Autor Wątek: L5R wykupione przez FFG! aka L5R LCG  (Przeczytany 186146 razy)

pinokyo

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 854
  • All your base are belong to us
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #60 dnia: 2015-09-12, 14:21 »
Dla mnie osobiscie ta karcianka nie zyje od Ivory Edition (gameplayowo). Chcialem zobaczyc co AEG zrobi w nastepnej edycji ale widze ze nic :D No to teraz czekam co FFG pokaze, bo nie maja wysoko ustawionej poprzeczki.

Co do sceny turniejowej polecam spojrzec na SW CCG. Do dzisiaj odbywaja sie w to worldsy (nie jest to moze event na 500 osob ale zawsze) pomimo, ze karcianka nie jest wydawana od 2001. Pojawiaja sie nowe, wirtualne, karty (przewaznie bedace alternatywna wersja czegos) dzieki czemu powstaja nowe decki.

Moze zaczac szukac alternatywnych formatow w L5R? Extended Diamond+ ? Samurai+ ? Bo legacy wydaje mi sie all over the place. Do 2017 mozna "przezimowac" a ja chetnie zobacze czy przez 2 lata uda sie komus znalezc pomysl na nasza karcianke :P

In This Thread:
Ty mylisz, ze jestes Ben Affleck?

Hattori Hanzo

  • Crab Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 109
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #61 dnia: 2015-09-12, 15:19 »
uważam ze się dobrze stało tak . To da kopa l5r bo od kilku lat ty było gorzej. i powiększy scena i to dużo mocniej niż teraz jest, tylko będzie czekać trochę czasu. nasuwają się pytanie.
co zmienią w grze ?
co zostawia w grze ?
czy bebe opowiadania ?
czy bede kotei?
Kazdy boi sie zmian ale wiem ze po FFG zmiany bede szły w dobrym kierunku .

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #62 dnia: 2015-09-12, 15:47 »
i powiększy scena

Scena czego? Scena nowej gry w świecie Rokuganu. Bo to moim zdaniem nie będzie już L5R jakie znamy tu i teraz. Najprawdopodobniej kolejna taśmowa gierka z "czelendżami i strugglami" z niewiadomo jaką oprawą graficzną.



AEG też leci sobie w ch..ja, wyłączył forum a w ten weekend jest organizowane prawie 10 Sheriff Eventów w DT:R, gdzie bez dostępu do działu Rules może być krucho.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Gurney

  • Unicorn Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 584
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #63 dnia: 2015-09-12, 15:58 »
Kempy ma chyba jakiś uraz do FFG  ;D. Ta firma naprawdę ogarnia rzeczy, które robi nie gorzej niż reszta... a  to że dostosowują je do do szerszego grona... OMG, chcą na tym zarabiać kasę. Na bank nie będzie to już ta sama karcianka, pewnie niewiele zostanie ze starej poza nazwą, ale cóż AEG dało dupy na całej długości. Ja jeszcze próbowałem wejść w Ivory, ale praktycznie na starcie już spasowałem... Mam kupę znajomych z całego świata, którzy są albo casual players albo nie grają od iluś lat... Wszyscy mają obecnie banana na ryju, że FFG to bierze...

Owszem, totalnie to przerobi, ale teraz to już trzeba było być hardcorem, aby grać w l5r, bo inaczej tego się nazwać nie da, a i tak chyba wszyscy tutaj narzekali na poziom tej gry.

Co do grafik - cóż, sporo grafików było dobrych i mam nadzieję, że utrzymają ten klimat. Od ręki mogę powiedzieć, że Gong Studio rysowało zarówno Netrunnera jak l5r... i pewnie nie tylko oni pracowali jako freelancerzy dla ffg i aeg.

Padła bardzo słaba gra ze zmniejszającym się środowiskiem graczy, to chyba fajnie, że ktoś od razu wziął licencję?

Assur

  • blank Personality
  • Wiadomości: 98
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #64 dnia: 2015-09-12, 16:36 »
Moim zdaniem dobrze się stało. Gra w takiej formie jak dotychczas nadawała się tylko dla największych zapaleńców i nie miała szans na rozwój.

Ja sam odpuściłem tą zabawę gdyż przypominała mi odgrzewanie tego samego kotleta z każdą nową edycją. Wyjątek chciałem zrobić dla tego nowego pudełka Siege Clan War ale chyba sobie daruję (przynajmniej przy jej aktualnych cenach).

FFG może ogarnie tą grę tak, że będzie miała szanse dotrzeć do szerszego grona niż dotychczas, a i stabilność zasadowa na pewno będzie większa niż obecnie. Sam mam trochę gier od FFG (w tym LCG) i generalnie oceniam je pozytywnie. Myślę że można im dać kredyt zaufania.

Ledóch

  • Scorpion Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 500
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #65 dnia: 2015-09-12, 16:42 »
Jakoś nie miałem okazji szerzej poznać karcianek FFG, ale czasem lubię sam pyknąć w LotR. Jak swego czasu grałem na próbę w SW to wydawało mi się, jakbym grał w odnowionego LotR właśnie. Czy ich pozostałe karcianki też są tak do siebie podobne mechanicznie? Jeśli tak, to by znaczyło że raczej L5R też dostosują do swojego standartu...
Zmieniłem nicka, bo ponoć Fealedhrel ciężko wymówić, hihi :)

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #66 dnia: 2015-09-12, 17:01 »
Powiem tak że i się cieszę i całym w strachu.
Siedzi człowiek w domu na chorobowym. Wyłączył twarzoksiążki i praktycznie zupełnie neta. Spotykam dzisiaj znajomego a ten mi prosto w twarz...
Po pierwsze ciesze się że format robi się w moim zasięgu ekonomicznym. Przez co musiałem zrezygnować z tej cudnej gry.
I całym w strachu bo. Bo miałem nadzieję że Doomtown ECG będzie takim wstępem, wybadaniem formatu przez AEG i przerobieniu L5R na ECG. Nie na LCG. Doomtown idealnie nie wychodzi, babole się zdarzają, ale widać że się uczą. I także łączy fabułę i nowe karty.
Się zawiodłem.
Co do FFG. Niby nic nie mam, ale nie spodziewajcie się Rokuganu którego znacie za dwa lata. Obawiam się że zrobią go po swojemu. Mocno komercyjniej. To będzie zasadnicza różnica w stosunku do ccg. Więc już faktycznie będzie zupełne inną grą.
Ale jest nadzieja że tak inną jak Netrunner lcg od Netrunner ccg.
Na pocieszenie dodam - nie mam jak tego zweryfikować - w 2014 zaczął się temat przejęcia L5R przez FFG, dokładnie tuż przed IvE czy jakoś tak. Pamiętam wywiad ówczesny z Lukasem Laitzingerem (czy jakoś tak), gościem odpowiedzialnym za Netrunnera w FFG (odwalił kawał świetnej roboty), który mówił przy okazji wydania także Diskwarsów (jego dziecko) o swojej wielkiej sympatii do L5R (które poznał przy wersji diskwarsowej). Nie pamiętam szczegółów, ani gdzie to czytałem. Tyle pamiętam z tego wywiadu. Ale promyk nadzieji zostaje :)



Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #67 dnia: 2015-09-12, 17:57 »
Cytuj
Todd C Rowland Yes but don't type "$$$" like it's a bad thing. $$$ makes businesses better, and we have a lot of capital now for reinvestment. If you're assumption is all this money is going into Zinser's pocket, you're dead wrong.

Fact is, it took a lot of maturity on the part of the company to recognize that despite how attached we are to L5R, that it would thrive at FFG. Ultimately we put our own desire to chase rebuilding it behind and gave it, IMO, an amazing chance to live on for years to come. I won't quote Sting lyrics, but you probably know the one that applies.




Cytuj
Dave Laderoute
27 min
Samurai of Rokugan,
And that's probably the last time I'll ever write that. It's taken me a day to get my own thoughts together on this, and that's despite the fact that I've been aware of what's been going on for a while now (hence my somewhat low profile these past couple of weeks). Things actually kinda puttered along for a while, and then the deal with FFG came together very quickly. And now, here we are.
Firs off, I want to say, without reservation, that I believe that this move of L5R to FFG is absolutely the best thing for Rokugan and the games set there. FFG does amazing work, producing fantastic products--I've played all of their LCGs at one time or another, and particularly look forward to finally getting my hands on the new Game of Thrones LCG. They also do terrific board games, and are generally one of the best game companies around (almost as good as AEG Emotikon smile ) L5R is in excellent hands; I can't wait to crack open the new L5R LCG in 2017 and start playing with all those tokens (sorry, I own a game store, and a multitude of tokens is a running, but fond, FFG joke).
So there's that. For my own part, though, this has been tough. While absolutely the right decision for the game and for AEG, it's been hard seeing this Brand that I only took over a few months ago walk out the door. Like the rest of the Brand Team, I had high hopes we could revitalize the game; it was in a great place mechanically, the broad story we had planned out was AWESOME, and the degree of interaction we wanted to offer you guys to guide and detail it was unprecedented. However, there were also some hard truths. The game's days as a CCG were numbered. We'd already concluded it was time to reinvent it, and were working on a plan to do new things with it, including quite likely turning it into an ECG like Doomtown. Ultimately, all roads led to where we are now--a hiatus for the card game and its reinvention into something other than a CCG. This is where more hard realities came into play. I can't get into details, obviously, but suffice to say that, at the end of the day, selling the Brand to FFG was the only course of action that made sense. John Zinser actually asked me to convince him otherwise, so I sat down and tried to assemble a compelling argument to keep L5R and redo it ourselves...but nothing I could put together was enough to convince ME, much less John. I can guarantee you that John, myself and a few others met many times, emailed many more, agonized and second-guessed, lost sleep and worried, before the decision we all knew was coming was finally made.
So here we are.
Perhaps what makes me saddest of all is the fact that the awesome, amazing people I had the privilege of working with are going to be moving on. Bryan Reese is staying with AEG, as am I (I'm taking over Love Letter), but John Akey, Dan Dineen, Shawn Carman and his amazing Story Team, Rob Hobart, Adrian Burton, Rob Denton, Jeremy Sumerlin, Fred Wan, Roger Giner-Sorolla and the Rules folks, our Design Team...all will be moving on to other things, either sooner or, in some cases, later. These people are more than my coworkers...they're my friends. Seeing this crazy little team of ours break up is tough. Now, some of these folks may find new work with AEG, some may find some opportunities with FFG and carry on with L5R...but it won't be the same. I bow to all of you, in respect and friendship, and wish that the Fortunes watch over all of you.
Okay, that's maudlin enough. I'll end on some stuff of interest to you, the players:
-I'm meeting with the FFG folks this coming week and will be handing over a bunch of stuff to them, including all of our outstanding story and tournament results (and adding the Fall Kotei results and the Euro Champs results as they come in). I'll certainly be advocating to FFG to incorporate all of this stuff into the game and setting when they relaunch it. They, in turn, have already said they'll do their best to do so, but in the end, it will be their call, based on what they believe will be best for their new Brand.
-I have no idea what FFG intends to do with the story...whether they intend to pick it up where we leave it, or start something new. Again, this will be entirely up to them, and its something else I'll be discussing with them next week. Our plan is to wind down the story of L5R for AEG in the most awesome way possible, and leave it in the best, most "samurai drama" place we can. You'll see more about this in the coming days and weeks.
-you're likely aware that Rob Denton has been working on a novel, which we intended to publish in 2016. I'll be discussing this, as well, next week with FFG, to try to determine what's going to happen to this project.
-regarding previews for Evil Portents, we'll probably just release all of them in the Oracle of the Void. However, that's something we have yet to finalize. We'll let you all know what we're planning sometime early next week.
-you may have noticed that the AEG forums disappeared. They're not gone, just hidden. We did that to avoid having folks posting things based on sheer emotion and ending up running afoul of moderators, etc. As it turns out, the dialogue I've seen since the announcement has been, with only a few exceptions, measured and respectful (not quite so true for my own email, but I've got a pretty thick skin). We'll probably start reopening at least some of the forums--for example, the Rules forum, with its accumulated rulings, and the Kotei event forums--next week. More will follow on this.
-I'll be discussing the release of the PDFs for The Blackest Storm and Onyx Edition with various folks, to ensure that no one has any issues with us releasing them. Accordingly, at this point, I can't PROMISE that we'll release them; even though I personally don't see an issue with it, it's not entirely my call. Once more, we'll let you know what we decide...well, as soon as we decide it.
-finally, I've had a lot of questions about the RPG. The new "Atlas of Rokugan" will still be releasing, and soon. That was always going to be the last 4th Edition product (technically, it's edition-neutral, but we'll go with it being the final 4th Edition book). We were considering if and how to do a 5th Edition, but that's obviously up to FFG now. I have no idea what they intend to do with the RPG; they've certainly indicated that they're interested in releasing RPG products, but I believe that it's too early for them to say much more. My own belief (and I emphasize this is my belief, not based on anything I've discussed with them) is that they'll look at doing other L5R products once the LCG has been released and depending on its success. That means a long wait for any new RPG material. However, it's something that's once more in FFG's hands.
I think I've gone on long enough now. I just want to end with a bow to all of you, the amazing, fantastic, sometimes aggravating, always entertaining fans of L5R. I'm sure we'll cross paths again, so this is not sayonara, a final goodbye. Until we DO meet again, carry the Fortunes, all of you.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #68 dnia: 2015-09-12, 21:25 »
Bydgoszcz się doczekała Koteia... nie zakładełem, że bedzie do prawdopodobnie ostatni polski Kotei TEJ gry w historii.
Tym bardziej chcielibyśmy zobaczyć wszystkie gęby... bo to może ostatnia taka okazja ;-)

btw to ch trochę z Grecją...

Jaca, nawet nie sugeruj mtg... to jest taka patolnia, że głowa mała...będą Cię oszukiwać 14 latki ;D

Kempy ma sporo racji... FFG traktuje LCGi jako plansze na raty.. dopóki fala rośnie, jadą.. a potem bez zmrużenia okiem.
Już wolałbym aby dogadali się z Wizardami... po raz drugi.. Ci pomimo, że mtg jest chujowe.. mają głowe jak prowadzić grę.
Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz

Ryoga

  • Phoenix Clan
  • experienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 534
  • The Eternal Lost Boy
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #69 dnia: 2015-09-12, 21:59 »
A ja Wam powiem, że niemalże od 20 lat gram bitewniaka Warzone... od tego czasu gra upadła dwa razy, a pomiędzy ostatnim upadkiem a odrodzeniem minęło chyba z 10 lat - jak są wierni fani i nowy wydawca, to gra ma zawsze szanse  ;D
Ja tam powiem że nie miałem okazji malować miniaturek od 2003 roku. W kwietniu br. wróciłem do hobby bo zobaczyłem Warzone Resurrection w sklepie i już 600 punktów mam i maluję. Power of Nostalgia Factor. Więc podejrzewam że jak dwa lata napotkam w sklepie nowy starter lcg L5R to go nabędę.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #70 dnia: 2015-09-12, 22:29 »
Dobra, dorwałem się do kompa więc:
1. Ciesze się że zdecydowali się coś zrobić. Nie spodziewałem się może aż takiego drastycznego kroku ale legenda od Samurai'a leciała po równi pochyłej w dół. Odświeżenie w nowym wydaniu może jej tylko pomóc. Czas pokaże w jaki sposób wydadzą karciankę ale na bank będę próbował pograć za 2 lata. Czy będzie z kim pograć to zupełnie inna sprawa.
2. Do Bydgoszczy na bank przyjeżdżam! Do Grecji lecę na pewno! Kto jeszcze się wybiera?
3. Sposób w jaki to ogłosili - nigdy nie ma dobrego czasu na takie działania i nie znajduję pomysłu jak mogli to zrobić inaczej żeby ludzie nie byli wkurzeni. Sam włożyłem nie jedną pensję w karteczki.
Przywoływaliście SW CCG (Deciver) jako przykład karcianki która mimo tego że nie była oficjalnie wydawana odbywały się turnieje i pojawiały się nowe karty. Kolejny przykład to VTES, Deadlands (stary). Przykładów jest kilka ale naprawdę nie mam czasu na działanie tego typu - wychodzę z założenia że od tego jest wydawca.
4. Alternatywa? Oprócz DT w którego łupiemy regularnie (co pisałem w drugim temacie) mam na oku AGoT 2.0, powrót do Netrunnera (średnio mi się chce). Wymysły takie jak MtG, Conquest, LoTR, SW LCG odpadają. W moim graniu nie chodzi o karty a o spotykaniu się z Wami i spożywanie różnych trunków - w związku z tym będę grał w to co Wy :)

Do zobaczenia!

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #71 dnia: 2015-09-12, 22:34 »
A tak gwoli przypomnienia sobie.
Popatrzcie co robią Wizardy z MtG żeby utrzymać czy tez modernizować ccg i dojną krowę. A co robiło AEG?
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #72 dnia: 2015-09-12, 22:35 »
A mianowicie co robią Wizardy? Nie wszyscy wiedzą wszystko.

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #73 dnia: 2015-09-12, 22:47 »
Zasłyszane że w obecnej edycji fabułą powrócili do początków z jakimiś ogólnie fabularnymi wciągnięciami dla nowych. Zasłyszane od lokalnej grupy że MtG zrobiło krok w dobrą stronę bo dużo usytematyzowali itp itd. Ogólnie że MtG jest teraz świetne (nie, absolutnie to nie jest reklama), coś pozmieniali z duelami które są bardziej przyjazne dla graczy i każuali i turniejowych.  Wypuszczono wersję elektroniczną onlineową, która współgra z kolekcją fizycznych kart. Coś tam jeszcze było....
Gość mi takie tratata jak z karabinu zrobił, językiem jakimś dziwnym i tyle zdążyłem zapamiętać. Wszelako dużo tego i bardzo innowacyjne, co już podobno przekłada się na wzmożone zainteresowanie grą.
Jak go dopadnę znowu to go nagram albo zapiszę. Bo ciekawe to było. Czyli się da.
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

Ganbitsu

  • experienced Personality
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #74 dnia: 2015-09-12, 22:58 »
Trochę z innej beczki, robiłem dziś porządki i znalazłem coś takiego:



Łezka się w oku zakręciła...


LeWho

  • Mantis Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #75 dnia: 2015-09-13, 00:05 »
Zasłyszane że w obecnej edycji fabułą powrócili do początków z jakimiś ogólnie fabularnymi wciągnięciami dla nowych. Zasłyszane od lokalnej grupy że MtG zrobiło krok w dobrą stronę bo dużo usytematyzowali itp itd. Ogólnie że MtG jest teraz świetne (nie, absolutnie to nie jest reklama), coś pozmieniali z duelami które są bardziej przyjazne dla graczy i każuali i turniejowych.  Wypuszczono wersję elektroniczną onlineową, która współgra z kolekcją fizycznych kart. Coś tam jeszcze było....
Gość mi takie tratata jak z karabinu zrobił, językiem jakimś dziwnym i tyle zdążyłem zapamiętać. Wszelako dużo tego i bardzo innowacyjne, co już podobno przekłada się na wzmożone zainteresowanie grą.
Jak go dopadnę znowu to go nagram albo zapiszę. Bo ciekawe to było. Czyli się da.

YYYYY?
Chyba nic z tego nie jest do końca prawdą. Wyszedł faktycznie set mówiący o początkach planeswalkerów, ale nijak się to ma do jakiejkolwiek fabuły. Wizardzi obiecują, że w MtG pojawi się story, ale jakie to nikt jeszcze nie wie. Biorąc pod uwagę, że magic to fantasy skaczące z settingu w setting to dużo bym sobie po tym nie obiecywał.
Zmiany w zasadach ostatnie były hoooooo temu, więc gra jest stabilna. Nie jest ani lepsza ani gorsza dla nowych graczy. Teraz zmieniła się struktura bloków, więc sety będą rotować trochę inaczej, może to miał na myśli?
Co do online. Wyszła nowa gra Magic Duels, to taki Hearthstone magicowy - grasz online, robisz złoto, otwierasz paczki. Nie jest to w żaden sposób zsynchronizowane z Twoim fizycznym stanem posiadania. Co do MTGO, kiedyś jak uciułało się cały set online można otrzymywało się go też w fomir fizycznej, ale wizardzi zamknęli tą opcję już jakiś czas temu. Mam długą przerwę od MTGO, więc może coś się znowu w temacie zmieniło, ale szybki google search nic mi nie wypluwa.
Generalnie, ostrożnie podchodziłbym to entuzjastycznych magicowców. Gra jest dobra, ale nie aż tak, jak niektórzy próbują ją przedstawić :D

Darboh

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Monk
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #76 dnia: 2015-09-13, 00:23 »
Daleki jestem od reklamowania MtG, faktycznie z jego podnieconego trajkotania wychodził dosyć spójny obraz ciekawej polityki Wotc. I tylko to miałem na myśli. No to jest oczywiście kwestia weryfikacji, aczkolwiek u nas w środowisku poruszenie jest, co potwierdzało jego słowa.
Miso-no miso-kusai-wa jo-miso-ni arazu.

LeWho

  • Mantis Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #77 dnia: 2015-09-13, 00:30 »
No nie da się zaprzeczyć, magic miał, ma i będzie miał się dobrze  :) Najbliższy set zapowiada się naprawdę nieźle.

burning_librarian

  • Dragon Clan
  • toolbox Personality
  • *
  • Wiadomości: 621
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #78 dnia: 2015-09-13, 15:25 »
Ludzie, naprawdę nic nie przeczuwaliście? przecież ostatni dodatek nazywał się EVIL PORTENTS  ;D

Ja na pewno spokojnie poczekam te dwa lata. Wróciłem do gry po ośmiu, nie mając żadnego kontaktu z ludźmi ze środowiska, więc czemu nie miałbym wrócić po dwóch? Czy ktoś się orientuje, jaka jest średnia żywotność gier w formacie LCG? Bo CCG to takie trochę perpetuum mobile, po prostu co jakiś czas przesuwa się granica legalności kart. Ale w LCG chyba tak nie jest? Pytam jako zupełny laik, który widział na oczy tylko Warhammera Inwazję i słyszał, że się skończył.

LeWho

  • Mantis Clan
  • inexperienced Personality
  • *
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Odp: L5R wykupione przez FFG!
« Odpowiedź #79 dnia: 2015-09-13, 15:31 »
Obecnie w LCG FFG karty rotują co 7 bloków, czyli w momencie wyjścia ósmego bloku rotują karty z pierwszego. Podstawki i duże boxy są zawsze legalne. Średnio wychodzi jeden blok na 6-mcy.