Autor Wątek: Fantasy Failed Games & ASSmodee  (Przeczytany 124584 razy)

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #200 dnia: 2017-08-31, 11:20 »
BArdzo miły gest ze strony FFG. W ramach przeprosin za nieuzasadnione wykluczenie z turnieju umieścili jego zdjęcie na stronie głównej.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9381
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #201 dnia: 2017-08-31, 11:26 »
BArdzo miły gest ze strony FFG. W ramach przeprosin za nieuzasadnione wykluczenie z turnieju umieścili jego zdjęcie na stronie głównej.



;)

Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9381
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #202 dnia: 2017-09-04, 10:51 »
Tytuł wątku mówi sam za siebie: https://forum.stimhack.com/t/how-ffg-killed-the-netrunner-fanbase/9186

Sporo przerzucania się argumentami za i przeciw.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #203 dnia: 2017-09-04, 10:59 »
Tytuł wątku mówi sam za siebie: https://forum.stimhack.com/t/how-ffg-killed-the-netrunner-fanbase/9186

Sporo przerzucania się argumentami za i przeciw.

* Arkhon grabs popcorn

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #204 dnia: 2017-09-04, 11:25 »
Tytuł wątku mówi sam za siebie: https://forum.stimhack.com/t/how-ffg-killed-the-netrunner-fanbase/9186

Sporo przerzucania się argumentami za i przeciw.

* Arkhon grabs popcorn
super, akurat otworzyłem se w robocie sałatkę śledziową :pozdro:

Chord

  • Crane Clan
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 2201
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #205 dnia: 2017-09-04, 11:37 »
Nie grałem w to nigdy, ale rzut oka wystarczy, żeby stwierdzić, w czym problem. Słaby design, LCGowy system wydawniczy, FFG quality competitive play support. Nic nowego w świecie.
Crane Clan • Samurai • Courtier • Follower of Shiba • Geisha Overseer • Maho-Tsukai

...so I took two ronins, geisha, spider and ninja to make my own Crane Dueling with blackjack and hookers.

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #206 dnia: 2017-09-04, 11:51 »
najlepsze śmiechy z tego pojedynczego Bhagata jako nagrodę za pierwsze miejsce w swissie na genconie, no po prostu moc. teraz już rozumiem, że niesłusznie martwiłem się jakością nagród, otrzymywanych na koniec warszawskich lig netrunnera - teraz wiem, że powinienem się cieszyć, że cokolwiek dostałem :P

jednej rzeczy tylko nie rozumiem - dlaczego ludzie tak się czepiają tego fausta? jak dla mnie to genialnie zaprojektowana karta, która stała się op tylko z powodu kart towarzyszących, nakręcających jej mechanikę i ograniczoną liczbą kontr na nią ze strony korpa.

Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #207 dnia: 2017-09-04, 12:05 »
jednej rzeczy tylko nie rozumiem - dlaczego ludzie tak się czepiają tego fausta? jak dla mnie to genialnie zaprojektowana karta, która stała się op tylko z powodu kart towarzyszących, nakręcających jej mechanikę i ograniczoną liczbą kontr na nią ze strony korpa.

Ludzie muszą narzekać, taka już ich natura

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9381
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #208 dnia: 2017-09-04, 12:10 »
jednej rzeczy tylko nie rozumiem - dlaczego ludzie tak się czepiają tego fausta? jak dla mnie to genialnie zaprojektowana karta, która stała się op tylko z powodu kart towarzyszących, nakręcających jej mechanikę i ograniczoną liczbą kontr na nią ze strony korpa.

Zapalniczka sama w sobie jest całkiem sprytnym i w miarę bezpiecznym urządzeniem. :)
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9381
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #209 dnia: 2017-09-08, 16:44 »
Rotacja w świecie LCG staje się faktem. Z dniem 1-ego października 2017 wylatują z legalności turniejowej dwa pierwsze cykle w Android: Netrunner, gry wydanej w roku 2012. Czy dzięki temu posunięciu wasze zainteresowanie wejściem w system drastycznie wzrosło?
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #210 dnia: 2017-09-08, 17:01 »
Rotacja w świecie LCG staje się faktem. Z dniem 1-ego października 2017 wylatują z legalności turniejowej dwa pierwsze cykle w Android: Netrunner, gry wydanej w roku 2012. Czy dzięki temu posunięciu wasze zainteresowanie wejściem w system drastycznie wzrosło?

zieeeef, no jakby tak 6 cykli wyrzucili, ale 2? albo jakby to zrobili tak 2-3 lata temu  :P

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #211 dnia: 2017-09-09, 08:58 »
brak rotacji i tak nie jest największą bolączką tej gry. tak czy inaczej, ja zarzuciłem granie w nią jakiś czas temu, po rotacji chciałem wypróbować, ale okazuje się, że rotacja zdelegalizowała połowę mojego decku, którą nie bardzo mam czym zastąpić, no cóż :)

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9381
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #212 dnia: 2017-09-09, 14:29 »
brak rotacji i tak nie jest największą bolączką tej gry. tak czy inaczej, ja zarzuciłem granie w nią jakiś czas temu, po rotacji chciałem wypróbować, ale okazuje się, że rotacja zdelegalizowała połowę mojego decku, którą nie bardzo mam czym zastąpić, no cóż :)

Adaptacja!

A tak na serio, to moim skromnym zdaniem zamiast twardej rotacji (która i tak powinna nastąpić o wiele szybciej) gra powina otrzymać oficjalne formaty alternatywne, podobnie jak w MtG czy innych CCG'ach. W kategoriach starolegendowych chociażby Arc czyli X ostatnich Cykli oraz Legacy (wszystko legalne). Przy czym Legacy jako mniej popularne powinno być mocno trzymane za mordę (bany, restrykcje), bo z założenia ludzie w to grający to psychofani łykający wszystko ku chwale (balansu) formatu. Od organizatorów i lokalnych grup byłoby uzależnione w co się gra, wliczając nawet turnieje Regionalne.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #213 dnia: 2017-09-09, 14:36 »
Tak, idealne rozwiązanie wszyscy znamy, pytanie tylko, dlaczego autorzy nie wdrażają go w życie. Przecież taka głupia rotacja to żadna robota - jeden pdf "wypada to i to", wrzucenie na stronę oficjalną i koniec tematu. Z jakiegoś powodu tak jednak się nie dzieje :)
Co do adaptacji, to Netrunner ma inny problem, wszystkim nam znany. Pisząc o banowaniu mojego decku nie miałem na myśli pozytywnych efektów rotacji, po prostu FFG w ANR wypuściło super fajne pomniejsze frakcje runnerów, którymi zawsze lubiłem grać najbardziej. Apexa uczynili dość szybko niegrywalnym, wypuszczając popularne lody ze zmodyfikowanymi subrutynami ETR (brawo dizajnerzy), a teraz rotacją, goniąc e3 feedbacki czy public sympathy, zaorali mojego Adama :) Problem jest taki, że dają dzieciom pistolety w różnych kolorach, z czego niektóre z nich w ogóle nie strzelają. Najbardziej lubisz zielony? Twój problem, bo nie mamy zamiaru ci w tej kwestii pomóc, zajeb kolegów kolbą w melee :)

michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #214 dnia: 2017-09-09, 15:47 »
Jak dla mnie to rotacja kompletnie nie rozwiązuje problemu wchodzenia w systemy - jedyny zysk jest taki, że stare karty przestają ograniczać nowe bo redukują liczbę potencjalnych kombosów.

Problemem jest kasa więc tutaj FFG musiałoby zejść z ceny na stare dodatki - albo redukując MSRP staroci albo po kilku latach przepakowując karty np. 1 cykl dodatków w boksa sprzedawanego w cenie deluxa. To i tak jest makulatura o praktycznie zerowym koszcie wytworzenia.


Arkhon

  • inexperienced Personality
  • Wiadomości: 139
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #215 dnia: 2017-09-09, 17:25 »
To i tak jest makulatura o praktycznie zerowym koszcie wytworzenia.

Nooooo... NIE. Poprostu NIE.

Jakby to były tak niskie koszta, dalej AEG wydawaloby DT:R

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #216 dnia: 2017-09-09, 18:27 »
Rozwikłałem chyba zagadkę śmierci Netrunnera. Otóż posłuchajcie - w mojej wsi w sklepach osiedlowych sieci "Lewiatan" często przy kasie leżą gratisowe gazety, jakieś Echo Piaseczna tudzież Kurier Południowy. Tak się składa, że pisałem niedawno na fb, że FFG specjalnie wypuściło pudło z Terminal Directive wielkie jak szafa, żeby każdy mógł sobie kolekcję spakować w nie i wynieść do piwnicy. Jak napisałem tak zrobiłem, ładując w nie karty, które postanowiłem opatulić stronami wyżej wymienionych periodyków, żeby nie latały. I wtedy wszystko zrozumiałem - otóż długość pudła do TD jest IDENTYCZNA jak szerokość strony "Kuriera Południowego"! :o

kempy

  • Quartz Magistrate
  • eternal Personality
  • *
  • Wiadomości: 9381
  • N /\ M E T /\ K E R
    • Zobacz profil
    • http://www.rpgi.fora.pl/
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #217 dnia: 2017-09-09, 19:04 »
Ciekawa teoria, ale z tego co wiem Piaseczno w świecie Androida nie istnieje.
Ratling • Nonhuman • Tactician • Those Who Wait Tribe


michaelius

  • Crane Clan
  • blank Personality
  • *
  • Wiadomości: 81
  • Samurai
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #218 dnia: 2017-09-09, 20:20 »
To i tak jest makulatura o praktycznie zerowym koszcie wytworzenia.

Nooooo... NIE. Poprostu NIE.

Jakby to były tak niskie koszta, dalej AEG wydawaloby DT:R

Chodzi mi o koszt 1 karty - czy do pudła wsadzą ich 160 czy 300 to i tak różnica będzie groszowa dla nich.

612

  • Dragon Clan
  • Personality
  • *
  • Wiadomości: 332
    • Zobacz profil
Odp: Fantasy Failed Games
« Odpowiedź #219 dnia: 2017-09-09, 20:52 »
Ciekawa teoria, ale z tego co wiem Piaseczno w świecie Androida nie istnieje.
Jesteś pewien?