Autor Wątek: Crane - Pinnacle of Perfection  (Przeczytany 7023 razy)

Kask

  • Dragon Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 86
    • Zobacz profil
Crane - Pinnacle of Perfection
« dnia: 2017-05-24, 21:26 »
No i mamy żurawie: https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2017/5/24/pinnacle-of-perfection/

A przy okazji wyleję swoje żale..... Mi się nie podoba. Stanowczo za dużo opcji by, zabronić drugiemu graczowi zagrywania eventów, widzi mi się to, jak obraz pięciolatka z siekierą. Niedojżałe i strasznie silne jednocześnie. Czyli co jak gram skorpionem to 2/3 mojego fejta(conflikt) decka trzymam tylko dla obrazków ? Z drugiej strony jak będę grał smokiem mam to w nosie, bo moje akcje będą pochodzić z eventów. Poszli po najmniejszej linii oporu. Plus za promowanie honorowych postaci, jako way of the clan. Ale generalnie jak jestem niemiło zaskoczony.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #1 dnia: 2017-05-24, 21:52 »
No cancel jest durny prawie jak Treachery w AGoTcie, ale ta postać za 4 to raczej mało grywalna zabawka za drogo i zbyt mało wszechstronnie by się opłacało.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Kurga

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 263
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #2 dnia: 2017-05-24, 22:05 »
opcja pojazdu - check
opcja honor/dyshonor - check
piżama - check
defensywa - check
duel z bitwy do domu - check
wciągarka - check
dzielnica do której nie chcesz się zapuszczać - check
opcji na solowe pojechanie prowincj - check, check, check, check, game over

ogólny power jest wyoski ale poczekamy co mają inne klany, mechnika na blokowanie akcji gracza jest durna ale tylko do momentu kiedy przyjrzeć się mechnice honor/dyshonor postaci

kiedyś crabi berseker mógł takiemu honorowemu dyplomacie przetrącić główke, nogi powyrywać itp ... i oberwać za to w sądzie ... teraz beknie się mu za coś czego fizycznie nie będzie w stanie zrobić, te bonusy w ilościach hurtowych są chore


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #3 dnia: 2017-05-24, 22:07 »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #4 dnia: 2017-05-24, 22:57 »
Też zachwycony nie jestem... ale mój puryzm językowy sprawia, że krwawi mi serduszko.
Kask: Po linii najmniejszego oporu a nie po najmniejszej linii oporu :P

Wracając do kart. Co to ma być? Nie możesz zagrywać eventów? Takie coś pamiętam z Lord of the Rings CCG - jedna postać to miała i wystarczyło żeby wkurzać wszystkich. Mój ogólny optymizm trochę przyhamował. Wszystko wydaje mi się jakieś takie prostackie jak na to chwilowo patrzę. Obym się mylił.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #5 dnia: 2017-05-24, 23:00 »
duel z bitwy do domu - check
Gdzie to?

Reszta wygląda fajnie. Ciężko z czymś porównać - czekam na więcej

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Kurga

  • Crab Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 263
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #6 dnia: 2017-05-25, 00:17 »
duel z bitwy do domu - check
Gdzie to?

Reszta wygląda fajnie. Ciężko z czymś porównać - czekam na więcej

zasugerowałem się komentarzem FFG - shame on me :P

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #7 dnia: 2017-05-25, 00:24 »
duel z bitwy do domu - check
Gdzie to?

Reszta wygląda fajnie. Ciężko z czymś porównać - czekam na więcej

zasugerowałem się komentarzem FFG - shame on me :P

No ba. Poprawiali artek z dwa, jeśli nie trzy razy. Zresztą, nie było chyba jeszcze artykułu bez późniejszych (czasem ultra szybkich) poprawek ze względu na rażące błędy. Czasem wydawało się, że teksty pisze ktoś, kto nie widział kart i nie ma bladego pojęcia o tym jak działa gra.

Agentura w social media siedzi i obserwuje. O jej, ale cuda się dzieją, jeśli nie ma się w nazwie gry star wars lub agot - trzeba się wtedy starać. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Togashi Sparrow

  • Dragon Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 478
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #8 dnia: 2017-05-25, 08:49 »
Duele na bidowanie honoru ssą.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #9 dnia: 2017-05-25, 09:13 »
Duele na bidowanie honoru ssą.

Za mało "s"...  :'(
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #10 dnia: 2017-05-25, 09:48 »
Duele na bidowanie honoru ssą.
Rozwiń myśl.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

Togashi Sparrow

  • Dragon Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 478
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #11 dnia: 2017-05-25, 13:20 »
Tutaj nie ma co rozwijać. Dla dociągania kart i duelowania dali tą samą mechanikę.

Yrq

  • Phoenix Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 970
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #12 dnia: 2017-05-25, 13:29 »
i to źle?
chcieli wykorzystać diale do czegoś więcej.

Dodatkowo spodziewałbym się jeszcze szerszego wykorzystania - tak jak kiedyś były karty: "pokaż kartę z góry decku: zrób coś zależne od FV", czy "gracze porównują FV: kto ma większego wygrywa", tak tu mogą być karty podobnie działające.
np. Wybierzcie wartość na dialu, kto ma więcej dobiera tyle honoru i zrzuca tyle kart z ręki.

Jak dla mnie możliwość kombinowania. Jak wyglądały duele z super mechaniką w ostatnich edycjach? A:duel B:strike w 90% przypadków.
Phoenix Clan • Grammar Inquisitor • Overthinker • Fudo

koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #13 dnia: 2017-05-25, 14:52 »
Duele to kiedykolwiek były dobre w L5R CCG? Pamiętam co najmniej kilka wersji i wszystkie z dupy.
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #14 dnia: 2017-05-25, 15:44 »
Duele to kiedykolwiek były dobre w L5R CCG? Pamiętam co najmniej kilka wersji i wszystkie z dupy.

Tzn? W Onyxie opłaca się focusować, już nawet nie przez Focus Effecty (chociaż też jest kilka) a przez to, że nie ma VtD i zrzucone karty z Discipline są bezpieczne. ;) Innymi słowy, przegrywasz duel, ale jest szansa, że zwiększy się Twoja "wirtualna" ręka. Ryzykiem jest to, że wyzywający coś tam ugra z własnych Focus Effectów.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


koziu

  • Unicorn Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 699
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #15 dnia: 2017-05-25, 16:13 »
Pamiętam o tych, które wyglądały: Challenge - strike. Albo coś mi świta w głowie, że kiedyś ring of fire pozwalał cofnąć karty zagrane w duelu na rękę - więc też był od razu strike.
Akceptuję fakt, że jak ktoś ma talię na duele to powinien wygrywać duele. Tylko po co wtedy taka mechanika, która to komplikuje?
"Jeśli myślisz, że zwycięstwo uczyniło Cię większym, zmierz swój Cień." - przysłowie spartańskie.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9399
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #16 dnia: 2017-05-25, 16:45 »
Pamiętam o tych, które wyglądały: Challenge - strike. Albo coś mi świta w głowie, że kiedyś ring of fire pozwalał cofnąć karty zagrane w duelu na rękę - więc też był od razu strike.
Akceptuję fakt, że jak ktoś ma talię na duele to powinien wygrywać duele. Tylko po co wtedy taka mechanika, która to komplikuje?

Jak ja to widzę. Dueling to była minigra w grze, która największą frajdę dawała gdy spotykały się ze sobą dwa decki duelujące. Wtedy była ta ekscytacja, kto się będzie zrzucałz ręki, kto z decka i skuje na własnym focusie (bo w tych normalnych edycjach te najsilniejsze duele miały przeraźliwie niskie FV). W innych wypadkach, kiedy duel deck spotykał przeciętniaka w podobnym zakresie Chi to miał on dwa wyjścia - odpuścić (strike), albo jeśli grał w talii jakieś "czwórki" (chociażby ringi) to mógł zaryzykować i a nuż się uda. W przypadku bezpośredniego "Strike!" karta "duelowa" działała  po prostu jak zwykła akcja bitewna, która nikomu w niczym nie przeszkadzała i w żaden sposób nie zwalniała gry.

W IvE+ był pomysł z mechaniką Discipline, która wspierała wchodzenie w pojedynki, ale została zwalona przez obecność VtD.

Ale właśnie dzięki takiej "niepotrzebnej" mechanice powstawały epickie zagrania, które przechodziły do historii, jak yojimbo token rozkładający Jackowego Kuona. ;)

I co by nie powiedzieć, sam pomysł na skupienie-uderzenie był mega klimatyczny.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Centurion

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2146
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #17 dnia: 2017-05-25, 17:50 »

 W Onyxie ...blabla

Nie było takiej edycji :P
Shoju na prezydenta! :)

Ryoga

  • Phoenix Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 534
  • The Eternal Lost Boy
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #18 dnia: 2017-05-25, 18:50 »
Mi się legenda kojarzy z tym że są klany i każdy ma swoje domki/sensei i klany są różnorodne i pozwalają na kilka sposobów gry. Tym czasem żurawie pokazane do tych cxas są na jedno kopyto, hard kontrol, polityka i honorowanie.

Choć przy tak mikroskopijnej puli kart to czego ja się spodziewam ? Przy kolosalnym tempie w jakim rośnie pula to dwóch way na klan doczekam po pięciu latach jak już wszystkie deluxe wyjdą.

bigrat

  • Ronin
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 630
    • Zobacz profil
Odp: Crane - Pinnacle of Perfection
« Odpowiedź #19 dnia: 2017-05-25, 21:32 »
Mi duele najbardziej leżały w goldzie: double chi, poisoned weapon, another time, kharmic, strike of flowinf water - wtedy naprawdę można było wdupić duel z niczego, focusy zrzucane byłu w końcu z ręki. Doji Reju z wbudowanym duelistą to naprawdę był ktoś,,,