Autor Wątek: Hidden dragon temple  (Przeczytany 23254 razy)

Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Hidden dragon temple
« Odpowiedź #20 dnia: 2008-01-06, 23:35 »
Tak naprawde grajac na hallsach zwykle grasz na kit-kacie , jak masz kit-kata to masz zwykle kupe martwych postaci , i nie bedzie Cie martwic to ze ktos Ci wlozy jedna z nich na spod decka.
Nawet jesli ktos bedzie chcial wylaczyc Ci jednego deada z kluczowa abilitka to on moze spokojnie przeciez wrocic...
Zwlaszcza ze jest to karta na pozniejsza gre , bo w kto w pierwszej fazie bedzie pozbywal sie 2 golda zeby usunac mi jedna martwa postac?
Tak naprawde karta do uzycia przeciw martwemu Hachigoro , bo w przypadku mocnych postaci uniquowych na spod decka przeciwnik ryzykuje ze wejda one z powrotem do gry , a np Yoshino jest duzo bardziej niebiezpieczny zywy niz dajacy z grobu ability jednej postaci.
Aha i nie widze za bardzo sensu zeby przeciwnik co ture chcial mi wylaczac postac;P? Owszem jak ma kupe zlota moze sie w to bawic;) Ale do czasu gdy bedzie mial kupe zlota lew powinien go zjesc , a jak nawet nie zje to powinien miec przewage militarna nawet bez kopiowania zdolnosci z martwej postaci;)

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

sejmitar

  • Lion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 6920
  • jestem barmanem na tym forumie
    • Zobacz profil
    • http://ccg.webd.pl
Hidden dragon temple
« Odpowiedź #21 dnia: 2008-01-06, 23:51 »
Grajac na hallsach grasz na postaciach w trupiarni. Kitty nie jest jedyną opcją; często też w trupiarni - zwłaszcza na początku - jest jedna i tylko jedna postać, nie po to by shugaski mogły sie fuelować, ale dla kluczowego Traita / akcji. A tu głupi holding za 2G w może rozłożyć cały deck, bo spowolnienie Lwa o tę jedną turę naprawdę wystarczy.

Co do wtasowywania 'kluczowych' postaci - cóż, w założeniu to chyba miało uderzać we wszystko to co używa postaci martwych (skoro ktoś zapomniał o 'you own') . Tylko że ja widzę tutaj ghul mastera (postać Spidera), domek kucowy (który i tak działa na dowolnych postaciach w discardzie), Will i Let Them Fight Your Dead, plus 2 akcje feniksowe do wskrzeszania truposzy ... czyli pojedyńcze przypadku, plus domek Lwa który o te głupie postacie w trupiarni ma opartą mechanikę. Sorry, ale jak dla mnie to jest kolejny przypadek 'geniuszu' DT - czyli albo są tam same głąby, albo ktoś chciał nas u###ać. Dla porównania  - Family Library wymaga zniszczenia, żeby wrócić postać _zdiscardowaną_ (fakt - na prowincję). Jeżeli już nie nic innego - dlaczego nie np. 'once per game' ?
Lion Clan • Samurai • Grumble • Unique
Nie ma mnie na forum do czasu premiery L5R CCG.

Chemik

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 448
    • Zobacz profil
Hidden dragon temple
« Odpowiedź #22 dnia: 2008-01-07, 00:44 »
ahmm... jakos nie mysle aby ludzie cisneli na potege tym holdingiem... bo jednak na wszystko gospodarujesz miejsce na holdingi tez... a miejsce poza tymi "sztywnymi" na ktorych opiera sie ekonomia jest na wage zlota i czlowiek bedzie mial rozkmine co tam dac... nie zagosci to we wszystkich deckach jako meta na liony. Bo jako recycling swoich postaci tego nie traktuje... za wolne... pozatym to zawsze 2 golda w plecy dla wszystkich poza fenolem...

Zombi Damien

  • Spider Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 433
  • Srogi Plugawiec
    • Zobacz profil
Hidden dragon temple
« Odpowiedź #23 dnia: 2008-01-07, 01:14 »
co racja to racja,po emeraldzie jest naprawdę mało miejsca na holdingi, podejrzewam że nawet jak ktoś znajdzie miejsce na metę to będzie wolał wrzucić jeszcze jedną stacyjkę magistratów na dyshonor który bardziej boli niż jedna dwie postaci dead w jednym domku jednego klanu
Spider Clan * Daimyo * Middle Finger of the Dark Lord * Shugenja * Shadowlands * Unique * Loyal

Lose 20 Honour.

Open/Battle: Umrzyj.


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9381
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Hidden dragon temple
« Odpowiedź #24 dnia: 2008-01-07, 07:43 »
Cytat: "sejmitar"
Grajac na hallsach grasz na postaciach w trupiarni. Kitty nie jest jedyną opcją; często też w trupiarni - zwłaszcza na początku - jest jedna i tylko jedna postać, nie po to by shugaski mogły sie fuelować, ale dla kluczowego Traita / akcji. A tu głupi holding za 2G w może rozłożyć cały deck, bo spowolnienie Lwa o tę jedną turę naprawdę wystarczy.


Innymi  słowy:

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Geralt_Bialy_Wilk

  • Mantis Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1722
    • Zobacz profil
Hidden dragon temple
« Odpowiedź #25 dnia: 2008-01-07, 15:26 »
Cytat: "Damien"
wiesz stary on tak 'przypadkowo' wali w te hallsy i kuce jak czołg w wojska nieprzyjaciela :D



Tekst miesiąca jak dla mnie xD

Poza tym, może to zmusi Lwa do pakowania do fate'a takich kart jak Raze to the Ground xD


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Hidden dragon temple
« Odpowiedź #26 dnia: 2008-03-07, 12:03 »