Autor Wątek: KOTEI 2010 pokerek  (Przeczytany 7644 razy)

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
KOTEI 2010 pokerek
« dnia: 2010-02-19, 12:25 »
Rezerwowałem dziś miejscówki w Marinie, i pan mnie poinformował, że jest wtedy jakiś turniej pokera. Pomieścimy się z nimi?
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #1 dnia: 2010-02-19, 12:34 »
Cytuj
turniej pokera

A daloby sie skolowac jakies info o tym turnieju?  8) 8)
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Wilczy

  • Crane Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 372
  • You have activated my Trap Card
    • Zobacz profil
    • ShadowForum
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #2 dnia: 2010-02-19, 12:37 »
Cytuj
turniej pokera

A daloby sie skolowac jakies info o tym turnieju?  8) 8)

Mam dziwne wrażenie, że Ertai trafił na swoje słowo-klucz. :P

Może gość nas pomylił z pokerzystamii. xD

Ithilsan

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 352
  • "Bo mi karty nie podeszły..."
    • Zobacz profil
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #3 dnia: 2010-02-19, 12:44 »
Ja tam mam powazne pytanie do Horrora, bo to kwestia skladania decku:

Kotei bedziemy rozgrywac Texasem czy Omaha?  ;D
Crane Clan ? Lord ? Knight ? Bastard ? Unique ?  AGOT Paratrooper

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #4 dnia: 2010-02-19, 12:48 »
Omaszka omaszka :)

EDIT: zreszta mozemy sobie zagrac konika, wtedy dopiero jest fun :)
« Ostatnia zmiana: 2010-02-19, 13:06 by Ertai »
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #5 dnia: 2010-02-19, 13:08 »
"Konika" nie znam, ale sztony jakby co mogę wziąć.
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #6 dnia: 2010-02-19, 13:12 »
HORSE = Holdem, Omaha, Razz, Stud, Eight or better te wszystkie odmiany gra sie po sobie tymi samymi zetonami. Nastepuje zmiana co iles rozdan. Wygrywanie turnieji w koniku to pure skill :)

EDIT: bierz bierz, bedzie co robic jak dostane w dupe na koteiu :)
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Ithilsan

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 352
  • "Bo mi karty nie podeszły..."
    • Zobacz profil
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #7 dnia: 2010-02-19, 14:13 »
W sumie nie zaszkodzi, byle bysmy tylko talii nie pomylili  ;D Ciezko mi bedzie zlozyc strita z np. mnichow dragonowych  ;D
Crane Clan ? Lord ? Knight ? Bastard ? Unique ?  AGOT Paratrooper

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #8 dnia: 2010-02-19, 14:14 »
Za to kolor bez wiekszych problemow :)
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #9 dnia: 2010-02-19, 17:17 »
Full the String? Wchodzę w to.
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

Manit0u

  • Phoenix Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1817
  • Hmmm...
    • Zobacz profil
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #10 dnia: 2010-02-19, 20:54 »
HORSE = Holdem, Omaha, Razz, Stud, Eight or better te wszystkie odmiany gra sie po sobie tymi samymi zetonami. Nastepuje zmiana co iles rozdan. Wygrywanie turnieji w koniku to pure skill :)

EDIT: bierz bierz, bedzie co robic jak dostane w dupe na koteiu :)

Najlepszy skill jest przy pokerze dobieranym (wszyscy zaczynaja z jedna karta, ktos rozpoczyna licytacje, nastepna osoba moze sprawdzic albo przebic, jak ktos sprawdzi to gra sie konczy, wszyscy pokazuja karty i patrza czy byl w nich licytowany uklad, jak byl to sprawdzajacy przegrywa, jak nie bylo to przegrywa ten, kto ostatni przebijal. Przegrany dobiera jedna karte i leci wszystko od nowa. Jak ktos mialby dobrac 6-ta karte to odpada).
A najwiekszy fun przy crazy indiancu (wszyscy maja po 3 karty, trzymaja je na czole jak pioropusz tak, ze wszyscy je widza oprocz nich, na stole sie rozdaje karty podobnie jak w texassie i co runde kazdy licytuje i odrzuca jedna, losowa karte z czola. Na koniec kazdemu zostaje jedna karta i z tym sie sprawdza stol - tez wymaga skilla bo zna sie karty wszystkich ale nie swoje).
Time is precious. Waste it wisely.

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #11 dnia: 2010-02-19, 21:20 »
W zasadzie, jakby się uprzeć, można by zrobić talie pokerowe z ludków do legendy, bo niby czemu nie?
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #12 dnia: 2010-02-20, 00:20 »
Cytuj
Najlepszy skill jest przy pokerze dobieranym (wszyscy zaczynaja z jedna karta, ktos rozpoczyna licytacje, nastepna osoba moze sprawdzic albo przebic, jak ktos sprawdzi to gra sie konczy, wszyscy pokazuja karty i patrza czy byl w nich licytowany uklad, jak byl to sprawdzajacy przegrywa, jak nie bylo to przegrywa ten, kto ostatni przebijal. Przegrany dobiera jedna karte i leci wszystko od nowa. Jak ktos mialby dobrac 6-ta karte to odpada).


To gra to sie szachraj nazywa i ma tyle wspolnego ze skillem... ze hoho :)

Cytuj
W zasadzie, jakby się uprzeć, można by zrobić talie pokerowe z ludków do legendy, bo niby czemu nie?

Ok, przywioze swoje plastiki, nie trzeba bedzie sie uciekac do takich tragedyji ;)

Pytanie tylko czy serio cos organizujemy czy nie? Bo jak serio to jak bardzo? Jezeli bardzo to moge wziac tez swoje zetony ale to moze osobny topic? :)
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

pinokyo

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 854
  • All your base are belong to us
    • Zobacz profil
KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #13 dnia: 2010-02-20, 02:20 »
Z Krakowa ja, klusek i pewnie klepek bedziemy chetni na pokera :P
Ty mylisz, ze jestes Ben Affleck?

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #14 dnia: 2010-02-20, 15:13 »
Ja przechętnie, i sztony mogę wziąć, pod warunkiem, że tylko na symboliczne kwoty, nie wiem, 5 zł za 5000 punktów, czy coś.
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Odp: KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #15 dnia: 2010-02-20, 16:18 »
Dzis (pozniej) postne swoje propozycje grania ;)

EDIT: dzis sie nie udalo :) ale nvm

Co chcemy grac? Turniej czy cash? Gra niech bedzie texas holdem no limit. Ilosc miejsc 10 (na wiecej zetonow nie styknie zeby bylo sensownie).
Buy-in 10zl.

Jezeli cash to blindy 5/10 gr, minimalny buy-in 5zl, maksymalny 10zl (ewentualnie mozemy zrobic ze wszyscy daja 10zl).
Zalety casha:
- mozesz wstac w dowolnym momencie od gry (trzeba tylko drobe przyniesc zeby bylo jak wydac kase z zetonow)
- mozesz grac tyle ile chcesz (jezeli masz pieniadze ;P)
- luzniejsza atmosfera (nie trzeba tylu rzeczy pilnowac na raz)

Turniej. Jezeli juz turniej to jaki? Z rebuyami? Jaka struktura blindow? Wpisowe 10zl. Struktura wyplat przy 10 graczach to proponuje 50%, 30%, 20% (czyli 50, 30 i 20zl). Jezeli z rebuyami to bierzemy pod uwage %. Alternatywa to zwykly turniej deep stack, albo terminator (wtedy 10zl +5zl za glowe chyba rozsadne), albo double chance (jeden rebuy lub addon za darmo, nie ma ponadto rebuyi i addonow).

Zalety turnieju:
- ciekawsza zabawa niz a cashu
- dynamiczna struktura blindow wymusza wiecej akcji.

MI jest to bardzo mocno obojetne w co bysmy grali :) ale gdybym mial wybierac (lub moj glos mial decydowac) to jestem za graniem Cash.

Jezeli ustalimy juz w co gramy to postne floor rulzy.
« Ostatnia zmiana: 2010-02-21, 15:02 by Ertai »
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

pinokyo

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 854
  • All your base are belong to us
    • Zobacz profil
Odp: KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #16 dnia: 2010-02-25, 02:19 »
Ja moge grac wszystko, od cashowki, przez turnieje az do dealers choica :P

Ale jak na warunki koteiowe NL10 cashowka mysle ze jest w sam raz.
Ty mylisz, ze jestes Ben Affleck?

Ertai

  • Unicorn Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2819
  • You must construct additional Pylons
    • Zobacz profil
    • SpeedSoft
Odp: KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #17 dnia: 2010-02-25, 10:52 »
So it is.

NL10 cash. Max 10 osob (bo na wiecej nie ma bata zeby zetonow mi starczylo, a i tak bedziemy czesto rozmieniali). Zapisy tutaj. Buy in proponuje zrobic uczciwie i kazdy daje po 10. Jak ktos chce sobie grac SSS to niech pyka online :)

Dokupic sie mozna do 10. Jezeli odchodzisz od stolu to zabierasz calosc tego co masz. Jak chcesz wrocic to z tyloma zetonami ile wziales ze soba (nie ma wyplat w miedzyczasie). Nie ma gonienia kroliczka (czyli dobierania kart do drawow po skonczonej grze zeby zobaczyc co by bylo gdyby). Nie ma zebrania w stylu "poka cyce... karty". Karty w  kazdym momencie gry leza na stole, nie ma trzymania kart w rekach. Nie ma string betow, danie wiekszego zetonu bez powiedzenia CZEGOKOLWIEK jest uwazane jako call i zostanie wydana reszta z puli (i bez pieprzenia smutnego mi potem). Raise wyraznie zaznaczamy deklaracja slowna. Deklaracje slowne sa wiazace (jezeli jakis nadgorliwy wyskoczy poza kolejnoscia i powie pas, to zeby sie posral to ma te karty spasowac). Karty w mucku sa swiete i nie wolno ich ruszac (jak ktos bedzie mi podgladal jakie karty zrzucil to mu rece obetne). Obrazanie innych graczy (w tym wyzywanie od fishow) zabronione. Gramy 4 fun (ale zasady drakonskie zeby potem nikt nie byl smutna panda i nie pierniczyl ze ktos czitowal czy cos, nie potrzebujemy drama queen). Prosimy tez o ogarnianie czyja jest kolej, ile wynosi call i tak dalej.

Jezeli ktos chce PIERWSZY raz w zyciu zagrac w czyms takim to zapraszam serdecznie, przymkniemy oko na nie dociagniecia i wszystko wyltumacze co i jak.

Zeby mi sie chcialo tachac zetony musi sie zadeklarowac minimum 5 osob.
Cytat: Breaker
nie, bo event jest eventem a wiec nic nie kosztuje. a akcja to akcja- musi dojsc i tracisz karte z reki, wiec tak jakby placisz.

Flint

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #18 dnia: 2010-02-25, 11:11 »
Jezeli ktos chce PIERWSZY raz w zyciu zagrac w czyms takim to zapraszam serdecznie, przymkniemy oko na nie dociagniecia i wszystko wyltumacze co i jak.

Generalnie gra się jak w kuku, tylko na pieniądze. Resztę zasad poznacie w trakcie.
Crab Clan • Lion Clan • Scorpion Clan • Spider Clan • Shadowlands • House Greyjoy • AGOT Paratrooper • Inexperienced • Unique
Hokus-pokus, nie masz buta, Twoja stara to Fosuta!

Sephirion

  • Scorpion Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 855
    • Zobacz profil
    • Lastefem
Odp: KOTEI 2010 pokerek
« Odpowiedź #19 dnia: 2010-02-25, 11:20 »
Zapisy tutaj.
Pisu pisu.
Czytaj karty, potem pytaj.
Czytaj rulsy, potem pytaj.
Sprawdź, czy ktoś już o to pytał, potem pytaj.
Myśl. Potem pytaj.