Autor Wątek: Wasze oczekiwania względem LCG  (Przeczytany 27090 razy)

mirumo

  • Scorpion Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2238
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #80 dnia: 2017-11-01, 22:29 »
Gry na drugim konću skali też się zdarzały i można było wygrać w 3 turze nawet jak przeciwnicy ogarniali.
Ot choćby finał z Mistrzostw Europy w 2013 :)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #81 dnia: 2017-11-01, 23:08 »
Gry na drugim konću skali też się zdarzały i można było wygrać w 3 turze nawet jak przeciwnicy ogarniali.
Ot choćby finał z Mistrzostw Europy w 2013 :)

Ej, pierwsza gra trwała cztery. :) Ale fakt to jest ten jeden z tych mocno ekstremalnych przypadków. :D
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Klepek

  • temptation Personality
  • Wiadomości: 1696
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #82 dnia: 2017-11-03, 17:50 »
Nie mam wielu oczekiwań.
Lubię gry ffg, dobrze bawiłem sie przy agocie i innych grach, ale tutaj podzielam obawy Chorda... coś w tym jest.
Gra jest super mechanicznie, promuje skilowe granie, praktycznie eliminuje możliwość wygrania słaby gracz vs dobry gracz, ma chyba najlepszą mechanikę stabilizującą rozgrywkę i zapobiegającą snowball.
Grałem w wiele gier nie tylko karcianych i często bardziej podobały mi się gry gorsze niż te lepsze.
Czego im brakowało? tego samego czego brakuje l5r, czyli miodności i chęci gry dalej:P

Ale chcę się mylić i tak będę grał, pił z Wami wódkę i piep... o pier....;)

No i  widzę, że zaliczam się chyba do nieogarniających przeciwników bo w finale przeciwko Jacy na Euro przegrałem de facto w pierwszej turze. Kolejne dwie były wypełnieniem czasu antenowego i równie dobrze mogliśmy już wtedy flaszki wyciągać;p

PIJ OZON BĘDZIESZ WIELKI
Spółka Rządzi , Spółka Radzi , Spółka nigdy Cie nie zdradzi!

I'atz'ek

  • Ratling Wanderer
  • temptation Personality
  • *****
  • Wiadomości: 1909
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #83 dnia: 2017-11-03, 18:13 »
Klepcze, nie miej do siebie pretensji - ten deck i format to było czyste zło ;D
Squeek

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #84 dnia: 2017-11-03, 19:02 »
Cytuj
No i  widzę, że zaliczam się chyba do nieogarniających przeciwników bo w finale przeciwko Jacy na Euro przegrałem de facto w pierwszej turze. Kolejne dwie były wypełnieniem czasu antenowego i równie dobrze mogliśmy już wtedy flaszki wyciągać;p

Ta druga gra to był pech totalny. W edycji gdzie możliwe było przeglądnięcie 12 kart Dynasty w pierwszej turze (BK exp) oraz przy decku Fate wspomagającym ekonomię (3 Govern the Land) oraz dodatkowo 3 Unsettling Doubts do małych miszmaszy Dynasty, tak beznadziejne wyjście można tylko tłumaczyć...

Klątwą Klepka! :D

PS. No dobra, poszło o rzut kostką. ;)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Mishima

  • Gość
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #85 dnia: 2017-12-02, 19:35 »
Podbije mój temat bo już wiadomo wszystko co i jak.

Na czym się zawiedliście ? Czego z drugiej strony się obawialiście a mimo wszystko ;) się udało ?

No i pytania przyszłościowe :
1. Ile bloków obstawiacie przed zamknięciem tytułu ?
2. Scena w Polsce - ile pociągnie ? Powalczy z GoT2 o klientów ?

rio

  • blank Personality
  • Wiadomości: 37
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #86 dnia: 2017-12-02, 19:47 »
Na razie na niczym sie nie zawiodłem, chociaż dla mnie trochę za wcześnie, żeby wydawać ostateczną opinie. FFG nawet dobrą karciankę potrafi spieprzyć.

Obawiałem się dużej losowości, ale nie wpływa ona tak bardzo na grę. Tzn jest taka sama jak w innych karciankach.

Czego się obawiam? Ilość kart na ręku o zerowym koście może przerażać. Boję się, że powstanie z tego pasjans.

Ogólnie w tej grze trzeba myśleć i jak na razie to mi sie najbardziej podoba.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #87 dnia: 2017-12-02, 19:55 »
No i pytania przyszłościowe :
1. Ile bloków obstawiacie przed zamknięciem tytułu ?

Mogą to ciągnąć bardzo długo ze względu na brak ograniczenia licencyjnego. Jeśli takiego (bezlicencyjnego) trupa jak CoC LCG utrzymywali przez siedem lat.

Z drugiej strony frekwencje Kotei są zaskakujące. Kotei w Hiszpanii, która zawsze szczyciła się wraz z Francją największymi europejskimi imprezami w CCG, liczbowo wygląda teraz tak jak Mistrzostwa Europy w CCG'a w okresie 2003-2005. Być może, powtarzam być może, popularność Kotei wynika z zaburzenia standardowego systemu turniejowego Store - Regio - Nationals i wsadzenia na to miejsce wyselekcjonowanych Kotei. Ciekawe czy ktoś mając świadomość, że w jego okolicy będą np. organizowane dwa Regio nadal byłby zainteresowany wyprawą na Kotei. Na razie następuje kumulacja wyposzczonych turniejowców połączona z początkowym hajpem. Daje to wybuchową mieszankę i liczby robią wrażenie.

Cytuj
2. Scena w Polsce - ile pociągnie ? Powalczy z GoT2 o klientów ?

Trudno powiedzieć. Patrząc na cyfry z FB to grupa L5R LCG Polska przebiła niedawno grupę AGoT'ową. Największy przyrost był na początku października, zaraz po premierze. Wtedy w dwa tygodnie przybyło jakieś 25% wszystkich obecnych członków. Od tego momentu wszystko mocno wyhamowało i miesięcznie przybywa jakieś 15 osób. Rzecz jasna trzeba traktować to z przymrużeniem oka bo najważniejsze będą frekwencje turniejowe, szczególnie Kotei w Warszawie. A na wiosnę test-check po ogłoszeniu kolejnego LCG'a w świecie Twilight Imperium. ;)

Na pewno pod dużym znakiem zapytania stoi przyszłość polskiej wersji gry. Sprzedaż musiała być mizerna, skoro Galakta nie odpaliła nawet rankingu a przecież jadą na tym samym "silniku" przy wszystkich swoich spolszczeniach, więc wystarczyło (chyba) tylko podmienić grafiki.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #88 dnia: 2017-12-03, 18:53 »
Ad1. Jak będą dalej odwalać taką manianę jak pierwszy cykl to nie wiem czy wytrzyma do rotacji. Zwłaszcza jak się potwierdzi, że drugi delux jest Mantisowy i się ludzie pokapują ile trzeba czekać na swojego.
Kurcze zrobili najlepszą mechanicznie grę z dotychczasowych , ale świetnie rozwalają to kartami.


Ad2. Agot ma spore forum z aktywnością rząd wielkości (albo dwa) większą niż Chikan , więc ciut większa grupa na FB wiele tu nie dowodzi.  Z drugiej strony w Warszawie nie było ani jednego turnieju AGOTA od premiery Legendy i na razie się nie zanosi. 

Ale jak znam z widzenia prawie wszystkich aktywniejszych turniejowo tronowców w Wawie to większość grających w Legendę jest mi nie znana, za to widzę ludzi z matami z Conquesta czy Netrunna + kilku których znam z SWD.


A co do Wampira to bardzo się boję premiery już teraz obserwując radosną twórczość FFG w AGoT, SWD i L5R widać, że trzymają za dużo srok za ogon i nie mają ludzi by to wszystko prowadzić (a stracili 2 designerów ostatnio - tego od Legendy i Lukasa od SWD).  Jeśli jedna z gier FFG nie zostanie zamknięta to słabo to widzę.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #89 dnia: 2017-12-03, 19:39 »
A co do Wampira to bardzo się boję premiery

Co Wy macie z tym Wampirem? Ten temat nie był czasem całkowicie oficjalnie pogrzebany kilka lat temu?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


neishin

  • blank Personality
  • Wiadomości: 22
  • Zdrajca
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #90 dnia: 2017-12-04, 09:47 »
Wydawało mi się, że nie dostali tej licencji i odpuścili?
When I'm good - I'm good.
When I'm bad - I'm even better.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #91 dnia: 2017-12-04, 09:54 »
Wydawało mi się, że nie dostali tej licencji i odpuścili?

Na dodatek w tym roku na mistrzostwach europy był dostępny minidodatek z nowymi oficjalnymi kartami do VTES.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


popkorn

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 173
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #92 dnia: 2017-12-16, 14:29 »
cześć, Wita was powracający z długiego niebytu :D

I ja dałem sie ponieść nostalgii i tęsknocie za moimi najlepszymi karciankowymi czasami i kupiłem core seta. Namówiłem tez do eksperymentu kolege, niejakiego abshafta (tego co przyrządzał Pysia  - niektórzy jeszcze mogą pamiętać :). Zagraliśmy kilka partii i jak na razie wydaje się, ze przynajmniej do grania przy piwku gra nadaje sie świetnie. Nie miałem żadnych oczekiwan, poza tym, zeby gra nie była randomfestem (wydaje sie, ze tak nie jest) oraz żeby nie bylo tak, ze jak jeden gracz osiągnie znaczacą przewagę w grze to właściwie juz po wszystkim  i kolejne tury to tylko odliczanie do przegranej - WYDAJE nam sie, ze tak nie jest.
Przeglądając forum i fb widzę, że spora grupa byłych graczy ccg nie jest zadowolona z tego co otrzymała w lcg. Pewnie w jakiejś częsci spowodowane to jest naszym narodowym sportem czyli marudzeniem oraz po prostu 'kiedys to było lepiej...". Ale to tylko część powodów - na pewno część zarzutów jest uzasadniona. Jak narazie zdecydowalismy, że warto kupić kolejne karty i dalej się dobrze bawić, ale może w miarę nabywania doświadczenia ja też bedę widział wiecej wad.

tak czy siak - miło was czytac znowu  :)

pozdr
popkorn
url=[/url]

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #93 dnia: 2018-01-10, 21:07 »


https://www.facebook.com/groups/160842683946823/permalink/1758228730874869/?comment_id=1758344444196631&comment_tracking=%7B"tn"%3A"R0"%7D

Teamu M'rika (czyli też Case Kiyonagi) w LCG w najbliższym czasie nie zobaczymy.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #94 dnia: 2018-01-11, 00:43 »


https://www.facebook.com/groups/160842683946823/permalink/1758228730874869/?comment_id=1758344444196631&comment_tracking=%7B"tn"%3A"R0"%7D

Teamu M'rika (czyli też Case Kiyonagi) w LCG w najbliższym czasie nie zobaczymy.
Przecież to jakieś leszcze z US&A :P Oni w inne gry grają za wielką wodą

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9400
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #95 dnia: 2018-01-11, 11:03 »
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


horror

  • Dragon Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2895
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #96 dnia: 2018-01-11, 22:07 »
jestem na tym statku z ornatovem.

Bayushi Shinzo

  • Crane Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1221
  • 666 lub 333333 wybór należy do Ciebie
    • Zobacz profil
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #97 dnia: 2018-01-11, 22:35 »
Ja mam odwrotnie. Uwielbiam mikrodecyzje i rozkminkę

Cytat: kempy
Cytat: Mlody
wiem ze to offtop ale co to znaczy RTFC?
Przeczytaj na spokojnie tekst karty.

jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #98 dnia: 2018-01-11, 22:39 »
jak już pisałem wcześniej... gra straciła dla mnie Chi. Próbowałem, ale po prostu nie ma namiotu jak stodoła i oczekiwania z wypiekami na kolejne 200 partii aby doszlifować szczegóły. bardziej mi się tutaj podoba shadespire pomimo, że nie moje klimaty, ale tam jak w starym l5r każda decyzja ma znaczenie bo 1 błąd potrafił położyć grę.
Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz

jabbas

  • Unicorn Clan
  • temptation Personality
  • *
  • Wiadomości: 1938
  • Jabbas po transformacji w Jabbosklep ;)
    • Zobacz profil
    • www.pegaz-gry.pl
Odp: Wasze oczekiwania względem LCG
« Odpowiedź #99 dnia: 2018-01-11, 22:41 »
poza tym temat nie podlega dyskusji - jak Kempy stwierdził, że chujowa to tylko kwestią czasu jest, że dojdziecie do tego samego tylko po prostu znacznie później. 
Tylko najlepsze gry planszowe i karciane  www.pegaz-gry.pl Bydgoszcz