ale czy to jest 1h jazdy po mieście czy 3h?

Zależy o której, jeżeli w godzinach od 10 do 14 to około 1g po lub przed jakies 3 :)


Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #2 dnia: 2013-09-26, 19:16 »
To są dwie strony miasta, w weekend liczyłbym tak z godzinę na przejazd furą, w piątek wieczorem bym nie jechał.
Komunikacją wyjdzie z 1,5h mniej więcej. Jakdojade mówi godzina dziesięć, ale nie uwzględnia korków i autobusów, które uciekną ;)
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Gripen

  • Lion Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Wolność i Dobrobyt
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #3 dnia: 2013-10-01, 08:04 »
Pytanie do ludzi z Warszawy:
Jak wygląda wjazd do miasta od strony A2?
Dwóch kumpli w pracy mówiło, że zawsze jak tamtędy jechali, to stali w dużych korkach. Mieli pecha, czy to standart?
Lion Clan • Samurai • FUDO • Tactician • Commander • Cavalry • Artisan • Magistrate • Engineer • Miner • antiImperial • Rebel • Confederation • Experienced 3 • Unique • Loyal

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #4 dnia: 2013-10-01, 09:10 »
... standart...

Tylko ta opcja, niestety.


Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #5 dnia: 2013-10-01, 11:01 »
Serio Matsushiro? Ostatnio (co prawda sobota) wracałem z Łodzi A2 i było w pełni przejezdne, bezproblemowo dojechałem na Mokotów (S2, S72).

Poza tym: standard

Edit: Tak żeby dokładniej nakreślić warunki normalne: wszystkie pasy i zjazdy są pooddawane aż do Puławskiej. Jest jedno spowolnienie jak omija się nieotwarte bramki na opłaty, ale nie wpływa to na powstawanie korka. Jedzie się super.
Nie słuchajcie Matsushiro.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

Matsushiro

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1812
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #6 dnia: 2013-10-01, 11:08 »
Serio Matsushiro? Ostatnio (co prawda sobota) wracałem z Łodzi A2 i było w pełni przejezdne, bezproblemowo dojechałem na Mokotów (S2, S72).

Poza tym: standard

Ostatnio czyli przed powrotem hordy studentów do Warszawy, czyli dzisiaj i jutro znowu pojawia się powakacyjny hardkor, kolejny etap pojawi się gdy będzie padać deszcz lub śnieg ;)


Gripen

  • Lion Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 256
  • Wolność i Dobrobyt
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #7 dnia: 2013-10-01, 14:44 »
Trochę osłabł mój entuzjazm z A2.
Szczy zze studentami jest teraz. Ale do 18 października minie. Będziemy jechać w czwartek. Jak w czwartki wygląda ruch?
Jak wygląda w niedziele wieczorem?
Wiem, że pytam o prognozowanie, ale znając Wrocław potrafię przewidywać miejsca i godziny, gdzie lepiej autem się nie pokazywać.
Lion Clan • Samurai • FUDO • Tactician • Commander • Cavalry • Artisan • Magistrate • Engineer • Miner • antiImperial • Rebel • Confederation • Experienced 3 • Unique • Loyal

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #8 dnia: 2013-10-07, 11:38 »
Warszawiaki, możecie polecić jakąś stronę o MPK w Warszawie ? Taką z rozkładami jazdy etc... Tylko żeby godziny były zgodne z rzeczywistością, a nie pobożnymi życzeniami planistów :)

Alternatywnie - ktoś może mi po prostu zaproponowac trasę MPK od Skarbka (czyli od Toruńskiej) do miejsca eventu i z powrotem?
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Chmielu

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 1196
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #9 dnia: 2013-10-07, 11:46 »
No nie wiem, strzelam - warszawa.jakdojade.pl ?
Soł izi.
Scorpion Clan * Central head of 3-headed oni * Spoiled air shugenja
A message, my lord, from the... Nezumi ambassador

quas

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 4775
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #10 dnia: 2013-10-07, 11:49 »
maja tez strone komunikacji miejskiej gdzie podajesz miejsce startu i docelowe i od razu sa rodzaje transportu+czas przejazdu
Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć "spierdalaj" w taki sposób, że poczujesz podniecenie w związku ze zbliżającą się wyprawą.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #11 dnia: 2013-10-07, 12:13 »
A biletologia ? Ile kosztuje, gdzie się kupuje (w pojeździe, na przystanku), za co (gotówka, paypass, konkretne karty) ?
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #12 dnia: 2013-10-07, 12:32 »
polecam lekturę "Yrq's Guide to... Public Transportation" dostępnego na stronie eventu po angielsku. ;)

edit: LINK
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #13 dnia: 2013-10-07, 13:54 »
Czytałem, i DLATEGO pytam (a pytam ogólnie, bo wolę mieć wszystko w jednym miejscu). Motorniczy sprzedaje bilety... Zawsze ? Od-do? Na niektórych liniach? Za odliczone? Z dodatkową opłatą za usługę? Biletomaty sprzedają bilety... Biletomaty są na każdym przystanku czy tylko co 10? Czy są w pojazdach, czy we wszystkich czy trzeba się zdawać na motorniczego? Jakie karty akceptują biletomaty (to że akceptują "karty" nie oznacza, że wszystkie!), czy można albo NIE można płacić w nich paypasem? Czy każdy punkt sprzedaży ma pełną ofertę biletów, czy np. po bilet czasowy 1-dniowy muszę lecieć w jeden konkretny punkt Warszawy - bo nie kupię go u motorniczego?
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Zielony Mi$

  • Scorpion Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #14 dnia: 2013-10-07, 14:51 »
Motorniczy sprzedaje, jak ma I mu się chce, po normalnych cenach ale wymagają żeby równo było od razu. Biletomaty są na niektórych przystankach (w centrum i okolicach powinny być na większości) oraz w autobusach i tramwajach (ale znów tylko w tych nowych i to nie wszystkich). Jeszcze się nie spotkałem żeby jakieś karty nie przyjął (ewentualnie może mieć problemy z transmisją danych), paypass jak najbardziej dostępny (co najmniej w tych przy przystankach). Co do oferty biletowej to automaty mają wszystkie, motorniczy w 99% jednorazówki, w kioskach jest większość.
Słowo klucz na dzisiaj to: powinno; w tym mieście nigdy nic nie wiadomo

EDIT: właśnie sobie uświadomiłem, że nie jestem pewien czy biletomaty w tramwajach/autobusach karty przyjmują.

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Odp: Wewnątrz Warszawy
« Odpowiedź #15 dnia: 2013-10-07, 15:05 »
OK, czyli Warszawa - miasto niespodzianek :) Dzięki!
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.